Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2016., 22:04   #61
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ajd nemoj trollat. Znamo gdje se vozi veca kilometraza a to nije u Europi.
JA trolam? Ne, nego si ti daješ pravo pisati o nečemu o čemu blage veze nemaš.

Osim nekih stvarno "performance" modela, obična vozila koja sam naveo za američko tržište NEMAJU izvedene dijelove za "gas do kraja" satima. Mogu oni izdržati par km gas do kraja, mogu i bezbroj 1/4 milje sprintova, ali SVE OSTALO nije dimenzionirano za satima gas do kraja.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:08   #62
Dobro kaže @HHmischko, za USA i Kanada Merc, BMW, Audi imaju puno slabije kočnice, diskovi su puno manjeg promjera i tanji, čeljusti manje jer nema potrebe pošto se tamo za prekoračenje brzine ide u zatvor. Ispušni lonci su jednostavniji i najviše stavljaju dva lonca u seriju. Što se tiče branika koje se spominjalo, za sjeverno-američko tržište vrijedi pravilo i standard 5MPH za branike, što znači da pri udarcu branikom pri toj brzini branik nesmije pretrpiti oštećenja i nesmije doći do kontakta sa preprekom pri toj brzini haube, farova, maske kako naprijed tako i straga, zato su branici za njihovo tržište jači i istureniji.
Ima još nekih detalja koje bi trebalo promijeniti da bi prošlo homologaciju, npr. za sjeverno američko tržište stražnje crvene maglenke su zabranjene pošto imaju crvene žmigavce pa je previše toga "crveno" straga, dok za Europsko tržište su stražnje maglenke obavezne od 1999. godine. Svjetlosni snop prednjih farova je za USA/CND simetričan, dok kod nas u Europi je asimetričan. Kod njih su pojasevi za vezanje dvodjelni tako što je dijagonalni dio zakopčan na okvir vrata ili ga sajla vuče po stropu štoka automatski, a EU to zabranjuje. Bočna crvena svjetla straga ako su izvan lampe ili ako su unutar lampe udaljenija od 250mm isto EU zabranjuje. U USA/CND krakovi šasije su jači od više slojeva i debljeg lima, prednje staklo obavezno ljepljeno još od osamdesetih godina. Prednji farovi kod njih su plastičnog stakla ili su plastični sa univerzalnim četvrtastim ili okruglim staklenim lećama koje se daju jeftino u svakoj trgovini sa žaruljama nabaviti ima još tih sitnica za homologaciju da ne nabrajam...
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:10   #63
Zasto nemaju?

U vecini slucajeva se radi o identicnim motorima i mjenjacima kao u EU.

Ali im to svakako nije jedini problem.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:13   #64
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
JA trolam? Ne, nego si ti daješ pravo pisati o nečemu o čemu blage veze nemaš.

Osim nekih stvarno "performance" modela, obična vozila koja sam naveo za američko tržište NEMAJU izvedene dijelove za "gas do kraja" satima. Mogu oni izdržati par km gas do kraja, mogu i bezbroj 1/4 milje sprintova, ali SVE OSTALO nije dimenzionirano za satima gas do kraja.
Ja nemam pojima? Proveo sam vecinu odraslog zivota u USA, pola obitelji mi tamo zivi i dan danas cesto tamo putujem poslovno i privatno. A ti? Koje su tvoje reference?

Europske prdekane se raspadnu za 1-2 godine u tipicnim USA ekploatacijskim uvijetima. Kada ti vozis 30 minuta po autocesti da dodjes do negdje tipa "ajmo na kavu", i onda isto tako nazad dakle cca 90-100km samo za to, da ne pricam o ducanima, na posao itd - dakle zemlja gdje se pola sata do sat pa cak i 2 sata autoceste smatra blizu dok je kod nas to godisnje putovanje na ljetovanje, onda o cemu mi pricamo?
Kada se ti vozis 60-75 milja na sat autocestom a auto ti se fino vrti na malo iznad 2000 okretaja ili EU prdekana na 3500-4000 rpm-a - tko ce duze trajat?

