Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2007., 14:15   #61
Thumbs down

Snaga lozista 13 do 23 kW. Prostor za sada grijem i na klimu. Prostorija je 4x6m i 3,2 m visine , te do nje kuhinja cca 10m2. Kad se zagrije prostorija , otvorim vrata u hodnik i sve sobe , te stavim ventilator da ispuhuje topli zrak sa stropa po stanu (cca 100m2), pojedine sobe grijem i na klimu. Kod kamina treba obratiti paznju na velicinu -presjek dimnjaka i da se oosigura dotok svjezeg zraka. Ako se kamin moze smjestiti centralnou ubjektu , moze se sa kanalima za distribuciju toplog zraka grijati i veliki prostor. Ali kamin je kao loziste vrlo neekonomican i teba svake godine farbati zidove. Najbolje je rjesenje u toku gradnje smjestiti kalijevu pec da se prostire kroz nekoliko prostorija i eventakno na kat i strujanjem toplog zraka grijati cijeli prostor. To treba projektirati u pocetku gradnje kuce .


Ako se smiluje lokalni distributer plina poceti cu se grijati na centralno
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 18:11   #62
Kamin u kući DA ili NE

Poštovani!
Sory sto ovak upadam u pol rasprave ali potaklo i mene ta tema, pa cu stoga i ja reci sto me muci: ato je standarno.
Žena hoće KAMIN (kazu-cca 40 000 kn ) pa ti vidi, ma i meni nije svejedno ali isplati li se to sto cu ga zapaliti mozda da budem realan 10 puta , a o sjedenju uz njega jos rijeđe.
E da vidim vasa iskustva s kaminom a i s slaganjem s zenom ili je bolje te novce investirati u nesto drugo (40 000 kn)

Ove koje sam prekinuo u raspravi-sory, a one koji su za ili protiv mog misljenja nek kazu ili ak je bila ova tema.
Pozdrav
bernard1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 18:16   #63
jakuzzi?
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 22:20   #64
Quote:
bernard1234 kaže: Pogledaj post
... Žena hoće KAMIN (kazu-cca 40 000 kn ) pa ti vidi, ma i meni nije svejedno ali isplati li se to sto cu ga zapaliti mozda da budem realan 10 puta , a o sjedenju uz njega jos rijeđe...Pozdrav
Naj se srditi, ali ja bih se zamislila nad životom kad ne bih imala vremena ili volje bar 1-2 puta tjedno sjest s mužem ispred kamina, natočit čašicu pića i uživat... Od 9.-5. mjeseca. Osim toga, to je dugoročna investicija...a doći će valjda i neki ležerniji dani u životu. Ako je to ovog časa financijski "nemoguća misija", ja bi barem predvidjela mjesto za kamin i sagradila dimnjak, a sam kamin ostavila za neke bolje dane (ako se radi o novogradnji).
Mi imamo kamin u vikendici, i kad smo tamo (jednom mjesečno po 4-5 dana) koristi se redovito. (Sljedeća planirana investicija je dogradnja prostorije s jacuzzijem , to si zbilja isto želimo... ).
A za one koji se nikako ne vide ispred kamina, ne misle da će ikad imati vremena/volje opušteno uživat u njemu, ili ga vide samo kao "šminku", to je financijski neisplativa investicija. I snobizam. (Zapravo to je uvijek financijski neisplativo, jer se grijanje u pravom smislu rješava bolje i jeftinije na druge načine. Ali je gušt. A to se plaća u životu. I potrebno je u životu ).
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 22:54   #65
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
3000€ za šminku ..

gle, ne moraš onda uzeti mrcinu od 15kW, dovoljno ti je i 5kW a ti su i daleko jeftiniji i imaju manji presjek dimnjaka
Nije to za šminku, to je za ugođaj življenja. Sorry ako ne mozes shvatiti, ali pogledaj malo kada ide neki film ili serija gdje se to moze vidjeti. Mozda se tebi tako nesto ne svidja, ali ako se odabere pravi kamin za odredjeni prostor, meni to fantasticno izgleda. Jednostavno daje nesto prostoru u kojem se boravi.

