Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2008., 19:54   #61
pozdrav svima. ne znam postavljam li pitanje na pravom mjestu, ali ako netko nesto zna bila bih zahvalna na bilo kakvoj informaciji. cula sam da postoji mogucnost prebacivanja s jednog fakulteta na drugi, pod uvjetom da su srodni. e sad, postoji li mogucnost prebacivanja s prava na ekonomiju, a da se ne mora ponovno ici na prijemni, s obzirom da sam redovna stud. prve god bez placanja?
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 00:08   #62
Quote:
litta kaže: Pogledaj post
ej ljudi! znači ove je godine u osijeku kao u zgu, hrv, mat i opća kultura? koliko primaju bez plaćanja? jel se zna kad je prijemni, nisam ništa našla na stranici njihovoj! ni kako se zbarjaju ocjene iz srednje???
bez placanja primaju oko 130, bar je tak bilo prije, prijemni je početkom 7. mjeseca, ostalo ne znam
WindOFChange is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:33   #63
Quote:
litta kaže: Pogledaj post
ej ljudi! znači ove je godine u osijeku kao u zgu, hrv, mat i opća kultura? koliko primaju bez plaćanja? jel se zna kad je prijemni, nisam ništa našla na stranici njihovoj! ni kako se zbarjaju ocjene iz srednje???
Ako imaš mogućnost, dođi na smotru sveučilišta sutra i prekosutra, bit će tamo prospekata u kojima ti sve piše.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 20:59   #64
Vidim da na prijemnom ocjene uzimaju iz hrv, mat, eng, zemljopis i povijest. Hoće li mi to biti problem, pošto sam zemlj. i pov. imala samo dvije godine i nisam baš rasturala (komercijalna škola)? Mislim, manjak bodova na razredbenom.. je li prevelik?
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 21:46   #65
zbroji hrvatski, matematiku, engleski, geografiju, povijest, opći uspijeh i maturu, pomnoži sa 3,84 i vidi koliko imaš... maksimalan broj bodova je 480...
__________________
People get what they get. It has nothing to do with what they deserve.
peggy bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 10:24   #66
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Vidim da na prijemnom ocjene uzimaju iz hrv, mat, eng, zemljopis i povijest. Hoće li mi to biti problem, pošto sam zemlj. i pov. imala samo dvije godine i nisam baš rasturala (komercijalna škola)? Mislim, manjak bodova na razredbenom.. je li prevelik?
Nema to veze, puno je bitnije kako ćeš napisati prijemni.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 00:53   #67
Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
pozdrav svima. ne znam postavljam li pitanje na pravom mjestu, ali ako netko nesto zna bila bih zahvalna na bilo kakvoj informaciji. cula sam da postoji mogucnost prebacivanja s jednog fakulteta na drugi, pod uvjetom da su srodni. e sad, postoji li mogucnost prebacivanja s prava na ekonomiju, a da se ne mora ponovno ici na prijemni, s obzirom da sam redovna stud. prve god bez placanja?
ne bih rekla da možeš s prava na ekonomiju...najbolje idi na prijemni, nije tako teško. mislim da tu najbolje prođu oni koji idu na maturu pa im je sve svježe. hrvatski uključuje podjednako gramatiku i književnost, znaju nekad iskopati sitnice pa treba malo bolje prolistati udžbenike iz srednje. u općoj kulturi ima po malo od svega, bude dosta toga što se tiče informiranosti( politika, gospodarstvo itd.), malo ponovi ona bitna svjetska djela (u smislu slikarstva, glazbe i sl.). matematika nije baš jednostavna, ali i onaj kome baš i ne ide može riješiti koji zadatak uz malo logike.
celeste05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 01:10   #68
i još nešto, za nove studente koji upišu ne dajte da vam pune glavu kako je to lagan faks jer nije,no naravno ništa nije teško ako se ima volje i ako se radi.
morala sam ovo napisati jer očito ima puno ljudi koji zbog vlastitog neuspjeha i frustracija imaju potrebu blatiti fakultet i profesore. ako smatrate da je ekonomija prelagana za vaše visoko razvijene umne mogućnosti, onda se lijepo maknite i prestanite taj svoj neizmjerni kapacitet tratiti na omalovažavanje i podcjenjivanje.
celeste05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 21:53   #69
hvala na odgovoru celeste. inace otprilike znam kakav je prijemni, jer sam bila prosle godine, ali samo na prvom roku. kad se sjetim koliko mi je malo falilo da prodjem, grizem se sto nisam otisla na drugi rok... jer zaista zelim zavrsiti taj fakultet. zna li netko postoji li mogucnost da mi se priznaju neki ispiti koje sam polozila na pravu (npr.strani jezik, sociologija, politicka ekonomija)?
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 13:28   #70
Hej, ljudi! Jel još netko ima problema sa spajanjem na efos.hr ili moja veza opet zeza?
hibridnamasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 20:04   #71
Quote:
hibridnamasa kaže: Pogledaj post
Hej, ljudi! Jel još netko ima problema sa spajanjem na efos.hr ili moja veza opet zeza?
Kod mene sve ok.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 22:53   #72
Hvala, game! I kod mene sad radi. Malo sam (pre)paničarila jer je bilo hitno.
hibridnamasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 20:47   #73
Cool

