Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2014., 09:59   #21
Quote:
Ili u šaljivom tonu "sam sebe uhvati za kosu i podigne"?
Zanimljiva je ta konstatacija, ja san isto zbunjeno gleda ovu snimku, koja je temeljni model elektrostatičkog ionskog pogona testiranog u vakuumu od strane NASA-e.

Postoji jedan eksperiment koji pokazuje da Amperova sila djeluje bez elektromagnetske interakcije rotora i statora, ovo stvarno izgleda kao da "sam sebe vuće za kosu", pogledajte ovaj video na kraju, Jorge Guala-Valverde.

Znan da primjeri nemaju direktne veze sa temon, ali eto da shvatimo da priroda nije baš banalna, da shvatimo da Faraday baš i nije dobro definira sami zakon indukcije, da svatimo da ljudska logika nije nepogrešiva u tumačenju određenih matematičko-fizikalnih formula, pa i možda imamo još nekih dosad ne primjećenih prirodnih interakcija, dakle ne donosimo preuranjene zaključke, samo polako vrime će pokazati.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 10:51   #22
Po internetu se piše da je NASA slucajno napravila warp polje u testovima
Quote:
According to posts on NASASpaceFlight.com, a website devoted to the engineering side of space news, when lasers were fired through the EmDrive’s resonance chamber, some of the beams appeared to travel faster than the speed of light.
If that’s true, it would mean that the EmDrive is producing a warp field or bubble.

“That’s the big surprise. This signature (the interference pattern) on the EmDrive looks just like what a warp bubble looks like. And the math behind the warp bubble apparently matches the interference pattern found in the EmDrive.”

What’s more, the discovery was accidental, as this comment points out:
“Seems to have been an accidental connection. They were wondering where this ‘thrust’ might be coming from. One scientist proposed that maybe it’s a warp of the spacetime foam, which is causing the thrust.”

To prove that the warp effect was not caused by atmospheric heating, scientists will have to replicate the test in a vacuum. If the same results are achieved, it could mean that the EmDrive is producing a warp field, which could ultimately lead to the development of a warp drive.
Ipak treba ovu vijest uzeti sa zrnom soli, jer je objavljena na Sputnik news
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 13:25   #23
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Po internetu se piše da je NASA slucajno napravila warp polje u testovima


Ipak treba ovu vijest uzeti sa zrnom soli, jer je objavljena na Sputnik news

Bilo bi super da je to istina, međutim, za ovo ne samo da fali neovisna eksperimentalna potvrda, nego fali i teorijska osnova. Alcubierre drive pretpostavlja goleme količine energije i egzotične materije da bi takva metrika uopće mogla postojati.

Ovdje nema ništa od toga, a ipak warp? Nije dobra priča uopće..
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 15:37   #24
Jel' i ovaj drajv troši više nego što proizvodi?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 03:46   #25
Samo sjajna vijest, ništa još dobro da bi bilo moguće.
To što piše na linku već ima na yt teorijski dokazano kako putovati brže od svjetlosti. Nemam link ni naziv lani sam to gledao, izgledalo je obećavajuće..
ZNX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 09:59   #26
Quote:
Zazum kaže: Pogledaj post
Zanimljiva je ta konstatacija, ja san isto zbunjeno gleda ovu snimku, koja je temeljni model elektrostatičkog ionskog pogona testiranog u vakuumu od strane NASA-e.

Postoji jedan eksperiment koji pokazuje da Amperova sila djeluje bez elektromagnetske interakcije rotora i statora, ovo stvarno izgleda kao da "sam sebe vuće za kosu", pogledajte ovaj video na kraju, Jorge Guala-Valverde.

Znan da primjeri nemaju direktne veze sa temon, ali eto da shvatimo da priroda nije baš banalna, da shvatimo da Faraday baš i nije dobro definira sami zakon indukcije, da svatimo da ljudska logika nije nepogrešiva u tumačenju određenih matematičko-fizikalnih formula, pa i možda imamo još nekih dosad ne primjećenih prirodnih interakcija, dakle ne donosimo preuranjene zaključke, samo polako vrime će pokazati.
E sad me to podsjetilo na temu
Pogon na inercijske impulse
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:05   #27
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
E sad me to podsjetilo na temu
Pogon na inercijske impulse
I mene.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:31   #28
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Bilo bi super da je to istina, međutim, za ovo ne samo da fali neovisna eksperimentalna potvrda, nego fali i teorijska osnova. Alcubierre drive pretpostavlja goleme količine energije i egzotične materije da bi takva metrika uopće mogla postojati.