Dosao je Hyundai na pocetku sa novim modelima ali EU motorima. Nakon 1-2 godine ganc novi auto je zvucao kao da ce se sutra raspast. Pa su naucili...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:20   #65
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Dobro kaže @HHmischko, za USA i Kanada Merc, BMW, Audi imaju puno slabije kočnice, diskovi su puno manjeg promjera i tanji, čeljusti manje jer nema potrebe pošto se tamo za prekoračenje brzine ide u zatvor.
Nije samo odlazak u zatvor razlog. Gradske ceste su vecinom ravne i pravilnog oblika (planska gradnja gdje ne moras zaobilaziti zavojima bunar ili lipu koja tamo stoji od stoljeca sedmog. Vecinom se vozi i po autocestama i brzim cestama koje su i sto manje vise ravne sa blagim zavojima. Zbog toga je i ovjes podesen na udobnost i mekocu cruisanja a ne jako dobro drzanje u zavojima i ceste cikluse kocenja i ubrzavanja kao u EU.

Quote:
Što se tiče branika koje se spominjalo, za sjeverno-američko tržište vrijedi pravilo i standard 5MPH za branike, što znači da pri udarcu branikom pri toj brzini branik nesmije pretrpiti oštećenja i nesmije doći do kontakta sa preprekom pri toj brzini haube, farova, maske kako naprijed tako i straga, zato su branici za njihovo tržište jači i istureniji.
To im je dobra fora. Kod nas udaris malo branik sa 8km/h (5mph)i ode ti hrpa love iz djepa za popravak istog jer se dosta toga skrsi. Ili ako te netko udari dok se parkira paralelno uz cestu; a tamo se cesto to desava po gradovima da te auto koji se pakrira malo udari i nikom nista.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:22   #66
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ali auti nisu identicni. Isto sto i BMW za USA nije isti BMW za EU. I ako kupis BMW u USA i dopeljas ga u EU moras promjeniti dosta toga da bi ga registrirao, pa se to ne radi i nije isplativo iako je cijena tamo znatno povoljnija.
Znam da nisu identični, ali stanovito poklapanje postoji sigurno i to u vrlo velikom postotku.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:25   #67
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Zasto nemaju?

U vecini slucajeva se radi o identicnim motorima i mjenjacima kao u EU.

Ali im to svakako nije jedini problem.
Motor kao motor, je isti, osim što ne mora trpiti dugotrajno visoka opterećenja, pa je NA SVEMU na čemu se moglo - ušteđeno. A i važi i za mjenjače i diferencijale....

Kao što se recimo njihovoj perjanici - Corvette US verziji sve živo pregrijava na vožnji u Njemačkoj. Zato su EU verzije imale povećane hladnjake, dodatne hladnjake ulja, mjenjača, diferencijala....
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja nemam pojima? Proveo sam vecinu odraslog zivota u USA, pola obitelji mi tamo zivi i dan danas cesto tamo putujem poslovno i privatno. A ti? Koje su tvoje reference?
I zbog toga razlikuješ kakav hladnjak ima koji w211 EU vs US verzija, te sve ostalo?

Quote:
Europske prdekane se raspadnu za 1-2 godine u tipicnim USA ekploatacijskim uvijetima. Kada ti vozis 30 minuta po autocesti da dodjes do negdje tipa "ajmo na kavu", i onda isto tako nazad dakle cca 90-100km samo za to, da ne pricam o ducanima, na posao itd - dakle zemlja gdje se pola sata do sat pa cak i 2 sata autoceste smatra blizu dok je kod nas to godisnje putovanje na ljetovanje, onda o cemu mi pricamo?
Kada se ti vozis 60-75 milja na sat autocestom a auto ti se fino vrti na malo iznad 2000 okretaja ili EU prdekana na 3500-4000 rpm-a - tko ce duze trajat?

Dosao je Hyundai na pocetku sa novim modelima ali EU motorima. Nakon 1-2 godine ganc novi auto je zvucao kao da ce se sutra raspast. Pa su naucili...
Bolje nemoj pisati. Čak ni ne znaš šta si tu sad isproljev'o, a ne ide ti ni čitanje s razumjevanjem. A ovo je i nesuvislo. Pišemo o Mercedesu, BMW i Audiju, ne o atmo 1.1 motorima koji se na smiješnih 120 km/h vrte na 4000.....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:31   #68
Da ali i u EU samo imas dijelove Njemacke gdje mozes voziti kao ludjak. Sve druge zemlje su poprilicno stroge sto se toga tice.

Takvom logikom, najvise bi se isplatilo ustedjeti i u EU, samo ako ignorises procenat vozaca sa Autobahna.

Zato mi to nema smisla.

Svakako, nisu ni u USA ogranicenja ista. Npr Montana ih nije uopste imala.

