Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2012., 13:48   #21
BTW, svatko tko razmišlja o kupnji jednog od ova dva blizanca trebao bi biti svjestan da se pojavio problem na motoru sa VVTiem koji Toyota/Subaru koliko sam čitao još nisu rjesili ni našli uzrok...
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 15:09   #22
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Ljudi koji su vozili K20 znaci 2.0 200ks atmosferac i ovaj motor kazu da dosta slab ima osjecaj, ko zna koliko bi izbacio kad bi ga se na valjke stavilo, jer ako 200kg tezi auto, s daleko sirim gumama ima 6.6s do 100, onda bi i ovaj bar trebao imati ispod 7.

Podrzavam ovu inicijativu Toyote, samo da malo korigiraju cijenu na recimo 25k € to bi bio odlican auto. Mozda jos motor da se ponasa kao da ima 200ks bio bi ovaj auto vrh, bez obzira sto ovo nije auto za ravno.
pa stavilo ga se na valjke milijun puta... oko 170whp i 15% vise okretnog momenta od K20. Potrazi na FR-S forumima, imas koliko hoces dynoa.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 15:23   #23
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Pa oni ih i nece proizvoditi puno... mislim ove godine 12 000, iduće 20 000 vozila sve skupa. Zato i jest malo skuplji vjerovatno.

Osobmo, radje bi uzeo, ako govorimo o novom autu, MX-5 1.8i koja je 100 000 kuna jeftinija. Ako pak uključimo i polovne, onda bi ja polovnog Boxtera, hvala lijepo
pa biti ce i GT86/BRZ upola cijene tog Boxtera za 2 godine, zar ne?

Auto nije skupo, nego su trosarine, carine i pdv veliki... a za proizvodjnu nije tocno - proizvodnja je 35,000 godisnje samo za USA, to su nekakave stare spekulacije, ali ih puno vise proizvode.

Sa obzirom da je auto osvojilo sve moguce nagrade od magazina kao sto su Top Gear, Autocar i slicno, prodaje se ko ludo.

A ne mozes staviti istu cijenu nabildanom Yarisu ili Corolli kao za novi kupe sa straznjim pogonom.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 16:26   #24
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
pa biti ce i GT86/BRZ upola cijene tog Boxtera za 2 godine, zar ne?
Opet bi radje uzeo Boxtera, e46 M3 i hrpu drugih auta

Quote:
Auto nije skupo, nego su trosarine, carine i pdv veliki... .
A jel... a Clio Sport, Polo GTI, Megane 265, Focus ST... se operezivaju isto pa su opet i preko 100 000 kuna jeftiniji.

Činjenica je da je preskup za ono što nudi. Za subjektivne ocjene možda se nekome i isplati dati skoro 300 000 kuna za njega. Meni je to puno. Da je 180- 200 hilja osnovni, svaka čast. Pa nek je i slabiji motor.
Plus imaju sad i problema sa motorima tako da je lagana lutrija i kupiti ga.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 16:51   #25
Ono što sam htio reći, Moril potvrdio, da je auto u prednosti za ultimativne trkače... A za one koji će autom proći isti zavoj jednako brzo sa konzervom od 54ks, nekim civilnim od 100, te brz-om od 200 taj auto nema puno smisla, ni kad se ganjaju
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 17:03   #26
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Upravo to je i poanta. To je auto koji će pružiti užasno puno zabave u vožnji zavojitom cestom ili stazom, a nije auto za street race.

Tko traži auto za street race, uzeti će Astru OPC.

Frend koji inače vozi trke, a imao je priliku nekoliko sati voziti GT86 kaže da je auto fantastičan.

Jedino, cijena je ono što će mu presuditi, jer za tu lovu kupio bih si Megane 265 RS (koji je brutalno brži, a nije da mu fali zabave) i jedan Twingo dci.
Dobro razmisljanje . Onoliko koliko ja pratim, amaterski, cini mi se da od narodnih sportskih automobila, Megane RS je najozbiljniji i nudi najvishe...Razumijem da je koncept Toyote potpuno drugaciji, ali cinjenica je da ce svaki vlasnik GT86tice provoditi i polovinu ukupnog vremena u voznji i na otvorenim cestama, pravcima, u autoputevima i slicno...Onda ce mu ostat jako gorak ukus ako pokusa na autocesti da parira nekome u recimo Meganu RS ili novoj Astri OPC.....

