Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Pogledaj rezultate ankete: Koliko vjerujete da ste integrirani u drustvo u zemlji u kojoj zivite?
Potpuno ili skoro potpuno 39 41.49%
Vecim dijelom jesam 22 23.40%
Nekad jesam, nekad ne... na pola puta 18 19.15%
Uglavnom mislim da nisam 9 9.57%
Uopce nisam 6 6.38%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2015., 12:48   #21
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
O kojoj se zemlji radi?
Norveška
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 19:10   #22
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
...
a Penang i Kuching?

koje su ti draže, malezijke, kineskinje ili indijke?
paesano is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 03:24   #23
Okolnosti...
Fax sam upisao jer mi se u Apsurdistan nije vracalo nikako.Ta diploma i masters koji mislim odraditi u EU otvaraju mi mogucnost za solidan posao i pristojan zivot van HR tako da je u biti sve 5.

Penang i Kuching-nemam pojma.U Penangu sam bio jednom ni cijeli dan a za Kuching znam da je u Maleziji i to je to.
Ako se razmisljas dali da ides,neides i gdje da ides,ja bi pakovao da sam na tvom mjestu.Ako se na kraju i vratis u HR,iskustvo zivota negdje vani je po meni dobra stvar.
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 09:10   #24
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Okolnosti...
Fax sam upisao jer mi se u Apsurdistan nije vracalo nikako.Ta diploma i masters koji mislim odraditi u EU otvaraju mi mogucnost za solidan posao i pristojan zivot van HR tako da je u biti sve 5.

Penang i Kuching-nemam pojma.U Penangu sam bio jednom ni cijeli dan a za Kuching znam da je u Maleziji i to je to.
Ako se razmisljas dali da ides,neides i gdje da ides,ja bi pakovao da sam na tvom mjestu.Ako se na kraju i vratis u HR,iskustvo zivota negdje vani je po meni dobra stvar.

Apsolutno se slažem... Iskustvo koje dobiješ sa životom vani promijeni te i promijeni viđenje života samog. Ja sam se vratila prije par godina u RH i opet otišla iz nje... ja se jednostavno nisam uklopila u RH okvire. Život vani me razmazio dijelom, dijelom sam shvatila da sam oduvijek odudarala od načina života u RH...
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 00:56   #25
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post

Ja sam se vratila prije par godina u RH i opet otišla iz nje... ja se jednostavno nisam uklopila u RH okvire. Život vani me razmazio dijelom, dijelom sam shvatila da sam oduvijek odudarala od načina života u RH...
Pa da,ja bi jedino da bas moram i da nema druge selio natrag u HR.Odem jednom godisnje,vracam se preko Frankfurta.Da nije familije u HR,ostao bi kod tetke u Frankfurtu ta dva mjeseca.
Toliko me vuce "domovina".Pri tome mislim na sistem i mentalitet.
Sve si mislim da cu nakon 5 godina Nizozemske,gdje se mislim skrasiti,'ladno uzeti NL drzavljanstvo i zahvaliti se na hrvatskom.
Ne,nisam Srbin,Siptar niti Cigan...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 01:53   #26
Konacno red rad i disciplina
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 17:29   #27
Nisam siguran sto se podrazumijeva pod "integrirali". Duhovno i srcem nisam i ne zelim, nisam ni pokusavao. Balakanac uberall ( u pozitivnom svijetlu ). S kime da se integriram u USA? Na sve druge nacine sam naravno integriran, kuca, auta, jezik, posao, drzavljanstvo itd. Ali da osjecam ovo kao "svoje" - NE i NIKADA. Narocito sad kad vidim sa kakvim sljamom i ignoratusima sam okruzen (ne da to nisam vidio i prije), al sad ovo sa Trumpom je dno dna. Vracam se medju "svoje" u HR (2019), iako sam iz Bosne. Djeca mi se nikada nisu smatrala amerima, iako su rodjena tu. I one hoce da idu nazad. Moram priznati da mi ide na onu stvar konzervatizam u HR i desno skretanje al sta se moze.
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 18:01   #28
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Pa da,ja bi jedino da bas moram i da nema druge selio natrag u HR.Odem jednom godisnje,vracam se preko Frankfurta.Da nije familije u HR,ostao bi kod tetke u Frankfurtu ta dva mjeseca.
Toliko me vuce "domovina".Pri tome mislim na sistem i mentalitet.
Sve si mislim da cu nakon 5 godina Nizozemske,gdje se mislim skrasiti,'ladno uzeti NL drzavljanstvo i zahvaliti se na hrvatskom.
Ne,nisam Srbin,Siptar niti Cigan...:nono:
A evo i razloga zašto obrazovane Srpkinje poput mene odlaze iz RH. Nema rečenice, a da nismo spomenuti
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 05:02   #29
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Nisam siguran sto se podrazumijeva pod "integrirali". Duhovno i srcem nisam i ne zelim, nisam ni pokusavao. Balakanac uberall ( u pozitivnom svijetlu ). S kime da se integriram u USA? Na sve druge nacine sam naravno integriran, kuca, auta, jezik, posao, drzavljanstvo itd. Ali da osjecam ovo kao "svoje" - NE i NIKADA. Narocito sad kad vidim sa kakvim sljamom i ignoratusima sam okruzen (ne da to nisam vidio i prije), al sad ovo sa Trumpom je dno dna. Vracam se medju "svoje" u HR (2019), iako sam iz Bosne. Djeca mi se nikada nisu smatrala amerima, iako su rodjena tu. I one hoce da idu nazad. Moram priznati da mi ide na onu stvar konzervatizam u HR i desno skretanje al sta se moze.
Odgovaram na ovo kao začetnik teme.

