Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 12:08   #5261
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post


@James ti nestao bio a i mrtva_hladna isto, ima li tu neka poveznica ili je samo koincidencija
Tek sad sam ubrao tvoj post

Nemam pojma di je ona...
Sjecam se nje... bila je malo 'divlja' i neukrotiva

Mozda je jos tu ali se 'krije'. A sta je sa ostalim 'fosolima foruma' ?
Neki dan sam otvorio chat temu ali je nestala. Bit ce opet neka formulska pravila.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:16   #5262
Bok Australci,
tu sam jer me interesira nešto vezano za Australiju,jel ima tko da vozi kamion u Australiji ili netko tko se razumije u vozačke dozvole?
Živim u Hrvatskoj i imam Hrvatsku vozačku,profesionalni vozač kamiona,interesira me dali bi mi vrijedila vozačka u Aus za kamion ili bi morao nešto polagat(vožnja,ispite ili šta već)i koliko bi to koštalo?
Kakve su plaće vozača?
Htio bi vozit kamion,ako bi uspio doći u Aus,ako bi dobio radnu dozvolu,neznam dal moram prije nać poslodavca,i kako da opće krenem za vizom?
koja provincija je među boljima za posao,život,cijenama,plaćama?
Nadam se da nisam fulao temu,hvala svima na odgovorima
nenno77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 15:38   #5263
Quote:
nenno77 kaže: Pogledaj post
Bok Australci,
tu sam jer me interesira nešto vezano za Australiju,jel ima tko da vozi kamion u Australiji ili netko tko se razumije u vozačke dozvole?
Živim u Hrvatskoj i imam Hrvatsku vozačku,profesionalni vozač kamiona,interesira me dali bi mi vrijedila vozačka u Aus za kamion ili bi morao nešto polagat(vožnja,ispite ili šta već)i koliko bi to koštalo?
Kakve su plaće vozača?
Htio bi vozit kamion,ako bi uspio doći u Aus,ako bi dobio radnu dozvolu,neznam dal moram prije nać poslodavca,i kako da opće krenem za vizom?
koja provincija je među boljima za posao,život,cijenama,plaćama?
Nadam se da nisam fulao temu,hvala svima na odgovorima

Ma, evo, pisem cisto da ne bude da se nismo udostojili odgovoriti covjeku. Ja, osobno, nemam iskustva sa kamionima i kamiondzijama pa zbilja ne mogu dati nikakvu korisnu informaciju na tu temu. U svakom slucaju, sretno!
Sparuzin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:22   #5264
Quote:
nenno77 kaže: Pogledaj post
Bok Australci,
tu sam jer me interesira nešto vezano za Australiju,jel ima tko da vozi kamion u Australiji ili netko tko se razumije u vozačke dozvole?
Živim u Hrvatskoj i imam Hrvatsku vozačku,profesionalni vozač kamiona,interesira me dali bi mi vrijedila vozačka u Aus za kamion ili bi morao nešto polagat(vožnja,ispite ili šta već)i koliko bi to koštalo?
Kakve su plaće vozača?
Htio bi vozit kamion,ako bi uspio doći u Aus,ako bi dobio radnu dozvolu,neznam dal moram prije nać poslodavca,i kako da opće krenem za vizom?
koja provincija je među boljima za posao,život,cijenama,plaćama?
Nadam se da nisam fulao temu,hvala svima na odgovorima
Za auto ti priznaju bez ikakvog polaganja (samo se radi test vida) dok za kamione moras polagati teoriju (lagano je, ponudjeni odgovori, zaokruzi ispravan) i prakticni test voznje u nekoj od auto-skola. Ovo govorim za Western Australiju, ne znam jel isto na istocnoj strani.

Sto se tice novaca sve ovisi sto i gdje vozis, za male kamione lokalno (na podrucju Pertha) je raspon $20 - $30 po satu, dok za velike kamione sa prikolicama je vise, $28 - $38 po satu recimo, ali se ide dalje od Pertha pa ti jedna tura moze trajati i par dana dok je obavis (Perth - Port Heldand - Perth kao primjer).

