Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2013., 23:58   #21
True, true. Ma antropologija mi se kao takva čini zanimljiva, ali nije mi prije bila na popisu. Sad me malo vata panika kako ću upasti na ono što sam stvarno htjela, pa stavljam dodatne opcije koje su uglavnom drugi faksovi koji mi se isto čine zanimljivima, ali sad me uz paniku oko upada uspila uvatiti panika 'što ću poslije faksa raditi' tako da i to gledam. (Makar stvarno nemam pravo dizati nos, tri prijavljena su mi jezici, a nemam pojma ni što bi s tim kasnije )
__________________
The adventures I enjoy are usually of the literary nature.
Winnie Doll is offline  
Old 31.05.2013., 01:42   #22
Poštovani,

Zamolila bih Vas da mi pomognete oko mog diplomskog rada, ako je ikako moguće.

Studentica sam psihologije na Filozofskom fakultetu u Zagrebu i pišem diplomski rad o utjecaju umirovljenja na zadovoljstvo brakom.

Jako mi je teško doći do mladih umirovljenika Tj. osoba koje su u braku, a da je barem jedan od bračnih partnera u mirovini 1 godinu ili kraće.

Postoji li neki naćin da dođem do takvih osoba?

Slala sam mailove udrugama umirovljenika i još čekam odgovore...



Upitnici se mogu riješiti u wordu ili isprintati. Kasnije bi ih ja mogla uzeti gdje bi osobi odgovaralo ili mi ih je moguće poslati poštom, kako god Vam odgovara.

Molim Vas, ako poznajete nekog takvog javite mi se na PM kako bih Vam mogla poslati upitnike


Oni ovime mogu dobiti jedno novo i vrijedno iskustvo i možda bolje razumijevanje sebe i svoga bračnoga druga. Samo Vas molim da svaki supružnik riješi upitnik samostalno, te ne gleda odgovore svog/je supruga/e.

Upitnici su anonimni i u njima nema Vaših osobnih podataka.


Ovo mi je jako važno i bez Vaše pomoći ne mogu diplomirati..
Evo, molim Vas za pomoć ako biste mi ju mogli pružiti.

Lijep pozdrav

Zadnje uređivanje Fashion Barbie : 01.06.2013. at 08:39. Reason: uklonjen mail
Seraphiella is offline  
Old 31.05.2013., 16:02   #23
Jezici??

Zanimam me da li se na filozofskom fakultetu u Zagrebu moze studirati kineski, japanski ili korejski jezik?Kako to funkcionira i sto se treba prijaviti na postani student da bi to mogla studirati.ako netko zna puno bi mi pomogao
AcientAlien is offline  
Old 31.05.2013., 16:06   #24
U godinama sam upisao bih nešto filozofskog smjera a da se mogu upisati.
Zanimala bi me socijologija, već sam gledao prethodnih godina ali mislim da na to nemogu
Jel zna netko možda koji su iz godine u godine manje traženi smjerovi na filozofskom i gdje bi se mogao sigurno upisati.
Bavim se već 7g. u IT-u tako da sam u nekoj formi za učenje, nemam nekih obaveza u životu, barem za sada, tako da bi mi neka distrakcija od tog posla dobro došla.
Tako ako neko zna neke manje popularne smjerove zamolio bih neka kaže da se mogu malo usmjeriti prema tome.
Imam iza sebe dva propala faksa, kažu treća sreća
alohae is offline  
Old 31.05.2013., 16:09   #25
Quote:
AcientAlien kaže: Pogledaj post
Zanimam me da li se na filozofskom fakultetu u Zagrebu moze studirati kineski, japanski ili korejski jezik?Kako to funkcionira i sto se treba prijaviti na postani student da bi to mogla studirati.ako netko zna puno bi mi pomogao
kineski i japanski se mogu upisati kao slobodni, tj. dodatni studij,ali tek na 3. godini(nakon 4 položena semestra)
korejskog nema
sarče44 is offline  
Old 31.05.2013., 19:37   #26
hvala na odgovoru
djtl2345 is offline  
Old 01.06.2013., 13:39   #27
Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
U godinama sam upisao bih nešto filozofskog smjera a da se mogu upisati.
Zanimala bi me socijologija, već sam gledao prethodnih godina ali mislim da na to nemogu
Jel zna netko možda koji su iz godine u godine manje traženi smjerovi na filozofskom i gdje bi se mogao sigurno upisati.
Bavim se već 7g. u IT-u tako da sam u nekoj formi za učenje, nemam nekih obaveza u životu, barem za sada, tako da bi mi neka distrakcija od tog posla dobro došla.
Tako ako neko zna neke manje popularne smjerove zamolio bih neka kaže da se mogu malo usmjeriti prema tome.
Imam iza sebe dva propala faksa, kažu treća sreća
socIologija, inače niš od upisa.
rekla bih da su manje traženi indologija, možda fonetika, lingvistika, jsl
tashee is offline  
Old 01.06.2013., 14:22   #28
i hungarologija, mozda i polonistika i bohemistika.
leirouh is offline  
Old 01.06.2013., 15:04   #29
zašto mislite da bi netko s takvom razinom znanja hrvatskog jezika bio uopće sposoban upisati se na ffzg i studirati bilo koju filološku grupu, lingvistiku ili fonetiku?
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Old 02.06.2013., 19:59   #30
Da li za jezike, npr. francuski treba riješit neki ispit predznanja iz tog jezika?
Papy is online now  
Old 02.06.2013., 20:07   #31
Quote:
Papi Batina kaže: Pogledaj post
Da li za jezike, npr. francuski treba riješit neki ispit predznanja iz tog jezika?
Kako za koji. Za francuski da.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 02.06.2013., 20:08   #32
Što upisati, i imam li šanse (glupo, al' ajd :P )