Mada opet kazem , pozdravljam njihov projekat i vracanje korijenima na neki nacin, i sa dizajnerske strane a i sa koncepte (pogon straga,motor naprijed,atmosferac)...
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 17:04   #27
A na stazi u izravnoj usporedbi ga teži i jednako snažan Clio 200 opere 1.5 s, ako se ne varam. (engleski EVO test)
E da, Clio je 100 000 kuna jeftiniji, dakle mozes uzeti Clia i polovnu MX-5/e30/... i još ti ostane novca
Kao što sam rekao, kako god pogledas, jedino se povodjen subjektivnim dojmom možeš opredijeliti za Toyobaru. Da je jeftiniji, već bi bila druga priča
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 19:58   #28
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Dobro razmisljanje . Onoliko koliko ja pratim, amaterski, cini mi se da od narodnih sportskih automobila, Megane RS je najozbiljniji i nudi najvishe...Razumijem da je koncept Toyote potpuno drugaciji, ali cinjenica je da ce svaki vlasnik GT86tice provoditi i polovinu ukupnog vremena u voznji i na otvorenim cestama, pravcima, u autoputevima i slicno...Onda ce mu ostat jako gorak ukus ako pokusa na autocesti da parira nekome u recimo Meganu RS ili novoj Astri OPC.....
A još gorči okus će mu ostat kad ga zaustave presretači.
Mislim ono, o čemu se ovdje priča? Kakvoj utrci po autocesti? Kakvi opc-ovi?
Malo si previše zabrijo na nekakve utrke i ubrzanja, ostavi to za grobnik.
bill-jobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 20:15   #29
Quote:
bill-jobs kaže: Pogledaj post
A još gorči okus će mu ostat kad ga zaustave presretači.
Mislim ono, o čemu se ovdje priča? Kakvoj utrci po autocesti? Kakvi opc-ovi?
Malo si previše zabrijo na nekakve utrke i ubrzanja, ostavi to za grobnik.
Ko je uopste spominjao neka velika prekoracenja brzine i slicno? Uostalom ne da mi se ni objasnjavati, vjerujem da su ostali shvatili smisao onoga sto sam zelio da kazem.....
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 20:16   #30
Taj auto je stvoren za uživanciju u vožnji po zavojitim cestama (nešto kao Mazda MX-5).

Uostalom, pogledajte ovaj video:
http://www.youtube.com/watch?v=pD3hgleEOXA

GT86 i BRZ imaju neke sitnije razlike u podešenosti ovjesa, pa kupac treba odabrati onaj koji mu više paše za njegov vozački stil
Usporedba Sciona FRS (treći brat blizanac koji se prodaje samo u USA) i BRZ-a:

http://www.youtube.com/watch?v=uf-6rLVeR2o

Za one kojima je trenutni BRZ/GT86 preslab i prespor, neka pričekaju STI verziju koja će biti još lakša, tvrđe podešena i imati će 50-70 KS više od sadašnje "osnovne" verzije.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 20:27   #31
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Ko je uopste spominjao neka velika prekoracenja brzine i slicno? Uostalom ne da mi se ni objasnjavati, vjerujem da su ostali shvatili smisao onoga sto sam zelio da kazem.....
A što onda znači da na autocesti neće moći parirati meganu ili astri?
Ako se svi voze 130-140 onda ja mogu i sa daciom ili fabiom parirat tim autima.
bill-jobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 21:03   #32
slažem se auto bi trebao biti jeftiniji ako ga misle prodati u većim brojkama
par zagriženih ljubitelja neće donijeti profit, prosječan kupac sportskog/svakodnevnog auta će prije izabrati hot hatch
kao što su i drugi naveli za te pare polovni boxter, e46 m3, ili novi megane rs i kocka
ja osobno bi uzeo s2000, ono što sad prodaju pod "vraćanje korijenima na rwd bla bla" honda je nudila pred 10 godina i to bez krova i jače i sa manje kila(ap1)

s2k ftw
http://www.youtube.com/watch?v=T9_hZqvY5RM

odličan review
gt86 vs 370z vs used cayman, chris harris
http://www.youtube.com/watch?v=JUhLX...ature=g-user-u
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 21:19   #33
Oživljavanje legende?

Je li moguće oživiti ili reinkarnirati legendu ili je po srijedi oksimoron?

Na žalost mislim da se opet radi o marketinškoj navlakuši, već i prije viđenoj u slučaju nove Bube, Minija ili 500-tnjaka.

Hachi-Roku je Toyota točka! Kakav Subaru!?

Istina je da je posao odrađen vrlo dobro možda najbolje od svih reinkarnacija, no udruživanje i šeranje brenda mi nikako ne leži.

Hači je oduvijek bio dobra baza za upgrade i razne prerade, tako da mislim da se podrazumijeva da svaki vlasnik takvog vozila uloži još toliko i iz njega izvuče barem 300KS... no tu se opet vraćamo na priču o stock autu koji ide i naturpijanoj kanti koja ruku na srce ide bolje, ali...

RX-8 je na boljem putu da postane klasik, od reinkarniranog hačija i mislim da kad bi morao birati između Toyote, Suba ili Mazde, da bi ostao na zadnjoj.
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 00:07   #34
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Hachi-Roku je Toyota točka! Kakav Subaru!?
Slažem se, ako je to novi Hachi-Roku, onda je to trebala biti isključivo Toyota.

