Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2017., 02:28   #121
Prihvaćaju li telekomi/servisi garanciju na baterije uredjaja? Kakav si vam iskustva. Trajanje baterije mi se skroz smanjilo, a cesto se dešava da se isključi na 30-40%. Kad vec imam garanciju da ne plaćam sam zamjenu baterije...
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 09:48   #122
Garancija na baterije (ako je ima) mislim da je godinu dana, više od toga nije sigurno, može bit samo manje.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 12:43   #123
Quote:
everest kaže: Pogledaj post
Garancija na baterije (ako je ima) mislim da je godinu dana, više od toga nije sigurno, može bit samo manje.


Iovako imam iPhone garanciju na godinu tada da bi to bilo idealno da ima
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 13:01   #124
pa daj ga više nosi na servis, ne treba ti na x tema pitati.
k tome iphone je drugačija priča od ostalih proizvođača. garancija je 1 god na cijeli uređaj uključujući bateriju.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 16:43   #125
Nazovi ovlašteni servis i pitaj. Neće ti pitanje ništa naplatiti.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 19:45   #126
Naišao temu 'trajanje baterije' pa da i tu pitam, posto ekipi koja je imala problema s time dodje obavijest

Nosit cu ne brinite se, javim dojmove :P
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 06:43   #127
Meni baterija traje ludilo, oko 2 dana i 12- tak sati on screen, 10 ako sam igrice igrao 2 sata.
__________________
"Pogled u oči je pogled u dušu"
AnđeoGabrijel21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 08:12   #128
nakon gašenja moba znatno mi pada kapacitet baterije, tako npr imat ću više. baterije ako ostavim mob upaljen cijelu noć nego da ga ugasim prije spavanja, baterija ili nešto drugo?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 19:33   #129
Primjetio si baš da kraće možeš koristiti mobitel kad ga ne ugasiš ili gledaš po postotku koji piše kad ga ugasiš/upališ?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 23:36   #130
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
1dan(24h)korištenja-3sata osvjetljen zaslon sa 50% baterije.
Radi sa dvije kartice(Vip i Tomato) i uvjek spojen na net.

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
Edit:😂
1dan(24h)korištenja,ekran osvjetljen 5 sati i ostalo je još 40% baterije.
Najviše mi je srkalo bateriju onaj widget ;sat+vremenska prognoza.Malo sam mu pogasijo neke funkcije i baterija bolje drži.
Edit2:
Dali utječe na trajanje baterije to što koristim dvije kartice i ako da koliko?Ako može neko malo pojasnit.

Zadnje uređivanje yopa1 : 05.03.2017. at 01:06.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:47   #131
Može li preporuka trgovine ili web shopa u hrvatskoj u kojem bi mogao kupiti zamjensku bateriju za Acer Z 520 liquid. Ako netko ima preporuku za pouzdan dućan sa provjereno funkcionalnim baterijama. Ne želim kupiti bateriju koja će mi zapaliti stan ili izazvati opekline međunožja dok držim mob u džepu.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:40   #132
Prije pola godine sam kupila novi mobitel i danas mi je na nekih 23% baterije,mobitel se izgasio onako kao kad je baterija pri kraju. Baterija mi je ugrađena (nije ona na vađenje) zanima me jel to znak da mi je mobitel već sad pokvarljiv?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:19   #133
Može biti puno toga.
Nekad se samo zblesiraju ili nešto ostane upaljeno pa ubije bateriju.
Trebaš vidjeti kroz neko vrijeme hoće li se to ponavljati.

Ako se ponovi- javi se u temu tog mobitela i napiši što imaš instalirano, kako koristiš mobitel, koliko dugo traje baterija, ...
Pa će ti netko reći svoja iskustva ili što da provjeriš.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 23:19   #134
evo jedan članak na temu baterija i kako postupati s njima da što duže traju. izdvajam najvažnije za mobilne korisnike.

Quote:
Obavljajte povremeno dopunjavanje baterija i izbjegavajte punjenje ”od nule do maksimuma”

Stare NiMH i NiCd baterije su sadržavale nešto što se zvalo ”memorijski efekt.” Taj efekt se odnosio na to da je baterija trebala biti do kraja prazna ako je korisnik htio održati puni kapacitet baterije što je duže vremena moguće. Novije baterije, pogotovo baterije koje su zasnovane na bazi litija i koje su proizvedene u proteklih nekoliko godina ne koriste efekt memorije tako da je način punjenja litijskih baterija drugačiji.

