Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2015., 19:17   #61
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
Osnovni model sa ugradnjom kosta 5000 KN....
Osnovni model kojeg proizvođača?
Mme Pipi is offline  
Old 23.12.2015., 23:55   #62
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
Prebacujem se s teme najisplativije grijanje na ovu, budući da sam došla do zaključka da mi je trenutno klima jedina moguća opcija za grijanje. Dakle, stan 27 m2 u Zg, loša izolacija i stara stolarija. Molim vas za preporuke za solidnu klimu od 3,5 kW koja bi mogla grijati taj prostor, da ne kupim škart i bacim novce. Budžet mi je prilično limitiran (3-4000 kn), da li bi u obzir mogle doći gree klime, i ima li možda na akciji trenutno nešto od kvalitetnijih tipa Daikin, Mitsubishi, Fujitsu? Hvala!
Našla sam neke klime koje su mi prihvatljive pa molim za mišljenja i komentare.
Gree : http://ferlez.hr/klima-uredjaji-akci...wh12qb-k3dna3c
Daikin:http://ferlez.hr/klima-uredjaji-akci...-ftx35j3-rx35k
Razlika u cijeni je 1000 kn, naravno da bih radije jeftiniji jer mi je tih 1000 kn još montaža. Da li su klime ove snage ok za gore opisani prostor ili mogu gledati nešto manje snage? I ako ima još kakvih prijedloga bila bih zahvalna.
Mme Pipi is offline  
Old 24.12.2015., 11:33   #63
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
Našla sam neke klime koje su mi prihvatljive pa molim za mišljenja i komentare.
Gree : http://ferlez.hr/klima-uredjaji-akci...wh12qb-k3dna3c
Daikin:http://ferlez.hr/klima-uredjaji-akci...-ftx35j3-rx35k
Razlika u cijeni je 1000 kn, naravno da bih radije jeftiniji jer mi je tih 1000 kn još montaža. Da li su klime ove snage ok za gore opisani prostor ili mogu gledati nešto manje snage? I ako ima još kakvih prijedloga bila bih zahvalna.
Valjda ste svjesni da su to najjeftiniji modeli tih proizvodjaca.......vjerovatno i najlosiji.

Vrlo je moguce da budete nezadovoljni tim grijanjem.

-jeftini modeli su obicno bucniji
-mrvicu vise trose
-puno im opada snaga sa padom vanjske temperature
-zbog jeftinih komponenti malog izmjenjivaca defrosti su vjerujem ucestaliji

Ako na to sve se uracuna da je u pitanju Zg.....gdje zna biti minusa......i da je izolacija slaba.......vrlo je izvjesno da to ne bude bas bajkovito.

Te jeftinije klime su ok za nezahtjevne korisnike..........imate primjer skoro je neko pisao kako mu toshiba inverter ne moze ugrijat malu kvadraturu sa slabom izolacijom.......ali jako visok prostor koji je posebno zahtjevan za grijanje.
rovaccccc is offline  
Old 24.12.2015., 11:50   #64
Tom sam se logikom i ja vodio, da uzmem nekog od japanac, i ne baš najjeftiniji model. Ova koju ja gledam daikin ftx35k/rx35k je neka niza srednja klasa. Rovaccc, misliš li da bi za moje potrebe (piše gore) bila OK i jeli 6100 sa montažom dobra ponuda
cucumber1981 is offline  
Old 24.12.2015., 12:40   #65
Quote:
cucumber1981 kaže: Pogledaj post
Tom sam se logikom i ja vodio, da uzmem nekog od japanac, i ne baš najjeftiniji model. Ova koju ja gledam daikin ftx35k/rx35k je neka niza srednja klasa. Rovaccc, misliš li da bi za moje potrebe (piše gore) bila OK i jeli 6100 sa montažom dobra ponuda
Ovih dana sam upravo pricao sa nekoliko njih u vezi tih jeftinijih daikin modela.......vanjske jedinice rx35k i rxb35c.

To nisu klime koje imaju dobar kapacitet na minusima.....ali u dalmaciji to i ne treba.

