Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2017., 14:58   #1641
PAZNJA! PAZNJA!

s obzirom da se policija i rano jutros rastrčavala u i oko zgrade u kako se čini još jednom bezuspješnom lovu na lopove zanima me koliko su ta naša tzv protuprovalna vrata uopće sigurna na provale?

Jednako tako mislim da je krajnje vrijeme da se samo zaštitimo jer ovo je postalo sad malo preučestalo da nam kriminalci ometaju snove i šeću po zgradi! Ne znam kako je tim ljudima kojima provaljuju jer osjećaj definitivno nije ugodan! Kamere umjesto da pokrivaju sve ulaze i glavne holove mi ih imamo u garaži! zdravo pameti i nadam se da ćemo uskoro nešto drastično promijenit po tom pitanju!
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 17:15   #1642
Što se događalo?
Lovili su nekoga ili je bila provala pa su samo došli na zapisnik?
TTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 08:09   #1643
Poštovanje, slučajno sam naletjela na vas, tražila sam više informacija o izgradnji zgrade pored vaših. Inače stanujem u Lhotkinoj 20 god. Nekad je ovo bio jako miran kvart, jedino šta se čulo bila su crkvena zvona i bus, tu i tamo neki automobil. Parkinga je bilo u bilo koje doba dana i noći. Svjesna sam da se grad širi i tu se ništa ne može. Izgradnjom vaših zgrada stvorio se problem parkiranja, pojedinci ni nejdu opće pred svoju zgradu već odmah skreću u Lhotkinu. Mi nemamo parkirališta osim 100m ceste za 8 ulaza po 20 stanova. Ne znam otkud toliki automobili ako postoji garaža. Svaki stan jedno mjesto. Promet u jutarnjim i popodnevnim satima je pojačan a jurnjava kroz uličicu koja nije pregledna je strašan, tu je dj. park, djeca su neoprezna, samo gledam kad će netko nadtradati. O razbijanju retrovizora da i ne govorim. Sad se grade nove zgrade, ne želim ni razmišljati šta će tek da bude kad se ljudi usele. Nekad se govorilo o izgradnji mosta u produžetku Petrovaradinske ali o tome više ni riječi. Definitivno nam treba minimalno jedan most, Jadranski i rotor to ne mogu progutati. Nemojte šta zamjeriti, samo sam iznjela svoje mišljenje ako to ne pripafa ovdje obrišite post. Ugodan vam dan.Lp
Jezzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 10:56   #1644
Quote:
Jezzy kaže: Pogledaj post
Ne znam otkud toliki automobili ako postoji garaža. Svaki stan jedno mjesto.
Vrlo je jednostavno.
"Svaki stan jedno mjesto" u zgradama s cca 400 stanova gdje je dovoljno da 50 stanova ima po dva auta i vec imate 50 automobila koji se nemaju gdje parkirati.
Na to jos dodajmo ljude koji dolaze u restoran, posjetu, itd. i dobijete ovo sto imamo danas.
Isto tako su i neki s jednim stanom kupili i dvije garaze.
Nivogradnja nije htjela napraviti slobodnih vanjskih mjesta kako bi vjerojatno imala bolji profit s prodajom parkinga. Iza druge zgrade postoji prazan prostor koji su ogradili kamenim blokovima da se ljudi ne bi "besplatno" parkirali.

Postoji jos samo nada za ljude koji nemaju svoj parking da ce pionir po tlocrtu napraviti slobodan parking iza druge zgrade, al tko ce ga znat...
TTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 13:26   #1645
Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
to su oni lopovi koje nije ulovila ni jedna kamera, a policija nije nasla ništa sumnjivo...naravno osim dotičnog psihotičnog susjeda koji vidi bijele miševe. al to je u domeni psihijatrije.

nego, non stop oko novih zgrada šeću potencijalni novi susjedi kojima želimo dobrodošlicu. čini mi se da će pionir brzo prodati nove stanove...
blazene nase kamere koje pokrivaju samo 20% garaze ali ne i glavni ulaz pa ulazi i izlazi tko kako zeli. dok je prva zgrada odmah nakon par incidenata postavila kamere na sve ulaze i od onda se vise nije culo za nove pokusaje.

