Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2016., 14:27   #61
Pug 3008 ili Talisman - to su pravi izbori. Ne razmišljaj o Škodilaku, jer i 3008 i Talisman su uberklasa za Škodilak. Bar po meni.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 14:32   #62
Da, sa 120 ks.

A čuj, mazda 2 sa 90 ks bi trebala biti prilično živ auto. Ali, pošto stiže i testni 3008, nema druge nego isprobati i uvjeriti se.

Što se nedoumice tiče, ako je uglavnom gradska vožnja, sjedni djecu, priveži ih, sjedni ti, odvezi se km-dva-tri, izađi, izvuci djecu pa opet kasnije ponovi proceduru, mislim da bi auto manjih vanjskih gabarita i povišenog sjedenja bio pravi spas. Ako je uglavnom međugradska vonja i radi se dosta km po otvrenoj i autocesti, onda su talisman ili superb sigurno puno bolji izbor.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 14:37   #63
Ti Caeruleus si mi ostao dužan odgovor na pitanje koje si sve automobie vozio više od stotinjak km, barem.

Za 3008 si pogledao par friških testova, jer drugačiji ni ne mogu biti niti se može znati išta o kvaliteti i pouzdanosti tog vozila, Talisman si također vidio samo preko monitora, a Superb moooožda vozi netko iz kvarta pa ga viđaš tu i tamo u prolazu. Jel tako? Ajde, stvarno se više okani upisa koji nemaju inkakvu podlogu ni osnovu.
Naravno, većina ovdje nije vozila dobar postotak automobila koje komentira, ali nitko se baš tako na rasipa komentarima i kritikama koje se temelje samo na pročitanom.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 14:51   #64
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Ti Caeruleus si mi ostao dužan odgovor na pitanje koje si sve automobie vozio više od stotinjak km, barem.

Za 3008 si pogledao par friških testova, jer drugačiji ni ne mogu biti niti se može znati išta o kvaliteti i pouzdanosti tog vozila, Talisman si također vidio samo preko monitora, a Superb moooožda vozi netko iz kvarta pa ga viđaš tu i tamo u prolazu. Jel tako? Ajde, stvarno se više okani upisa koji nemaju inkakvu podlogu ni osnovu.
Naravno, većina ovdje nije vozila dobar postotak automobila koje komentira, ali nitko se baš tako na rasipa komentarima i kritikama koje se temelje samo na pročitanom.
Kad smo već kod Talismana sutra ću ga probati, a viđam ga svakodnevno jer čovjek što radi u Renault salonu živi blizu. Superb novi voze u Mostaru članovi iz HDZ-a jer su im to stranački auti. 3008 nisam još vidio, a otići ću next week to jer Peugeotov salon je udalje od mog stana nepunih 400 metara. Koje sam automobile vozio više od 100 kilometara? Ih veliki broj, ali nije za javnost da budem skroz korektan. Evo sad ću ti nabrojati koji broj automobila sam vozio više od 100 kilometara. Evo. Šest vozila sam vozio više od 100 kilometara plus sedmo vozilo je Golf V na kojem sam učio i polagao vozački ispit kod instruktora prije 10 godina. I još par automobila koje sam vozio manje od 100 kilometara, nekih 60-70 kilometara.

Ali činjenica je da Superb ne može u istu rečenicu sa 3008. Pa 3008 ima unutrašnjost u rangu Audija, tako je rekao Mat Watson.

Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 15:34   #65
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Da, sa 120 ks.

A čuj, mazda 2 sa 90 ks bi trebala biti prilično živ auto. Ali, pošto stiže i testni 3008, nema druge nego isprobati i uvjeriti se.

Što se nedoumice tiče, ako je uglavnom gradska vožnja, sjedni djecu, priveži ih, sjedni ti, odvezi se km-dva-tri, izađi, izvuci djecu pa opet kasnije ponovi proceduru, mislim da bi auto manjih vanjskih gabarita i povišenog sjedenja bio pravi spas. Ako je uglavnom međugradska vonja i radi se dosta km po otvrenoj i autocesti, onda su talisman ili superb sigurno puno bolji izbor.
Kako si dobro opisao to. ajde nije km-dva ali je 5-10. autocesta u prosjeku par put godisnje. Nista pretjerano...
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 16:48   #66
Bolje da ga nisam išao provozati jer sad moram naći način kako objasniti ženi da mi baš treba novi auto i to baš 3008... Prvi dojam: volan je puno lakši pri malim brzinama od starog 3008, kasnije se ta razlika smanji. Manje se naginje na neravninama, uglađenije ide preko rupa, doduše novi je imao neke ljetne gume koje idu uz grip kontrol, ja zimske, ima širi trag kotača i puno manje osjeti one iritantne kockaste hupsere, tiši je, djeluje kompaktnije (novi je ) motor 2.0hdi odlično ubrzava ali nema velike razlike u odnosu na (dobri) stari, prednji kraj mi je malo kičast, ja bih radije kotačiće za komande klime, ukupna ocjena -5. Zaključak: novi je bolji ali i stari se još dobro drži. Bar dok ne dođu prvi popusti na cijenu...