Ovdje nema ništa od toga, a ipak warp? Nije dobra priča uopće..
citao sam da su uspjeli unaprijediti teoriju da ti ne treba vise golema kolicina energije, no ipak treba negativna energija tj. egzoticna materija
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 13:46   #29
Ja čak nisam niti išao na link-an članak. Slučajno otkrili....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 22:51   #30
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
E sad me to podsjetilo na temu
Pogon na inercijske impulse
Samo čitanjem naslova linka, pomislih na neki pogon "lupanjem glavom u zid" - i gle stvarno
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 23:43   #31
Ne znam otkuda se pojavila vest o warp polju jer EMdrive nešto potpuno drugačije. NASA stručnjaci ga nazivaju "Radio frequency resonant cavity thruster" i ne proizvodi bilo kakvo warp polje. NASA test je 4 nezavisni test ove tehnologije koji dokazuje da tehnologija zaista radi. Ono što jeste misterija u ovom slučaju je to što niko nezna kako tačno radi. Tehnički izveštaj o testiranju ove tehnologije pod nazivom:
"Anomalous Thrust Production from an RF Test Device Measured on a Low-Thrust Torsion Pendulum"
pogledajte na linku: http://ntrs.nasa.gov/search.jsp?R=20140006052

Zaključak izveštaja je sledeći:

Quote:
Test results indicate that the RF [radio frequency] resonant cavity thruster design, which is unique as an electric propulsion device, is producing a force that is not attributable to any classical electromagnetic phenomenon and, therefore, is potentially demonstrating an interaction with the quantum vacuum virtual plasma. Future test plans include independent verification and validation at other test facilities.
__________________
www.mdexplorer.rs
entropy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 09:30   #32
NASA: EM pogon uistinu funkcionira, do Marsa za 6 tjedana


Quote:
NASA tvrdi kako EM pogon uistinu funkcionira!

Nakon što je NASA prošli tjedan i službeno objavila znanstveni rad o EM pogonu, a koji je nedugo prije i neslužbeno iscurio u javnost, sve je izglednije kako dotični sustav uistinu funkcionira.

EM pogon postiže potisak od 1.2 milinewtona/KW, a što je značajno više od potiska ostvarenog testiranjem solarnog jedra, koje iznosi tek 6.67 mikronewtona/KW. Naravno, potisak EM pogona dosta je manji od potiska koji ostvaruje klasični pogonski sustav kao što je Hall potisnik, koji generira velikih 60 milinewtona/KW. Međutim, dok je za funkcioniranje Hall sustava neophodno raketno gorivo, a što značajno povećava masu letjelice, a o ograničenom trajanju potiska da i ne govorimo, EM pogon puno je lakši, uz neprestano funkcioniranje, što značajno kompenzira njegove moguće nedostatke.

Sadašnji rezultati obećavaju, a tome idu u prilog i činjenica kako NASA pogon namjerava testirati i u svemiru.

Pomoću EM pogona do Marsa mogli bi smo doći za samo šest tjedana.

link
Ako se testiranje u svemiru pokaže uspiješnim, onda bi nam EM pogon mogao otvoriti cijeli solarni sustav za istraživanje ali i eksploataciju resursa.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 20:34   #33
http://www.index.hr/vijesti/clanak/j...an/934894.aspx
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 21:26   #34
Pa ovi znaju bolje od zaposlenih u Eagleworks laboratoriju. Naklapanja onih sa strane koji nemaju nikakve veze sa projektiranjem i peer-review procesom tog rada. Filozofi filozofiraju što bi, a što ne bi moglo, ne projektiraju. Autoru teksta - drži se ti filozofije u 4 zida i fotelje.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 22:16   #35
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
NASA: EM pogon uistinu funkcionira, do Marsa za 6 tjedana