Ono sto sam uspio zakljucit iz tih razgovora......ljudi koji ih imaju....hvale da klima ok radi......defrosti valjda rade brzo sto je dobro........jedino vanjska hoce da buci.......ili da zuji vibrira povremeno.......pa su umjesto originalnih zakacki gdje se spajaju limovi na vanjskoj....ubacivali gume i stezali sarafima da bi to rijesili........malo se ustedilo na tim materijalima.....takodje unutrasnja ne djeluje bas skupocjeno daikinovski

Ti modeli daikin su uglavnom modeli od ove godine......tesko ce vam neko reci tacno kakve su......tek im je prva zima.......ako to kupis trebao bi ovdje podijeliti svoja iskustva......da ostali nauce nesto od tebe

Ja bi pokusao pronaci jos malo jeftinije.

Samo jos nesto.......ftx35j3 i ftx35k.......razlicito kostaju.......a koriste istu vanjsku jedinicu......znaci isto ce odradjivat posao.......razlika je u unutrasnjoj jedinici koja je malo ljepsa modernija na skupljem modelu......mozda i mrvicu ucinkovitija
rovaccccc is offline  
Old 24.12.2015., 14:47   #66
Da, vidio sam da imaju istu vanjsku jedinicu. Ftx35k je cca 10% učinkovitija, ima 15% veći protok zraka i mrvicu je tisa (+ WiFi koji mi iskreno baš i ne treba) . I ja se dvoumim opravdava li to razliku u cijeni, ali računam da kupujem klimu za min 10 godina, pa ajde neka. Cijena bez montaže je 5100. Mitsubishi sf i Toshiba Suzumi su skuplje za još 600-700kn, doduše bolje griju ali i manje su učinkovite. A mislim da će meni i pdesign od 2.8 kod daikina biti dovoljno za naše temperature. Još četvero ukućana i neka svaki zrači po 150w topline pa ćemo se na kraju i znojiti ☺
cucumber1981 is offline  
Old 24.12.2015., 15:05   #67
Evo da podijelim friska iskustva s LG D12AK

Da podsjetim, instalirana zbog nezgodnog rasporeda prostorija, u hodniku (ca 8m2), iznad vrata nasuprot kuhinje (ca 8m2), prvenstveno namijenjena za dnevnu (20m2) i spavacu sobu (16m2). Zgrada gradjena 70-tih, zadnji kat, drveni prozori dodatno zabrtvljeni, ostatak izolacije klasican, dakle relativno slab.

Ukratko - klima super grije. Jedino ova dugotrajna magla (Karlovac, 4 rijeke, temperatura oko 0 °C) zadavala je probleme ako je bila namjestena na 23°C, defrost ca. svakih pola sata. Ako je bila namjestena na 21°C tada je defrost bio ca. svaki sat.
Inace bez magle radi cijeli dan bez problema i defrosta.

Normalna potrosnja je oko 3 kWh dnevno (u studenom potrosila ukupno 100 kWh), za maglovitih dana i temperatura oko 0°C i do 10 kWh. Do danas u prosincu potrosila 155 kWh, oko 6,5 kWh dnevno.

S obzirom da u principu zagrijava 45-50 m2 je potrosnja, rekao bih, ok.

Zadnje uređivanje stikla : 24.12.2015. at 16:28.
stikla is offline  
Old 24.12.2015., 18:03   #68
Stikla

Potrošnja ti je OK.
Kako si se prije grijao, koliko si plaćao?
tominjo is offline  
Old 24.12.2015., 18:22   #69
Daikin RX35K / FTX35J3

Pdesignh kW 2,80
SCOP 4,14
Klasa A+
Sezonska potrosnja 947 kw
na -7c daje 2,48ke uz COP 2,24
na -15c daje 1,99kw uz COP 2,12
na +7c daje 3,50kw uz COP 3,76

-------------------------------------

Daikin RX35K / FTX35K

Pdesignh kW 2.80
SCOP 4,64
Klasa A++
Sezonska potrosnja 845kw
na -7c daje 2.48kw sa COP 2,68
na -15c daje 1.65kw sa COP 1.91
na +7 daje 4,00 kw sa COP 4.02
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 24.12.2015., 18:48   #70
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
Stikla

Potrošnja ti je OK.
Kako si se prije grijao, koliko si plaćao?
Ma Karlovac, toplana Racuni bili od 800 - 1200 kn.
Jos uvijek toplana, no radijatori ne griju. Samo po potrebi kupaonica, blagavaona ... i pokusavam iskoristiti vertikale koliko se da...
Racun za 11. mjesec je sada 330 kn + klima ca 100 kn , a prije oko 800 kn a stan bio hladniji.
stikla is offline  
Old 24.12.2015., 21:55   #71
@stikla

Jesi li se ti iskljucio sa toplane i imas par vertikala po stanu i zato placas 330kn ?