Malo sam se raspitao da ne bi bilo tih bijelih miseva i dobio sam informaciju da je u ulazu G bilo minimalno 2 provale do sada i 1 nedavni pokusaj prije cca mjesec dana na 7. katu. Na 1. katu je izvrsena provala razbijanjem stakla i otudjenjem vise stvari pa i kljuceva nakon cega su promijenjene ulazne brave u zgradu. Ali vidi vraga na gore spomenutim kamerama i dalje nista jer pokrivaju ispod 1% objekta

Zao mi ljudi koji ce doselit u susjedstvo jer to je zivi armirani beton bez i jedne cigle dok ce pregradni zidovi biti od knaufa sistem gradnje je brzo i jeftino napravi a skupo naplati! "Kvaliteta" se posebice ocituje da se vanjski zidovi garaze/temelja i prizemlja zatrpavaju direktno zemljom bez ikakve drenaze/odvoda oborina kao sto su primjerice nase zgrade zasticene!
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:29   #1646
Tu poslovnicu BIPE pljackaju valjda jednom mjesecno...
Kako to tocno ima veze s Nivogradnjinim zgradama?
TTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 17:39   #1647
Quote:
TTL kaže: Pogledaj post
Tu poslovnicu BIPE pljackaju valjda jednom mjesecno...
Kako to tocno ima veze s Nivogradnjinim zgradama?

Sve sto je vezano za kvart vezano je za nase zgrade, kao i sve sto je vezano za nase zgrade vezano je za kvart - uzrocno-posljedicna veza a statistika se odnosi na sve.
A statistika kaze da je pod nasom policijskom upravom pocinjeno 2294 kaznenih djela razbojnistva u 2016. god. i time smo na neslavnom 1. mjestu u gradu Zagrebu!
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 00:26   #1648
Sljedeće trollanje, ad hominem, off, vrijeđanje sugovornika (kao i reakcija na uvrede) ili bilo što iz asortimana koji ne pripada temi sankcionirat će se kartonom ili banom.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 15:24   #1649
Društvo, zna li itko svrhu naranđastih oznaka na cesti koje sam primjetio ovih dana (možda i duže stoje, ali ih ja nisam bio svijestan )?

Koliko vidim, svako toliko su iscrtane na Jarnovićevoj (glavnoj, ali i ovom našem odvojku koji ide prema zgradama)... ako sam dobro vidio piše nešto kao T1, T2, T3 ....
agram1907 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 23:56   #1650
Quote:
agram1907 kaže: Pogledaj post
Društvo, zna li itko svrhu naranđastih oznaka na cesti koje sam primjetio ovih dana (možda i duže stoje, ali ih ja nisam bio svijestan )?

Koliko vidim, svako toliko su iscrtane na Jarnovićevoj (glavnoj, ali i ovom našem odvojku koji ide prema zgradama)... ako sam dobro vidio piše nešto kao T1, T2, T3 ....
Voditelj gradilišta tumači:
Toplovod za nove zgrade???? Zatvorit će našu ulicu (Jarnovićeva 17 b,c,d, e, f, g) i kopati kanal za vod iz toplane. Zanimljivo je njegovo tumačenje da se cesta neće koristiti i da će se maknuti sva vozila koja su parkirana na cesti, a na pitanje sto je sa stanarima koji imaju parkinge unutar naših zgrada odgovor je da će to policija riješiti i da neće biti prometa za nikoga??? A na pitanje sto u slučaju da do zgrade treba doći hitna ili vatrogasci njegov odgovor je: nema pojma ali cesta se zatvara.
E pa mislim da nam uskoro počinje opsadno stanje.
Cobra007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 21:50   #1651
Hmmm... pretpostavio sam da će se nešto kopati ali nisam znao da će se to ovako bahato rješavati.
I prije sam imao upitnike i ozbiljne sumlje oko izgradnje ovih zgrada ali sada mi je dosta.
Prijavio sam ih građevinskoj inspekciji zbog ovakve gradnje. Uzevši u obzir da će zadnju zgradu graditi još bliže ovim našim i da su prekopali postojeći DTK infrastrukturu, smanjili pješačku stazu zbog naguravanja što veće količine stanova umjesto da su to kvalitetnije projektirali. Nemam namjeru mirno sjediti i gledati kako netko urušava moju kvalitetu života i stanovanja. Novce za stan nisam našao na putu nego sam ih teško zaradio i još zarađujem i nemam namjeru gledati buduće susjede na 15m od mene kako čupkaju dlake u nosu.
Uzevši u obzir da se nas postojeće stanare ništa nije pitalo ni za suglasnost niti je prezentiran plan nego je sve ho-ruk napravljeno u najboljoj mafijaško-hrvatsko-poduzetničkoj maniri. Iskreno budem ovo gurao do kraja koliko god trebalo pa ako treba tužio i grad Zagreb zbog GUPa i išao pred evropski sud... ma puna mi je kapa više... još da se nadovežem nevezano za pionir, nivogradnjini biseri nisu predvidili vanjska parkirna mjesta a i ovo malo prostora što se na crno može parkirati su zagradili. Pa kako bi rekli e nećeš razbojniče!!!
NightOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:20   #1652
Suosjećam...