Sto se tice koja je provincija bolja za zivot tesko je tu ponuditi konkretan odgovor bez doze subjektivnosti. Nikad nije isto, sad je trenutno Melbourne i Sydney dobar za poslove dok je do predprosle godine to bio Perth.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 13:23   #5265
Quote:
nenno77 kaže: Pogledaj post
Bok Australci,
tu sam jer me interesira nešto vezano za Australiju,jel ima tko da vozi kamion u Australiji ili netko tko se razumije u vozačke dozvole?
Živim u Hrvatskoj i imam Hrvatsku vozačku,profesionalni vozač kamiona,interesira me dali bi mi vrijedila vozačka u Aus za kamion ili bi morao nešto polagat(vožnja,ispite ili šta već)i koliko bi to koštalo?
Kakve su plaće vozača?
Htio bi vozit kamion,ako bi uspio doći u Aus,ako bi dobio radnu dozvolu,neznam dal moram prije nać poslodavca,i kako da opće krenem za vizom?
koja provincija je među boljima za posao,život,cijenama,plaćama?
Nadam se da nisam fulao temu,hvala svima na odgovorima
Prvo procitaj da li ti mozes predati aplikaciju tj. da li si trazeni kadar? Ako jesi i ispunjavas sve uvjete onda kreni u postupak. I u NSW se odmah dobije AU vozacka ali za kamione ne znam to mozes procitati na RTA Sydney ili drugi grad, zavisi gdje bi zelio ici? Imamo poznanika koji ima svoj kamion jako dugo, prevozi aute od Sydneya do drugih gradova. Godinama radi taj posao tj. ima svoju firmu i dugo trazi vozaca da ima zamjenu. Na zalost ne moze naci ili ako nadje brzo taj odustane jer zeli da bude sa familijom a ovaj posao je takav da si stalno na putu te imas po neki dan da si kuci. Posao bi nasao samo je pitaje da li mozes proci sve ono sto je uslov za dobijanje vize?
mimozaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:24   #5266
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Ne svađajte se, lijepo molim, ni oko čega, ni za što, jer:

- živite u lijepoj zemlji
- živite u sigurnoj zemlji
- živite u bogatoj zemlji
- živite u zemlji bezbroj mogućnosti i prilika
- živite u zemlji bez gladi
- živite u zemlji u kojoj neće biti rata....

Stoga, cijenite to što imate i uživajte svaki dan, bez svađa i sukoba.

Istovremeno, mi u Hr, po bezbrojnim, meni dostupnim informacijama, ćemo vrlo skoro, gotovo svi proći poput muha u vatri, sprženih igrama velikih igrača, kojima nije stalo do pogibije bezbroj milijuna ljudi (možda čak i nekoliko milijardi), kojima su važni samo oni sami.

Tako, ako imate mogućnosti, volje i snage, spasite nekoga od svojih u Hr i dovedite ih na sigurno, dok ne bude prekasno. Lp svima.
Kako je sve zamrlo, odlučih sve vas tamo dolje podsjetiti, da poslije ne kažete da niste znali:
Spašavajte svoje najmilije, koji su još u Starom kraju, jer vremena je malo


Lp i svako dobro svima
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 21:08   #5267
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Kako je sve zamrlo, odlučih sve vas tamo dolje podsjetiti, da poslije ne kažete da niste znali:
Spašavajte svoje najmilije, koji su još u Starom kraju, jer vremena je malo


Lp i svako dobro svima
Šta to točno ?
__________________
I used to be catholic but converted to Narcissism
TwoFish is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 22:44   #5268
Quote:
TwoFish kaže: Pogledaj post
Što to točno ?
Te informacije nisu za ovu temu, ali....

dovoljno je pogledati vijesti iz svijeta. Mračni oblak se nadvija nad Europom, posebno. Na žalost, u Hr "nam se loše piše."
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 05:47   #5269
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Kako je sve zamrlo, odlučih sve vas tamo dolje podsjetiti, da poslije ne kažete da niste znali:
Spašavajte svoje najmilije, koji su još u Starom kraju, jer vremena je malo


