Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2012., 15:03   #21
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
Hvala na objašnjenju Ma frend mi je rekao MORAŠ instalirat ATK jer ti android ne zatvara niti jednu aplikaciju nego su sve stalno otvorene lalala.... pa mi je bilo malo čudno, al sam mislila dugo ima android valjda zna o cem prica.... ali maknut ću ga. ja imam 2.3.5 verziju cini mi se.
Quote:
backtothesleep kaže: Pogledaj post
samo ga ti makni, na gingerbreadu(2.3.x) nije ni najmanje potreban
Eto, i backtothesleep ti je potvrdio ATK je bio donekle koristan na verziji Androida 2.1 gdje su neke aplikacije znale zapeti pri izvršavanju i konstantno koristiti procesor, a ni za što vidljivo korisniku. Od 2.2 pa nadalje je nepotreban, pogotovo na 2.3 koji ima odlično upravljanje resursima.

I ne zaboravi: slobodan RAM je neiskorišten RAM
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 19:21   #22
baterija?

Pozdrav svima!

Imam par pitanja po principu što je bolje (vezano uz potrošnju baterije). Guglao sam malo, pa sam odmah naletio na neke kontradiktorne izjave pojedinaca. Npr. na http://mojandroid.ba/kako/kako-podes...i-internet-3g/ savjetuju da WiFi bude stalno uključen, dakle čak i kad je ekran ugašen jer u protivnom će se pokušavati spojiti na 3G i to će više potrošiti bateriju. U ovoj temi, ali i na http://androidhrvatska.com/2012/10/1...ziti-trajanje/ piše da je bolje isključiti WiFi.

Ovo zadnje mi se čini nekako logičnije. Međutim što točno znači "isključiti" Wi-Fi? Jel ok ako ga držim uključenog čitavo vrijeme (dakle u settings/Wi-Fi je na "ON"), ali u Advance postavkama pod "Keep Wi-Fi on during sleep" imam odabrano "Never". Jel to znači da je on isključen za vrijeme dok je ekran isključen tj. mobitel zaključan ili je on tada ipak uključen i pokušava se spajati svako malo te troši bateriju? Mislim da je ovdje logično da je Wi-Fi isključen u ovom slučaju dok je mobitel zaključan, al buni me onaj prvi link koji sam stavio...

1. Dakle, kako vi imate podešen taj Wi-Fi?

2. Kako imate podešen mobilni internet. Ja držim isključenu postavku settings/wireless&networks/mobile networks/data enabled dok mi ne zatreba mobilni internet. Tada je uključim.

3. kada govorite "nemoj koristiti task killer" za štednju baterije dali pritom mislite na "task manager/tasks/close all" ii na neke posebne aplikacije za ubijanje taskova?
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 21:50   #23
Da- ako si stavio "Never" tada će se ugasiti zajedno s ekranom.
Nema ga smisla držati uključenim kad ti ne treba- isto kao i 3G.
Ako ti je oboje isključeno- ništa se neće spajati na internet niti će mobitel tražiti WiFi mrežu.

1. Uključim ga kad znam da se mogu spojiti na WiFi kojem znam lozinku (i tada isključim mobilni internet).
2. Uključen cijelo vrijeme- pošto mi trebaju trenutne obavijesti za mail i imam dovoljno velik internet paket da ne moram brinuti.
Da mi to ne treba ili da imam manji paket- gasio bih ga kao što si ti napisao.
3. Na sve. Pogotovo na one aplikacije koje automatski po nekom svom nahođenju gase aplikacije/procese.
One znaju "zbrčkati" neke stvari ako ih ne znaš namjestiti.

Barem na svom SGS-u nemam potrebu koristiti task killer.
Jedino gdje bih ga koristio je da mi neka aplikacija zašteka.
Ali pošto mi se to dogodilo jednom u ne znam koliko- mislim da mi je za takve stvari i stock task manager dovoljan
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 00:05   #24
zahvaljujem!

assassin, puno ti hvala na odgovorima i na svemu što si ranije napisao na https://www.forum.hr/showthread.php?t=605332.
Pozdrav!
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 10:22   #25
Neznam dali je problem u bateriji ili mobitelu, jucer sam stavio novi custom rom, formatirao sd card, instalirao par programa, i kad udjem npr na face nakon nepune 2min mob se ugasi, upalim ga baterija pise da je dobra, i tako stalno, ako nediram nista mobitel radi sasvim normalno cim udjem u neku aplikaciju mobitel se ugasi? Dali treba mjenjati bateriju?
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 11:19   #26
Pa ako ti se to nije dogadalo prije flashanja tog custom roma onda cemu okrivljujes bateriju?
Premalo podataka si dao da bi dobio smislen odgovor.

Sent from my ST25i using Tapatalk
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 12:47   #27
Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
Pa ako ti se to nije dogadalo prije flashanja tog custom roma onda cemu okrivljujes bateriju?
Premalo podataka si dao da bi dobio smislen odgovor.