Ali treba znati da je Toyota vlasnik i Subaru-a, koji njima trenutno služi kao sportski brand, isto kao i Lexus koji im je luksuzni brand.
Charlie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 00:20   #35
Quote:
bill-jobs kaže: Pogledaj post
A što onda znači da na autocesti neće moći parirati meganu ili astri?
Ako se svi voze 130-140 onda ja mogu i sa daciom ili fabiom parirat tim autima.
Onda da svi prestanu proizvoditi automobile sa vishe od 90 ks i maksimalnom brzinom vecom od 130?

Na nekim autocestama brzina je neogranicena, recimo u Njemackoj ali to sada nije bitno.

Moja poenta je bila vezana za ubrzanje a ne toliko za maksimalnu brzinu. Vlasnici ovakvih vozila zele da uzivaju u ubrzanju prilikom dostizanja dozvoljene brzine i takodjer zele da uzivaju u medju-ubrzanjima kod preticanja i slicno...
Zar bi ti zelio da das 30 000 eura za vozilo koje se prodaje kao sportski kupe a muku bi mucilo i prilikom sustizanja ili preticanja dizelskih limuzina srednje klase? Mislim da ne...

Da se ne shvati pogresno, daleko od toga da je GT86 slabo vozilo, kada se posmatra prosjecan vozac i njegove potrebe. Ali za one koji su zainteresovani za GT86icu, ima mnogo izbora, koji je u vecini slucajeva daleko povoljniji i mnogo bolje ''naoruzan''.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 02:09   #36
Inace, GT86 je pobjedio u Top Gear Speed Weeku:




Zadnje uređivanje Brazil : 23.09.2012. at 08:26.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 02:14   #37
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Jos gore, onda im definitivno ne prognoziram svijetlu buducnost
cijena je 265000kn, stim da je to puna oprema, doplata su koza, automatik i spojler paket koji ti ne trebaju... standardno je tu xenon, smart entry, 6.1" touch screen, i vise nego sto treba.

nije jeftino... ali nije to Yaris Turbo pa da bude jeftino. Inace svi magazini kazu da je pravo jeftin, jer ga vozacki usporedjuju sa puno skupljim autima.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 02:42   #38
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post

Hači je oduvijek bio dobra baza za upgrade i razne prerade, tako da mislim da se podrazumijeva da svaki vlasnik takvog vozila uloži još toliko i iz njega izvuče barem 300KS
440whp kit... $5k.
http://www.youtube.com/watch?v=h1Lm3...layer_embedded

BRZ/FRS/GT86 ce biti najmodovaniji auto ove generacije... vec ima 14 turbo kitova nakon 2-3 mjeseca na trzistu.

Inace je citava poanta auta da se lako moda... iako ne znam koliko je to in u hrvatskoj ali recimo za trke se moze full safety cage instalirati bez rezanja plastike, ECU je moguce modificirati (niti jedna druga Toyota ne moze), milijun drugih sitnica od niske tocke gravitacije do gepeka koji moze prenjeti 4 gume za stazu, do mounting tocaka za motor gdje se moze ubaciti STI motor i slicno.

Ja sam imao turbo MR-S negdje u ranim 2000im, i iako su i MRS i Celica bili dobro prodavani i modovani, ovakav entuzijazam tunera nije vladao.

Vecina turbokitova sa minimalnih/sigurnih 7psi dobiva 280whp... Inace je zadnja osovina iz Lexusa IS300 kao i mjenjac.

Sa promjenom guma dobijes >1.0g u zavoju... LSD je standardan.
http://www.insideline.com/scion/fr-s...rack-test.html
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 03:31   #39
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
cijena je 265000kn, stim da je to puna oprema, doplata su koza, automatik i spojler paket koji ti ne trebaju... standardno je tu xenon, smart entry, 6.1" touch screen, i vise nego sto treba.

nije jeftino... ali nije to Yaris Turbo pa da bude jeftino. Inace svi magazini kazu da je pravo jeftin, jer ga vozacki usporedjuju sa puno skupljim autima.
265 soma je POČETNA a ne PUNA cijena, puna cijena podrazumijeva potpunu opremljenost vozila od strane proizvođača a to košta skoro 305 tkn. To kaj tebi ne treba, ne vrijedi nikome osim tebi...

Zadnje uređivanje Brazil : 23.09.2012. at 08:34.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 10:25   #40
siguran sam da je auto dobar ali za 3k eura možeš dobiti jedinicu coupe sa više ks, jest da je filozofija drugačija i toyota ima više garanciju ali mislim da je preskupa.

EDIT : heh, pogledajte cjenu u švabiji, ispod 30k eura = 210000 kn!!!
u ovoj zemlji se ne ispalit ništa osim polovnog zahrđalog forda
da je cijena ko u njemačkoj tada bi mi auto bio jako dobar, ni dalje ga ne želim niti bih ga ikad kupio ali za 30k evra je dobar
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.