3. razred - smjer komercijalist. Ocjene su mi od loših (jako loše) do dobrih. Prvi razred - opći uspjeh : 3.8, drugi 3.5. Matematiku imam 2, jedva :P . Jebiga, lijenost + nezainteresiranost.

Vidjet ću s koliko ću proći ovaj razred, računao sam i najbolje (koliko u ovome trenutku mislim da bih najbolje mogao proći) mi ispadne 3.36, a najmanje 3.07.

Šteta što neću proći s 4 (od 1. razreda osnovne, jedino u 4. razredu osnovne sam s 5 prošao, i to s 4.5 :P , pa do sada sam s 4 uspijevao prolaziti). No nevažno. Ionako smatram da ocjene same po sebi ne znače ama baš ništa, jel' u "stvarnom životu", ali to je druga priča.

Uglavnom, zanima me imam li ja, s ovako osrednjim ocjenama uopće šanse upasti na sljedeće studije :

-Ruski jezik i književnost (dvopredmetni) i
-Sociologija (dvopredmetni)

Uspio sam primijetiti da je svake godine pomalo sve veća potražnja za ruskim, izgleda da i nije to tako "egzotično" kao možda prije 5, 6 godina (iako nemam pojma kak je tada bilo :P ). Sociologiju bih upisao jer sam se počeo u zadnje vrijeme više vremena zanimati za djelovanje društva i društvo općenito, iako taj predmet nemam u redovnoj nastavi, tj. programu.

Oduvijek, tj. od kad smo u 5. razredu dobili povijest, sam mislio da ću to htjeti studirati (kao i oni okolo mene :P ). Ne bi mi sad bilo mrsko to studirati (to mi je jedna od opcija), al' ono, baš bi htio ruski i sociologiju :P.

Što se tiče rada, znam da sa soc. baš i nisam "poželjan" na tržištu rada ,no što sad :P . Za to imam ruski, dobro, nije baš da je to 100 % sigurno (ionako skoro sve ovisi o meni), al' ono, veća šansa s tim nego sa soc. (neka zdravorazumska i statistička šansa, tko zna što me čeka :P ).

Je li sociologija teška za položiti na maturi, onak, solidno, za nekoga tko ju nije imao u redovnoj nastavi ? Kakvu literaturu da nabavim ? Još razmišljam i o Zadru (to bi mi bilo malo sjebano :P , kad se nalazim u Slavoniji, 50-ak km zapadno od Osijeka), isti spoj, moram se raspitati o studiranju tamo, svašta sam pročitao :P :/ .

Što predlažete, još nešto uz ovo, da je otprilike srodno i da nije "mission impossible" za upasti ? Što naravno, ne može se znati, pogotovo ne danas .

