Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2016., 15:26   #21
Quote:
doomi kaže: Pogledaj post
Cijena po najavi kao dosadasnji Swift cca najavili su pocetni za oko 81.000 kn a osnovni u Italiji nudi cak Touch Screen i 16 cola naplatke dok je na euroncapu bio osnovni bez touch screena i alu felgi pa ne znam kakva ce kod nas doci osnovna verzija.Treba pricekat prve test voznje nasih autonovinara da vidimo prve utiske.
Pitanje je sto ce imati osnovni; mozda bude isto tako super kao pocetni Swift - da se straznja klupa ne moze prelamati 60/40 nego samo u cjelosti pa si primoran uzeti veci paket opreme.

Iako ne znam kako ce to ici; jako puno malih automobila:

Ignis 3.7 m
Swift 3.8 m
Baleno 3.99 m

Ako je Ignis 81 tisucu, pocetni Baleno bez icega (volan i kotaci) je 88 tisuca; ako je Ignis isto volan i kotaci to nema smisla, jer ipak Baleno nije nesto puno veci a puno je upotrebljiviji. A isto tako Swift je dokazan.

Drugo - gdje nestade Celerio? 80 tisuca kuna ful oprema. Nitko ga vise nema niti ga ne spominje...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 15:50   #22
Celerio je 69.978 kuna samo jedna oprema i jedan motor u ponudi a valjda će se nastavljat prodavat iako ih nema puno na našim cestama vidio ga svega 3/4 puta a što se tiče Ignisa(na stranicama piše da će se prodavat sa stražnjom klupom s 5 sjedala 60/40 djeljivom i djeljivom s mogučnosti klizne stražnje klupe 4 sjedala 50/50)on se više predstavlja kao New ultra compact SUV (klirens 180 mm) tako ga u Suzukiju nazivaju te ponosno ističu da konkurencija zapravo ne postoji iako ja mislim da mu je jedino nekakav konkurent Fiat Panda 4X4(Cross).
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa

Zadnje uređivanje doomi : 02.12.2016. at 16:03.
doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 21:51   #23
Ovakav je u Italiji osnovni Ignis kod njih je osnovni 14.050 eura alu naplatci grijanje sjedala touch screen itd... dok Swift kakav je kod nas u GL opremi u Italiji iznosi 14.250 eura.

