Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2010., 10:53   #21
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Prema Jerichu, Noć biologije:



Gledala sam slike, lani je bilo očito zanimljivo. Malo mi je bezze jedino što Roosevelt i Horvatovac nisu baš pretjerano blizu, ali na brdu će ionako biti ono što mene u toj cijeloj priči najmanje zanima .

O tome jos vise informacija kasnije
Evo jos nesto sitno:



__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 10:55   #22
Jedno predavanje koje ce biti sutra:

__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 13:02   #23
Vise info o noci biologije:

http://nocbiologije.biol.pmf.hr/
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 14:23   #24
Debata Vinkovic - Paar
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...-postenje.html
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 14:41   #25
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Pogledao.
Vinković me podsjetio na vrijeme kada sam ja počeo raditi. Odmah po završetku fakulteta i vojske. Samo sam mljeo ono što sam ja mislio da je istina, uopće ne razmišljajući na koji način me drugi ljudi prihvaćaju, i što od onoga što ja govorim razumiju i kako.
Bilo bi ga interesantno ponovo pogledati kad bude u Paarovim godinama.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 23:50   #26
Zašto je event isti dan na biologiji i kemiji ?
Nisam nikad bila na KO, dalo bi se prošalabazati gore, a onda na Roosevelta. Vuče me slikanje , možda bude nešto za što će mi zapeti oko.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 07:52   #27
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Zašto je event isti dan na biologiji i kemiji ?
Nisam nikad bila na KO, dalo bi se prošalabazati gore, a onda na Roosevelta. Vuče me slikanje , možda bude nešto za što će mi zapeti oko.
Tad je i otvoreni dan na matematici.
Valjda je na razini PMF-a.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 14:38   #28
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Zašto je event isti dan na biologiji i kemiji ?
Nisam nikad bila na KO, dalo bi se prošalabazati gore, a onda na Roosevelta. Vuče me slikanje , možda bude nešto za što će mi zapeti oko.
Znam da je i kemija otvorena jer je to u dogovoru s PMF BO
Dodite.. bit ce super. Na Hrovatovcu se radi 3D maketa stanice koliko znam, na Rooseveltu ce bit svakakvih zivina i bit ce preludo
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:34   #29
Tjedan mozga

dakle, u razdoblju 15.-21.03.2010. će se na HIIM-u održati 9. tjedan mozga.
više informacija možete dobiti ovdje: http://www.hiim.hr/nova/index.php?kod=baw

predavanja su otvorena za sve, pa eto - ako imate volje, navalite
ako nekoga nešto posebno zanima, neka pita.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 14:54   #30
Plakat mi je prekrasan, ali stranica je strašno loše napravljena, sva se raspada. Program ne izgleda (toliko) loš, iako se vrti uglavnom oko dodirnih točaka neurologije i kreativnog rada.

Što bi ti preporučio?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:19   #31
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Plakat mi je prekrasan, ali stranica je strašno loše napravljena, sva se raspada. Program ne izgleda (toliko) loš, iako se vrti uglavnom oko dodirnih točaka neurologije i kreativnog rada.

Što bi ti preporučio?
stranica je žešće sr...

preporuke? hmm...

recimo predavanje prof. Darka Chudy-a na temu "Duboka mozgovna stimulacija u liječenju Parkinsonove bolesti", u utorak, 16. 03. 2010. u 16 sati.

srijeda, 17. 03.: "W.A.Mozart - Patografija; predavač: Goran Ivkić:
Terapija glazbom; predavač: Sandra Belajec, u 17.30h.

zatim u četvrtak, 18og: tema "Glavobolja" (spec. neurolog Damir Petravić), 18.30h.

"Matične stanice u liječenju bolesti mozga" (dr. sc. Dinko Mitrečić), petak, 19.03.2010. u 11 sati.

mislim da stvarno ima ponešto za sve, čak i za alternativce kreativce
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 19:30   #32
Mineral Expo 2010.

Bilo mi je glupo otvarati specijalnu temu, a opet, ovo baš i nije nešto znanstveno, međutim tamo se uvijek nađe geologa i raznih zaljubljenika u rude i minerale, pa je zgodno ovdje obavijestiti svekoliko pučanstvo.

Dakle, za nekih pola mjeseca počinje četvrti međunarodni sajam minerala koji već četvrtu godinu zaredom ima svojevrsnu turneju i po Hrvatskoj. Ove godine počinje u Splitu, 27. ožujka, a trajat će do 28. ožujka. Sljedeća postaja je Zagreb, u svibnju, o čemu ću izvijestiti naknadno, ako me tko ne prestigne. Piše da počinje u 10 i završava u 20 h.

