Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2007., 19:57   #1
Kako otkriti prikriveni broj?

Unaprijed se ispricavam ako je ovakva tema vec bila, ali bih svejedno cijenio da mi netko pomogne ako nije problem...

Situacija je sljedeca, netko me vec duze vrijeme naziva sa skrivenog broja i suti. Nije bas da se radi o nekom maltretiranju, niti da me to strasno uznemirava, jer nije toliko cesto, ali svako toliko netko me nazove sa skrivenog broja i ja bih stvarno zelio saznati tko je to, tj. koji je broj.

Inace, na VIP-u sam i vec sam se raspitivao u VIP prodajnim centrima i na VIP informacijama, da li je to moguce otkriti i SVUGDJE sam dobio isti odgovor: DA JE NEMOGUCE, JER KADA NETKO ZOVE SA SKRIVENOG BROJA, DA TADA NJEGOV MOBITEL NE SALJE BROJ TE GA NI CENTRALA NE VIDI!!! ...mislim da to nije bas tako, jer sam cuo i masu drugih misljenja... i kako mu onda uopce skinu pare s racuna ako ne vide njegov broj?! Je li to moguce?

Cuo sam i neke price, da je tako nesto moguce otkriti samo uz pomoc policije, ali moj slucaj ipak nije toliko ozbiljan da bih trebao i mogao uplest policiju, jednostavno se pitam da li postoji neki jednostavniji nacin da to otkrijem jer me jako zanima?

Ako ima netko tko se razumije u to, molio bih da mi pomogne i objasni kako eventualno rijesiti taj problem

Unaprijed zahvaljujem
marko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 02:18   #2
Mene je netko zvao 6 mjeseci sa skrivenog broja a posto sam na pretplati i potpisao ugovor na 2 godine nisam mogao promijenit broj.Zvao sam informacije i rekli su mi da odem na policiju.Nisam nikad otisao na policiju jer mi se nije dalo gnjaviti sa tim ali sam cuo da to treba prijaviti i onda to ide na sud i onda sud izda nalog vipu ili ht-u i dobije se informacija sa kojeg broja je zvano.NAjbolje ti je otici na policiju i sve prijavi kaj te smeta ali siguran sam da te zo zove neki poznanik.KAd sam ja svim svojim poznanicima razglasio da sam prijavio policiji zvanje sa skrivenog broja(a zapravo nisam,lagao sam) zvanje je odjednom prestalo.Najednostavnija fora koja je upalila.
Lion27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:21   #3
Ma ja sam gotovo siguran da mene zove neka cura, ali ti mene mislim da nisi shvatio...uopce me to toliko ne uznemirava sto me zove jer nije tako cesto, tako da zelim otkriti tko me zove, a to mi je vaznije nego da me prestane zvati. I da me prestane zvati, svejedno zelim saznati tko me zvao. Hvala na pomoci, svejedno.
marko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 13:59   #4
Jedini nacin kako da otkrijes tko te zvao je da odes na policiju i prijavis ,a i to malo poduze traje.Tako da ak ne mislis ici na policiju pomiri se sa tim da nikad neces saznati.
Lion27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 14:17   #5
Quote:
marko32 kaže: Pogledaj post
Ma ja sam gotovo siguran da mene zove neka cura, ali ti mene mislim da nisi shvatio...uopce me to toliko ne uznemirava sto me zove jer nije tako cesto, tako da zelim otkriti tko me zove, a to mi je vaznije nego da me prestane zvati. I da me prestane zvati, svejedno zelim saznati tko me zvao. Hvala na pomoci, svejedno.
iskopaj si vezu u vipu i sve ćeš saznati
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 17:33   #6
Quote:
žulaj kaže: Pogledaj post
iskopaj si vezu u vipu i sve ćeš saznati
mislis? mislis da mi oni u biti, bez problema mogu reci s kojeg broja me netko zove? da li to nagadas, ili znas pouzdano?
marko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 23:45   #7
hm, ak se ne varam, takva tema je ejdnom bila več closed.... ja mislim, ispravite me ak nije ta.. ((=)
__________________
:)
zmaj_xpzt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 23:52   #8
Quote:
žulaj kaže: Pogledaj post
iskopaj si vezu u vipu i sve ćeš saznati
nećeš..........
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 10:37   #9
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
nećeš..........
zasto ne? Da li ti znas neki nacin?
marko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 11:48   #10
Oni znaju tko te zove, ali tu informaciju ti zakonski nesmiju dati, no oni to vide, a nam mažu oći kako ne vide, kako mobitel brani broj itd.

