Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2013., 19:39   #1
Feng Shui

Ovo je tema o Feng Shui, pa pitajte kaj vas zanima.

Disclaimer/objašnjenje: Feng Shui nisu kineske babe&žabe i drangulije koje se negdje postavljaju da bi se povećao dotok novaca.

Iako Feng Shui je za doba Kali Yuge, ta drevna nauka daje konkretne smjernice kak postaviti i promjeniti svoj vanjski i unutarnji prostor tak da bude u skladu s vanjskim elementima i sa svojom osobnom energijom.

Feng Shui konzultacije se preporučuju prilikom izbora zanimanja/studija, stana i/ili posla - jer sve to nas ili hrani ili nas iscrpljuje, ovisno o individualnoj energetskoj konstituciji.
__________________
Vužgi ga Blaž!

Zadnje uređivanje Begemotica : 19.12.2015. at 18:59.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 19:08   #2
Evo iz dalke prošlosti stiže Feng Shui u budućnost za dobrobit "svemu ispod neba".
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 15:07   #3
Šta ako mi prema "feng shitu" TV mora biti okrenut prema zidu, da li da ja onda trpim to radi dobrobiti svoje aure i energije ili da riskiram život i okrenem ga nasuprot podzemnim vodama ?
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 18:17   #4
Prosim samo ozbiljna pitanja, trolanje se nadam briše.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 11:44   #5
Sinn, onda ga baci kroz prozor!
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 12:15   #6
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
Prosim samo ozbiljna pitanja, trolanje se nadam briše.
pozdrav, citao sam jednu malu knjizicu feng shui i zapeo sam na trigramina, cinilo mi se nesto dosta jednostavno, ali ja nisam razumio ili nije bilo dobro pojasnjeno.
mozes li malo pojasniti trigrame?
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 21:27   #7
Trigrami su zapravo 9 transformacije energije.

Tih 9 transformacija energije izviru iz međudjelovanja primarnih sila - Yina i Yanga.
Zato se trigram temelji na binarnom sistemu.

Svaki trigram sastoji se od tri linije, i kombiniran je od punih (yang) i prelomljenih (yin) linija.

Jer se trigrami baziraju na binarnom sustavu, zato imamo 9 mogučih kombinacija - 3 na drugu.

Zašto su baš 3 linije? Zato jer je uvijek važno to "sveto trojstvo" - gornja linija svakog trigrama predstavlja kvalitetu Neba tog trigrama. Donja linija predstavlja energiju Zemlje. A središnja linija, kvalitetu Prostora Između, Čovjeka, svijesnost - vezu između Neba i Zemlje.

Ti trigrami su danas predstavljeni kroz brojeve u Ba Gua-i, t.j. magičnom kvadratu.

Zadnje uređivanje Marekai : 25.12.2015. at 21:38.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 21:29   #8
što ako sve ti mora biti okrenuto na sjevernu stranu, po takvom bi sve stvari bile na sjevernom zidu, bilo bi malo smješno imat tak namještenu kuću
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 21:36   #9
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
što ako sve ti mora biti okrenuto na sjevernu stranu, po takvom bi sve stvari bile na sjevernom zidu, bilo bi malo smješno imat tak namještenu kuću
Ovo pitanje nema veze s Fengh Shui, bit Feng Shui-ja je harmonija i da stvari budu u balansu.

Feng Shui se sastoji od škole krajolika, škole astrologije i škole letečih zvijezda i one određuju konstituciju i konstelaciju prostora.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 12:59   #10
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
Trigrami su zapravo 9 transformacije energije.

Tih 9 transformacija energije izviru iz međudjelovanja primarnih sila - Yina i Yanga.
Zato se trigram temelji na binarnom sistemu.

Svaki trigram sastoji se od tri linije, i kombiniran je od punih (yang) i prelomljenih (yin) linija.

Jer se trigrami baziraju na binarnom sustavu, zato imamo 9 mogučih kombinacija - 3 na drugu.

Zašto su baš 3 linije? Zato jer je uvijek važno to "sveto trojstvo" - gornja linija svakog trigrama predstavlja kvalitetu Neba tog trigrama. Donja linija predstavlja energiju Zemlje. A središnja linija, kvalitetu Prostora Između, Čovjeka, svijesnost - vezu između Neba i Zemlje.

Ti trigrami su danas predstavljeni kroz brojeve u Ba Gua-i, t.j. magičnom kvadratu.
hvala Marekai, tu mi je knjiga, sigurnu cu imat jos koje pitanje
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 20:09   #11
Prosim lijepo. Ovo gore su osnove Feng Shui metafizike. No Feng Shui je praktična disciplina, cjelovita znanost, zato se Feng Shui svladava kroz praksu i najbolje je ako se prenosi s učitelja na učenika.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 19:55   #12
ako može i mojih par pitanjaca pronaci rješenje

1. ulaz na sjeveru, uvucen tako da podrucje karijere nedostaje, tj nalazi se na
stepenicama?
2. kupaona sa wc-om na jugu?
...kako to ispraviti/poboljšati?

