Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2009., 02:09   #1
Visoka policijska škola

Dana 27. svibnja 2009. godine u Narodnim novinama i na web adresi http://www.mup.hr/6676.aspx objavljeni su natječaji za upis redovitih i izvanrednih studenata u prvu godinu preddiplomskog stručnog studija Kriminalistike u akademskoj godini 2009./2010., te za upis izvanrednih studenata u prvu godinu specijalističkoga diplomskoga stručnog studija Kriminalistika u akademskoj godini 2009./2010.

Mogu se upisati policijski službenici/e Ministarstva unutarnjih poslova i djelatnici/e drugih tijela državne uprave koji imaju najmanje dvije godine radnog iskustva, te koji imaju suglasnost nadležnog rukovoditelja.

To nisu svi uvjeti, no nije ni važno. Važno je (bar meni) što sam nakon raspitivanja shvatio da studenti na izvanrednom studiju predavanja imaju radnim danima, no što je još važnije, u vremenu od 8h do 16h.

Stavljanje jednog predavanja u 08:00 ujutro sa završetkom u 08:45, a slijedećeg tek u recimo 12:25 neću ni komentirati.

Tim potezom osobe odgovorne za osmišljavanje uvjeta natječaja su jednim udarcem postigle dva cilja:

a) policijski službenici koji ne dobiju suglasnost se mogu oprostiti od mogućnosti studiranja, što nije dobro, jer se tako u ruke "nadležnih rukovoditelja" stavlja odluka o tome tko smije studirati, a tko ne, ili u prijevodu, tko smije napredovati u karijeri, a tko ne.

b) eliminirana je mogućnost upisivanja osoba iz građanstva, bar onih koje rade od 8h do 16h, jer niti jedna ozbiljna firma neće pustiti svog zaposlenika da pohađa predavanja koja se održavaju u radno vrijeme, a koja nisu vezana uz djelatnost te tvrtke.

Naravno da nije moguće ni propuštati neka predavanja, te se skoncentrirati više na ispite, jer je studij po Bolonji, pa se i za predavanja daju ECTS bodovi.

Znam da se za izobrazbu na Visokoj policijskoj školi primjenjuju drugačiji kriteriji, no organizirati predavanja za izvanredne studente (koji su navjerojatnije u radnom odnosu, s obzirom na uvjet od dvije godine radnog iskustva) u radno vrijeme je apsurdno i ja osobno nikada nisam za to čuo do sada. Uvijek se to odrađivalo popodne, vikendom, itd., na kraju krajeva, svi poslijediplomski se tako odrađuju, pa i moj.

Mislim da je logično postaviti slijedeće pitanje: za koga se raspisao ovaj natječaj? Zašto se nije jednostavno raspisao interni natječaj i gotovo?

Pitanje je hipotetske prirode i više odraz frustracije osobe koja bi žarko željela studirati gore navedeni studij, no opet je popušila (kao i na drugoj godini pravnog faksa kada je željela preći na kriminalistiku, no tada je totalno bilo obustavljeno studiranje, jer je na birou bilo previše kriminalista), no ako netko želi staviti koju primjedbu, više ste nego dobrodošli.
dino79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 14:08   #2
Pa što nije to tečaj samo za zaposlenike MUP-a i Min. Pravosuđa... i dr iz državnr uprave ??????
smartbox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 23:06   #3
Quote:
smartbox kaže: Pogledaj post
Pa što nije to tečaj samo za zaposlenike MUP-a i Min. Pravosuđa... i dr iz državnr uprave ??????

Studij kriminalistike nije tečaj nego studij , fakultet.. koji možeš ić nakon završene akademije i nakon 2 god rada u policijskim upravama..
__________________
When I leave there's no return.
The people laughed till she said, "Burn!"
High_Hopes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 13:39   #4
koliko znam mogu se upisati samo policajci i drzavni sluzbenici
Double size is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 20:11   #5
Pozdrav.
Može mi tko poslati skripte za prijemni na kriminalistiku. Hvala
__________________
peace
ibuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 11:58   #6
i ja

ako ima netko skripte za prijemni iz kriminalistike spasiti će me
warzone11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 13:16   #7
Po meni je bila greška što se dopustio studij za civile. Ok, može, ali nakon završenog studija imaš najmanje godinu dana vježbeničkog staža. (I više).
Problem je s tim kriminalistima što su na birou što ih većina nema osjećaj za posao jer nisu radili u takvim uvjetima, a time doprinose nesigurnosti na radu i sebe i drugih.

Dalje, ja se javljam na natječaj za prekvalifikaciju u policajca. Jer nakon 2godine mogu upisati stručni studij, što se i nadam. E sada.. Opet malo glupo, jer ja imam 12mjeseci prekvalifikaciju, 12 mjeseci vježbeničkog staža i 24 mjeseca minimalno odraditi da mogu na studij. Ne znam kako očekuju od svojih zaposlenika da nakon 3godine bez učenja (dakle bez nekakve navike i kontinuiteta) upišu studij i da ga prolaze "s lakoćom".
El_Capitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 14:56   #8
hm...

Ne znam kako očekuju od svojih zaposlenika da nakon 3godine bez učenja (dakle bez nekakve navike i kontinuiteta) upišu studij i da ga prolaze "s lakoćom".[/QUOTE]


Učlaniš se u knjižnicu( ako nisi član) i u te 3 godine možeš pročitati mnoštvo knjiga a mozak če ti savršeno funkcionirati. Dobar ti je to "trening".
annnnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 18:22   #9
Pa jasno, ali nemaju svi takvu volju
El_Capitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 14:50   #10
Visoka policijska škola - Zagreb

Zanimaju me pitanja koja su bila u psihotestu u preddiplomskom stručnom studiju Kriminalistika u 2010./1011.
I da li se netko još sjeća drugih pitanja iz testa opće info.

Zadnje uređivanje Twinklebell : 22.08.2010. at 14:57.
Twinklebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 18:18   #11
Pozdrav
Zna li netko nešto više o ovom studiju? O čemu se tu točno radi? Koliko traje, koji je tvoj posao nakon toga, kako izgledaju provjere?
Hvala
blablaace is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 07:06   #12
Quote:
blablaace kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Zna li netko nešto više o ovom studiju? O čemu se tu točno radi? Koliko traje, koji je tvoj posao nakon toga, kako izgledaju provjere?
Hvala
Sve informacije imate na webu MUPa, a da biste mogli isti upisati morate biti unutar sustava, dakle obični građanin ne može aplicirati za VPŠ .
berninho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.