PA DI JE TU LOGIKA????

Čekaj, stani malo, oni kažu da neznaju s kojeg broja se zove jer mobitel ne šalje broj, jel tako?

PA KAKO ONDA TO NAPLAĆUJU???? KAKO AKO NEZNAJU TKO ZOVE S KOJEG BROJA???

Pa šta oni misle da smo mi sisali vesla s njima???

Ma zvivznuo bi im odmah šamarčinu tamo, pa šta oni smatraju da smo mi debili?

Te fore mogu prodavati političarima, nama ne.

Pa čekaj malo, ja sakrijem broj, oni ne vide broj i neznaju s kojeg broja zovem, tj. tko zove, JEL TO ZNAĆI DA JA RAZGOVARAM BESPLATNO???

Ma glupi VIPOVCI i TEKOMOVCI i TELEDVOJCI, pa recite ljudima: Ne možemo vam dati broj radi:

1. Razlog jedan
2. Razlog dva
3. Razlog tri

Neznam, razlog je zakonski ili svatko ima pravo ostati anoniman ili to je policijski posao, itd... lažite, lažite banalno, ali NEMOJTE NAS PRAVIT LUDIMA I BUDALAMA!!!

Joj što mrzim nepravdu! Sve ih treba dignuti u zrak!
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 12:54   #11
Quote:
-Um- kaže: Pogledaj post
Oni znaju tko te zove, ali tu informaciju ti zakonski nesmiju dati, no oni to vide, a nam mažu oći kako ne vide, kako mobitel brani broj itd.

PA DI JE TU LOGIKA????

Čekaj, stani malo, oni kažu da neznaju s kojeg broja se zove jer mobitel ne šalje broj, jel tako?

PA KAKO ONDA TO NAPLAĆUJU???? KAKO AKO NEZNAJU TKO ZOVE S KOJEG BROJA???

Pa šta oni misle da smo mi sisali vesla s njima???

Ma zvivznuo bi im odmah šamarčinu tamo, pa šta oni smatraju da smo mi debili?

Te fore mogu prodavati političarima, nama ne.

Pa čekaj malo, ja sakrijem broj, oni ne vide broj i neznaju s kojeg broja zovem, tj. tko zove, JEL TO ZNAĆI DA JA RAZGOVARAM BESPLATNO???

Ma glupi VIPOVCI i TEKOMOVCI i TELEDVOJCI, pa recite ljudima: Ne možemo vam dati broj radi:

1. Razlog jedan
2. Razlog dva
3. Razlog tri

Neznam, razlog je zakonski ili svatko ima pravo ostati anoniman ili to je policijski posao, itd... lažite, lažite banalno, ali NEMOJTE NAS PRAVIT LUDIMA I BUDALAMA!!!

Joj što mrzim nepravdu! Sve ih treba dignuti u zrak!
potpuno si u pravu, bas su gamad jedna lazljiva! A sta mislis da li ima neka fora na koju mogu svejedno to otkriti? Sta mislis da je najbolje uciniti, tj. sto bi ti ucinio?
marko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 17:39   #12
Mislim da se to ne može otkriti, tj. ne bez njih. Jer poziv ide do centrale, tamo kod njih se sa signalom poziva dobija i obavijest, da je na mobitelu stavljeno "prikriveni poziv", broj se na centrali prikriva i onda šalje dalje.

Mislim da saznati možeš samo preko neke veze u Vip-u ili ako ti to Vip-ovci žele dati.

Ali bez nekakve veze sumnjam da ćeš dobiti, jer (po meni), korisnik ima pravo na anonimnost, ako to želi, pa oni ne smiju odavati podatke svojih korisnika, a sakrivanje broja izgleda da je jedan od tih "želim biti anoniman" stvari.

Gledaj, na tebi je jedino da upoznaš nekog hebenog hakera, da se ubaci u njihovu mrežu i to ti izvuče. Ostalo šanse su ti ravne nuli...
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 23:18   #13
Quote:
-Um- kaže: Pogledaj post
Mislim da se to ne može otkriti, tj. ne bez njih. Jer poziv ide do centrale, tamo kod njih se sa signalom poziva dobija i obavijest, da je na mobitelu stavljeno "prikriveni poziv", broj se na centrali prikriva i onda šalje dalje.