https://www.autoscout24.hr/Details.a...000000&asrc=st
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 22:10   #24
Quote:
doomi kaže: Pogledaj post
Celerio je 69.978 kuna samo jedna oprema i jedan motor u ponudi a valjda će se nastavljat prodavat iako ih nema puno na našim cestama vidio ga svega 3/4 puta a što se tiče Ignisa(na stranicama piše da će se prodavat sa stražnjom klupom s 5 sjedala 60/40 djeljivom i djeljivom s mogučnosti klizne stražnje klupe 4 sjedala 50/50)on se više predstavlja kao New ultra compact SUV (klirens 180 mm) tako ga u Suzukiju nazivaju te ponosno ističu da konkurencija zapravo ne postoji iako ja mislim da mu je jedino nekakav konkurent Fiat Panda 4X4(Cross).
halo? ignis je gradski automobil. pa neces sa njim paris-dakar. clerance od 180mm i terenac look koliko to sad bilo popularno sve 5 - no suzuki ima 3 modela kaj su sami sebi konkurencija - swift, baleno i sada ignis plus celerio dakle 4 modela. a i konkurencija su si cijenama isto tako. to niti jedan proizvodjac nema jer je skupo drzati takvu usku paletu proizvoda koji sami sebi konkuriraju. usput steta sto nema suzuki ciaz na globalnom trzistu.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 22:20   #25
Sve to stoji da su sami sebi konkurencija zato imaju 4 modela za različite kupce iako se Ignis sada stavlja kao privremeni nasljednik Swifta dok ne dođe novi model jer je dugo na tržištu več a nebi bez veze izbacivali na tržište slične modele da nemaju profitabilnu politiku u Automotorisportu piše Suzuki Europe - Iako je do kraja godine još preostalo mjesec dana, prošlogodišnja prodaja automobila (206 tisuća) nadmašena je za čitavih 12 posto. Stoga su i planovi za budućnost vrlo optimistični. Naime, do 2019. u Suzukiju planiraju prodavati 300 tisuća jedinica, u ćemu bi veliki doprinos trebao dati upravo predstavljeni Ignis.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 23:56   #26
Quote:
doomi kaže: Pogledaj post
Sve to stoji da su sami sebi konkurencija zato imaju 4 modela za različite kupce iako se Ignis sada stavlja kao privremeni nasljednik Swifta dok ne dođe novi model jer je dugo na tržištu več a nebi bez veze izbacivali na tržište slične modele da nemaju profitabilnu politiku u Automotorisportu piše Suzuki Europe - Iako je do kraja godine još preostalo mjesec dana, prošlogodišnja prodaja automobila (206 tisuća) nadmašena je za čitavih 12 posto. Stoga su i planovi za budućnost vrlo optimistični. Naime, do 2019. u Suzukiju planiraju prodavati 300 tisuća jedinica, u ćemu bi veliki doprinos trebao dati upravo predstavljeni Ignis.
Pa iskreno ne znam kako bi to trebali postici s njim ako bi mu je cijena mogla biti i preko 125 000 kn.
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.
taedium_vitae is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:08   #27
Quote:
taedium_vitae kaže: Pogledaj post
Pa iskreno ne znam kako bi to trebali postici s njim ako bi mu je cijena mogla biti i preko 125 000 kn.
A cijene se još ne znaju samo su najavili u rangu s sadašnjim Swiftom tj. prva najavljena cijena je 81.000kn(1.2 94ks 4x2) i ako bude kao u Italiji početna oprema ICOOL koja nudi skoro sve to je po meni poštena cijena s obzirom na opremu al treba pričekat ožujak kada dolazi na naše tržište(ili veljaču kad bi trebao doći kod susjeda slovenaca i srbiju kod njih uvijek ranije dolaze novi Suzuki modeli).
Po mom mišljenju IGNIS mi je kao zamjena za stari SX4 iako ne po dimenzijama več po obliku i s obzirom na dužinu automobila ima slično prostora kao stari SX4 ako bude korektna cijena mogao bi biti hit na tržištu.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa

Zadnje uređivanje doomi : 03.12.2016. at 00:25.
doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:53   #28
Varas se. Stari SX4 je dosta veci auto od Ignisa ima mjesta nutra vise nego kompakti iz tih godina. SX4 je dulji i pogotovo siri od ovog pinkleca. To je negde ko stari Ignis ili jos jedan slican mali model kasnije, ne mogu se sjetit koji. Swif je isto dosta sirok i ima mjesta..

Meni je autic bas fora. Samo da ga ne "uskope " previse.
roki977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 01:17   #29
Meni je ruzan ali na kul retro nacin. Konkurent Pandi? Nudi 4x4?
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 02:45   #30
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Konkurent Pandi? Nudi 4x4?
Ignis se nudi s pogonom na prednje i na sva četiri kotača čak je u ponudi(osim običnog atmosferca 1.2 dualjet 94ks) i hybrid verzija istog motora poznata već iz modela Baleno.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 03:02   #31
Quote:
roki977 kaže: Pogledaj post
Varas se. Stari SX4 je dosta veci auto od Ignisa ima mjesta nutra vise nego kompakti iz tih godina. SX4 je dulji i pogotovo siri od ovog pinkleca. To je negde ko stari Ignis ili jos jedan slican mali model kasnije, ne mogu se sjetit koji. Swif je isto dosta sirok i ima mjesta..

