Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2012., 00:02   #1
Toyota GT86 / Subaru BRZ

Napokon nekaj pametno od njih.
Da nemam toliko okolnih kredita priuštio bi si jednu.
Zadnji pogon, 200KS, mali prevjesi ..fenomenalno.
I da, BRZ isto.
Kaj velite, s obzirom što nudi i u kakvom paketu čak cijena i nije prevelika.
Xenon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 00:12   #2
Osobno mi auto prejeben, u biti jedini interesantan model sto je cijela autoindustrija izbacila u zadnjih 10godina, da nije malo preskup za nas rvate ozbiljno bih ga razmisljao piknuti

Zadnje uređivanje spyker22 : 22.09.2012. at 11:35.
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 00:17   #3
S tim da je Toyota skuplja ako sam dobro shvatio?

Zadnje uređivanje Brazil : 23.09.2012. at 08:19.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 00:20   #4
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
S tim da je Toyota skuplja ako sam dobro shvatio?
Subaru je kod nas od 33.990 EUR, Toyota od 33.684 EUR. Zanimljivo je da Toyota navodi 209Nm, a Subaru 205Nm, isti motor.
Sabrepulse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 00:39   #5
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
S tim da je Toyota skuplja ako sam dobro shvatio?

Za te novce bi ustvari radije jednu treću opciju, a zove se Genesis Coupe...

Mislim da bi se čak V6 mogao iz USA za tih 270-280 tkn mogao uvesti bez greške...
da, gt86 je skuplji.. 266tkn pocetna, dok je za BRZ 261tkn.. full oprema idu na 290tkn i sitno sto je ruznoooo, na mobile.de ih ima vec za 210tkn

mada sam recimo fan subarua radije bi gt86 jer na prvi pogled ljepsa, maknut one oem seljo felge, spustiti, di jos koji detalj rijesiti i imas auto za spremit u garazu i za 10godina isto imas jebenica atraktivan auto za izvest vikendom, jedino mi samo 200ks(pogotovo za te pare) djeluje premalo, i opcenito se s tim slaze ekipa po netu koji su imali priliku voziti, mada bih i to progutao jer se u autu savrseno sjedi, po net recenzijama i vozi, ima pravi pogon, i da ljep mi je

i plizzzz nemoj hebat temu s usa, hjundajiom i ostalim kikijima










Zadnje uređivanje spyker22 : 22.09.2012. at 11:28. Reason: prevelike slike!
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 00:54   #6
Nissan 350Z:



GT86:



Ne, nisu ga uopce kopirali

Zadnje uređivanje spyker22 : 22.09.2012. at 11:29. Reason: prevelika slika!
bill-jobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 01:08   #7
Meni je Toyota odlicna, svidja mi se korak nazad, ako ga tako mozemo nazvati. Dizajn je stara skola, motor nije turbak....sve sto volim...

E sad prva stvar koja mi smeta je sto su BRZ i GT86 jednaki. Trebali su razviti dvije razlicite karoserije za ta dva automobila, dok ovako se radi o istom pakovanju sa drugom znackom. Ne bih volio da kupim GT86 i vidim pored sebe drugog tipa u istom automobilu ali sa oznakom Subarua. I obrnuto.

Inace, ako sam se dobro informisao, ovaj automobil je u potpunosti razvio Subaru sto se tice bitnih stvari, Toyota je radila samo na dizajnu. Ako ne grijesim..
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 01:12   #8
I da cijena je definitivno previsoka. Meni se cini da bi mnogo realnije traziti oko 20 do 25 hiljada eura, a cifra od 30 i vishe je vec u rangu nekih jako ozbiljnih vozila...
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 09:24   #9
Prvi u HR, došao je na Michelin Primacy HP gumama. Kad sam to vidio, pomislio sam, ovo je ipak pretjerano, no jako jako dobro se te gume nose s njim (bilo +25celzijusa, suh asfalt).
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 10:11   #10
Meni jedino performanse nekako nisu u skladu s deklariranom snagom. Ok, možda je to-to na stazi, ali ima auta sličnih dimenzija i veće mase da postižu znatno bolje rezultate, ili slične performanse sa 30-40 ks manje Čak i subaru, dok je bio 4wd ubrzavao je sa 224ks za 5,9(a sada, lakši od impreze za 7,6
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 10:18   #11
Meni je Toyota odlična, mala, lagana, zadnji pogon, atmosferski motor... Da imam mogućnosti uzeo bi je odmah.
Target is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 10:58   #12
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Meni jedino performanse nekako nisu u skladu s deklariranom snagom. Ok, možda je to-to na stazi, ali ima auta sličnih dimenzija i veće mase da postižu znatno bolje rezultate, ili slične performanse sa 30-40 ks manje Čak i subaru, dok je bio 4wd ubrzavao je sa 224ks za 5,9(a sada, lakši od impreze za 7,6
Da, te performanse malo ''bodu'' oci. Iako ne sumnjam da je vozacki ta Toyota odlicna, opet se ne bih osjecao toliko sretno da platim 30k eura za automobil koji ima skoro identicne performanse karavanu starom 10 godina kojega trenutno imam. Nisam nikada trazio detalje sa svoju Jettu ali sam siguran da joj ne treba vishe od nekih 7,5 ili 8 sec do 100 a sigurno moze dostici nekih 230 (barem dok je nova bila )