Zadnje uređivanje tekac : 11.11.2016. at 17:04.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 17:08   #67
Ova kombinacija mi je bljak.
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 17:18   #68
A koga briga za boju kad je probna vožnja??? Bio je samo taj 2.0hdi 150ks i bakreno smeđi automatik 1.6 hdi u salonu.


Zadnje uređivanje tekac : 11.11.2016. at 17:29.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 17:26   #69
kakav je to automatik sa tim 1.6hdi?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 17:51   #70
Quote:
hadzija kaže: Pogledaj post
Ova kombinacija mi je bljak.
Eto kak se razlikujemo. Meni pa je ta bez boja s crnim vrh. Mada htio bih bakrenu vidjet uzivo?

Je li tko vozio automatik mozda? Bilo koji od dva? Kakvi su u usporedbi s manualcima?
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 15:09   #71
Upravo sam dobio informaciju da se verzija 2.0 sa 150KS-a vise (pa kad se i je??) jedno vrijeme nece moci naruciti. Nisu rekli konkretno nista zbog cega. Poprilicni problem za peugeot po meni jer sada ostaju samo slabije verzije sa 120 i GT verzija sa 180 ks-a. Poprilicna rupa izmedu te dvije verzije i po snazi i po cijeni. Stvarno nitko nije vozio 120 ks-a verziju da podijeli dojmove?
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 15:11   #72
Samo u tom salonu ili u cijeloj Hrvatskoj?

Odi kod drugog autodilera pa vidi što oni kažu.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 15:46   #73
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Bolje da ga nisam išao provozati jer sad moram naći način kako objasniti ženi da mi baš treba novi auto i to baš 3008... Prvi dojam: volan je puno lakši pri malim brzinama od starog 3008, kasnije se ta razlika smanji. Manje se naginje na neravninama, uglađenije ide preko rupa, doduše novi je imao neke ljetne gume koje idu uz grip kontrol, ja zimske, ima širi trag kotača i puno manje osjeti one iritantne kockaste hupsere, tiši je, djeluje kompaktnije (novi je ) motor 2.0hdi odlično ubrzava ali nema velike razlike u odnosu na (dobri) stari, prednji kraj mi je malo kičast, ja bih radije kotačiće za komande klime, ukupna ocjena -5. Zaključak: novi je bolji ali i stari se još dobro drži. Bar dok ne dođu prvi popusti na cijenu...
To se tješiš jer ne možeš uzet novi.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 18:32   #74
Prokužio si me Do sad sam 3x vozio novog peugeota, pa valjda ću jednom skupiti i za četvrtog
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 18:57   #75
Htio sam napisat ni prvi na zadnji koji se zajebao s pugom, al 3x je
Shannanigans is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 19:07   #76
ha ha ha...
Moje iskustvo kaže jednom golf nikad više golf, a peugeote (nove, polovne, svoje, službene...) vozim skoro 20-tak godina, i opet ću.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 21:45   #77
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Samo u tom salonu ili u cijeloj Hrvatskoj?

Odi kod drugog autodilera pa vidi što oni kažu.
Bio jucer sveukupno u 4 salona. Velika Gorica, Zagreb oba i Varazdin. Svi kazu isto... navodno nestasica tih motora nesluzbeni info. Btw. Uspio dobiti samo 10% popusta najvise. S time da je islo ovako: 0 popusta, 5 posto, 7 i na kraju 10 za auto na firmu leasing...

Ja ozbiljno zagrizao za GT verziju. U velikoj gorici u salonu je jedan skroz crni sa svjetlom unutrasnjoscu! Predivno izgleda.