Sto se lozista tice, nitko ni ne kaze da trebam neko veliko loziste. Isto kao sto necu imati ni 50 m2 za dnevnu sobu kao sto ameri imaju. Ali u svakom slucaju, kamin sigurno moze promijeniti sliku/ugođaj cijele dnevne sobe.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 23:04   #66
nemam pojma o tehničkim stvarima, ali o ugođaju da.
imamo kamin u dnevnoj sobi, na drva, grijemo na centralno, normalno, ali kamin palimo svaki tjedan najmanje jednom od kasne jeseni pa do proljeća, a za blagdane praktički svaki dan. Ugođaj je nešto nevjerojatno, Božić ima potpuno drugačiji štih.
Obožavam svoj kamin
__________________
"If you are going through hell, keep going." - Winston Churchill
Angelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 02:53   #67
Quote:
Angelica kaže: Pogledaj post
...imamo kamin u dnevnoj sobi, na drva, grijemo na centralno, normalno, ali kamin palimo svaki tjedan najmanje jednom od kasne jeseni pa do proljeća, a za blagdane praktički svaki dan. Ugođaj je nešto nevjerojatno, Božić ima potpuno drugačiji štih.
Obožavam svoj kamin
Eeee, da! Božićne blagdane obavezno provodimo u vikendici, a kamin je neizostavan dodatak! I zbilja je nešto posebno i drugačije od kad ga imamo! (Već se veselim - gori kamin, mirišu božićna eterična ulja, svira Elvisov božićni CD...jedva čekam....)
Evo mog kamina, od lanjskog Božića...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 08:51   #68
super!! moj je više crvenkasti, a onda je tata ofarbao i ovaj gornji dio (gdje je tebi puška) u crveno. i izgleda jako dobro. kad stignem poslikat cu. baš je pravi božićni.
__________________
"If you are going through hell, keep going." - Winston Churchill
Angelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 11:19   #69
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
... a onaj schniedel (a ne znam točan naziv) košta 2000 eur. barem su takve moje informacije.
Pogledaj www.pgm.hr. Ne vjerujem da su išta lošiji od Schiedela za skoro duplo manju cijenu.
ICON is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:48   #70
za one koji namjeravaju kupovati kamin... odnosno one koji žele kupiti samo ložište, savjetujem da nikako ne uzimaju rabuzinijeva... ne zato što nisu dobri, već zato što je osoblje izuzetno neljubazno i uz njega ne dobiješ nikakvu garanciju, nikakve upute, deklaraciju.... ma ništa... u nekoliko navrata smo ih zvali da nam to pošalju, međutim eto prošlo je više od mjesec dana i ništa. razmišljam da se obratim udruzi za zaštitu potrošača, jer je ovo zaista bezobrazno... no srećom da imam pametnog supruga koji se snašao i montirao ga fantastično sam. uštedjeli smo 20.000,00 kn, a radi zadivljujuće dobro...
rabuzini moj suprug
povjetarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 13:50   #71
Quote:
povjetarac kaže: Pogledaj post
za one koji namjeravaju kupovati kamin... odnosno one koji žele kupiti samo ložište, savjetujem da nikako ne uzimaju rabuzinijeva... ne zato što nisu dobri, već zato što je osoblje izuzetno neljubazno i uz njega ne dobiješ nikakvu garanciju, nikakve upute, deklaraciju.... ma ništa... u nekoliko navrata smo ih zvali da nam to pošalju, međutim eto prošlo je više od mjesec dana i ništa. razmišljam da se obratim udruzi za zaštitu potrošača, jer je ovo zaista bezobrazno... no srećom da imam pametnog supruga koji se snašao i montirao ga fantastično sam. uštedjeli smo 20.000,00 kn, a radi zadivljujuće dobro...
rabuzini moj suprug
bez obzira što bih mogao pokrenuti lavinu svakakvih mišljenja, mislim da obzidati ložište zaista nije nikakav problem i mislim da su stvarno ludi oni koji to plate raznim samozvanim majstorima. Kupite ložište i sami ga obzidajte jer je to zapravo jednostavno. Treba samo malo hrabrosti.
Koliko ste platili ložište kod rabuzina, kakve su mu dimenzije i koliko kažu da ima kW?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 09:22   #72
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
bez obzira što bih mogao pokrenuti lavinu svakakvih mišljenja, mislim da obzidati ložište zaista nije nikakav problem i mislim da su stvarno ludi oni koji to plate raznim samozvanim majstorima. Kupite ložište i sami ga obzidajte jer je to zapravo jednostavno. Treba samo malo hrabrosti.