I ja sam se isklljucio ali mi ne prolazi ni jedna cev kroz stan , no oni uredno traze da ima platim neki zamisljeni fixni deo od 14e mesecno tokom cele godine , no ja ne placam i cekam kad cemo na sud
Bio sam kod dva advokata , jednog pravnika i jednog sudskog pomocnika , svi rekli da se ganjam s njima jer po obligacionom pravu ne mogu da mi naplate nesto sto mi ne isporuce , a sudski pomocnik rece , da sam ja sudija ovaj predmet bih odmah odbacio kao nesosnovan .. videcemo ko je u pravu

A sad ti vidi , 330kn za par vertikala , a 100kn za klimu .. strasno

Kod mene temp 23c u stanu 24/7 i evo poredjenja ja i stanovi oko mene :

okt .. stanovi 44e - ja 3.14e bez fix dela
nov .. stanovi 57.7e - ja 4.7e bez fix dela

kako pljackaju narod
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 25.12.2015., 00:09   #72
Quote:
nexteen kaže: Pogledaj post
Jesi li se ti iskljucio sa toplane i imas par vertikala po stanu i zato placas 330kn ?
nisam se iskljucio, upravo zbog tog/ovog pausala jer je i ovdje slicno, odn. treba se placati... za sada.

Pa umjesto da se ganjam s njima, cekam da to netko drugi zapocne i zavrsi , pokusavam iskoristiti vertikale... vec kad su tu.
stikla is offline  
Old 25.12.2015., 00:53   #73
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Valjda ste svjesni da su to najjeftiniji modeli tih proizvodjaca.......vjerovatno i najlosiji.
Naravno da sam svjesna da su to najjeftiniji modeli, no kako je Daikin hvaljen mislila sam da im je i najjeftiniji model kvalitetan Da li onda to znači da za te novce uzmem "skuplji" model gree ili vivax ili sl., da bi bolje grijao?
No da sad ne duljimo, može li mi itko preporučiti solidan uređaj u tom cjenovnom razredu, zaista bih bila jako zahvalna!
Mme Pipi is offline  
Old 25.12.2015., 01:04   #74
Quote:
nexteen kaže: Pogledaj post
@stikla

Jesi li se ti iskljucio sa toplane i imas par vertikala po stanu i zato placas 330kn ?

I ja sam se isklljucio ali mi ne prolazi ni jedna cev kroz stan , no oni uredno traze da ima platim neki zamisljeni fixni deo od 14e mesecno tokom cele godine , no ja ne placam i cekam kad cemo na sud
Bio sam kod dva advokata , jednog pravnika i jednog sudskog pomocnika , svi rekli da se ganjam s njima jer po obligacionom pravu ne mogu da mi naplate nesto sto mi ne isporuce , a sudski pomocnik rece , da sam ja sudija ovaj predmet bih odmah odbacio kao nesosnovan .. videcemo ko je u pravu

A sad ti vidi , 330kn za par vertikala , a 100kn za klimu .. strasno

Kod mene temp 23c u stanu 24/7 i evo poredjenja ja i stanovi oko mene :

okt .. stanovi 44e - ja 3.14e bez fix dela
nov .. stanovi 57.7e - ja 4.7e bez fix dela

kako pljackaju narod
Sa tvoje tacke gledista si u pravu......ako drugi ne placaju nebi trebao ni ti.

Ali sa druge strane.........tebi klima potrosi 3-4 € ako sam dobro razumio..........odakle onda dobijas ostalu toplotu.........neko te grije.

Oni to znaju i hoce to da naplate.
rovaccccc is offline  
Old 25.12.2015., 05:11   #75
Quote:
stikla kaže: Pogledaj post
nisam se iskljucio, upravo zbog tog/ovog pausala jer je i ovdje slicno, odn. treba se placati... za sada.

Pa umjesto da se ganjam s njima, cekam da to netko drugi zapocne i zavrsi , pokusavam iskoristiti vertikale... vec kad su tu.
Iskoristi si vertikale tako da po njima stavis neki lim da povecas površinu vertikala.
Pa da ne bude samo vertikala nego mali mali radijator.

