Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2009., 17:45   #21
Pošto već imaš štapove, nemoj se zamarat s time. Uzmi koji imaš i zabaci. Kao što sam prije rekao obrati pozornost na flaks. Isplati se kupiti kvalitetan flaks jer je on uz mamac najbitniji faktor hoće li šarko zagrist ili ne. Prouči metode lova na šarana i obrati pozornost na mamac.
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 19:26   #22
oluja ajde mi onda reci dali je dobar mamac za šarana kuruz aromatiziran vanilijom. imam kuruze u tegli koje sam sam stavijo kisekit, dodao sam im vanilinog šečera radi arome. pa ako je dobar mamac probat ću ovog ljeta na šarana.
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 19:27   #23
Quote:
Vjetroman kaže: Pogledaj post
ali nemam nikakvog iskustva sa lovom šarana pa zato me zanima oko dužine štapova koji odabrati.
ja ti se u šarane ne razumijem , al mislim da šaran nema pojma kojim si ti štapom zabacio, njemu je tako svejedno , ako je gladan i ako mu se sviđa ponuđen mamac sigurno će prihvatiti , a štap , briga te , nama isto kad štap zašteka mi izvlačimo na ruku
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 20:08   #24
ima li tko dobar mamac za linjaka, ja sam ih jednog ljeta hvatao na gliste, ima li tko iskustva u lovu na linjake pa da mi preporuči koji bi najbolji mogo bit mamac.
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 20:45   #25
glista ti je najbolja za linjaka.inače niti ja nemam baš iskustva sa šaranima ali mislim da su preveliku nauku napravili od lova na šarane.
najbitnije ti je ako možeš redovito podhranjvat.kad hoče onda če zagrist i na glistu,običan kukuruz,pahulju kruha.....
gorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 20:52   #26
kod lova soma oko 3-4 kg dali se može koristiti velika šaranska udica nanizana sa puno glisti.
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 07:34   #27
Quote:
Vjetroman kaže: Pogledaj post
oluja ajde mi onda reci dali je dobar mamac za šarana kuruz aromatiziran vanilijom. imam kuruze u tegli koje sam sam stavijo kisekit, dodao sam im vanilinog šečera radi arome. pa ako je dobar mamac probat ću ovog ljeta na šarana.
Kukuruz sa aromom vanilije je dobara za šarana. Ali ja isto tako mislim da je previše nauke stvoreno oko tih aroma mamaca. Isto tako je dobar i s aromom anisa. Samo što ja kad aromatiziram kukuruz dodajem arome iz onih bočica (znaš ono za kolače, vanilija, anis...) ili kupim već gotovi kukuruz sa aromama.
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 07:42   #28
Quote:
Vjetroman kaže: Pogledaj post
kod lova soma oko 3-4 kg dali se može koristiti velika šaranska udica nanizana sa puno glisti.
Može ali češ jako teško ulovit soma na glistu. Prije će doći sitnije grabežljivice, a pošto je udica velika samo će razjebat gliste i poludit ćeš.
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 09:08   #29
Quote:
Oluja77 kaže: Pogledaj post
Može ali češ jako teško ulovit soma na glistu. Prije će doći sitnije grabežljivice, a pošto je udica velika samo će razjebat gliste i poludit ćeš.
ja sam vidio na tv-u na ribičkim emisijama kako ljudi na veće udice na koje su nanizane gliste vataju somove do možda 5 kg.
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 09:32   #30
http://img410.imageshack.us/img410/5...ijeribolov.jpg
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 09:34   #31
Nisam rekao da ne može. Nego samo da je manja mogućnost za ulov soma nego kad koristiš pijavicu ili živi mamac. U svakom slučaju je zanimljivo. Pa barem imaš vremena kad odeš u ribolov, isprobavaj.
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 10:12   #32
jedan mi je čovjek pričao prošle godine o somovima, taj čovjek je dosta dobar i iskusan ribič. on mi je rekao da som nije borbena riba, kao šaran ili babuška. ali pošto je dugačke građe tjela ako zagrize som preko 10 kg a ti ne povučeš na vrjeme on osjeti da je uhvačen i usidri se na dno svojim dugim repom, i onda moraš bit majstor da ga izvučeš sa dna.