Integracija je jedna komplicirana tematika, priznajem. I sam kažem često da mi je puno lakše biti blizak s bilo kime s juga Europe nego s mnogo nacija ili rasa s kojima živim na Floridi.

Ne jednom sam na ovome hrvatskom forumu, kao Hrvat, rekao da mi je puno bliži pa i draži jedan Srbin no neki Kubanac ili Haićanin. Ne samo Srbin, nego bilo kakav ex-Yu.

Prošli tjedan sam bio u Vegasu i preko Ubera me vozila jedna Bosanka rodom iz Sarajeva. Dugo se nisam tako lijepo ispričao s nekim koga sam prvi put sreo. Iskreno, uživao sam...

No, integracija je nešto mnogo više no sve to. Generalno, ljudi iz Hrvatske, Srbije, Bosne, Slovenije itd. su mi oni s kojima se osjećam bliskije i s kojima mogu srdačnije komunicirati, no s druge strane, ne vjerujem da bih ikad uspio na isti način u Hrvatskoj ni u bilo kojoj državi u tom dijelu svijeta kao što jesam u SAD-u. To je integracija u sistem koji ne da ti brani ili usporava uspjeh, nego ti ga pospješuje.

Dalje, integracija u SAD-u, za mene je, uz poslovan uspjeh također i privatni uspjeh. Vodim uspješan brak već 20 godina, djeca integrirana u ovo društvo na pozitivan način, supruga, divna djevojka, prijatelji, ne toliko mnogobrojni ali dobri, ispravni i iskreni. Integracija je i iskustvo, izgrađen odnos spram ljudi različitih korijena, profesionalno i intimno jedan kolaž koji me i upozorava ali i obogaćuje.

Pokušao sam objasniti koliko je moguće jednostavno, no integracija je kompliciranija za objasniti no što se to može naizgled činiti.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 12:08   #30
Pošto sam dulje vrijeme živio u tri države ( u jednoj još živim ) ne mogu reći za sebe da sam se intergirao kako spada.