E da, studira li itko u Zagrebu (pretpostavljam da da :P :/ ) ovakav spoj ? Ako je netko voljan (i ima vremena ) reći nešto o studiju ruskog i sociologije (bilo da osoba studira obje grupe, valjda ima netko s tim "spojem" :P , bilo jedno od tog dvoje). Hvala na informacijama. Već sam napravio smor .
-Krešimir- is offline  
Old 02.06.2013., 20:16   #33
Je li kroatistika jako teška?
Amnis is offline  
Old 02.06.2013., 22:54   #34
Quote:
Papi Batina kaže: Pogledaj post
Da li za jezike, npr. francuski treba riješit neki ispit predznanja iz tog jezika?
zar je teško pogledati šta piše na webu ffzg-a?
http://upisi.ffzg.unizg.hr/predznanje.html

Quote:
-Krešimir- kaže: Pogledaj post
Ionako smatram da ocjene same po sebi ne znače ama baš ništa, jel' u "stvarnom životu", ali to je druga priča.
općenito u životu možda i ne znače ništa, al za upis na faks ipak znače, ponekad i dosta. za ffzg, konkretno, i do 200 bodova.

Quote:
Uglavnom, zanima me imam li ja, s ovako osrednjim ocjenama uopće šanse upasti na sljedeće studije :

-Ruski jezik i književnost (dvopredmetni) i
-Sociologija (dvopredmetni)
naravno da imaš, ko i svako drugi. neko veće, neko manje...
Quote:
Uspio sam primijetiti da je svake godine pomalo sve veća potražnja za ruskim, izgleda da i nije to tako "egzotično" kao možda prije 5, 6 godina (iako nemam pojma kak je tada bilo :P ).
nekad smo se na ruski upisivali jer nam se sviđalo nešto što se na tom studiju obrađuje, bilo jezik, bilo književnost. zadnjih godina se sve više bagre prijavljuje vjerujući kako je ruski vrlo perpsektivan i da će bez problema naći dobar posao poslije faksa. skužit će već da to i nije baš tako, al dobro, šta da se radi. prijava sve više i više, a studenti sve lošiji...

Quote:
Što se tiče rada, znam da sa soc. baš i nisam "poželjan" na tržištu rada ,no što sad :P . Za to imam ruski, dobro, nije baš da je to 100 % sigurno (ionako skoro sve ovisi o meni), al' ono, veća šansa s tim nego sa soc. (neka zdravorazumska i statistička šansa, tko zna što me čeka :P ).
baš i nije. ima posla sa sociologijom podosta. ovisi samo ko šta želi i može raditi...

Quote:
Je li sociologija teška za položiti na maturi, onak, solidno, za nekoga tko ju nije imao u redovnoj nastavi ? Kakvu literaturu da nabavim ?
teška ne bi trebala biti, a sve se može naći i provjeriti na internetu. literatura bi trebala biti ona koja se obrađuje u gimnaziji, dakle, udžbenij Sociologija, od Fanuka.



Quote:
Amnis kaže: Pogledaj post
Je li kroatistika jako teška?
kako kome
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Old 03.06.2013., 01:14   #35
Quote:
Markeca kaže: Pogledaj post
al za upis na faks ipak znače, ponekad i dosta. za ffzg, konkretno, i do 200 bodova.


zadnjih godina se sve više bagre prijavljuje vjerujući kako je ruski vrlo perpsektivan i da će bez problema naći dobar posao poslije faksa. skužit će već da to i nije baš tako, al dobro, šta da se radi. prijava sve više i više, a studenti sve lošiji...

ima posla sa sociologijom podosta.
Ovo za bodove, vidio sam da je 20%. Nego, kak se to točno računa ? Računa se opći uspjeh za svaki razred, podijeli s 4 i onda što ? Što se tiče ruskog, jedan dan mi sinula ideja o tome, a i sam jezik mi je fora, onak "zvučan", "hardcore", baš mi je cool 8-) . Kažeš ima posla sa soc. Baš me zanima gdje sve (osim u školstvu) sociolozi mogu raditi :/ ?

