Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2010., 10:37   #61
Quote:
tash@ kaže: Pogledaj post
ne bih, barem ne za boli koje sam do sada osjetila

inače izbjegavam tablete ma kako lijepo izgledale
Spadam u onu drugu skupinu. Zašto bi se patila i trpila bol kad su neki fini ljudi izmislili male tabletice za to

Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Ma koja farmaceutska industrija, oni bi samo zarađivali na jadnim ljudima...

Radije liječenje ljekovitim biljem: prvo travarica, a potom kamilica

A efikasno je i mehaničkim: k... se k...cem izbija.
Alternativna farmakologija će kao zamjenu za amorex ponuditi onda trio travarica, kamilica, kurac TKK
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 10:40   #62
Koristila bi,ali to je običan marketinški trik kako još malo para izvući u ovoj recesiji pred blagdane...učinkovitost tih tabletica će biti na ljubavne jade kao i pojedena čokolada...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 10:41   #63
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
da su antidepresivi, ne bi se prodavali bez recepta
Puno lijekova se prodaje bez recepta koji se ne bi smjeli. Tek su nedavno baš zabranili prodaju jačih lijekova protiv bolova bez recepta, iako su i u tome dosta nedosljedni.


Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
zamisli da si gladan ko pas i da ti je pao šećer i poživčaniš, pa padneš u bed zbog niske razine šećera. jesi to ti ili tvoja kemija u mozgu?

ili se natrpaš čokse pa ti se digne raspoloženje....

ljudima je ponekad teško prihvatiti da je kemija odgovorna za njihove osjećaje
Ne bih znao, meni se to ne događa. Ja mogu cijeli dan apsolutno ništa ne jesti i piti samo vodu te pri tome potpuno normalno funkcionirati (znam jer to povremeno prakticiram). Niti mi čokolada diže raspoloženje . Al dobro, ja pretpostavljam da nisam tipičan primjerak ljudske vrste

S druge strane slažem se da je kemija odgovorna za raspoloženje, ali ne želim ići u ekstreme.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:05   #64
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
S druge strane slažem se da je kemija odgovorna za raspoloženje, ali ne želim ići u ekstreme.
Za raspoloženje, pa na koncu i za ponašanje. Promijeniš malo svoj kemijski koktelčić i evo druge osobe.

Problem je što baš nije bezazleno.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:13   #65
Ne bi se složila da se samo tako može promijeniti ličnost niti osjećaji,mislim možeš se toliko zdroksat da nećeš znat za sebe taj dan,ali kad dođeš k sebi opet su problemi u tvojoj glavi...nikakvi čarobni koktelčići nažalost ne postoje još...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:42   #66
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Ne bi se složila da se samo tako može promijeniti ličnost niti osjećaji,mislim možeš se toliko zdroksat da nećeš znat za sebe taj dan,ali kad dođeš k sebi opet su problemi u tvojoj glavi...nikakvi čarobni koktelčići nažalost ne postoje još...
Pa ne radi se o promjeni osjećaja i ličnosti
Nego samo o nečemu da ti olakša da malo manje boli.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:44   #67
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
nikakvi čarobni koktelčići nažalost ne postoje još...
ti ko da nisi nikad za martinje bila u zagorju. ustvari, ti ko da nikad nisi bila u zagorju.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:49   #68
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Ne bi se složila da se samo tako može promijeniti ličnost niti osjećaji,
ne mijenja se osobnost ali se zna dogoditi da pod utjecajem kemije otkrijes u sebi neke osobine za koje nisi imala pojma da postoje
cak i ako si mislila da ih imas negdje u podsvjesti, nekako si uvjeren da one ne mogu doc do izrazaja, da nisu dio tebe

dok se ne desi "odmak od ravnoteze" pod kojim ta kemija organizma pocne sljakati na cudan nacin a ti se onda snalazis u tome kako znas i umijes
zaljubljeni znaju raditi gluposti jednako kao i oni koji pate u ljubavnim mukama, kad se to sredi, cude se sami sebi ...sto mi bi?