Koliko ste platili ložište kod rabuzina, kakve su mu dimenzije i koliko kažu da ima kW?
dobro... mislim da nije baš tako lako i da se ne bi baš svatko u to trebao upuštati, no svakako ne vrijedi 20.000,00 kn. koliko su oni nama tražili za montažu.
ložište smo platili nekih 13.000,00 kn, staklo je veličine 70 cm, a za kw ne znam..ložište je ona tzv. giljotina, a za rabuzinija smo se odlučili zbog težine. naime on ima oko 150 kg., a svi ostali oko 250., a s obzirom da ga montiramo na drugom katu, ova nam je solucija bila prihvatljivija...
no ako misliš uzimati ložište, nikako ne moj uzeti kod rabuzinija jer su zaista sramotno nekorektni...
povjetarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 09:26   #73
Quote:
povjetarac kaže: Pogledaj post
dobro... mislim da nije baš tako lako i da se ne bi baš svatko u to trebao upuštati, no svakako ne vrijedi 20.000,00 kn. koliko su oni nama tražili za montažu.
ložište smo platili nekih 13.000,00 kn, staklo je veličine 70 cm, a za kw ne znam..ložište je ona tzv. giljotina, a za rabuzinija smo se odlučili zbog težine. naime on ima oko 150 kg., a svi ostali oko 250., a s obzirom da ga montiramo na drugom katu, ova nam je solucija bila prihvatljivija...
no ako misliš uzimati ložište, nikako ne moj uzeti kod rabuzinija jer su zaista sramotno nekorektni...
ložište sam već nabavio a sram me reći za koliko malo. Što se rabuzina tiče kod njih ne bi uzeo ložište samo zato jer mislim da su tamo preskupa. Moje ima 127kg a vrata su isto 70 x 50, otvaraju se "samo" normalno.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 09:51   #74
vidjela sam ložišta u bricu i pevecu po 3000-4000kn i zaista ne izgledaju loše... no nije mi žao zbog ložišta ( jer je rabuzini ipak puno konkurentniji od hoyana, nordice, montegrape i sl. ), već zbog toga što mi nisu dali papirologiju koja uz njega po svim zakonima treba ići... najgore je to što mi to treba zbog atesta koji je potreban da bi dobili uporabnu za kuću...
no nadam se da ću to ipak uspjeti nekako riješiti...
povjetarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 10:06   #75
Quote:
povjetarac kaže: Pogledaj post
već zbog toga što mi nisu dali papirologiju koja uz njega po svim zakonima treba ići... najgore je to što mi to treba zbog atesta koji je potreban da bi dobili uporabnu za kuću...
no nadam se da ću to ipak uspjeti nekako riješiti...
ovaj dio ne kužim, zašto ti kamin mora ulaziti u razmatranje za uporabnu dozvolu?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 10:47   #76
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ovaj dio ne kužim, zašto ti kamin mora ulaziti u razmatranje za uporabnu dozvolu?
navodno po novome za uporabnu kamin mora biti atestiran...
navodno i to da na teren dolazi ovlašteni dimnjačar koji tu uslugu naplaćuje 8.000,00 kn.
to je informacija koju sam danas saznala i moram ju još provjeriti...
povjetarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 10:49   #77
Quote:
povjetarac kaže: Pogledaj post
navodno po novome za uporabnu kamin mora biti atestiran...
navodno i to da na teren dolazi ovlašteni dimnjačar koji tu uslugu naplaćuje 8.000,00 kn.
to je informacija koju sam danas saznala i moram ju još provjeriti...
ako je to zaista istina onda si trebala kamin sastaviti nakon toga. Ja bih rađe sve rastavio i pospremio dok oni ne prođu nego se zafrkavao još i s tim papirima!
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 12:11   #78
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ako je to zaista istina onda si trebala kamin sastaviti nakon toga. Ja bih rađe sve rastavio i pospremio dok oni ne prođu nego se zafrkavao još i s tim papirima!
hmhm... imaš pravo, ali nije baš jednostavno zidove porušiti i izvaditi kamin van
povjetarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 18:49   #79
Talking

Sakri ga knaufom ili laznim ormarom
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 08:25   #80
Quote:
georgehrri kaže: Pogledaj post
Sakri ga knaufom ili laznim ormarom
hmhm... dobra ideja, a mogla bih i neku zavjesu staviti...
povjetarac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.