Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2008., 21:51   #81
Aha, kuzim... A onda zaboravi te skupe linije, preusmjeris na neki drugi broj koji mu nece pasati
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 12:49   #82
A što ako vas u par tjedana zove na fiksni telefon gotovo redovito vikendima osoba koja pita jel to ta i ta adresa i poklopi slušalicu, i slično. Zvuči kao lopov koji provjerava jesu li stanari u stanu preko ljeta ili ne. U službi za korisnike su mi rekli da nemaju autorizaciju da vide broj, da moramo to prijaviti policiji.
Broj poziva i nije velik: vikendima jednom do 3 puta. I što tu učiniti? Imam osjećaj da nas policija neće fermati ni 5%
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 18:28   #83
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
A što ako vas u par tjedana zove na fiksni telefon gotovo redovito vikendima osoba koja pita jel to ta i ta adresa i poklopi slušalicu, i slično. Zvuči kao lopov koji provjerava jesu li stanari u stanu preko ljeta ili ne. U službi za korisnike su mi rekli da nemaju autorizaciju da vide broj, da moramo to prijaviti policiji.
Broj poziva i nije velik: vikendima jednom do 3 puta. I što tu učiniti? Imam osjećaj da nas policija neće fermati ni 5%
Reci da nije to ta adresa. A ovi u sluzbi za korisnike lazu, oni redovito i pristojno primaju sve informacije o pozivima, pa preko njihove mreze se odvija. A cuj, policija ovo nece fermati, neciju salu, cak niti prijetnja nema, moras im doci sa nekim ozbiljnijim razlogom.
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:45   #84
Quote:
ZTS kaže: Pogledaj post
Reci da nije to ta adresa. A ovi u sluzbi za korisnike lazu, oni redovito i pristojno primaju sve informacije o pozivima, pa preko njihove mreze se odvija. A cuj, policija ovo nece fermati, neciju salu, cak niti prijetnja nema, moras im doci sa nekim ozbiljnijim razlogom.
Hmmm...nažalost smo jednom rekli da je ta adresa dok nismo skužili tipa. A ne zna nam prezime, bar ga ne kaže, i zove samo neradnim danima (vikendi i praznici) tako da sam stvarno uvjerena da je lopov i provjerava jesmo li otišli na godišnji. A i jako malo ljudi zna naš broj pa mi je i zato sumnjivo.

Zapravo je blesavo, trebao bi nas stvarno opljačkati (ako je to to) i tek bi onda policija reagirala.

Ma u službi za korisnike su rekli da se broj može vidjeti, ali da oni konkretno nemaju autorizaciju, da bi trebao policijski nalog za to.

Na kraju mi se sve čini da ćemo mijenjati telefonski broj
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 13:24   #85
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Hmmm...nažalost smo jednom rekli da je ta adresa dok nismo skužili tipa. A ne zna nam prezime, bar ga ne kaže, i zove samo neradnim danima (vikendi i praznici) tako da sam stvarno uvjerena da je lopov i provjerava jesmo li otišli na godišnji. A i jako malo ljudi zna naš broj pa mi je i zato sumnjivo.

Zapravo je blesavo, trebao bi nas stvarno opljačkati (ako je to to) i tek bi onda policija reagirala.

Ma u službi za korisnike su rekli da se broj može vidjeti, ali da oni konkretno nemaju autorizaciju, da bi trebao policijski nalog za to.

Na kraju mi se sve čini da ćemo mijenjati telefonski broj
Tako je, treba policijski nalog koji izdaje sud, a od suda ga traze istrazitelji vaseg slucaja, koji do sada jos nije ozbiljan; policija na zvanje i poklapanje ne moze i nece reagirati. Nazalost.

Dobra je ideja promjene broja, i pazite kome ga dajete. Ako ga opet sazna, saznao ga je ili preko nekog kome ste vi dali broj, ili ima vezu u HT-u ili je tamo zaposlen, tako da ispitajte malo rodbinu i prijatelje tko se raspituje za vas broj.

Mozete nadoplatiti nesto love za tajni broj (govorim o kucnoj fiksnoj liniji), pa se nece vidjeti kada nekoga zovete i nece biti moguce saznati ga preko 988 sluzbe.

Probajte sa ugradjivanjem protuprovalnih vrata i/ili alarma, ili dajte nekom prijatelju ili rodu da se useli dok vas nema, a ako ne zelite, ponesite sve vrijednije stvari sa sobom.
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 12:15   #86
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Hmmm...nažalost smo jednom rekli da je ta adresa dok nismo skužili tipa. A ne zna nam prezime, bar ga ne kaže, i zove samo neradnim danima (vikendi i praznici) tako da sam stvarno uvjerena da je lopov i provjerava jesmo li otišli na godišnji. A i jako malo ljudi zna naš broj pa mi je i zato sumnjivo.

Zapravo je blesavo, trebao bi nas stvarno opljačkati (ako je to to) i tek bi onda policija reagirala.

Ma u službi za korisnike su rekli da se broj može vidjeti, ali da oni konkretno nemaju autorizaciju, da bi trebao policijski nalog za to.