Quote:
mislim možeš se toliko zdroksat da nećeš znat za sebe taj dan,ali kad dođeš k sebi opet su problemi u tvojoj glavi...nikakvi čarobni koktelčići nažalost ne postoje još...
ovo sa sarenim pilulama za li-lu-le sam shvatila vise kao predblagdansku zeku-peku nego kao nesto za sto bi netko stvarno vjerovao da ce ga rijesiti ljubavne boli
problemi se cesto stajanjem razrijede a vrijeme je uistinu najbolji lijek...pa i za boli razne vrste
i kad ti umre netko blizak i kad te ostavi ajmo rec... "ljubav zivota" pa ozezes.. case lomim, ruke mi krvave
jest da zna potrajat, al...dobro je kad se dobro svsi
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 12:18   #69
Pa naravno da su pilulice za srce predblagdanska reklama za potrošnju i više zezancijaHtjela sam reći da taj proces koji se dešava u tijelu kada si u žalovanju je kompleksan i nije to samo promijenjena kemija u mozgu...naravno da neki podizači raspoloženja mogu pomoći trenutno,ali slažem se da je vrijeme najbolji stabilizator emocija
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 12:23   #70
Ma meni ti je Martinje jako često kada se ide van
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 12:34   #71
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
tako i ja nekako.
mada se znam naravno zapiti, ali kad slavim ili u društvu pomalo. i ne naškodi mi
inače, alkohol je dobar anksiolitik, za opuštanje. za depresiju, uh, ne, ne
i ja isto. kad se slavi zapijem se tolko da nadoknadim trijezne dane. al uvijek stojim na nogama i ne bljujem nikad. : ponosna:

anksiolitik kažeš, onda ću morat tu i tamo čašu zdravlja popit. u zadnje vrijeme sam dost pod stresom, žderem se bezveze.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 12:44   #72
pročitajte pobliže one članke- kakvi crni blagdani,tek u proljeće te tabletice dolaze u hrvatsku.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 18:19   #73
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
biste li ga uzimali?
Ne. Ne konzumiram ništa što nije nužno a ljubavne jade, koliko god komplicirani bili, radije podnosim onakve kakvi jesu. Dapače, ulijećem u njih sa apetitom Obelixa i rješavam na mjestu. Ne volim šlepati govna za sobom.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 18:22   #74
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post

anksiolitik kažeš, onda ću morat tu i tamo čašu zdravlja popit. u zadnje vrijeme sam dost pod stresom, žderem se bezveze.
jeste, opušta, ali samo čašica, ne više

ama, kakav amorex, dok on stigne do nas, stotinu studija će ga provaliti kao prevaru i štetu, i nikad ga nećemo ni ugledati.
i mislim, ako se od ljubavi ne može umrijeti (bukvalno od ljubavi, ne od srčanog ili moždanog udara prouzrokovanog raskidom, ili pak oboljenja uzrokovanog izgladnjivanjem zbog patnje za bivšim ), ne može biti ni lijeka za ljubav.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 18:24   #75
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
jeste, opušta, ali samo čašica, ne više
Ovisi kol'ki je postotak alkohola.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 18:27   #76
Quote:
Vedranna kaže: Pogledaj post
Ovisi kol'ki je postotak alkohola.
doduše
ali meni to sa jednim shotom funkcionira - pogotovo kad su žestice i "sabiranje" i "presijecanje nervoze" u pitanju.

ali isto tako mi funkcionira jedna čaša vina
jedno pivo? hmmm... opusti me fini, gorkasti okus. meni do'ta
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 19:10   #77
ne vjerujem da postoji takvo što i ne bi ga uzela.
svaka je ljubavna bol teška, ali na kraju nas upravo ona na neki način oblikuje u osobe koje postajemo...
na neki čudan način čak mislim da bi onaj, tko ne zna što je bol, zapravo puno toga propustio...
__________________
bla bla
Rock'N'Roll is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 00:09   #78
Quote:
Rock'N'Roll kaže: Pogledaj post
ne vjerujem da postoji takvo što i ne bi ga uzela.
svaka je ljubavna bol teška, ali na kraju nas upravo ona na neki način oblikuje u osobe koje postajemo...
na neki čudan način čak mislim da bi onaj, tko ne zna što je bol, zapravo puno toga propustio...
Potpis. I ta bol je dio ljubavi, i dio izgrađivanja i razvoja osobnosti.

Kad bi stvarno bilo moguće iskorijeniti ljubavnu bol, nestao bi velik dio umjetnosti ovog svijeta.
Npr, otkad sam u duljoj sretnoj vezi, nestala mi je inspiracija za poeziju, vrlo rijetko iziđe iz mene neka pjesma, a prije su dolazile puno češće. Iako većina tih pjesama uopće nisu bile "ljubavne". Nije da se bunim, sretna sam, ali nije ni bol uvijek nužno negativna.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 16:12   #79
jesam ja jedina na temi koja misli da je bol zakurac?

mislim, 'ajd da sad pustimo tu nekakvu romantičarsku viziju umjetnosti koja nastaje iz boli (prava umjetnost nastaje itekako razumom i itekako talentom, i itekako radom, kao i sve, uostalom), hajdemo to zanemariti. vjerujem da i bol ima svog udjela, ali hajdemo o životu samom, običnom životu pričati.

neću da me boli išta, i ako boli, neka što brže prođe

jeam jedina ovdje?
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 17:20   #80
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
neću da me boli išta, i ako boli, neka što brže prođe

jeam jedina ovdje?
nećemo ti reći, neka te boli naše ignoriranje
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.