Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2012., 10:48   #41
zaboravila sam reci da ulicne svjetiljke kupujem pod obavezno, odlicna mi je ta ideja

poslije placem kao kisna godina, doduse.

odjecu dajem "svojoj" ciganki ili ostavim spakirano blizu kontejnera da si ljudi uzmu.
caritasu ne dam NISTA.

sicu ubacujem po salterima, ali organizacijama rijetko ista dam jer nekako vise volim te novce direktno dati nekome ili kupiti nesto.
neka netko drugi placa tiskanje pamfletica.

a da imam love, obavezno bih uplatila i onih cca 100e za skolovanje djece u africi.

slaba jesam na prosjake, ali vodim se nekim svojim osjecajem.
ako me zajebe, nije ni prvi ni zadnji.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 11:09   #42
Kad sam imala napunila bi frendici frižider, kupila knjige za izgradnju škole u africi ili fotografije za udrugu koja pomaža djeci, najviše sam davala psima s Plave šape i Udruzi Šapica za koju sam skupljala plahte, dekice i hranu kod sebe u šupi.

Davala bi i onima koji bi pokazali bilo kakvu želju za radom (pranje šajbe na semaforu ili pumpi...), romima nikada za to postoje institucije koje bi taj problem trebale riješiti.

Sad ne dajem. Nemam.
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 11:13   #43
Dajem kad god mogu.
Robu ne bacam, ljude s vrata ne vraćam. Ne osuđujem i ne petljam se.
Treba puno herca za izvrnuti ruku, vidiš po ljudskim očima.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 11:26   #44
Dajem skoro svima :radodajka:

Ne dajem Romima. Nema šanse.

Dječju robu i igračke redovno nosimo u Dom za nezbrinutu djecu.
Pratim forumske akcije i kad god imam, uplatim. A i za akcije po novinama iako sam svjesna da je pola njih prevara.
Kupujem čestitke od umjetnika koji slikaju nogama i ustima.
Ima jedan bolesni čičica kojem obavezno dam.
Bakici koja prodaje cvijeće redovno kupim cvijeće. Ona ne želi da joj dam novce nego baš moram uzeti cvijeće, pa sam tako jednom uzela i margarete na koje sam alergična (uopće nisam gledala šta je u buketu, samo sam uzela i ostavila u uredu na stolu), skoro sam na hitnoj završila

Onima koji mi zvone na vrata ne dam. Posebno sam alergična na one koji mi dolaze na Božić, Uskrs ili kad znaju da je u mom naselju kirvaj. Užas
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 11:51   #45
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Dajem skoro svima :radodajka:
zagrcnuo sam se... hahahahahahhaa... kad da dođem?
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 12:03   #46
Rijetko kad dam lovu prosjacima. Jbg, tih par kuna meni sutra može puno značiti kad ne budem imala za ručak u menzi. : siromašni student:

A i ne pada meni lova s neba, ako ju ja ne zaradim sama, onda ju zarade moji roditelji, i sad da ju bacam na nekoga tko samo ispruži ruku, ma nema šanse.

Neki dan, sjednem ja s frendicom na kavu u Tkalči, nisam ženu vidjela otkako je završio faks, praktički nismo rečenice uspjevale dovršiti, jer bi svako malo netko uletio i tražio kunu. Ne dam.

A kad sam živjela na Ravnicama, ajme, svaki dan, minimalno jednom bi mi netko pozvonio na vrata za neku pičku materinu. Pitam tko je, kažu, ja se okrenem od vrata i odem.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 12:14   #47
Ja bi mogla odvojiti mjesecno novce, dobra mi je situacija, ali..
Strah me samo uplatit na neke ziro racune jer nemam pojma sta s tim novcima bude tj kom oni odu.. Ima odvratnih zlih lazova koji seru da im treba za bolesno dijete a onda kupe mercedes 3 mjeseca poslje..

Uplatila sam par puta na racun sigurne kuce za zene, i volim nakupovat hrane i ovratnika pa odnjet u noinu arku..
I znam kupit hrane u konzumu pa odnjet zeni koja prosi kod trga i zrinjevca..