Ono što je čak dokazano mjerenjima, testiranjima i istraživanjima jest to da je punjenje ”od 0 do 100%” čak i loše za radni vijek i trajanje litijskih baterija. Umjesto da se litijske baterije pune na takav način savjetuje se da ih korisnici pune na drugačiji način: korištenjem povremenog dopunjavanja.

Ako vidite da baterija vašeg uređaja pokazuje recimo 40%, dopunite ju. Isto tako se savjetuje da se novijim litijskim baterijama gotovo nikada (osim u iznimnim situacijama) ne dopušta da im razina energije padne ispod 20%.
Quote:
Ne ostavljajte bateriju da bude na 0%

Ono što sigurno jedan dio korisnika ne zna jest to da baterija unutar uređaja, čak i onda kada je ”apsolutno” prazna (ili kada je na 0%) ne bi trebala biti tako ostavljena duže vremena.

Stvar je u tome da ako se recimo u pametnom telefonu baterija isprazni do kraja i ako uređaj ostavite tako tjedan-dva, postoji velika mogućnost da se baterija nakon toga više neće uopće moći napuniti ili da će se oštetiti prilikom sljedećeg punjenja.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 16:25   #135
S obzirom da ne mogu naći temu za mobitel koji ja imam,pisat ću opet ovdje.
Sve više mi se ponavlja isti problem sa baterijom. Već nekoliko puta mi se dogodilo da mi se mobitel samo isključi sa 50% ili sa 30 samo ide na 29,28,27 i onda se spusti na cca 15% i isključi se. Kad ga napunim skroz na 100% u nekih 10 minuta običnog korištenja waapa ili messengera baterija već zna biti na 90,89%.
Radi se o UlefoneMetal uređaju. Garanciju za popravak nažalost više nemam.
Ne znam ima li smisla vratit ga na tvorničke postavke?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:18   #136
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
S obzirom da ne mogu naći temu za mobitel koji ja imam,pisat ću opet ovdje.
Sve više mi se ponavlja isti problem sa baterijom. Već nekoliko puta mi se dogodilo da mi se mobitel samo isključi sa 50% ili sa 30 samo ide na 29,28,27 i onda se spusti na cca 15% i isključi se. Kad ga napunim skroz na 100% u nekih 10 minuta običnog korištenja waapa ili messengera baterija već zna biti na 90,89%.
Radi se o UlefoneMetal uređaju. Garanciju za popravak nažalost više nemam.
Ne znam ima li smisla vratit ga na tvorničke postavke?
Vrati ga, što imaš izgubiti

istekla garancija? Samo kako ako je mobitel kupljen prošlog ljeta, pa mora vrijediti još čak i garancija na bateriju....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 13:10   #137
Za 85 minuta sa 100% na 30% baterije.


Kad kreće ona akcija zamjene baterije u iStyleu?
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 12:33   #138
Apple je krenuo s tim krajem prosinca. nazovi i pitaj.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:07   #139
Evo ovako kad sam se ulogirala tu na forum i počela pisati jedan post,baterija mi se nenormalno zblesala. Sa 97% je spala na 77 i tu mi se isključio mobitel s tim da sam prije par sati radila reset na tvorničke postavke i postavljala sve isponova.
Očito je ipak kvar u bateriji.
Pomislila sam da mi nije uređaj povukao neki virus,ne znam ni sama.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 17:11   #140
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Evo ovako kad sam se ulogirala tu na forum i počela pisati jedan post,baterija mi se nenormalno zblesala. Sa 97% je spala na 77 i tu mi se isključio mobitel s tim da sam prije par sati radila reset na tvorničke postavke i postavljala sve isponova.
Očito je ipak kvar u bateriji.
Pomislila sam da mi nije uređaj povukao neki virus,ne znam ni sama.
Kažu da virusa za android u biti i nema, a osim toga i windows prijenosna računala koja imaju problem s virusima se ne gase, barem koliko ja znam Ništa ne pišeš o tome kako više nemaš garanciju na mob kupljen prošlog lita? Meni se čini da si ti garanciju izgubila
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.