Mislim da saznati možeš samo preko neke veze u Vip-u ili ako ti to Vip-ovci žele dati.

Ali bez nekakve veze sumnjam da ćeš dobiti, jer (po meni), korisnik ima pravo na anonimnost, ako to želi, pa oni ne smiju odavati podatke svojih korisnika, a sakrivanje broja izgleda da je jedan od tih "želim biti anoniman" stvari.

Gledaj, na tebi je jedino da upoznaš nekog hebenog hakera, da se ubaci u njihovu mrežu i to ti izvuče. Ostalo šanse su ti ravne nuli...
vidis, ja u biti imam jednu "vezu" u policiji, ali radi se o osobi s kojom nisam bas u kontaktu, te nisam bas u poziciji da ga zamolim za takvu uslugu. Zanima me da li mozda znas (ili ako netko drugi zna) da li je to policiji veliki posao, tj. da li je postupak pronalazenja broja prezahtjevan posao, ili se to moze provjeriti brzo i "bez problema"? I koliko se ceka u takvom slucaju na "nalaz"? Da li netko zna? Hvala
marko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 18:43   #14
Mislim da ti tu policija nemože pomoći. Oni mogu dobiti broj od VIPa samo sa nalogom, znaći ako dođe do ubojstva ili terorsitičkog napada, onda VIP te pohranjene poruke i pozive daje policiji ili tajnoj službi.

Neće ti moći Policija tu pomoći, pa i da prijaviš da te netko zove i maltretira.

Oni tu nemogu ništa.

Kažem ako imaš nekog u tehničkoj službi VIPa da, ako nemaš, izdrži i pričekaj da ta osoba odustane ili da je prođe ta faza ili promijeni broj.
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 18:47   #15
Quote:
-Um- kaže: Pogledaj post
Mislim da ti tu policija nemože pomoći. Oni mogu dobiti broj od VIPa samo sa nalogom, znaći ako dođe do ubojstva ili terorsitičkog napada, onda VIP te pohranjene poruke i pozive daje policiji ili tajnoj službi.

Neće ti moći Policija tu pomoći, pa i da prijaviš da te netko zove i maltretira.

Oni tu nemogu ništa.

Kažem ako imaš nekog u tehničkoj službi VIPa da, ako nemaš, izdrži i pričekaj da ta osoba odustane ili da je prođe ta faza ili promijeni broj.
Ili da podmitim nekoga mozda?
marko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 20:01   #16
Haha. Možda...
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 22:07   #17
Mislim da oni u vipu imaju samo informacije o odlaznim pozivima, a ne o dolaznim.
Lillith is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 00:59   #18
I T-Com i VIP imaju sve. Početkom 80-ih su već imali tko koga zove odakle i s čim, a da danas uz svu ovu tehnologiju da nemaju zapise poziva.

Imaju i dolazne, i odlazne, i propuštene, poruke, mailove, sve. Pitanje je samo koliko to skladište i koliko toga brišu.
Oni imaju uvid u svaku stotinku poziva i točno se zna koga si zvao, od kuda, koliko i čak što si rekao.
Nebi se ni čudio da imaju tehnologiju da dok si na mreži, dok razgovaraš da ti mogu "virnuti" u mobitel.

Iako duboko sumnjam.
Mi mislimo da oni ništa nemaju, jer se ne hvale i jer se prave ludi.
Znate i sami da onaj tko se pravi lud, uvjek najbolje prođe...

Pa gledajmo malo logički.

Mi imamo uvid koliko se spajamo na net, koliko smo bili, iznos, kada smo se spojili, kada odpojili, koliko je trajalo srfanje, znaći imamo uvid u sve. A oni da nemaju tko koga zove, kada tko je primio, a tko je zvao?

Ma to je njima lova. Oni broje svaku lipu i ništa im nemože pobjeći niti procurriti. Oni znaju sve. Ali baš sve.
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 22:56   #19
Mislim da neznam. Ja sam imao tih problema i promjenio sam karticu. Sad sam broj dao samo prijateljima. Nadam se da ce nitko nece docepat mog broja i tako zvat
Maxsterman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 19:48   #20
E, daj nam broj...
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.