Lp i svako dobro svima
Ne ide bas brzo i lako dovodjenje svoje blize obitelji. Moras imati drzavljanstvo pa onda traziti spajanje obitelji koje traje dugo i ako ne uspijes moras ponavljati i traziti nacin kako ih dovesti. Ako ze udas ili ozenis papirologija i cekanje traje i godinu dana da dovedes bracnog partnera. Nazalost ne ide lako i brzo ali ako si uporan i ne pokusas neces ni uspjeti. Slazem se da situacija nije bas sjajna ali se nadam da nece biti neceg ozbiljnijeg. Ja sam dovela na vrijeme brata i njegovu obitelj te pomogla kome sam mogla kad se moglo lakse doci ovamo. Nemam vise blize obitelji sem kcerke koja ima drzavljanstvo i pasos te moze doci i dovesti svoju obitelj ako zatreba.
mimozaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 16:37   #5270
Quote:
mimozaaa kaže: Pogledaj post
Ne ide bas brzo i lako dovodjenje svoje blize obitelji. Moras imati drzavljanstvo pa onda traziti spajanje obitelji koje traje dugo i ako ne uspijes moras ponavljati i traziti nacin kako ih dovesti. Ako ze udas ili ozenis papirologija i cekanje traje i godinu dana da dovedes bracnog partnera. Nazalost ne ide lako i brzo ali ako si uporan i ne pokusas neces ni uspjeti. Slazem se da situacija nije bas sjajna ali se nadam da nece biti neceg ozbiljnijeg. Ja sam dovela na vrijeme brata i njegovu obitelj te pomogla kome sam mogla kad se moglo lakse doci ovamo. Nemam vise blize obitelji sem kcerke koja ima drzavljanstvo i pasos te moze doci i dovesti svoju obitelj ako zatreba.


