Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2017., 13:49   #641
Gdje baš ti arthura braniš jednog ateistu s obzirom kakvu im sudbinu predviđaš.
lavko is offline  
Old 18.03.2017., 14:46   #642
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Gdje baš ti arthura braniš jednog ateistu s obzirom kakvu im sudbinu predviđaš.
Tito je umro kao mason, a masoni nisu ateisti ... jer vjeruju u "Velikog Arhitektu Svemira".

'Pokret nesvrstanih' je bio masonski projekt ... do momenta vojne pomoći J.B.Tita Egiptu, u egipatsko-izraelskom ratu.
Kasnije je J.B.Tito poslao pomoć i Izraelu ... ali bilo je kasno ... hazarski-cionisti, već su počeli s osvetoljubivom "bankarskom (i inom) demontažom" SFRJ.
arthura is offline  
Old 18.03.2017., 14:46   #643
Ima li itko da je proučavao Dedijerove "Nove priloge za biografiju JBT"?
Mihail Suslov is offline  
Old 18.03.2017., 15:30   #644
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Nemam link al sam to vidio negdje. Procackaj po netu ako te bas zanima.
Ok.
Na stranu sad Kolinda, Tito i slične pizdarije.

Znači ja sad napišem da su vanzemaljci sletjeli u Bosansko Grahovo.
Ti me tražiš link za info, a ja odgovorim da sam to negdje vidio i da odeš čačkat po netu ako te baš zanima.
I to je to?
Vanzemaljci su u Bosanskom Grahovu.

Ajebateled.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Old 18.03.2017., 15:30   #645
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Tito je umro kao mason, a masoni nisu ateisti ... jer vjeruju u "Velikog Arhitektu Svemira".

'Pokret nesvrstanih' je bio masonski projekt ...
zvuci interesantno. sad si me zaintrigirao.
jamesbond is offline  
Old 18.03.2017., 15:34   #646
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Ima li itko da je proučavao Dedijerove "Nove priloge za biografiju JBT"?
Evo baš hvatam zalet.
Slijedećih godinu dana bavit ću se isključivo proučavanjem Dedijerovih priloga za Titinu biografiju.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Old 18.03.2017., 16:59   #647
Onda su masoni slicni nama prije no su nam nametnuli krscanstvo,imaju svog Svaroga.
Robert Mugabe is offline  
Old 18.03.2017., 18:36   #648
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Evo baš hvatam zalet.
Slijedećih godinu dana bavit ću se isključivo proučavanjem Dedijerovih priloga za Titinu biografiju.
Ma ne treba ti godina dana, ja sam slistio to u mjesec dana laganini čitanja. Ajde kad počneš javi se tu da razmjenimo mišljenja.
Mihail Suslov is offline  
Old 18.03.2017., 19:31   #649
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ok.
Na stranu sad Kolinda, Tito i slične pizdarije.

Znači ja sad napišem da su vanzemaljci sletjeli u Bosansko Grahovo.
Ti me tražiš link za info, a ja odgovorim da sam to negdje vidio i da odeš čačkat po netu ako te baš zanima.
I to je to?
Vanzemaljci su u Bosanskom Grahovu.

Ajebateled.
To ti ide po principu: vaznost informacije vs ulozeno vrijeme/trud za trazenje iste

Mene zabole ovaj moj za kolindino ispumpavanje/napumpavanje; stoga stoji da je moje ulozeno vrijeme/trud u trazenju te info puno vrijednije nego sama info. Tako dobivamo: rezultat svega = koga zanima nek trazi sam.

O vanzemaljcima u Grahovu sam vec cuo na zadnjem kolindinom izvjescu o vanjskim poslovima
jamesbond is offline  
Old 18.03.2017., 20:03   #650
Nisam ni mislio da će bit drukčije.
Ti znaš, ostali nek traže.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Old 18.03.2017., 22:14   #651
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
kao sto rekoh, radne akcije nisu bile dobrovoljne, tko nije isao nije mogao upisati studij ili dobiti posao, pisalo se o tome na povijesti prije koju godinu.
A što su u to vrijeme bile radne akcije, istovremeno se studiralo i radilo na obnovi yugo-zemlje, ko nije študirao duplo je radio (posle im študenti nikad nerekli hvala vam na trudu)