Nexteen

Kolike je cijena kwh kod tebe?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 28.12.2015. at 13:26. Reason: spajanje postova - koristiti edit
tominjo is offline  
Old 25.12.2015., 12:35   #76
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
Iskoristi si vertikale tako da po njima stavis neki lim da povecas površinu vertikala.
Pa da ne bude samo vertikala nego mali mali radijator.
Veoma zanimljiva konstatacija

Neko ima vertikale i u njima npr 10 litara vode na 60*C.......iz te tople vode on dobije nekakvu kolicinu toplote.

Neko drugi ima vertikale oblozene limom....izgledaju deblje......i u tim debelim vertikalama opet ima isto 10 litara vode na 60*C.

Mene zanima kako ovaj drugi iscupa vise toplote nego onaj prvi
rovaccccc is offline  
Old 25.12.2015., 14:13   #77
Nisam mislio da se samo najnormalnije oblozi limom, nego da lijepi ili lota
Lim na vertikali i da poveća površinu koliko ima smisla i koliko moze.
Tu neće dobiti čudo kwh topline ali opet će nešto dobiti.
U početku su radijatori bili samo cijevi ajmo reci, a sada su cijevi oko kojih je postavljen lim da bude sto veća iskoristivost.
tominjo is offline  
Old 25.12.2015., 15:11   #78
rovac

Mogu oni da traze sta hoce , ali ne mogu da naplate ono sto neisporuce . Sto bi sudski pomocnik rekao , to sto ja imam stanove oko sebe to je samo moja sreca i povoljnost , indirektno grejanje koje oni spominju , to sud i zakon ne poznaje

Kad je pogledao papire rekao je ovo je cist slucaj ko suza , daj bilo kom advokatu , on ce lepo uzeti pare od toplane i sve ti zavrsiti .. No kazem , dok se ne zavrsi sve je otvoreno ..

tominjo

imam jednotarifno brojilo , jedan KW = 9 din = 0.0743 e , euro je kod nas 121-2 din .. uzmem racun i podelim sa KW i dobijem 9 din , znaci to nije cist KW vec sva ostala sranja koja udju u njega .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 25.12.2015., 15:34   #79
Kod nas je 1kw=0.13 Euro , ovo je isto cijena sa svim davanjima.
To je cijena skupe tarife, jeftina tarifa je 50 % jeftinija.
tominjo is offline  
Old 25.12.2015., 21:49   #80
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
Nisam mislio da se samo najnormalnije oblozi limom, nego da lijepi ili lota
Lim na vertikali i da poveća površinu koliko ima smisla i koliko moze.
Tu neće dobiti čudo kwh topline ali opet će nešto dobiti.
U početku su radijatori bili samo cijevi ajmo reci, a sada su cijevi oko kojih je postavljen lim da bude sto veća iskoristivost.
Iskoristivost moze biti veca samo ukoliko se prosiri voda u taj prosireni dio.......pa umjesto onih 10 litara vrele vode tu se nadje npr 13 litara iste vrele vode.

Inace kad bi to moglo kako si ti zamislio......to bi donijelo prekretnicu u grijanjima.......onda bi se vjerovatno proizvodili radijatori koji samo u sredini imaju malo vode a okolo bi lotali lim ili nesto drugo........nebi vise pravili radijatore sa onolikom vodom

Quote:
nexteen kaže: Pogledaj post
rovac

Mogu oni da traze sta hoce , ali ne mogu da naplate ono sto neisporuce . Sto bi sudski pomocnik rekao , to sto ja imam stanove oko sebe to je samo moja sreca i povoljnost , indirektno grejanje koje oni spominju , to sud i zakon ne poznaje

Kad je pogledao papire rekao je ovo je cist slucaj ko suza , daj bilo kom advokatu , on ce lepo uzeti pare od toplane i sve ti zavrsiti .. No kazem , dok se ne zavrsi sve je otvoreno ..
Ja ti naravno zelim da to sretno zavrsis u svoju korist......samo oprez.......imam losa iskustva sa sudom.......tako da bi svakom preporucio da ga izbjegava koliko god je moguce.

Na sudu i pozdrav kosta 100€

Zadnje uređivanje fermina-daza : 28.12.2015. at 13:25. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
rovaccccc is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:55.