Jednom mi se desilo da sam bila u restoranu sa samoposlugom i dode neki cigi i kaze molim te mi kupi rucak, gladan sam.. Ja reko ajd dobro.. Kad je on uzeo tacnE i poceo stavljat hranu ( kao braca ce mu doci sad).. Izaslo me 130 kn taj rucak njegov ( uzeo i dva kolaca, 2 soka..) pohlepno malo djubre.. Nije mu palo na pamet da mozda nemam tolko novaca.. Al dobro, za hranu ne treba nikad bit zao..

Curke koje uplacujete u plavu sapu, malo vise info, jel provjereno da novac ode u dobre svrhe? Di su podaci o nacinu uplacivanja?
w.stella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 12:17   #48
Prije sam davala prosjacima, sada više ne jer baš i nema prosjaka tu di sam osim cigana a njima ne bi dala i da sam na Marsu. Zapravo koliko sam primijetila nisam nikada vidjela da i je itko išta dao. Ne znam kako im ide biznis.

Bakama sam uvijek davala, njih mi je bilo posebno teško gledati kako prose.
I majke sa djecom.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 12:36   #49
Quote:
w.stella kaže: Pogledaj post

Jednom mi se desilo da sam bila u restoranu sa samoposlugom i dode neki cigi i kaze molim te mi kupi rucak, gladan sam.. Ja reko ajd dobro.. Kad je on uzeo tacnE i poceo stavljat hranu ( kao braca ce mu doci sad).. Izaslo me 130 kn taj rucak njegov ( uzeo i dva kolaca, 2 soka..) pohlepno malo djubre.. Nije mu palo na pamet da mozda nemam tolko novaca.. Al dobro, za hranu ne treba nikad bit zao..
?
Odvratno malo govno

To što je napravio nije prošnja, već otimanje. Na tvom bi se mjestu ja potpuno opravdano osjećala opljačkanom budalom. Šta mu pobogu nisi rekla da makne pola stvari s pladnja, ili jednostavno otišla?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 12:36   #50
Quote:
w.stella kaže: Pogledaj post
Curke koje uplacujete u plavu sapu, malo vise info, jel provjereno da novac ode u dobre svrhe? Di su podaci o nacinu uplacivanja?
Pa radi se o podforumu Plava Šapa. Svaka otvorena tema ima podatke za uplaćivanje ili drugu vrstu pomoći toj životinji ili životinjama. Nema tamo takvog muljanja. Skuplja se za lječenje, sterilizacije, smještaj, hranu itd. i sav novac ode životinjama.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 13:01   #51
Quote:
w.stella kaže: Pogledaj post
Curke koje uplacujete u plavu sapu, malo vise info, jel provjereno da novac ode u dobre svrhe? Di su podaci o nacinu uplacivanja?
Plava šapa je PDF ovog foruma. Svaka tema je za sebe i sama biraš kome želiš pomoći. Na većini tema imaš objavljene brojeve računa, a na onima na kojima ih nema, do svih informacija možeš doći pm-om.

Što se odlaženja novca u dobre svrhe tiče, na PŠ forumaši stavljaju veterinarske potvrde o liječenju i stvarima koje su nabavljene za psa pa tako imaš uvid u način trošenja donacija.
Možeš davati udrugama ili pojedincima. Ja, u pravilu izbjegavam udruge (ne kažem da su nepoštene, samo su malo premunjene za moj ukus) i radije dajem solo igračima koji na svoju ruku i daleko od udrugaških previranja udomljavaju i spašavaju životinje.
Svaki mjesec pogledam te neudrugaške životinje, odaberem psa/mačku za kojeg procijenim da mu je pomoć najpotrebnija ili da su najveće šanse da se ta pomoć zbilja i skupi ter uplatim lovu na račun.

Eto. Super što želiš pomoći.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 13:07   #52
Nije mi neugodno kad ne dam. A uglavnom ne dam. Uplaćujem na neke račune kad plaćam svoje račune, i ubacujem sviračima ako uživam. Pitam i prosjake žele li hranu, obično ne žele. Jedan mi je bio presmiješan, rekao je "nemoj trošiti" takvim tonom i s takvim izrazom lica da je očito bilo da bi eventualno on mene mogao odvesti u Konzum da mi kupimo za jesti. U podosta tih pitanja žele li jesti mislim da sam tri neke hrane kupila. Kad na minus 4 u 10 do 8 sretnem ženu sa skroz malom bebom u dekici, ne želim joj dati novac nego batine. Ne da bi pomoglo.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 13:15   #53
Vidim da svi daju sviračima.
Ne kužim zašto.
Kad ih vidim, uvijek se sjetim cvrčka i mrava.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 13:17   #54
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Vidim da svi daju sviračima.
Ne kužim zašto.
Kad ih vidim, uvijek se sjetim cvrčka i mrava.
Zato što oni nešto rade za tu kunu-dvije koje ćeš ubaciti. Nisu samo ispružili ruku, nego su se potrudili zabaviti te.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 13:18   #55
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Odvratno malo govno