Zato, ne pričajte što vam nije znano ili čemu vas naučiše Titovi protivnici, znate oni se sami ne bi omedarili da im nije bilo Tita.
A on, dal je to znao, o men pa kako nego tako, nemreš proć 2 svjetska rata, gulit zarobljeništvo, proč sutjesko-neretvanske, atentate, etc. pa posle izjavit narod za kojeg sam se borio nije mi baš posve jasan isto ko ni ja njima skroz nejasan.
Pravi Život is offline  
Old 19.03.2017., 11:24   #652
Idući tko gukne o ustašima i partizanima ide u ban na tri dana. Možete pričati o Titu samo u skladu s tematikom podforuma - dakle, alternativno.
Begemotica is offline  
Old 20.03.2017., 01:38   #653
http://www.enciklopedija.hr/Natuknica.aspx?ID=68555

"Tito (1550 Tito), planetoid glavnoga planetoidnog pojasa koji je 15. X. 1936. otkrio srpski astronom Milorad Protić (1910–2001).
Po izduženoj putanji (perihel 1,748 astronomskih jedinica, afel 3,339 astronomskih jedinica) nagnutoj s obzirom na ekliptiku 8,86° obilazi Sunce za 4,06 godina. Nazvan je po Josipu Brozu."
Pravi Život is offline  
Old 25.03.2017., 12:50   #654
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Besplatni stanovi, besplatno školstvo, besplatno zdravstvo, skoro puna zaposlenost, puno firmi je organiziralo besplatne ljetne odmore za svoje radnike i njihove obitelji.
To je kriva percepcija.

Skolstvo i zdravstvo su bili solidarni, kao sto su i dan danas.

Stan nije bio "besplatan", nego se placalo u fond za drustvenu samogradnju, i dobio si pravo na koristenje stana, ali si i dalje placao u fond - dakle to je kao dozivotno beneficirano podstanarstvo.

Posljedica pune zaposlenosti je bila niska placa, jer velika vecina nije funkcionirala po principu zdrave ekonomije i placa po ostvarenom prometu, vec upravo tako da bude niska nezaposlenost...

Dobro kod Jugoslavije je bilo sto je bila socijalna drzava, lose je bilo sto je gospodarstvo bilo komandno.

Isto tako fama o tome da bez Tita ne bi bilo industrijskog napretka je bezvezna i promasena, ispada da se bez njega nitko ne bi sjetio uciniti isto sto se dogadjalo u cijeloj Europi nakon, a isto tako u komunistickim zemljama, a to je velika industrijalizacija, razvoj infrastrukture i tehnoloski napredak.

Ako je Rumunjska pod Caucescuom napredovala i bila u korak sa ostatkom komunistickog svijeta, bogme bi i Jugoslavija s nekim drugim osim Titom...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 25.03.2017., 15:51   #655
Nekoliko zagrebačkih grafita koji su mi ostali u sjećanju...

Marx, Engels, Lenjin, Tito (netko prekrižio i ispod napisao Emerson, Lake and Palmer)
Hoćemo radnike na sveučilište
Kruha, kruha
Živila nepobjediva Crvena armija osloboditeljica svih potlačenih naroda
Jedi kitu Jovanki i Titu
Proleteri svih zemalja ujedinite se s proleterkama (u Vodnikovoj su uvijek bili najjači grafiti)
Dolje Begin
U mene je veća kita neg' u Jože Broza Tita
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Old 29.03.2017., 01:24   #656
Bio je :
a) kao mladić mačevalac
b) nerast
c) zagorski dudek/dodlek
d) bicko
e) sin Franca Josefa i sluškinje
f) vanzemaljac
Rorion is offline  
Old 29.03.2017., 08:35   #657
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A što su u to vrijeme bile radne akcije, istovremeno se studiralo i radilo na obnovi yugo-zemlje, ko nije študirao duplo je radio (posle im študenti nikad nerekli hvala vam na trudu)

Zato, ne pričajte što vam nije znano ili čemu vas naučiše Titovi protivnici, znate oni se sami ne bi omedarili da im nije bilo Tita.
A on, dal je to znao, o men pa kako nego tako, nemreš proć 2 svjetska rata, gulit zarobljeništvo, proč sutjesko-neretvanske, atentate, etc. pa posle izjavit narod za kojeg sam se borio nije mi baš posve jasan isto ko ni ja njima skroz nejasan.
je, odlicno je narod obnovio zemlju, do te mjere da je do 1975. bila jedna od zaostalijih ruralnih pripizdina europe, nasipe i pruge i danas vidimo kakvi su, o cestama da ne pocinjem.