3. zaba s novcicima, dal treba gledati van kuce ili u kucu?
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 20:36   #13
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ako može i mojih par pitanjaca pronaci rješenje

1. ulaz na sjeveru, uvucen tako da podrucje karijere nedostaje, tj nalazi se na
stepenicama?
E ovo već nisu pitanja o Feng Shui, nego Feng Shui pitanja na konkretnom primjeru, o kojem nisu izneseni nikakvi detalji koji ulaze u Feng Shui analizu.

Feng Shui gleda cjelokupnu situaciju. Iako ulaz na sjeveru nije optimalan, ne može se ništa detaljno reći bez plana položaja stana/kuće i Ki brojeva svih ukućana.
( Iako se na Internetu da naći puno provala tipa "Oni koji imaju glavni ulaz na sjeveru ili sjeveroistoku u 2013. bit će sretni" )

Quote:
2. kupaona sa wc-om na jugu?
...kako to ispraviti/poboljšati?
isto kao pod 1)

Quote:
3. zaba s novcicima, dal treba gledati van kuce ili u kucu?
Vidi prvi, uvodni post

Zadnje uređivanje Marekai : 27.12.2015. at 20:55.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 21:35   #14
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
E ovo već nisu pitanja o Feng Shui, nego Feng Shui pitanja na konkretnom primjeru, o kojem nisu izneseni nikakvi detalji koji ulaze u Feng Shui analizu.

Feng Shui gleda cjelokupnu situaciju. Iako ulaz na sjeveru nije optimalan, ne može se ništa detaljno reći bez plana položaja stana/kuće i Ki brojeva svih ukućana.
( Iako se na Internetu da naći puno provala tipa "Oni koji imaju glavni ulaz na sjeveru ili sjeveroistoku u 2013. bit će sretni" )

bez ulaska u proracune i ki brojeve ukucana,
1. ulaz aktivirati kombinacijom bijele i crvene boje...
2. ispred ulaza u kupaonu staviti crveni tepih, u unutrašnjost staviti dosta biljaka kako bi iscrpile element vode, pojacati element vatre
3. žaba kad je sama uvijek mora gledati prema van, bez obzira u koji kut/podrucje ju stavila
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 21:43   #15
Ulaz se aktivira ovisno o Ki brojevima ukućana i okolnog terena, a unutarnja vrata ovise o Ki brojevima ukućana te letećim zvijezdama, interijeru i rasporedu prostorija.

U gornjem postu sam naglasio da se Feng Shui sastoji od škole krajolika, škole astrologije i škole letečih zvijezda i one određuju konstituciju i konstelaciju prostora.

Feng Shui nije o kineskim babama i žabama. Žabe su kulturološki fenomen, Feng Shui je univerzalna, metafizička znanost, koja se temelji na isto tako univerzalnom I Chingu s dodatkom dimenzija prostora.

Površne igrarije iz novina tipa koje si ti navela nisu Feng Shui te su na razini horoskopa 24 sata. Nekome ko ima previše vremena zabavno, ali bez efekta.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 23:11   #16
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
Ulaz se aktivira ovisno o Ki brojevima ukućana i okolnog terena, a unutarnji ulaz ovisno o Ki brojevima ukućana te letećim zvijezdama, interijeru i rasporedu prostorija.

U gornjem postu sam naglasio da se Feng Shui sastoji od škole krajolika, škole astrologije i škole letečih zvijezda i one određuju konstituciju i konstelaciju prostora.

Feng Shui nije o kineskim žabama. Žabe su kulturološki fenomen, Feng Shui je univerzalna, metafizička znanost, koja se temelji na isto tako univerzalnom I Chingu.

Površne igrarije iz novina tipa koje si ti navela nisu Feng Shui te su na razini horoskopa 24 sata. Nekome ko ima previše vremena zabavno, ali bez efekta.
vjerojatnost da ce se ki brojevi ukucana poklapati da bi mogao ulaz aktivirati prema njima je ravna 0,
također, letece zvijezde nemaju toliki energetski utjecaj na ukucane koliko ima loš raspored inace, ovo je zgodna varka modernog doba svedena na onu,svaki mjesec cu ti pomaknuti jastuk za milimetar da bi ti uzela lovu,
kineska tronoga žaba je jedan od mnogih simbola koji se koriste u feng shuiu (škola forme)...na samim pocetcima feng shuia, (na osnovu ovog što je pronađeno u grobovima) simboli životinja su imali veliku ulogu

inace, na samom pocetku feng shuia, on je oznacavao povoljan smještaj doma zašticenog od vjetra (feng) i u blizinu vode(shui)...što je donosilo pozitivan chi (životnu energiju)...nema letecih zvijezda ni ki brojeva,

feng shui i ji đing zahvaljujuci 1001 modernoj interpretaciji svedeni su na razinu horoskopa iz 24 sata, ne radi tronogih žaba vec radi prica o konzultacijama u cijoj pozadi stoji želja za necasnom zaradom.