bok!
htjela bi ove godine upisati stručni studij(2 godine) smjer trgovina, zanima me dali stvarno nema prijemnog ispita i dali kao izvandredni student moram prisustvovati predavanjima jer trenutno živim i radim u Zagrebu a upisala bi faks u Osijeku. I dali je teško???????? Hvala unaprijed svima na pomoći

p.s.ima li još koga tko misli ove godine isto upisati?
star 69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 18:57   #74
HITNO

Hitno imam jedno pitanje. Jel netko zna postupak ako želim prebaciti bodove sa prijemnog iz zga u osijek? Jel se moram samo prijaviti u osijek ili što? Molim vas za odgovore!!!!
__________________
Tko želi nešto naučiti, nači će način; tko ne želi, naći će izliku.
litta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 19:03   #75
najbolje ti je da nazoveš tajništvo osječkog faksa, tamo će ti to sigurno znati objasniti, ovako ne vjerujem da ćeš dobiti neku korisnu informaciju. na www.efos.hr imaš broj
celeste05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 22:10   #76
Ja mislim da je ekonomija najlakši faks u Os! Postoje "mađioničari" koji rade skripte max 100str a druga prednost je što se iz svakog težeg ispita može ići na instrukcije. Zajeb je nakon diplome, ljudi sjede doma i po godinu dana. Ako već imate viziju tko bi vam mogao pomoći pri zapošljavanju- u napad na ekonomiju. Iako, svima radije savjetujem pedagoški- nije teško, a posao je poslije zagarantiran.
izida25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 10:58   #77
a na dugim faksevima kao nemaš skripte...niti možeš ići na instrukcije iz težih predmeta...stvarno su već smiješne te rasprave o težini fakseva
i nijedan faks danas nije garancija za posao, a naročito ne pedagoški (osim stranih jezika). dobro sam upoznata sa situacijom na tom faksu, evo za koji dan će s faksa izaći 40-50 novih profesora npr. hrvatskog, a već ih na birou ima mali milijun
i što onda, ne mogu svi biti lektori ili nešto slično...
ekonomija barem ima nekakvu širinu
celeste05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 15:20   #78
Ma daj molim te, teorije ima u prosjeku 50str, a s zadacima ti može može pomoći kolega ili platiš instrukcije. Veeeliki plus je što ima puno ispita s samo pismenim dijelom bez usmenog a znamo što se tada može raditi. Pogledaj malo na burzi, najviše je pravnika i ekonomista, naravno da ovi faksovi idu u širinu ali previše ljudi primaju svake godine a tržište rada ih ne treba. Možda ne mogu naći svi posao u Os, ali itekako postoji manjak prof dalje, sam Primorac je rekao da su zadnjih godina zaposlil 7000 ljudi i nastavlja se, pa to je brojka vrijedna divljenja.
izida25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 16:23   #79
ideš na ekonomski pa govoriš iz iskustva ili... ili ideš na pedagoški?
celeste05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 17:14   #80
Nije bitno, ali znam jako puno ljudi s obje strane. Evo još jedan primjer- čekaš posao godinu dana, javiš se na natječaj za pripravnika, dođeš u firmu a oni lijepo ponude 2000kn. Užas! Ne upisujte ekonomiju!!!
izida25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.