Za one koji nikad nisu bili, obavijest da ti sajmovi nisu ništa superspecijalno, ne očekujte ništa osim stolova s izlošcima i hrpom građana od kojih većina misli da se radi o svetim predmetima, a možeš im podvaliti i krhotine sekurit-stakla. Nema hostesa, nema gromada na vrtećim i laserima objasjanim postoljima.
Ipak, treba naglasiti da se radi o vrhunskoj prilici za kolekcionare ruda, minerala i fosila, jer su cijene uzoraka zaista niske u odnosu na uobičajene, što zbog toga što se radi o sajmu, što zbog činjenice da im je cilj prodati i zaraditi, pa im je konkurencija ogromna.
Očekujte i šarlatane kristaloterapeute; na par stolova budu natpisi koji upozoravaju da ne dirate minerale, "jer ćete im prenijeti lošu enerđiju", što bi bilo loše, jer su ih taman bili "očistili" i "napunili".
Nemojte se obazirati.
Većinom su izlagači zainteresirani u mineralogiju i geologiju.
Bude krasnih fosila, od zuba morskih pasa do trilobita i kukaca uhvaćenih u jantar.
Plus, skoro sve što ima, postoji i u verzijama "polirano" i "uhvaćeno u nakit".
Nema više krvavih rana na nestručnim rukama.
Radioaktivnih minerala nema, no minerala koji pokazuju tragove radioaktivnosti sigurno ima.

Vidjet ću ako se budem mogao zaletjeti do ovog splitskog, a ako ne, onda ću na zagrebački. Kako god ispadne, ne smije mi se opet dogoditi da pikiram na jedan, pa nešto iskrsne.
Lani sam nabavio par super primjeraka za relativno male novce, jer sam procirkulirao sajmom valjda deset puta. Preporučam da učinite isto, jer možete naići na veće i ljepše primjerke za manju cijenu.

I još nešto... ne očekujte krasnu razinu komunikacije s izlagačima, niti neko preveliko znanje. Dobar dio njih su samo trgovci bez znanja engleskog, pa ćete morati ručno , ali bez brige, cilj im je prodati što više, a želja za zaradom prelazi komunikacijske prepreke.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 22:07   #33
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Bude krasnih fosila, od zuba morskih pasa do trilobita i kukaca uhvaćenih u jantar.
Cca novaca?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 11:35   #34
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Cca novaca?
Prvo općenito, da ne pišem dva puta. Upad je 20 kuna, to je jeftinije nego lani (valjda zbog recesije). Minerali i rude variraju, ali imaš kupiti izuzetno zanimljivih već za 20-ak kuna. Recimo ove godine bih se volio dočepati samorodnog sumpora. Lani su grumeni bili prava sitnica, 10-15. Od rjeđih primjeraka ostalih minerala, ima ih i od oko 150 kn, pa sve do prozirnih gromada iz Trepče od par stotina. Prosjek je debelo manji od 100 kuna. Netko tko otiđe tamo s ciljem kupovine jednog ili dva zanimljiva primjerka proći će za manje od sto kuna, skupa s kartom. Netko tko se neće moći svladati i treba mu košara bolje da ne ide.

Fosili su općenito skuplji od prosjeka i nekako se ne mogu sjetiti da ima previše primjeraka jantara koji nisu zaglavljeni u nakit. U rangu 150 kuna, možda?
Problem je taj popratni nakit, koji je uglavnom od srebra. Bilo bi super imati obični komad s kukčićem unutra, međutim ono... iznadprosječno je skupo. Koliko si spremna izdvojiti?
Ako uspijem otići na splitski, svakako ću pronjuškati pa ti javim.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 15:48   #35
Ahem, ahem.




(slika je thumb)
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:03   #36
Festival znanosti 2010.

Link: http://www.festivalznanosti.hr/2010/index.php
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 19:08   #37
Od 15.03. (dakle od jučer) do 21.03. traje "Tjedan mozga."

http://www.ordinacija.hr/novosti/poceo-9-tjedan-mozga/


"Tjedan mozga bit će obilježen nizom događaja i predavanja."


http://www.ezadar.hr/clanak/tjedan-m...om-sveucilistu
__________________
"Things are not what they seem, nor are they otherwise."
soadfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 21:05   #38
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
srijeda, 17. 03.: "W.A.Mozart - Patografija; predavač: Goran Ivkić:
Terapija glazbom; predavač: Sandra Belajec, u 17.30h.
nisam te vidjela na predavanju

btw, da ne bi bilo da samo kradem, a ništa ne nudim, evo par linkića od mene:

9. lošinjski dani bioetike

Brijunska konferencija

Biomag
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 22:20   #39
IPhO http://ipho2010.hfd.hr/

Ima vremena do toga, ali eto, neka se nađe.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 23:57   #40
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
nisam te vidjela na predavanju

btw, da ne bi bilo da samo kradem, a ništa ne nudim, evo par linkića od mene:

9. lošinjski dani bioetike

Brijunska konferencija

Biomag
nisam bio jerbo sam imao neš drugo u planu
zato idem sutra vidimo se?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.