Ipak, ako mogu usporediti najbolje sam se integrirao bio u Sjedinjenim Državama.
MarioMW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 06:29   #31
Skoro potpuno integriran, 20 godina u Svedskoj, razmisljam na svedskom, druzim se sa svedjanima i svedjankama , ono u cemu se jos nisam integrirao je da se ne nalocem u roku od 10 minuta i srusim na pod i to da se nisam izljecio lose balkanske navike cascenja drustva vani a skupo je boli glava.
f00f is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 17:16   #32
U Danskoj integracije nema. Tko misli, da ima neka trazi novu drzavu ili nek mu je Bog na pomoci. Ovdje imas akceptaciju tj. eto te tamo ne prilazi mi, nemam nista protiv tebe. Tih je jedno 25% u drzavi sto tako razmisljaju. Ostatak se dijeli na asimilaciju ili mrs van iz drzave. Ako upadnes u krug od tebe se trazi da si dio kruga u punom sastavo tj. asimilacija. Ako te krug prihvati oni te gledaju kao svojim, ali to opet nema nista s onim sto nema pojma tko si, strano ime je dovoljno za brdo predrasuda, nebitno Francuz, Hrvat ili Meksikanac. Gdje god DF i V dominiraju tu stranci nemaju sto traziti. Na lokalnoj vlasti stranke koje upravljaju imaju direktno upetljane ruke u opcinske odkluke. To npr. moze znaciti da u nekim ulicama stranac ne moze doci do stana, u nekim moze se desiti da ga nasilno mimo volje isele, jer se blizi brojka ghettu i sl. Jednostavno postoje brojke i plafoni koliko stranace gdje moze da zivi. Bar 90% stranaca je rang 2 u drzavi. U svom krugu sam 1 na prema 1, jer me vecina poznaje 30 i kusur godina! Van svog kruga, a ako je rijec o poslovanje idu stvari ok, ako nije i susrecem se s nekim sto me nikad nije prije vidio, i ako pricam jezik kao i on i sl. ako kazem sta o pozadini, ili ako imam strano ime ili prezime vec tu moze nastati problematika, ne dirketna ali ono iza ledja. Jedan jako bizaran slucaj je bio jedan iz BiH sto je htjeo da kupi kucu. I poslje prvog gledanja kuce i kontakta s prodavacem (agencije) ponudi cijenu, umanjio za 7-8% - agenat mu posalje mail kao ovo nije ozbiljno, na osnovu cega ovo zakljucujes, ja ovo ne mogu ponuditi prodavacu, bla bla. Jednostavno ga blago receno napao. Odem ja sa pravim sjeverno od KBH akcentom, predstavim se kao pravi Danac, ponudim 10% nizu cijenu i nije nikakva frka bila. Sve fino. Ako ste sami u firmi medju 10 ili vise Danaca, vjerovatnoca da ce te proci fino je jako velika, ako ste dvojica i pocnete medjusobno na maternjem jeziku i sl. ima obojica da na jebete. Ima da vam se drzava ogadi za sva vremena.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 18:32   #33
Jeste vi gospodine plaćeni za ovakvo pisanje?

Radio sam na Danskim Uni,radio na postavljanju obnovljive energije,pisao clanke...

Ovo sto vi govorite je cista laz. Pricajte nekome tko nije zivio gore.
MarioMW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 20:07   #34
Quote:
MarioMW kaže: Pogledaj post
Jeste vi gospodine plaćeni za ovakvo pisanje?

Radio sam na Danskim Uni,radio na postavljanju obnovljive energije,pisao clanke...

Ovo sto vi govorite je cista laz. Pricajte nekome tko nije zivio gore.
Ako prolistaš unatrag nešto njegovih postova vidjet ćeš da su svi u istom tonu i jednako puni besramnih laži. Najvjerojatnije s ciljem da se pokuša zaraditi na forumašima.
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 01:57   #35
Quote:
MarioMW kaže: Pogledaj post
Jeste vi gospodine plaćeni za ovakvo pisanje?

Radio sam na Danskim Uni,radio na postavljanju obnovljive energije,pisao clanke...

Ovo sto vi govorite je cista laz. Pricajte nekome tko nije zivio gore.
Ljudina univerzitetima su poprilicno izolovani. Bio sam davnih dana i tamo su stranci manje vise u svom svijetu. A i Danci s njima. Kao drugo nitko me ne placa, a kao trece ja sam u Danskoj 30 i kusur godina. Sve sto sam napisao je tako, a nemojte se truditi da dokazete mi da je drugacije, jer znam ja kako je, zna vlasnik restorana Hercegovina u Tivoliju koliko mu je trebalo svega i svacega da mu odobre kao strancu, do sada jedinom, da ima nesto u tom praku itd. Mi vsa zovemo vjetar, dodjete, budete pola, godinu, mozda tri, cetri ili pet ali moja iskustva od malih nogu neces nikada moci osjetiti i spoznati. Ja sam za tebe starosjedilac i znam sve finese drustva o kojima blage nemas. Ovdje integracije nema. Integracija nije samo da jedna strana hoce, vec i domacin mora pruziti ruku. Tog nema. Odselite se u neko mjesto od 1000 prebivalaca.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 02:10   #36
Quote:
The_Kid kaže: Pogledaj post
Ako prolistaš unatrag nešto njegovih postova vidjet ćeš da su svi u istom tonu i jednako puni besramnih laži. Najvjerojatnije s ciljem da se pokuša zaraditi na forumašima.