No, bojim se da ćeš samo izgubiti živce i novac, jer izvođač ima sve potrebne dozvole i sve se radi lege artis... Nećete biti ni prvi ni posljednji u takvoj situaciji. Zagrebački urbanisti i građevinari u sprezi sa političarima grade nove "mamutice" kojih se ne bi posramilo ni razdoblje najgore socijalističke izgradnje.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 23:13   #1653
Jedva cekam vidjeti kako ce razrovati cestu i zabraniti stotinama ljudi ulaz i izlaz iz njihovih garaza.

Mogu oni glumiti serife na brdu s kojeg su sisli al tu im to bas nece proc kad ljudi popizde.
Inace, prodali su valjda jedan stan u toj zgradi. (Onih 10 sto su "prodani" i sto su stajali otkad je info na webu ne racunam, jer su to vjerojatno kompenzacije za zemljista i kooperante)
TTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 23:49   #1654
Iskreno vjerujem u spregu i nezakonite radnje. Zato sam i napisao da ću ako treba tužiti i grad Zagreb i onoga tko im je izdao građevinsku dozvolu te ako treba ići i pred europski sud. Uzevši u obzir da nemam previše vjere u naše pravosuđe jer je cijela država a samim time i sudstvo upitne "kvalitete" presjekao sam u sebi i spreman sam ići dokle god treba pa makar digao i kredit za tužbe Svi ti sherifi, političari i poduzetnici koji ovako rade naučili su tako jer im se većina i ne protivi te misle da se ništa ne može napraviti pa znaju da se ništa neće desiti. Ako neće sud u zemlji hrvata hoće neko drugo sudsko tijelo koje je iznad ovog našega. Ne može biti normalno dignuti osmerokatnicu na 15 metara od druge zgrade te pri tome promijeniti postojeću infrastrukturu bez da se pitaju ljudi koji tu žive. Pa nismo mi kinezi da živimo jedni na drugima a mjesta koliko ti srce želi. Ne znam da li je istina da će se zatvoriti ulica i da se neće moći prometovati... ali ako se to desi pa to je zbogom pameti... kamo će ljudi sa automobilima... gdje će se parkirati... kako će do posla, škole, vrtića... ne mogu zatvoriti\relocirati 400 automobila.
NightOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:04   #1655
Thumbs down Zatvaranje Jarnovićeve 17 b,c,d,e,f,g

Preko 400 automobila u garažama i na dvoristima naših zgrada minimalno 15-20 dana blokirano. Interventna vozila, vatrogasci, hitna, komunalna vozila? Mislim da nam uskoro kreće akcija "Park na Savici", svi na cestu pa neka kopaju preko živih ljudi...,
Cobra007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:36   #1656
kako znate za ovo, da li negdje ima neka obavijest ili je rekla/kazala?
kad bi se trebala zatvarati cesta?
vili23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 03:48   #1657
Quote:
vili23 kaže: Pogledaj post
kako znate za ovo, da li negdje ima neka obavijest ili je rekla/kazala?
kad bi se trebala zatvarati cesta?
Odgovor iz toplinskih mreža je da će sigurno ostati zapadna traka slobodna za promet, otežano jer ce biti mjesta samo za jedan auto, a istočna traka se zatvara sto znaci da kada krenu radovi nema parkiranja uz cestu 😱. Za par dana će javiti kada počinju radovi.
Cobra007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 09:08   #1658
helikopteri

ljudi jel vas ubijaju ovi helikopteri, jučer ju kružili do pola noći, ja ne mogu spavat s otvorenim prozorom. Mislim da ne bi smjeli letjet tak blizu stambenih zgrada.
vili23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:51   #1659
Ima li načina da ih se natjera da kopaju po zemljištu uz cestu, pretpostavljam Plinare?
Ili istočni pločnik?
Sve je bolje nego da ruju cestu. Ili tražiti pomicanje radova na sezonu GO?
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 13:03   #1660
Pionirove zgrade

Pozdrav svima
Evo,ja razmišljam o kupnji stana u susjednoj Pionirovoj zgradi(znam da vi niste oduševljeni s dvije zgradurine u susjedstvu i u potpunosti vas razumijem,ali čovjek negdje mora stanovati).
Pročitao sam dosta vaših iskustava,da malo vidim kako je živjeti u kvartu,pa bih vas molio još par informacija.
Vidio sam da se spominjalo da na višim katovima nije dobar pritisak vode,jel to još uvijek tako i jel to problem zgrade,kvarta,vodovoda...Ja bih uzeo viši kat i to bi mi definitivni išlo na živce.
I kako je s komarcima i sličnim letećim napastima,s ozirom na blizinu Save?
Hvala
finnley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.