Sent from my ST25i using Tapatalk
koristim isti rom vec duze vrijeme, samo sam updateao rom na noviju verziju, na xda se niko nije bunio da mu se to desava :/
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 14:48   #28
Kako smanjiti potrošnju-
pa držiš ga na 2g mreži,
ekran nek stoji na 30% osvjetljenja,
wifi i 3g samo pališ po potrebi,
iskljucis sinkronizaciju i notifikacije mail, facebook itd računa,
staviš drugi kernel na mob i underclockaš procesor,
redovito gasi aplikacije u pozadini ( ne task killerom jer samo troši bateriju i nije potreban na androidu 2.3+),
zaboravite na battery saver aplikacije, to su čiste gluposti, jedino što valjaju neke da automatski namjestis kad da se pali wifi,
kad 3g itd...

al kad sve ovo pogasiš onda nemaš smartpohone jer si sve njegove funkcije iskljucio, tako da je najbolja opcija ako imate jak mobitel onda underclockajte procesor ismanjite osvjetljenje.... itd
goranszd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 15:54   #29
Quote:
cro_denno kaže: Pogledaj post
koristim isti rom vec duze vrijeme, samo sam updateao rom na noviju verziju, na xda se niko nije bunio da mu se to desava :/
No eto...
I opet neznamo da li ti se to počelo događati nakon što si flashao taj rom ili ne. Kao da tražiš odgovore od Vidovitog Milana. Od kada ti se to događa?
Btw, novija verzija uvijek znači i neke preinake unutar sistema tako da baš i nije "to taj rom koji si koristio".


@Goranszd - upravo si sve rekao za potrošnju i očuvanje iste. .top:
Nema magične aplikacije (kao što često čitamo po temama) koju instaliraš i baterija traje duplo dulje.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 01:23   #30
pa poceo se na starom romu kojeg sam koristio par mjeseci, tada je bilo sve u redu i odjednom, i onda sam stavio novi rom jer sam mislio da je problem virus neki ali opet ista sranja... jel sad razumijes
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 01:27   #31
Pa otprilike.
Probaj iz cwm-a napraviti clear battery stats i onda je napuniti. Isprazniti do cca pola i opet puniti. Uglavnom nemoj je prazniti nikako ispod 30% pa vidi.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 02:05   #32
Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
Pa otprilike.
Probaj iz cwm-a napraviti clear battery stats i onda je napuniti. Isprazniti do cca pola i opet puniti. Uglavnom nemoj je prazniti nikako ispod 30% pa vidi.
nemogu nigdje nac u cmw samo mogu wipe battery status, al i kad napravim nepise done nego samo vrati u postavke
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 10:28   #33
Da to je to.
Normalno je da ne pise nista.

Forum Runner via Android phone.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 10:34   #34
opet isto, cijelu noc je radio normalno, jutros kad sam isao na posao bas sam upalio navigaciju(sa istom prije nije bilo problema) i mobitel se opet ugasio :/ mislim da cu bateriju mjenjat neznam sta bi drugo moglo biti, a trebam cekat do petog mjeseca da pretplata istekne.
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:03   #35
A neznam, meni to izgleda čudno. Radi dobro par sati i odjednom krepa...
No, sreća pa su za galaxy 3 baterije bagatela, (ako je to uređaj iz potpisa) onda te to neće ekstra puno koštati.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 13:37   #36
prije godinu i pol dana imao sam sgs 1 kada bi mob navecer ostavio obavezno bi se budio baterija bi bila praznija za 50-60% svake veceri, dok nisam doslovce prevnuo cijeli net koliko sam poludio, i našao sam razlog, to je bila budilica, samo glupa stock budilica koja je sastavni dio android stock sata, otisao sam u play store skinuo Alarm Clock Xtreme i nikada vise nije bilo problema, bas nikada! baterija je otisla po 3% na noc sto je bilo super, no to nije sve, prije par dana sam kupio sg note 1, i ukljucim budilicu navecer a mob mi pojede pola baterije, instalirao sam spy cpu i imao sam sto vidjeti mob mi je u deep sleepu bio 0% ali je zato CPU cijelu noc radio 96% na 200 Mhz i ode baterija naravno, i opet sam skinuo alarm clock xtreme i ukljucim budilicu i zamislite mob je cijelu noc bio u deep sleepu 94& otislo 2% baterije. Prije na sgs-u mi je bio 2.3.5 GB Dark's rom, sada na Note-u mi je flashan 4.1.2 JB stock rom, ali ocito taj bug nije rijesen, nadam se da cu nekome pomoci, evo Note sada radi bez problema.
I da, ne koristim task killer niti ista drugo, nemam potrebe.
upitnik20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 15:14   #37
bas cu probat stavit taj alarm, jer na mobu stalno bude upaljen zbog posla i drugih stvari, sad imam naviku cim idem nes radit stavljam ga na punjac da se neugasi haha
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 15:16   #38
ajd bas probaj pa javi jel i tebi tako, zanima me dali je to samo meni bilo ili ne...
upitnik20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 04:06   #39
Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
Uglavnom nemoj je prazniti nikako ispod 30% pa vidi.
Jel ovo neko općenito pravilo za baterije da ih nije dobro prazniti ispod 30% ili to govoriš samo za ovaj njegov slučaj?
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 11:31   #40
opČenito, al to je okvirno 30%, moze i 20%, al poanta je da se Li-po, Li -ion baterija ne prazni do kraja, mislim nije smak svijeta ako se isprazni do kraja al po netu na raznima sajtovima preporuke su da se te baterije ne prazne do kraja vec samo nadostukavaju, tok je to praznjenje do kraja bilo preporuceno za NiMh i one starije baterije jer su imale "memory effect"
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.