Jedan jedini me pitao za pomoc i ponudio sam mu je gratis. Jedna upitala za nesto, nisam imao blage veze sto hoce, raspitao se i prosljedio je dalje. To je sve sto je mene netko ovdje upitao za Dansku. I nemoj da prisete gluposti i lazi.

Dodji malo kod mene u Klampenborg/Taarbæk pa da te izvedem u Dansko drustvo. Ja sam jedini ex-YU ako cemo tako gledatu po roditeljima, koji ima kucu na ulici Strandvejen povis Gentofte kommune. Kad bi znao koliko se ovdje krecu cijene nebi laprdo kao sto cinis. Zato momak jezik za zube i pisi o onom o cemu 100% znas. Ni ja se ne petljam u tvoje licnosti.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 07:56   #37
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Ljudina univerzitetima su poprilicno izolovani. Bio sam davnih dana i tamo su stranci manje vise u svom svijetu. A i Danci s njima. Kao drugo nitko me ne placa, a kao trece ja sam u Danskoj 30 i kusur godina. Sve sto sam napisao je tako, a nemojte se truditi da dokazete mi da je drugacije, jer znam ja kako je, zna vlasnik restorana Hercegovina u Tivoliju koliko mu je trebalo svega i svacega da mu odobre kao strancu, do sada jedinom, da ima nesto u tom praku itd. Mi vsa zovemo vjetar, dodjete, budete pola, godinu, mozda tri, cetri ili pet ali moja iskustva od malih nogu neces nikada moci osjetiti i spoznati. Ja sam za tebe starosjedilac i znam sve finese drustva o kojima blage nemas. Ovdje integracije nema. Integracija nije samo da jedna strana hoce, vec i domacin mora pruziti ruku. Tog nema. Odselite se u neko mjesto od 1000 prebivalaca.
Pusti ove, oni žive u zabludi da vani teče med i mlijeko. EU je kolijevka šovinizma i profinjene ksenofobije ali oni to naravno neće priznati, jer time dovode pod upitnik svoju odluku o iseljavanju u EU. Za Ameriku ne znam, ali EU je majka ksenofobije prema onim 'drugima', EU je izmislila taj pojam. Konačno riječ šovinist potječe iz Francuske.

EU je i pokrenula dva svjetska rata upravo radi ksenofobije, kao 'mi' smo bolji od 'njih'. Ništa se nije promijenilo otada, samo sada se to radi profinjenije (da ne kažem podmuklije). Nove države kao Slovenija, Češka ili Mađarska odlično su se uklopile u taj trend ksenofobije prema strancima.

Mi na Balkanu još se i dobro držimo. Iako smo ratovali kod nas je ksenofobija puno manja, po tome smo napredniji od EU.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 13:07   #38
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Ljudina univerzitetima su poprilicno izolovani. Bio sam davnih dana i tamo su stranci manje vise u svom svijetu. A i Danci s njima. Kao drugo nitko me ne placa, a kao trece ja sam u Danskoj 30 i kusur godina. Sve sto sam napisao je tako, a nemojte se truditi da dokazete mi da je drugacije, jer znam ja kako je, zna vlasnik restorana Hercegovina u Tivoliju koliko mu je trebalo svega i svacega da mu odobre kao strancu, do sada jedinom, da ima nesto u tom praku itd. Mi vsa zovemo vjetar, dodjete, budete pola, godinu, mozda tri, cetri ili pet ali moja iskustva od malih nogu neces nikada moci osjetiti i spoznati. Ja sam za tebe starosjedilac i znam sve finese drustva o kojima blage nemas. Ovdje integracije nema. Integracija nije samo da jedna strana hoce, vec i domacin mora pruziti ruku. Tog nema. Odselite se u neko mjesto od 1000 prebivalaca.
Molim vas da mi se obraćate sa vi jer sam ja vama, Dancima ( mada ne znam niti jednog Danca koji priča moj jezik ) radio stvari za koje vi niste bili sposobni.

A vi gospodine prodajete maglu. Ako ste obrazovani onda vjerovatno imate nekakav glupi fakultet koji ne služi ničemu. Kao i većina fakulteta danas.