Ti studiraš ruski, soc. ili oboje ? Hoće li mi biti problem što do sada, u ove 3 god. srednje uopće nismo imali lektiru :P ? Ne znam za 4. raz. i tko će mi predavati, no moram se natjerati da pročitam neka važna djela. Dobro, u sklopu pripreme za maturu ću ovak i onak morati pročitati nešto, al' opet :P . Ono, mi na satu HR ne radimo 30 % kako treba, još sam puno i reko :P . Naravno da nam to svima paše , ali opet, nije to baš tako dobro :P :/ :/ .

Zadnje uređivanje -Krešimir- : 03.06.2013. at 01:34.
-Krešimir- is offline  
Old 04.06.2013., 15:24   #36
Pozdrav

Evo ja sam maturant i lista prioriteta što se tiče filozofskog mi ide ovako (sve je dvopredmentno) :

1.Povijest umjetnosti
2.Komparativna književnost
3.Filozofija
4.Arheologija
5.Informacijske znanosti

E sad razlog zašto ovo pišem je što sam dosta lošije napisao maturu iz Hrvatskog od očekivanog i sada sumnjam jel uopće imam šanse za išta od navednog upisati. Ocjene iz srednje mi donose 150 od 200 bodova, matematiku b razinu riješio za nekih 90% (50 bodova donosi), psihologiju za 75-85% (isto 50 bodova), Engleski sutra minimalno 80% vjerujem da ću imati (150 bodova donosi) a Hrvatski koji mi je daleko najvažniji (200 bodova mi donosi) sam riješio dosta loše, tako da će mi vjerovatno postotak umjesto očekivanih 75-85% više biti u području 65-75%. Testove poput prijamnog sam već rješavao i uglavnom imam natprosječne rezultate ali ništa posebno tak da niti tu ne očekujem neki spektakularni rezultat. Sad s obzirom na sve ovo jel mi može netko reći imam li još ikakve šanse za upadanje na navedene smjerove ili da se skroz posvetim svojim drugim izborima jer trenutno paničarim
Thrak is offline  
Old 04.06.2013., 16:56   #37
Pazi ludu ideju: a da pričekaš da iziđu rezultati?
Tada ćeš ionako moći premještati prioritete.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 04.06.2013., 17:36   #38
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Pazi ludu ideju: a da pričekaš da iziđu rezultati?
Tada ćeš ionako moći premještati prioritete.
Ma to ludim sada, jer stvarno nisam očekivao da ću imati problema sa maturom iz Hrvatskog.
A rezultate otprilike već znam jer sam usporedio sa rješenjima samo sam sve rezultate zaokružio i stavio +/-5% u slučaju da se krivo sjećam ili tako nešto bude. Samo me zanimalo jel uopće ima ikakve šanse upasti sa takvim bodovima (Nekih 620-ak bodova) ili obično više bodova imaju na tim smjerovima. Znam da je na povijesti umjetnosti prošle godine bilo oko 630 ali uvjeravaju me neki ljudi da je inače mnogo više potrebno pa ne znam.
Thrak is offline  
Old 04.06.2013., 18:21   #39
Čekaj, ove informacijske znanosti su ustvari nešto skroz... neobično (da ne kažem što nepristojno ), jelda?
Tufina is offline  
Old 04.06.2013., 19:12   #40
Quote:
Thrak kaže: Pogledaj post
Ma to ludim sada, jer stvarno nisam očekivao da ću imati problema sa maturom iz Hrvatskog.
A rezultate otprilike već znam jer sam usporedio sa rješenjima samo sam sve rezultate zaokružio i stavio +/-5% u slučaju da se krivo sjećam ili tako nešto bude. Samo me zanimalo jel uopće ima ikakve šanse upasti sa takvim bodovima (Nekih 620-ak bodova) ili obično više bodova imaju na tim smjerovima. Znam da je na povijesti umjetnosti prošle godine bilo oko 630 ali uvjeravaju me neki ljudi da je inače mnogo više potrebno pa ne znam.
Moje pitanje je išlo u smjeru što će ti se u životu promijeniti ako ti netko kaže da nemaš šanse upasti Ispite mature si položio, prijemni si valjda prijavio, jedino što ti ostaje je čekati liste i onda vidjeti kako stojiš.

A šanse uvijek ima
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.