Veca je vjerovatnoca da se proizvode poluproizvodi cija mana se lako otkrije u USA jer se mnogo vozi i prave se vece kilometraze.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:33   #69
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
I zbog toga razlikuješ kakav hladnjak ima koji w211 EU vs US verzija, te sve ostalo?
Mene kao korisnika automobia apsolutno ne zanima kakav hladnjak auto ima ili nema, nego okrenem kljuc i vozim se. A inzinjeri koji su ga napravili neka se brinu o adekvatnom hladnjaku.

Quote:
Bolje nemoj pisati. Čak ni ne znaš šta si tu sad isproljev'o, a ne ide ti ni čitanje s razumjevanjem. A ovo je i nesuvislo. Pišemo o Mercedesu, BMW i Audiju, ne o atmo 1.1 motorima koji se na smiješnih 120 km/h vrte na 4000.....
Na ovoj temi mi pisemo o General Motorsu. Spomenuli smo BMW/MB/Audi samo zbog toga jer su kao marke i tvornice prisutni na oba kontinenta sa istim modelima. Dok GM nije - Chevy/Buick u USA i Opel u EU, s time da se neki Opel modeli prodaju u USA pod Buick znackom kao npr Insignija.
Tako da ako pogledas aute i motore u EU - 1.2 ili 1.4 - i skuzis da oni ne bi trajali 2 godine u USA; pogledaj i ford focus 1.0 ecoboost - klasican atmo motor koji se nudi u USA em ima dobre performanse, em je dugotrajniji em manje trosi u realnim uvijetima. Hoces neces, bolje se voziti LA-SF u 2.3-2.4 motoru nego 1.0-1.4 motoru.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:39   #70
I cisto za obranu EU - kod nas u pretezito gradskim urbanim sredinama sa nesnosljivim guzvama bolji izbor imati motore manje kubikaze, jer dok vecinu vremena stojis na mjestu u koloni i semaforima te ides eventualno 1-2 brzina, motor od 1.2 litre na leru trosi manje nego motor od 2.4 litre. A tih 1x na more ili skijanje odradi i on sa vise rpm-a. No ako furas Zagreb - Frankfurt na dnevnoj bazi, bolje ti je uzeti visokolitrazni motor.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:48   #71
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Mene kao korisnika automobia apsolutno ne zanima kakav hladnjak auto ima ili nema, nego okrenem kljuc i vozim se. A inzinjeri koji su ga napravili neka se brinu o adekvatnom hladnjaku.
Važno da si se isprosipao da ja trolam.


Quote:
Na ovoj temi mi pisemo o General Motorsu. Spomenuli smo BMW/MB/Audi samo zbog toga jer su kao marke i tvornice prisutni na oba kontinenta sa istim modelima. Dok GM nije - Chevy/Buick u USA i Opel u EU, s time da se neki Opel modeli prodaju u USA pod Buick znackom kao npr Insignija.
Tako da ako pogledas aute i motore u EU - 1.2 ili 1.4 - i skuzis da oni ne bi trajali 2 godine u USA; pogledaj i ford focus 1.0 ecoboost - klasican atmo motor koji se nudi u USA em ima dobre performanse, em je dugotrajniji em manje trosi u realnim uvijetima. Hoces neces, bolje se voziti LA-SF u 2.3-2.4 motoru nego 1.0-1.4 motoru.
Opet ode ti u nekom 66 smjeru....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:50   #72
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Da ali i u EU samo imas dijelove Njemacke gdje mozes voziti kao ludjak. Sve druge zemlje su poprilicno stroge sto se toga tice.

Takvom logikom, najvise bi se isplatilo ustedjeti i u EU, samo ako ignorises procenat vozaca sa Autobahna.

Zato mi to nema smisla.

Svakako, nisu ni u USA ogranicenja ista. Npr Montana ih nije uopste imala.