Ako se testiranje u svemiru pokaže uspiješnim, onda bi nam EM pogon mogao otvoriti cijeli solarni sustav za istraživanje ali i eksploataciju resursa.
NASA-in tim u svojem je eksperimentu objesio EmDrive na torzionu nit kako bi iz njezina zakretanja izmjerio malenu snagu njegova potiska. Kako bi se otklonila mogućnost da potisak na neki način stvara zagrijavanje i kretanje zraka, pokus je proveden u gotovo potpunom vakuumu. Rezultati su pokazali da je motor stvorio potisak od 1,2 milinjutna po kilovatu energije (1,2±0,1 mN/kW). To baš nije impresivno u usporedbi s potiscima koji se stvaraju u klasičnim raketnim motorima, međutim, kada se usporedi sa sličnima koji se temelje na fotonima, onda nije zanemarivo.

Ovo boldano će jako teško biti dosegnuto sa ovako sitnim potiskom.
Izgleda da komarac stvara snažniji potisak
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 22:35   #36
Stvara 300 puta više potiska od laserskog pogona (kojemu treba 20 godina do Proxima Centauri), a za koje također ne treba nikakvo pogonsko gorivo.. Treba napomenuti da je to neoptimizirana varijanta, optimiziran EM drive bi davao potisak na razini ionskih potisnika, a ne treba mu nikakvo gorivo što bi bilo bolje 1000 puta od lasera. Eto nas na Proximi za godinu dana.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 10:46   #37
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
NASA-in tim u svojem je eksperimentu objesio EmDrive na torzionu nit kako bi iz njezina zakretanja izmjerio malenu snagu njegova potiska. Kako bi se otklonila mogućnost da potisak na neki način stvara zagrijavanje i kretanje zraka, pokus je proveden u gotovo potpunom vakuumu. Rezultati su pokazali da je motor stvorio potisak od 1,2 milinjutna po kilovatu energije (1,2±0,1 mN/kW). To baš nije impresivno u usporedbi s potiscima koji se stvaraju u klasičnim raketnim motorima, međutim, kada se usporedi sa sličnima koji se temelje na fotonima, onda nije zanemarivo.

Ovo boldano će jako teško biti dosegnuto sa ovako sitnim potiskom.
Izgleda da komarac stvara snažniji potisak
Je to je slab potisak, ali raketni motor u svemiru radi najviše par minuta, dok ne potroši gorivo (tj dok ne izbaci svo gorivo iz jednog kraja kako bi se kretalo u suprotnom smjeru), a Em Pogon radi konstantno i cijelo vrijeme potiskuje letjelicu ka cilju.

A Em Drive još nije potvrđena stvar, potvrda ce doci tek nakon testa u Svemiru koji bi se treba dogoditi kroz godinu dana.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 13:40   #38
u svemiru je taj pogon vrijedniji od bilo koje rakete, raketa potrosi gorivo zacas i mos je bacit, ovo ne treba uopce gorivo pak, nakacis nuklearni reaktor za napajanje i imas konstantnu akceleraciju koja je prakticki besplatna
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 15:43   #39
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Pa ovi znaju bolje od zaposlenih u Eagleworks laboratoriju. Naklapanja onih sa strane koji nemaju nikakve veze sa projektiranjem i peer-review procesom tog rada. Filozofi filozofiraju što bi, a što ne bi moglo, ne projektiraju. Autoru teksta - drži se ti filozofije u 4 zida i fotelje.
Svakako zna više od autora teksta "NASA tvrdi kako EM pogon uistinu funkcionira!" linkanog u postu iznad. U radu "Measurement of Impulsive Thrust from a Closed Radio-Frequency Cavity in Vacuum" nigdje nije iznesena takva tvrdnja. Autori su samo prikazali način na koji su izveli mjerenja i što su izmjerili. Pod osmom točkom (Error Sources) su razmotrili devet izvora sistemskih greški koje bi mogle uzrokovati lažno pozitivan rezultat (što ne znači da ih nema još). Njihovo je mišljenje da su izvori grešaka 1,3,5,6,7 i 8 malo vjerojatni, dok za otklanjanje mogućih izvora grešaka 2,4 i 9 predlažu dodatne modifikacije u budućim eksperimentima.
*Q* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.