Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2007., 14:38   #1
Walkie Talkie uređaji

Jeli tko koristio ove jeftine uredaje sto se mogu kupiti u trgovačkim centrima....

Zanima me mogučnost spadanja 4 do 6 uredaja na isti kanal..
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 17:09   #2
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
Jeli tko koristio ove jeftine uredaje sto se mogu kupiti u trgovačkim centrima....

Zanima me mogučnost spadanja 4 do 6 uredaja na isti kanal..
ja ti mogu preporučiti Motorolinu t5622.lovi do 10 km.i možeš spojiti 8 uređaja.
ali nije baš jeftina.1000 kn.
samo što je kvalitetom neusporediva recimo sa onim za 300-400 kn.
u pakiranju je par stanica,baterije,punjači,izmjenjiva maska ,i kopče za remen.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 17:54   #3
a zasto bi ti sluzio i koliko mozes dat
gogi96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 19:56   #4
a to mi je za turističku agenciju

izlete bukiramo na nekoliko mjesta... dosad je to bilo mobitelom i racun nije bio tolike velik koliko je sve to bilo presporo dok se nazove, pa dok se javi u uredu pa ako još nesto drugo ima u poslu pa staje .... i onad se desi da netko još bukira i onad nastaje krkljanac ... pa onad dolaze poruke za neodgovorene pozive i onad isapadne zastoj i nerviranje....

A nekad treba obavjestiti sve bukere - 5 - 6 da je neki izlet otpao ili je popunjeno oda dok sve nazove ....

u hgspot.hr sam vidija jedne 269 kn 2 komada ... mislija sam uzet 3 paka znaci 6 za 810 - pdv = 680 kn

uspara bi barem mjesecno 500 kn tel i zivaca barem 10 000 kn...

no moje pitanje se odnosi dal se ova tri paketa mogu uvaliti na isti kanal...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 20:33   #5
a da stavis link
gogi96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 10:01   #6
http://www.hgspot.hr/komponente.aspx?grupa=87

na dnu stranice
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:21   #7
vidiš ja bi preporucio ovo

puxing UHF
http://global.ebay.com/search?Query=...Number=1&cc=HR

dakle imaš 8 javnih frekvencija za PMR stanice

spisak javnih frekva ti je tu
http://web.tiscalinet.it/vcoletti/ref/pmr_chan.html

za razliku od svog ovog PMR smeća... ovaj puxing odašilje sa 4-5W
10x jače od bilo koje PMR stanice.. makar ona koštala i 1800kn...
tipa motorola
inace ovaj domet za 0.5w stanice... 10km što kažu slobodno podijeli sa 5, u gradu sa 10 ili više.

znači uzmeš 8x ovaknih... konfiguriraš ih na ove gore frekve
to je nekih 600-700 kn po stanici

btw. ne znam što zakon kaže o odašiljanju 5w na javnih 8 kanala.... moguće ništa

i dobiješ mrak stvar.. ima da te u Ankoni čuju kad bukiraš :P

Zadnje uređivanje DarkRyder : 14.09.2009. at 16:29.
DarkRyder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 19:30   #8
PITANJE

Zanima me kad bih kupio neki od tih PUXING uređaja, jel bih imao problema s onim licencama, posto mi treba za amatersku upotrebu ???


HVALA!!
phukeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 23:01   #9
Imao sam je te jeftine i najvise 300 metara mogu jos nesto grci nemozes nista razumjet kad se prica...
lover11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 23:57   #10
Glede Puxinga, i općenito stanica iz uvoza, neće li tu raditi probleme na carini glede atesta, ili onog certifikata o sukladnosti? Znam da su ljudi imali probleme s uvozom mobitela na taj štos.
__________________
Conspiracy of silence speaks louder than words.
w. o' boogie
pastorrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 00:19   #11
Ako radi na frekvencijama koje su dozvoljene u Hrvatskoj i ako ima EC Declaration of Conformity (trebao bi imati, ako je namijenjen prodaji u Europi), ne bi trebalo biti nikakvog problema.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 12:03   #12
Kad kaže da mu je domet 8 km, što to znači u praksi?

Na otvorenom?

U gradu?

Netko ima konkretna iskustva?
Sustav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 23:03   #13
Quote:
Sustav kaže: Pogledaj post
Kad kaže da mu je domet 8 km, što to znači u praksi?

Na otvorenom?

U gradu?