Znam da takva akcija ne ide lako, ali vrijedi pokušati, jer se isplati. Shvaćam i da trenutno ljudi to tako ne vide, ali će vrlo brzo to svima postati jasno, na žalost.
Lp svima
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 16:45   #5271
Ja bi poduzela sve da moja sestra sa obitelji dodje zivjeti ovdje ali sta mogu kada oni ne zele. Sestra i necak da ali sogor ne jer da ne zeli pocinjati ispocetka, sto se tice posla. Nekim ljudima je nazalost bolje zivjeti bez posla, ispijajuci kave i na grbaci roditelja nego preseliti u drugu drzavu. Za obiteljsku vizu je jako tesko, i za roditelja je lista cekanja i ceka se do 10 godina, svake godine se odobrava jako mali broj takvih viza i ne smiju ti ti iz obitelji imati nikakve uze obitelji bilo gdje u svijetu. Nije u Hrvatskoj rat da mogu tako lako dobiti vizu. la
ali moze se rijesiti lakse uz pomoc radne, sponzor vise. Ako odgovara zanimanje i godine. Mi smo sada sponzor jednom radniku i nije bilo problema. Mora ostati kod nas 3 godine, ne smije nigdje drugdje raditi niti na contract ali sve se moze medjusobno dogovoriti. On radi za nas minimalno koliko je potrebno da bi mu odgovarali Payslips za predocenje za stalnu vizu. Ostalo vrijeme moze raditi za cash ako zeli.
Springwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 11:16   #5272
Quote:
Springwood kaže: Pogledaj post
Ja bi poduzela sve da moja sestra sa obitelji dodje zivjeti ovdje ali sta mogu kada oni ne zele. Sestra i necak da ali sogor ne jer da ne zeli pocinjati ispocetka, sto se tice posla. Nekim ljudima je nazalost bolje zivjeti bez posla, ispijajuci kave i na grbaci roditelja nego preseliti u drugu drzavu. Za obiteljsku vizu je jako tesko, i za roditelja je lista cekanja i ceka se do 10 godina, svake godine se odobrava jako mali broj takvih viza i ne smiju ti ti iz obitelji imati nikakve uze obitelji bilo gdje u svijetu. Nije u Hrvatskoj rat da mogu tako lako dobiti vizu. la
ali moze se rijesiti lakse uz pomoc radne, sponzor vise. Ako odgovara zanimanje i godine. Mi smo sada sponzor jednom radniku i nije bilo problema. Mora ostati kod nas 3 godine, ne smije nigdje drugdje raditi niti na contract ali sve se moze medjusobno dogovoriti. On radi za nas minimalno koliko je potrebno da bi mu odgovarali Payslips za predocenje za stalnu vizu. Ostalo vrijeme moze raditi za cash ako zeli.
Nemoj odustati. Eto, katkada, na žalost, moramo spašavati naše bližnje i od njih samih.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:33   #5273
Pozz, neznam zašto ali mi se uvjek svidjela Australija i Novi Zeland za život i rad. Pa me zanima kako je tamo, kakvi su ljudi, vrijeme, jel ima kriminala, posao, smještaji, mjesta sama po sebi, ...
Ako ima netko da mi ukratko kaže iskustva ili kakav savjet dali je Down Under zbilja lijepo ili se meni samo čini
Btw danas sam vidio da ukidaju neku vizu pa me zanimaju mišljenja o tome,
PS. S engleskim da odličan a po struci sam cnc s iskustvom
PloyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:00   #5274
Australija je ukinula dolazak po osnovu radnih viza. Ko je dosao, dosao je od dans vise nema ueselenja sem za Indijce koji mogu dolaziti i na zalost sve ce ih vise biti. Ovo je najveca glupost koju su napravili i bas mi je zao. Pitam se da li ce Australija donjeti neki pametan zakon i dokle ce ukidati ono sto je valjalo?
mimozaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:08   #5275
Quote:
PloyBoy kaže: Pogledaj post
Pozz, neznam zašto ali mi se uvjek svidjela Australija i Novi Zeland za život i rad. Pa me zanima kako je tamo, kakvi su ljudi, vrijeme, jel ima kriminala, posao, smještaji, mjesta sama po sebi, ...
Ako ima netko da mi ukratko kaže iskustva ili kakav savjet dali je Down Under zbilja lijepo ili se meni samo čini
Btw danas sam vidio da ukidaju neku vizu pa me zanimaju mišljenja o tome,
PS. S engleskim da odličan a po struci sam cnc s iskustvom
Ukinuta je 457 viza koja je omogucavala poslodavcu da zaposli i dovede nekog ukoliko nije nasao adekvatni kadar u Australiji. Po meni to je dobro jer su ionako dovodili najvise Filipinaca a posla sve manje za australce. U vezi ostalih viza za sad jos nema promjena tako da si pogledaj vize 189 i 190 koje su najinteresantnije Hrvatima.

Kriminala ima kao i bilo gdje na svijetu, ljudi su neki dobri neki ne, sve je to isti vrag. Smjestaj skup, posla ima i nema, zavisno sto znas raditi i sto si spreman raditi. Masinisti kao sto si ti imaju posla, naravno, ako znas raditi i imas iskustva. Ako nemas iskustva neces biti zanimljiv poslodavcu jer oni ne zele trositi vrijeme i novac na tebe.

Eto, to bi bilo ukratko.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:27   #5276
Na vjestima su rekli da je ukinuta radna viza kako bi omogucili svojim ljudima da lakse dodju do posla, sto je glupost jer ko zeli da radi moze naci posao. Moze se doci na biznis vizu na koju dolaze kinezi koji su puni para. Moze se doci na ogranicenu radnu vizu na 2 godine i mogucnost produzenja jos 2 godine ali nema pravo na drzavljanstvo niti na dalje produzavanje. Prakticki oni su Evropljanima zabranlili useljavanje a to govori da ce nam dolaziti Indijci i Kinezi. Nista normalno i pametno da usvoje.
mimozaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:40   #5277
189 skilled independent, 190 skilled nominated i 489 skilled regional su i dalje vize za sve koji imaju iskustvo/skolu iz nekih od trazenih zanimanja. Te vize omogucuju rad i boravak u Australiji i bez nalazenja poslodavca sto nije slucaj sa ukinutom 457.