To što je napravio nije prošnja, već otimanje. Na tvom bi se mjestu ja potpuno opravdano osjećala opljačkanom budalom. Šta mu pobogu nisi rekla da makne pola stvari s pladnja, ili jednostavno otišla?
Da, uzas.. A nisam se snasla, u jednom trenu sam mu rekla ok,dosta ti je, onda je on rekao doci ce mi braca pa moram i za njih, pa sam ja mutava usutila..

Budem sad proucila tu plavu sapu, za takve stvari sa zadovoljstvom dam..
w.stella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 13:21   #56
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Vidim da svi daju sviračima.
Ne kužim zašto.
Kad ih vidim, uvijek se sjetim cvrčka i mrava.
Pa ne dajem svima. Za neke pomislim PROKLETI PROIZVOĐAČI BUKE #%$#&". Uzela bih im novac, i rekla "ovo mi je za duševne boli".

Ako mi je netko supersuper i slušam ga neko vrijeme i uživam, ubacim mu nešto. I još kažem hvala.

Nica i ja smo jednom neko vrijeme slušale neke presuper Cigane. Bili su na Trgu jedan dan kad sam išla tebi, ali sam išla tebi pa nisam mogla ostat slušat. N. mi je jučer javila da je naišla na njih. Njima bih uvijek dala pare.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 13:23   #57
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pa ne dajem svima. Za neke pomislim PROKLETI PROIZVOĐAČI BUKE #%$#&". Uzela bih im novac, i rekla "ovo mi je za duševne boli".
Meni su ok oni koji lepo sviraju. A ima ih, i mlađi su, i znaju fakat dobru đuzu raspalit. Čak im i nekad dam
No, ima jedan na Glavnom, stari, pjeva bogu i isusu, totalno bez sluha
Došlo mi je 13 puta da ga pogodim praznom bocom kole. Onak, tišina.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 13:25   #58
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Zato što oni nešto rade za tu kunu-dvije koje ćeš ubaciti. Nisu samo ispružili ruku, nego su se potrudili zabaviti te.
Cvrčak i mrav, kao što rekoh.
Tamburanje na cesti me ne zabavlja.
Draži su mi ovi koji samo pružaju ruku.
Ove koji maltretiraju i kasape, najčešće siroti Stairway, ne želim nagrađivati za to. :glazbeni snob:
Muzičari kojima sam voljna davati novac su oni koji se time zbilja i bave pa onda, kao, nešto i pišu, skladaju, snimaju, koncertiraju...ukratko, kojima je muzika istinski posao.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 13:25   #59
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Vidim da svi daju sviračima.
Ne kužim zašto.
Kad ih vidim, uvijek se sjetim cvrčka i mrava.
Pa, većina njih je, barem ovo kaj sam po centru Zagreba vidjela, skroz mlada.Pretpostavljam da tak zarađuju ili za faks ili čisto da imaju koju kintu. Po meni sasvim ok način zarađivanja.
Inače, jedno vrijeme su se mali Romi dosjetili pa kupili harmoniku i onda svirali po tramvajima. To je bilo 'veselo' za čut. Hvala bogu da im ljudi nisu niš davali pa su brzo odustali.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 13:25   #60
Quote:
w.stella kaže: Pogledaj post
Da, uzas.. A nisam se snasla, u jednom trenu sam mu rekla ok,dosta ti je, onda je on rekao doci ce mi braca pa moram i za njih, pa sam ja mutava usutila..
Pa oni baš ciljaju na zbunjenost. I igraju javno, da ti stvore i nelagodu
Plus malo i prijetnje "doći će mi braća.."
Fuj, kako bi mu ja uši izvukla. Mislim, sad, kad sam bila mlađa reagirala bi zbog nesigurnosti isto ko i ti
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.