Netko ima konkretna iskustva?
Kupio sam twintalker 4810 u lidlu
Domet s vrha zgrade 10 kilometara izmjereno u mom iskustvu, imaju 8 kanala i podkanale, rade super barem što se mene tiče, u gradu računaj 100-500m max. Uglavnom namjenjeno za upotrebu na otvorenom ili u zgradi.
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 11:42   #14
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
Kupio sam twintalker 4810 u lidlu
Domet s vrha zgrade 10 kilometara izmjereno u mom iskustvu, imaju 8 kanala i podkanale, rade super barem što se mene tiče, u gradu računaj 100-500m max. Uglavnom namjenjeno za upotrebu na otvorenom ili u zgradi.
Kupio i ja jedan par. Ne da mi nešto treba, al' za tu cijenu, nek se nađe...

I bolji su nego što sam očekivao. Preko neravnog i šumovitog terena isprekidanog kućama, iz unutrašnjosti kuće (prvi kat) sam postigao oko 1,2 - 1,3 km (provjereno na Google Maps-u). I dobro se sve razumjelo.
Sustav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 21:26   #15
Quote:
Sustav kaže: Pogledaj post
Kupio i ja jedan par. Ne da mi nešto treba, al' za tu cijenu, nek se nađe...

I bolji su nego što sam očekivao. Preko neravnog i šumovitog terena isprekidanog kućama, iz unutrašnjosti kuće (prvi kat) sam postigao oko 1,2 - 1,3 km (provjereno na Google Maps-u). I dobro se sve razumjelo.
Također, zvučnici su izrazito glasni na maksimalnoj glasnoči, vrlo zadovoljan. Moj domet s vrha zgrade 10 kilometara (polu optička vidljivost) uglavnom vrlo zadovoljan. Preporučujem
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 21:31   #16
Metro CC. Paket Binatone od 4 komada walkietalkia + 2 dvostruka punjaca za nekih 500 kuna (otprilike ak se sjecam).
Uredjaj se deklarira ,kao da ima domet 8 km, na otvorenome testirano do cca 3km i radi. Cim su izmedju zidovi, limene pregrade, domet jako pada. Baterija drzi iznimno dugo, uredjaj je malen i praktican, ima dobre dodatne funkcije poput "handsfree" ,kad netrebas stisnut gumb za predaju, nego samo jace govoris, ima vibru, ima zaseban call gumb,ima osvijetljen ekran (ponoci sve vidis)...
Kanali.... 8 ili 9 glavnih x 36 ili 39 podkanala... uglavnom jako puno kombinacija. A spajanje uredjaja.... pa kolko god ih imas ,ih postavis na isti kanal i to je to. Moze i 100 stanica primat signal.
Iskreno.... za neke amaterske potrebe na blizinu je ovo vrlo dobro, inace za neke vece daljine, za rad u gradu, u sumi..,tj svugdje gdje ima prepreka su bolje rjesenje CB stanice, mobiteli, radioamateri....
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 16:23   #17
Talkie Walkie i radio stanice

Dakle molio bih neku stručnu osobu da mi detaljnije objasni nešto o ovim stvarčicama, o vrstama ovih uređaja itd. Evo gledam na ebayu i cijene se kreću od 30 do 100 dolara uglavnom. Zanima me koja je razlika tih motorola od recimo vojnih, jeli moguće isprogramirati takve motorole da budu kao policijske (i kako), može li se mijenjati zvuk motorole itd itd. Uglavnom evo neki od primjeraka na koje sam bacio oko..

http://www.ebay.com/itm/MOTOROLA-TAL...#ht_2849wt_982


http://www.ebay.com/itm/Motorola-GP6...ht_3094wt_1396

http://www.ebay.com/itm/Motorola-MTS...#ht_500wt_1180
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 11:38   #18
Prije nego počneš naručivati s ebaya, uzmi u obzir da to nećeš moći uvesti bez HAKOM-ove dozvole.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 14:01   #19
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Prije nego počneš naručivati s ebaya, uzmi u obzir da to nećeš moći uvesti bez HAKOM-ove dozvole.
Čak ni ovu prvu motorolu? Znači, naručim je i nemogu dignuti bez dozvole?
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 14:17   #20
Koliko vidim, taj konkretan model (MR350R) nije u bazi odobrene RiTT opreme. Znači da bi morao samoincijativno provesti postupak izdavanja dozvole.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.