Dobar dio ljudi koji su dosli unazad godinu dvije iz HR su dosli na neku od te tri vize.

Zna premijer da je velika vecina australaca uvijek bila za ukidanje 457 viza, ocito mu se drma fotelja pa je odlucio igrati na kartu domoljublja - poslovi australcima najprije.

Konkretno za cnc masinistu (323214 METAL MACHINIST (FIRST CLASS)) pogledaj ovaj link:

http://www.abs.gov.au/ausstats/[email protected]%20Machinists

a cini se da je tvoje zanimanje na SOL listi za odredjena podrucja/gradove

http://imgur.com/a/xnWuu
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:16   #5278
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
189 skilled independent, 190 skilled nominated i 489 skilled regional su i dalje vize za sve koji imaju iskustvo/skolu iz nekih od trazenih zanimanja. Te vize omogucuju rad i boravak u Australiji i bez nalazenja poslodavca sto nije slucaj sa ukinutom 457.

Dobar dio ljudi koji su dosli unazad godinu dvije iz HR su dosli na neku od te tri vize.

Zna premijer da je velika vecina australaca uvijek bila za ukidanje 457 viza, ocito mu se drma fotelja pa je odlucio igrati na kartu domoljublja - poslovi australcima najprije.

Konkretno za cnc masinistu (323214 METAL MACHINIST (FIRST CLASS)) pogledaj ovaj link:

http://www.abs.gov.au/ausstats/[email protected]%20Machinists

a cini se da je tvoje zanimanje na SOL listi za odredjena podrucja/gradove

http://imgur.com/a/xnWuu
Ja sam u prolazu cula na vjestima tako da je moguce da postoje neke vize po kojima se moze doci ali me sad zanima sta ce biti s ljudima koji su dosli po vizi 457 da li ce njima zabraniti pravo na drzavljanstvo tj. ograniciti boravak? Ma ovo je teska glupost a ovome je kumovala Polina i ako budu nju slusali ima da deportuje sve strance.
mimozaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:26   #5279
Nece zabraniti postojecima koji su vec ovdje vec samo novima. Ma iskreno, najmanje je iz Europe dolazilo na 457, rijec je o promilima. Najvise ih je iz azijskih zemalja a velike kompanije su koristile 457 da dodju do jeftine radne snage. Sve je to politicka igra i skupljanje bodova od strane Pauline i Turnbula jer su izgubili popularnost zbog nekih drugih promjena (kao recimo ukidanje placanja subota, nedjelja i praznika). S tim mjerama udarili su najvise na sirotinju a bogati su dobili porezne olaksice. Ova trenutna vlada me podsjeca na onu u HR.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:56   #5280
U pravu si sto se vlade tice a toliko sam se nadala kad su bili izbori da nece proci i na zalost prosli su. Ne mogu da vjrujem da narod ne razmislja kad glasa a glasacki listici su im kao staze od 1 metar i vise tako da se vecina ljudi izgubi u tim listovima koji nije jedan nego koliko se sjecam tri komada pa ti sad pisi u kociku broj od 1- x ne sjecam se koliko ih je bilo. Ima mnogo ljudi koji i ne znaju jezik, mnogo starih koji se i ne snalaze pa im je proslo. Ja sam u tom haosu od listica kojeg i nemas gdje rasiriti kad je usko prvo sto sam pronasla onog za koga sam zeljela da glasam i stavila ga pod 1 a onda sam pazila koga stavljam pod2 i tako na dalje ali na zalost mnogi se i nisu znali niti mogli snaci pa im je proslo. Nadam se da na slijedecim izborima nece proci.
mimozaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.