I ovaj forum, bar ovaj podforum, je užasan. U ovih par mjeseci što ga pratim i ovo zadnje vrijeme što sam uključen mogu sa sigurnošću tvrditi da istinu pišu samo par stalnih forumaša, kao Franko, Mortis, Mali Zeleni, Galaktik, InterMezzo i možda još koji, da ne nabrajam sad sve.

Svi drugi su ili troll ili pišu da 2 ili više nickova. Nedavno mi se na PM javio "momak" koji se raspitivao za drugu osobu. A taj "momak" ima preko 1000 postova na tom nicku a u biti je "momak" u trećoj dobi. Strašno.

Ja sam došao sam namjerom da saznam nešto više o povratku u moju Hrvatsku a doživio sam napade, jal, srdžbu...ma, užaš.
MarioMW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 00:43   #39
Quote:
MarioMW kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi se obraćate sa vi jer sam ja vama, Dancima ( mada ne znam niti jednog Danca koji priča moj jezik ) radio stvari za koje vi niste bili sposobni.

A vi gospodine prodajete maglu. Ako ste obrazovani onda vjerovatno imate nekakav glupi fakultet koji ne služi ničemu. Kao i većina fakulteta danas.

I ovaj forum, bar ovaj podforum, je užasan. U ovih par mjeseci što ga pratim i ovo zadnje vrijeme što sam uključen mogu sa sigurnošću tvrditi da istinu pišu samo par stalnih forumaša, kao Franko, Mortis, Mali Zeleni, Galaktik, InterMezzo i možda još koji, da ne nabrajam sad sve.

Svi drugi su ili troll ili pišu da 2 ili više nickova. Nedavno mi se na PM javio "momak" koji se raspitivao za drugu osobu. A taj "momak" ima preko 1000 postova na tom nicku a u biti je "momak" u trećoj dobi. Strašno.

Ja sam došao sam namjerom da saznam nešto više o povratku u moju Hrvatsku a doživio sam napade, jal, srdžbu...ma, užaš.
Citajuci sto pisete, dvoumim da ste ikako obrazovani. Reci, da ste cinili nesto, jer u DK nema nikoga sposobnog za tako nesto, je isto da netko kaze, da u nitko nema pojma rukovodjenu bilo cega.

Sve neke koje ste nabrojali pojma nema sto zelite reci. No, vi najbolje znate, drugacije receno, to je vas problem.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 20:02   #40
Quote:
MarioMW kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi se obraćate sa vi jer sam ja vama, Dancima ( mada ne znam niti jednog Danca koji priča moj jezik ) radio stvari za koje vi niste bili sposobni.

A vi gospodine prodajete maglu. Ako ste obrazovani onda vjerovatno imate nekakav glupi fakultet koji ne služi ničemu. Kao i većina fakulteta danas.

I ovaj forum, bar ovaj podforum, je užasan. U ovih par mjeseci što ga pratim i ovo zadnje vrijeme što sam uključen mogu sa sigurnošću tvrditi da istinu pišu samo par stalnih forumaša, kao Franko, Mortis, Mali Zeleni, Galaktik, InterMezzo i možda još koji, da ne nabrajam sad sve.

Svi drugi su ili troll ili pišu da 2 ili više nickova. Nedavno mi se na PM javio "momak" koji se raspitivao za drugu osobu. A taj "momak" ima preko 1000 postova na tom nicku a u biti je "momak" u trećoj dobi. Strašno.

Ja sam došao sam namjerom da saznam nešto više o povratku u moju Hrvatsku a doživio sam napade, jal, srdžbu...ma, užaš.
Mario nevjerovatno, hvališ Galatika i nitko, nikad nije napravio takove uvrede, pljuvanje kao on na ovom forumu. Mislim da je bolestan, jer normalan čovjek se tako ne ponaša.

Ovo sa nickovima se odnosi sigurno na mene, imao sam problema sa originalnim nickom, zbog jednog svojeg rođaka, na podforuma o zdravlju, pa sam ga prestao upotrebljavati, i nakon nekoliko mjesece uzeo drugi nick, nikad nikog nisam vrijeđao, optuživao itd, gdje je problem u tome?

Prvi sam te branio i razočaran sam tvojim stavom.

Zadnje uređivanje Blues Dada : 22.03.2016. at 20:25.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.