Veca je vjerovatnoca da se proizvode poluproizvodi cija mana se lako otkrije u USA jer se mnogo vozi i prave se vece kilometraze.
Nije ti dobra logika. Tom logikom ja ne bih vozio 195 km/h u RH na autoputu. Više nije išlo.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 23:01   #73
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Opet ode ti u nekom 66 smjeru....
Hm, ja pisem o GM-u a na temi o GM-u. Ne znam u kojem si ti smjeru.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 23:03   #74
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Nije ti dobra logika. Tom logikom ja ne bih vozio 195 km/h u RH na autoputu. Više nije išlo.
U EU kao i u HR je zabranjeno voziti 195 km/h na autoputu i ogranicenje je 130 km/h. Samim time se i automobili konstruiraju za manje brzine ako govorimo o konstantnoj visesatnoj voznji. Zasto da konstruiram nesto da se konstnatno moze voziti 195 km/h satima jer se nadje neki tamo HHmischko koji bi tako htio voziti (iako sumljam da se tako konstnatno vozis jer bi te zaustavljali svako malo). Taj proizvod bi bio skuplji za proizvodnju, imao bi manji profit a ne treba skoro nikom. Radis ono sto ti treba i za sto ti treba.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 23:59   #75
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Nije ti dobra logika. Tom logikom ja ne bih vozio 195 km/h u RH na autoputu. Više nije išlo.
Hmm, logika je dobra ako gledas legalne limite. Gdje u EU mozes voziti 195 a da je legalno, osim u djelovima Njemacke?

I ja vozim na dijelovima autoceste maksimalnih 180 kmh kada idem u Kaliforniu, ali legalno smijem do 130. Druga je stvar sto krsim zakon.

Onda, ako automobile prilagodjavaju americkim sporim cestama, zasto dolaze standardno sa mnogo jacim motorima? Najslabiji BMW ima 180ks, najslabiji Golf cak 170ks.

Razlika postoji u losijim putevima u USA nego u Njemackoj, i zato se tamo automobil moze doimati "cvrstim" i nakon 250tkm.

Daj ga na USA autoceste, nakon 250tkm, imat ces koncert cvrcaka unutra i barem ces 3x mjenjati pola ovjesa.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 00:07   #76
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
U EU kao i u HR je zabranjeno voziti 195 km/h na autoputu i ogranicenje je 130 km/h. Samim time se i automobili konstruiraju za manje brzine ako govorimo o konstantnoj visesatnoj voznji. Zasto da konstruiram nesto da se konstnatno moze voziti 195 km/h satima jer se nadje neki tamo HHmischko koji bi tako htio voziti (iako sumljam da se tako konstnatno vozis jer bi te zaustavljali svako malo). Taj proizvod bi bio skuplji za proizvodnju, imao bi manji profit a ne treba skoro nikom. Radis ono sto ti treba i za sto ti treba.
Meni svakako nema logike to sto on tvrdi jer su danasnji automobili poprilicno snazni i mozes ih voziti na niskim okretajima.

Evo, spomenuti BMW 320i u USA ima 180ks i 8 brzinski automatik. Ne vidim zasto bi mu smetalo po nekoliko sati pri brzinama od preko 150km? U to da je namjerno kreiran sa jeftinijim djelovima koji bi ga dovrsili u slucaju brze voznje ne mogu da vjerujem.

Ako se raspadne, onda j. i BMW i ostatak ekipe.

Na primjeru GMa, koji i jeste tema, se prepakovani Opeli pokazuju odlicno, njima ocito nista ne smeta.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 11:17   #77
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
...
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
...

Joj.

Da li je stvarno problem shvatiti da je između Amerike i Europe Atlantik? Da li je teško zaključiti da je slučaj da netko baš želi prebaciti auto preko bare - TOTALNA rijetkost?

Da li je teško zaključiti da je općenito tempo u EU osjetno brži nego u US i da se iz bilo koje europske zemlje lako, brzo i često dođe do Njemačke?

Koliko je teško shvatiti da "gas do daske" u Americi ne postoji uopće kao pojam, za razliku od Europe?

A možda je teško pokopčati i da je recimo 180 km/h za auto koji imože 200 km/h i tih maksimalnih 200 km/h velika razlika u opterećenju?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 11:32   #78
Kad smo vec kod punog gasa dal se netko sjeca onog testa sa punim gasom? misim da su testirali opel astru J i da je motor bio u tvornickim tolerancijama. mislim da se radilo o 2.0 cdti.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 11:34   #79
jeste,sjećam se ja,ali nemoj to popušit,to je testirao Opel.tko zna šta je bilo s motorom
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 11:58   #80
Jedan maher tvrdi da je OPEL još početkom 60-ih bio "vollgasfest". Isti ima Rekord P1 i vozi ga "cigla na gas".

Dok recimo Audi prekrasni 100 s Coupe iz '68 nije bio niti blizu "vollgasfet".

Mercedes je isto tek 70-ih obratio pažnju na to...
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.