Na kraju mi se sve čini da ćemo mijenjati telefonski broj
Onda preusmjerite kućni broj na svoj mobitel i kad odete na godišnji, opet će dobiti vas i ispast će kao da ste doma.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 18:54   #87
Postoji li mogućnost saznati sadržaj SMS poruke poslane prije otprilike 1,5 godinu?
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 19:20   #88
Quote:
ZTS kaže: Pogledaj post
Tako je, treba policijski nalog koji izdaje sud,
Onda je to sudski nalog, ne policijski.

Quote:
ZTS kaže: Pogledaj post
policija na zvanje i poklapanje ne moze i nece reagirati. Nazalost.
Policija može reagirati, htijenje tu nema veze. No NE SMIJE, to je poanta, jer tako nalažu zakonski propisi.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 18:25   #89
Moje pitanje je slicne naravi. Da li je moguće da mi bude broj unesen običnim pozivom...

Quote:
Unošenjem tajnog broja u meni telefona i zatim zvanjem telefona sa tog tajnog broja, aktivira se prislušna funkcija telefona pretvarajuci ga u sofisticiran prislušni uredaj, koji vam omogucuje da cujete što se dešava u blizini telefona. Inace mobitel funkcionira kao normalan uredaj i korisnik nemože posumnjati da se razlikuje od ostalih mobitela. Kada nazovete sa tajnog broja mobitel se automatski javlja, odnosno ukljucuje mikrofon bez zvonjave, vibriranja, svjetljenja i ostalih efekata koji se javljaju pri normalnom pozivu. Takoder nema nikakvih promjena na ekranu telefona odnosno mobitel izgleda normalno kao da je u mirovanju.
Novi uredaji omogucuju Vam da slušate što se razgovara u njihovoj blizini bez obzira na domet, primite na broj svog mobitela sve odlazne i dolazne SMS poruke sa spyphone-a (špijunskog mobitela), te da slušate razgovor izmedu korisnika spyphona i osobe sa kojom razgovara mobitelom. Telefonu možete pristupiti iz bilo kojeg djela svjeta bez ogranicenja na domet. Telefon dolazi u originalnoj ambalaži sa svim uputstvima i garancijama.



http://www.daniel.hr/NOKIA_SPYPHONE.htm

...i kakav je način zaštite?
saruh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 18:46   #90
odes u postu i otkrijes
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 18:52   #91
Quote:
techno_maniac kaže: Pogledaj post
odes u postu i otkrijes
Da li postoji način da ga ja pronađem i blokiram ? U našim poštama mi i ne djeluju nešto stručni.

Čuo sam da je dovoljno se javiti na neki meni nepoznati broj i već time je moj telefon uređaj za prisluškivanje te praćenje SMS-a i slušanje razgovora.
saruh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 09:52   #92
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Postoji li mogućnost saznati sadržaj SMS poruke poslane prije otprilike 1,5 godinu?
Nemaš šanse saznati ni tekst poruke od prije 5 minuta ako si je nisi spremila a kamoli neke poruke od prije 1,5 godinu..
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 15:00   #93
Ja bih trebao otkrit broj s kojeg me zvao čovjek u vezi posla. Ja ne radim u programskom jeziku za kojeg on treba djelatnika, pa me pitao dal znam nekog tko radi s tim. Zapisao sam njegov e-mail na papir kojeg sam izgubio i sad ne mogu javit čovjeku, a htio bih, jer sam obećao ...
C0D3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 20:37   #94
Netko zove moju tetu danima sa private broja .
sad sam čula da zove i moju susjedu.
Jel to netko provjerava ima li koga doma ili je neka zajebancija?
u svakom slučaju nije ugodno.
Dol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 20:45   #95
Jel na mobitel ili kucni? Mene su zvali sa privatnog na mobitel, zdrav.pregledi.. Zvali i na kucni jos davno prije pa stali
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 20:58   #96
Pregledi sa private broja. kažeš im odmah hvala.
Ali zove saprivate broja na kućni, šuti i spusti.
Dol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 18:22   #97
Pa javi se i pusti neka stoji tako. Ili stavi Macku (da, veliko M) da mjauce i tako.
Neka ljudi trose kune/minute/sto vec...
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 23:51   #98
Ako vas netko zove sa skrivenog broja, trazite od operatera izlist poziva (clanak 105, zakon o elektronickim komunikacijama). Operater je duzan, na pismeni nalog vlasnika broja (kojeg se uznemirava) policiji dostaviti izlist brojeva s podacima. Samo je potrebno napisati za koje datume i okvirno vrijeme se trazi izlist
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 17:47   #99
Ne znam gdje da pitam pa ću ovdje. Frendica bi iz nekih svojih razloga htjela blokirati broj jedne osobe. Konkretno se odnosi na sms poruke koje joj stižu. Je li moguće blokirati sms poruke? Ona koristi smartphone ako je uopće bitno.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 22:04   #100
Neki mobiteli imaju već u sebi integriranu opciju "blacklistanja" u settingsima. Ako toga nema, neka si skine jednu sa googla play i stavi taj neželjeni broj na listu.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.