sorry, i bez uvrede...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 23:42   #17
Da li je istina da ogledala nebi trebala biti u spavaćoj sobi?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 23:24   #18
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
Prosim lijepo. Ovo gore su osnove Feng Shui metafizike. No Feng Shui je praktična disciplina, cjelovita znanost, zato se Feng Shui svladava kroz praksu i najbolje je ako se prenosi s učitelja na učenika.
Pseudoznanstvene bajke ne nazivaj znanošću jer se znanost temelji na čvrstim dokazima i realnosti, a ovo na bajkama namjenjenim naivnim ljudima.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 12:03   #19
O tome se i radi da dobar Feng Shui master zna harmonizirati više različitih Ki brojeva osoba koje žive skupa. To je svakodnevna stvarnost, da živimo i djelimo prostor(dom) s jednom ili više osoba, osim ako nismo single.
Dobar Feng Shui master postavlja te osobe tako da se međusobno podržavaju u odnosu na fizički i energetski prostor.
Tako je moguće i Feng Shui uključiti od početka projektiranja prostora i napraviti dom koji je prilagođen svim ukućanima.

Kao što sam naglasio na samom početku, Feng Shui se sastoji od škole krajolika, FS astrologije i letećih zvijezda, i svi su oni jedanko bitni.
Bitno je balansirati konstituciju prostora (kojom se bavi škola krajolika) sa konstelacijom prostora i ukućana (leteće zvijezde i astrologija).

Ovo što ti navodiš je primitivna škola krajolika, no iznad toga postoje i finije energije, kojima se bavi cjeloviti Feng Shui.

Feng Shui je spajanje neba i zemlje te čovjeka između. Feng Shui stavlja čovjeka u centar, koji je veza neba i zemlje. Mi nismo životinje koje samo žive unutar krajolika, već bića koja balansiraju nebesku i zemljanu energiju.
To su ljudi i prije znali, pa su tako i trigrami, koje reprezentiraju Ki brojevi, unutar magičnog kvadrata jedan takav pradavni sustav koji stavlja čovjeka u centar između neba i zemlje - pojašnjeno u gornjem postu.

Danas živimo u dobu Kali Yuge. O početku Kali Yuge i Feng Shui-ja postoji moćna legenda koja govori o kornjači koja je izronila s magičnom kvadratom na leđima. To je simbol o prenošenju znanja u ovo doba u kojem dominiraju energije Saturna. Upravo zato su Kaldejci nazvali magićni kvadrat Saturnovim kvadratom, i bio je prisutan u svim kulturama u to vrijeme i svi su ga koristili -Egipćani, Kaldejci i Indijci u Vastu.

Nažalost Zapad je to zaboravio i ostalo je samo fragmentarno zapisano u tipa Kabali.
Ja sa ovom temom želim to znanje prenesti dalje ljudima te im omogučiti da rastu. O tome govorim besplatno, no kao što velim, tema je za ljude koji se žele dalje razvijati i rasti.

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
vjerojatnost da ce se ki brojevi ukucana poklapati da bi mogao ulaz aktivirati prema njima je ravna 0,
također, letece zvijezde nemaju toliki energetski utjecaj na ukucane koliko ima loš raspored inace, ovo je zgodna varka modernog doba svedena na onu,svaki mjesec cu ti pomaknuti jastuk za milimetar da bi ti uzela lovu,
kineska tronoga žaba je jedan od mnogih simbola koji se koriste u feng shuiu (škola forme)...na samim pocetcima feng shuia, (na osnovu ovog što je pronađeno u grobovima) simboli životinja su imali veliku ulogu

inace, na samom pocetku feng shuia, on je oznacavao povoljan smještaj doma zašticenog od vjetra (feng) i u blizinu vode(shui)...što je donosilo pozitivan chi (životnu energiju)...nema letecih zvijezda ni ki brojeva,

feng shui i ji đing zahvaljujuci 1001 modernoj interpretaciji svedeni su na razinu horoskopa iz 24 sata, ne radi tronogih žaba vec radi prica o konzultacijama u cijoj pozadi stoji želja za necasnom zaradom.

sorry, i bez uvrede...

Zadnje uređivanje Marekai : 04.01.2016. at 12:22.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 12:09   #20
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Da li je istina da ogledala nebi trebala biti u spavaćoj sobi?
U pravilu ogledala ne smiju biti u spavaćoj sobi, zato jer ogledala imaju prejaku hladnu energiju Vode koja iscrpljuje bubrege (životna energija nam je u bubrezima!), a spavaća soba ima namjenu regeneracije i iscjeljivanja.
No to ne isključuje mogučnost da bi ta energija ogledala Vode odgovarala nekim, vrlo rijetkim ljudima, što ovisi i o drugim faktorima.

Zadnje uređivanje Marekai : 04.01.2016. at 12:36.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.