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 10:21   #33
Da, jako često su tromi i neborbeni. I dobro je dok se drži samo repom, problem je kad se zavuče u kakvu rupu ili slično. A za 10kg som moraš biti dosta dobar majstor i smiren. Često puta mi se desilo da je som na udici, a ni ne kužim dok ne počnem izvlačit. Dođe do pijavice, proguta do guzice, štap se jedva zatrese i legne i spava.
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 11:56   #34
Quote:
Oluja77 kaže: Pogledaj post
Da, jako često su tromi i neborbeni. I dobro je dok se drži samo repom, problem je kad se zavuče u kakvu rupu ili slično. A za 10kg som moraš biti dosta dobar majstor i smiren. Često puta mi se desilo da je som na udici, a ni ne kužim dok ne počnem izvlačit. Dođe do pijavice, proguta do guzice, štap se jedva zatrese i legne i spava.
kažeš da nisi imao pojma da ti je na udici. ja sam ove jeseni išao na pecanje na strug u 10. mjesecu, znao sam da neče biti nekog ulova jer tada bjela riba ne grize često. bili ja brat i bratov prijatelj, taj bratov prijatelj kaže mi vamo nema somova to ljudi lažu da ih ima ja nikad nisam ga ulovio, a mi često budemo po ljeti na strugu. otišli moj brat i prijatelj 100 m dalje na most kad ja vidim potone plovak na pecalici ja kontru ono ništa se nemiče ja mislio zakvačilo se za panj u vodi kad odjednom osjetim da lagano vibrira štap, ja jače povučem kad ono som oko 1 kg. uopče nije bio borben, znam kad sam hvatao linjake na pecalicu, linjak od pol kile našpana pecalicu imaš osječaj ko da će ju polomit.
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 12:09   #35
Na Strugu nisam bio jako dugo (više od 10g.), tamo smo najčešće išli na štuku. Zapravo jako dugo uopće nisam nigdje bio u ribičiji. Inače ribolovom se bavim od kad znam za sebe, prije sam naučio lovit nego čitat. U skorijoj budućnosti planiram ponovo se aktivirat, izvuč pribor i zabacit. Daj mi reci kak je to sad sa dozvolama. Čuo sam da sad treba neki ispit polagat.
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 12:32   #36
Pozdrav.
da, sad trebaš položit ispit da bi uopče mogao kupit dozvolu.
mislim da je 150 kn-a polaganje ispita.ispit je formalnost ali moraš ga položiti.
gorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 16:43   #37
koliko košta dozvola za maloljetne, ja sam čuo 150 kn.
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 16:44   #38
Ribolov

Za sve strasne ribolovce kao sto sam ja tvrdim da je ribolov najbolji vid opuštanja.
Spitke is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 08:21   #39
pomoc

evo u subotu se idem okusat u rijecnom ribolovu u okolici Velike Gorice pokraj Zagreba. moram priznat da nemam pojma nista o toj vrsti ribolova jer zivim na moru, stoga svaka vasa preporuka je dobrodosla! koje ribe, kakve udice, koji mamci, koja debljina tunje itd...?
milfHUNTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 15:53   #40
Frend i ja smo pecali na Savi, isli u lov na soma. I to ne bilo kakav lov, vec lov na macane od 100 kil. Dosli smo s traktorom i stavili smo kao mamac zivu racu, tj gusku, zakvacili na traktorsku sajlu i cekali. Stari moj od 1 vjutro i tam oko 4 vjutro zagrizla mrcina. Vec nam je raca skoro krepala na vodi. I vuzgali mi traktor, ja nis vjeroval kakva je to mrcina bila, zgutal je cjelu racu. Ali je isel van bez pol frke, na sajlu smo ga
brzo van spuknuli, imal je jedno 90 kil, mrcina i pol od ribe.
__________________
Pressure build diamonds
Scroll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.