Ok mi je ovaj potez Toyote, ali da su stavili nizu cijenu za ovaj model, a ubacili i jedan sa jacim motorom, recimo nekih 250ks (valajda bi pomoglo) i tek taj model bi bilo ok prodavati po trenutnoj cijeni.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 11:07   #13
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Meni jedino performanse nekako nisu u skladu s deklariranom snagom. Ok, možda je to-to na stazi, ali ima auta sličnih dimenzija i veće mase da postižu znatno bolje rezultate, ili slične performanse sa 30-40 ks manje Čak i subaru, dok je bio 4wd ubrzavao je sa 224ks za 5,9(a sada, lakši od impreze za 7,6
Ljudi koji su vozili K20 znaci 2.0 200ks atmosferac i ovaj motor kazu da dosta slab ima osjecaj, ko zna koliko bi izbacio kad bi ga se na valjke stavilo, jer ako 200kg tezi auto, s daleko sirim gumama ima 6.6s do 100, onda bi i ovaj bar trebao imati ispod 7.

Podrzavam ovu inicijativu Toyote, samo da malo korigiraju cijenu na recimo 25k € to bi bio odlican auto. Mozda jos motor da se ponasa kao da ima 200ks bio bi ovaj auto vrh, bez obzira sto ovo nije auto za ravno.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 11:31   #14
Odlican potez toyote,mozda je trebala bit 250ks toliko i tis kuna...ali vratimo se u realnost za ove nas smijesni standard nemog
uce...budemo pricekali 2020god
upps is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 13:04   #15
Neću navoditi primjere, da ne bi bilo reklamiranje nekoga, i iako su svi o kojima govorim fwd(osim gt86/BRZ), što je navodno nepovoljno za ubrzanje, opet je toyota sporija. Ajde, za Vmax još i razumijem, kraći mjenjač nauštrb maksimalne brzine, al sekundu više od auta koji su samo sportske izvedbe kompakta
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 13:16   #16
Preskup i prespor.
Ostalo je OK, minus možda unutrašnjost koja je mogla bit bolja. Tko hoće baš takav auto i nema baš nekog izbora u nas.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 13:33   #17
Nevjerovatno da je tako spora...pa takva ubrzanja ima skoro skoda rs tdi...nevjerujem da e im ici prodaja
upps is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 13:38   #18
Quote:
upps kaže: Pogledaj post
Nevjerovatno da je tako spora...pa takva ubrzanja ima skoro skoda rs tdi...nevjerujem da e im ici prodaja

Pa oni ih i nece proizvoditi puno... mislim ove godine 12 000, iduće 20 000 vozila sve skupa. Zato i jest malo skuplji vjerovatno.

Osobmo, radje bi uzeo, ako govorimo o novom autu, MX-5 1.8i koja je 100 000 kuna jeftinija. Ako pak uključimo i polovne, onda bi ja polovnog Boxtera, hvala lijepo
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 13:42   #19
A ono, ja pretpostavljam da je više driverski auto, pa su onda neke druge brojke možda bitnije nego puko ubrzanje, ali za prosječnog korisnika mislim da je skoro nebitno hoće li neki zavoj proći sa 130 ili 140, ako mu se dlanovi znoje iznad 110
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 13:47   #20
Upravo to je i poanta. To je auto koji će pružiti užasno puno zabave u vožnji zavojitom cestom ili stazom, a nije auto za street race.

Tko traži auto za street race, uzeti će Astru OPC.

Frend koji inače vozi trke, a imao je priliku nekoliko sati voziti GT86 kaže da je auto fantastičan.

Jedino, cijena je ono što će mu presuditi, jer za tu lovu kupio bih si Megane 265 RS (koji je brutalno brži, a nije da mu fali zabave) i jedan Twingo dci.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.