naravno da mu je narod bio nejasan, belo dzez odelo i ljubicica bela, s druge strane siromasi koji se pitaju kako to jucerasnji nacist vozi mercedes a oni ni za yugo nemaju. to je ta obnova, s tim da je tebi obnova a meni masturbacija poludjelog diktatora i vrhunsko zezanje.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 29.03.2017., 18:03   #658
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Nekoliko zagrebačkih grafita koji su mi ostali u sjećanju...

Marx, Engels, Lenjin, Tito (netko prekrižio i ispod napisao Emerson, Lake and Palmer)
Hoćemo radnike na sveučilište
Kruha, kruha
Živila nepobjediva Crvena armija osloboditeljica svih potlačenih naroda
Jedi kitu Jovanki i Titu
Proleteri svih zemalja ujedinite se s proleterkama (u Vodnikovoj su uvijek bili najjači grafiti)
Dolje Begin
U mene je veća kita neg' u Jože Broza Tita
Iz kojeg vremena su ti grafiti? otprilike, sedamdesetih, osamdesetih, devedesetih..? I gdje? Ozbiljno pitam, zanima me.
Mihail Suslov is offline  
Old 29.03.2017., 19:11   #659
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
To je kriva percepcija.

Skolstvo i zdravstvo su bili solidarni, kao sto su i dan danas.

Stan nije bio "besplatan", nego se placalo u fond za drustvenu samogradnju, i dobio si pravo na koristenje stana, ali si i dalje placao u fond - dakle to je kao dozivotno beneficirano podstanarstvo.

Posljedica pune zaposlenosti je bila niska placa, jer velika vecina nije funkcionirala po principu zdrave ekonomije i placa po ostvarenom prometu, vec upravo tako da bude niska nezaposlenost...

Dobro kod Jugoslavije je bilo sto je bila socijalna drzava, lose je bilo sto je gospodarstvo bilo komandno.

Isto tako fama o tome da bez Tita ne bi bilo industrijskog napretka je bezvezna i promasena, ispada da se bez njega nitko ne bi sjetio uciniti isto sto se dogadjalo u cijeloj Europi nakon, a isto tako u komunistickim zemljama, a to je velika industrijalizacija, razvoj infrastrukture i tehnoloski napredak.

Ako je Rumunjska pod Caucescuom napredovala i bila u korak sa ostatkom komunistickog svijeta, bogme bi i Jugoslavija s nekim drugim osim Titom...
Ma znam i za prvo i drugo.

Ovo za stanove, bez obzira na sve, moglo je ići čak u nasljedstvo. Tako da ipak je bilo slično kao da je privatni stan. Jedino što ga nisi mogao prodati...ipak je takav sistem bio.

A ovo za punu zaposelnost, to je očita nuspojava da su onda plaće niže. Slažem se sa ovim što kažeš ali ipak mislim da su te nuspojave ipak bolje od kapitalističkih nuspojava.

offtopic: Koju bi literaturu preporučio za taj period? Koju smatraš da je realna?
Mihail Suslov is offline  
Old 03.04.2017., 18:15   #660
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Iz kojeg vremena su ti grafiti? otprilike, sedamdesetih, osamdesetih, devedesetih..? I gdje? Ozbiljno pitam, zanima me.
Pa ja sam ih viđao osamdesetih iako su neki bili pisani neposredno poslije WW2.

Kruha, Kruha i Živila nepobjediva CA... su iz Šubićeve. Prvi odmah kraj tramvajske stanice na križanju sa Zvonimirovom, a drugi malo više...tam gdje je sad Mr.Q (ex Balabushka).
Proleteri i proleterke kao i Emerson, Lake & Palmer su iz Vodnikove.
Hoćemo radnike na sveučilište i dolje Begin su sa onog dugog oslikanog zida iz stare Branimirove.
Jedite kitu Jovanki i Titu sam vidio na nekom jumbo plakatu gdje je bila reklama Jedite (nešto). Ne sjećam se točno što.
U mene je veća kita je sa jedne zgrade u Sesvetama.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.