Meni je autic bas fora. Samo da ga ne "uskope " previse.
Ludi Japanci..

https://www.youtube.com/watch?v=72hgzvkoqWQ
roki977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 05:44   #32
Quote:
roki977 kaže: Pogledaj post
Sta je ovo neka podignuta verzija ili su svi tako visoki.
Inace sto ga vise gledam to mi je vise fora, podsjeca me proprocijama na kei car, al kuzim da to nije za svakog.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 07:20   #33
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Sta je ovo neka podignuta verzija ili su svi tako visoki.
Inace sto ga vise gledam to mi je vise fora, podsjeca me proprocijama na kei car, al kuzim da to nije za svakog.
auto mi je OK. ako dodje 89990 kn sa dobrom opremom bez namjernih suzuki kerefeka da ti fali par sitnica pa moras na veci paket a konkurencija ima sve - biti ce OK. iako za te pare uzmes baleno srednji paket sa popustom pa dobijes znatno univerzalniji auto za obiteljske potrebe a opet mali i praktican. to govorim jer zivimo u HR gdje ljudi ipak vazu prakticnost vs cijenu jer imaju 1 max 2 auta u familiji
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 08:17   #34
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
auto mi je OK. ako dodje 89990 kn sa dobrom opremom bez namjernih suzuki kerefeka da ti fali par sitnica pa moras na veci paket a konkurencija ima sve - biti ce OK. iako za te pare uzmes baleno srednji paket sa popustom pa dobijes znatno univerzalniji auto za obiteljske potrebe a opet mali i praktican. to govorim jer zivimo u HR gdje ljudi ipak vazu prakticnost vs cijenu jer imaju 1 max 2 auta u familiji
Mislis zastupnickih kerefeka, oni slazu pakete opreme u HR.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 08:27   #35
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Mislis zastupnickih kerefeka, oni slazu pakete opreme u HR.
mislimda je jedan zastupnik glavni za "adriatik" regiju odnosno bivsu jugu jer imamo svi iste pakete opreme s tim da su u HR auti najskuplji od ostatka iako to nema veze sa ppmv i pdv jer sam to vec dokazao na temi o balenu; nego guli stoku.
mozda neke sminkerice i tak kupe ignis ak bude cijenom kao konkurencija drugih modela u samom suzukiju. ali ak bude npr isti kao baleno, iako je meni osobno ignis zgodan, familija kada se doma zbuksa ce prije uzet baleno ak vec nemaju love za s-cross ili vitaru.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 10:49   #36
http://autostart.24sata.hr/auto/a-sa...-suzukija-2837
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 10:58   #37
dobra je zadnja recenica: ni pravog niti cjenovnog konkurenta.

tocno; no pitanje je koliko je bitno imati SUV look u toj kategoriji automobila ako si s time samo povecao cijenu. taj auto treba biti jeftin da ga kupis bez puno razmisljanja i vaganja. jos ak dobijes CVT za po gradu idealno. kao i mitsu space star cvt
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 11:11   #38
Pa sjecam se da je stari ignis bio kostao oko 90.000kn pocetna oprema i solidno se prodavao a treba pricekat ožujak kad će doći službene cijene...Namjena automobila je gradski terenac za visoke rubnjake i za izlete u prirodu kad se siđe s asfalta na neki makadam za pravi 4x4 doživljaj ipak mislim trebaju terenske gume tako su govorili u Autoservisu za novi S-Cross/Vitara koji je isto kao Ignis odmaknut od tla.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 11:55   #39
Quote:
doomi kaže: Pogledaj post
Pa sjecam se da je stari ignis bio kostao oko 90.000kn pocetna oprema i solidno se prodavao a treba pricekat ožujak kad će doći službene cijene...Namjena automobila je gradski terenac za visoke rubnjake i za izlete u prirodu kad se siđe s asfalta na neki makadam za pravi 4x4 doživljaj ipak mislim trebaju terenske gume tako su govorili u Autoservisu za novi S-Cross/Vitara koji je isto kao Ignis odmaknut od tla.
znas li ti koliko je ondasnjih 90 tisuca kuna danas?!?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 12:02   #40
Koliko, baš me zanima
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.