Zadnje uređivanje M@tthew : 16.11.2016. at 21:59.
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 15:28   #78
Imao sam priliku provozati 3008 2.0hdi s allure paketom opreme, pa da iznesem i ja svoje iskustvo. Inače vozim 407sw 2.2hdi (170KS) i moram reći da sam na prvu mislio da se u testnoj 3008-ci nalazi 1.6 hdi sa 120KS. Poslije sam saznao da se radi o 2.0hdi motoru. Po meni, neuvjerljiva su ubrzanja za motor od 150KS uparen s automobilom od 1400kg. Također, zvučna izolacija me nije oduševila. Da me netko ne bi krivo shvatio, ok je, ali dojma sam da je moglo i bolje. Pretpostavljam da je to posljedica smanjenja mase vozila.
I to je po meni to od negativnih strana auta... Ah da ima još jedna poprilično bitna... (pre)visoka cijena.

Ono što svakako moram napomenuti je da, ako dogovarate test vožnju, probajte ju odraditi u večernjim satima. Unutrašnjost automobila u mraku izgleda prebolesno. Možda sam subjektivan, ali meni je osobno bolja čak i od nekih premium brandova. Piano tipke su mi genijalne. Zapravo vrlo jednostavan trik, ali dosta daje na osobnosti vozila. Grafičko sučelje je meni osobno zakon. Doduše, to je prvi auto koji sam imao prilike voziti a da ima digitalni display umjesto klasičnih pokazivača, pa sam još uvijek pod dojmom. Stvarno je teško opisati položaj za volanom i mislim da je jedini način da ga doživite je da sjednete u vozilo i provozate ga.
Pozitivan pomak je napravljen i po pitanju hoda ručice mjenjača. Nije to još uvijek u rangu BMW-a i Mercedesa, ali je veliki pomak u pozitivnom smjeru.
Rupe guta poprilično dobro i tiho, nema šokova na tijelo prilikom prelaska preko šahtova. Vozio sam 150 na autoputu i nisam primjetio da se buka u unutrašnjosti povečala. Prtljažnik je poprilično velik, ali nisam primjetio da je modularan kao kod prošlog modela što bih okarakterizirao kao nedostatkom, a također nisam vidio niti da se svjetlo u bunkeru može izvaditi i koristiti kao prijenosna svjetiljka kao u prošlom modelu.

U konačnici, mislim da je Peugeot napravio odličan posao u tehničkom i dizajnerskom smislu. Ostaje pitanje prodaje, jer po meni je dosta skup, ali svakako će zadnju riječ imati tržište.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 16:19   #79
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
Bio jucer sveukupno u 4 salona. Velika Gorica, Zagreb oba i Varazdin. Svi kazu isto... navodno nestasica tih motora nesluzbeni info. Btw. Uspio dobiti samo 10% popusta najvise. S time da je islo ovako: 0 popusta, 5 posto, 7 i na kraju 10 za auto na firmu leasing...

Ja ozbiljno zagrizao za GT verziju. U velikoj gorici u salonu je jedan skroz crni sa svjetlom unutrasnjoscu! Predivno izgleda.
Samo??
Pa 10% je cisto dobar popust, ja ne znam sto to ljudi danas ocekuju.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 16:40   #80
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Imao sam priliku provozati 3008 2.0hdi s allure paketom opreme...U konačnici, mislim da je Peugeot napravio odličan posao u tehničkom i dizajnerskom smislu. Ostaje pitanje prodaje, jer po meni je dosta skup, ali svakako će zadnju riječ imati tržište.
1400kg ima slabiji benzinac, ovaj 2.0 nakrcan opremom ima oko 1600kg. To što ti voziš je sasvim druga priča, 2.2 ima moment na 1500okr a 2.0 zbog raznih eko normi tek na 2000okr. To se jako osjeti. A upravo moment na niskim okretajima daje osjećaj snage. I tvornički podaci su na tvojoj strani, ubrzanje 9,0/9,6 max brzina 221/207. Ja vozim stari 3008 2.0hdi i meni su ubrzanja u novom podjednaka. A trebala bi biti nijansu bolja u novom, teško je nakon kratke probne vožnje dobiti pravi osjećaj. Tiši je od starog, a motor se lagano čuje kod naglijeg ubrzanja zato jer su stišani ostali zvukovi: buka ceste i guma. Po mom odličan auto, jedino treba pričekati da malo normaliziraju cijenu jer skuplji je od starog dobrih 20-30000kn. Uvijek je tako sa novim modelima.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.