Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 00:28   #681
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ja sam mišljenja da u toj kompaniji ima raznih kaznenih djela od ucjene preko pogodovanja i raznih malverzacija u plaćanju dobavljačima a možda i poreznih prekršaja. Samo to treba istražit ali tko??.......
Vidi ti to i to još od moderatora
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:33   #682
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Ne znam kako to ide s revizorskim tvrtkama kada nešto sjebu, tj. ne znam da li postoji kakva kaznena odgovornost za njih ili odgovorne osobe u njima (vrlo vjerojatno da). Znam samo da je glavna i ultimativna kazna koje se sve takve tvrtke boje gubitak licence i sramota/šteta na reputaciji koja dolazi s tim.


Vidi Arthur Andersen - Enron


Sent from my iPhone using Tapatalk
dzizs1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:35   #683
Quote:
dzizs1 kaže: Pogledaj post
Vidi Arthur Andersen - Enron


Sent from my iPhone using Tapatalk
Eto odgovora. A pogledao sam sad i revizorsko izvješće za 2014. i niti tamo se ne spominje taj PIK kredit. Ponavljam, možda nešto krivo gledam.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:52   #684
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Ne znam kako to ide s revizorskim tvrtkama kada nešto sjebu, tj. ne znam da li postoji kakva kaznena odgovornost za njih ili odgovorne osobe u njima (vrlo vjerojatno da). Znam samo da je glavna i ultimativna kazna koje se sve takve tvrtke boje gubitak licence i sramota/šteta na reputaciji koja dolazi s tim.
Nema potrebe za licenciranjem ili gubitkom licence. Potrebno je samo nametnuti obavezno osiguranje od slučaja štete prouzročene nemarom, propustom ili neznanjem. Nakon velikog propusta i isplate osigurane svote osiguravajuća društva neće više osiguravati one koji rade nesavjesno ili će im premija porasti u nebo i neće to više moći platiti, neće biti osigurani od nemara i to će značiti kraj postojanja.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 01:14   #685
Ne treba pomoći. To je pretjerani strah, da će se sustav raspasti, ako agrokor propadne. Događale su se i gore stvari pa se ljudi lako reorganiziraju.
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 07:33   #686
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Eto odgovora. A pogledao sam sad i revizorsko izvješće za 2014. i niti tamo se ne spominje taj PIK kredit. Ponavljam, možda nešto krivo gledam.
Nije Agrokor uzeo PIK kredit, nego Adria.
Krediti koji dospijevaju na naplatu kasnije, su povezani sa PIK kreditom tek reprogramom krajem 2016. To je očito bio uvjet bankara kako bi si osigurali "mjesto za stolom" već 8. ožujka 2018, u slučaju da prijeti prijenos kontrole zbog neotplate PIK-a 8. lipnja 2018 u novcu. Tada se PIK otplati založenom imovinom - 95% dionica Agrokora koje Adria ima u vlasništvu, a i ona sama je zalog.

Zadnje uređivanje zgubydan : 30.03.2017. at 07:54.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 07:46   #687
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Eto odgovora. A pogledao sam sad i revizorsko izvješće za 2014. i niti tamo se ne spominje taj PIK kredit. Ponavljam, možda nešto krivo gledam.
Kako se ne spominje u izvješćima, a bilo je uredno u medijima??????

21.5.2014.
Agrokor izdaje 485 milijuna eura PIK obveznica, uvjet izdanja IPO do 2016
http://www.poslovni.hr/domace-kompan...do-2016-272017
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:13   #688
Quote:
Frasier kaže: Pogledaj post
Kako se ne spominje u izvješćima, a bilo je uredno u medijima??????

21.5.2014.
Agrokor izdaje 485 milijuna eura PIK obveznica, uvjet izdanja IPO do 2016
http://www.poslovni.hr/domace-kompan...do-2016-272017
Evo ti odgovora od zgubydana. Meni je to isto bilo čudno zato sam rekao da možda krivo gledam.
E sad, netko tko se kuži u to bi mogao možda pogledati revizorsko izvješće i unutra malo pogledati da li ima kakvog govora o poreznom dugu. Garant ga imaju, ali baš me zanima da li su ga i kako iskazali.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:14   #689
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Nema potrebe za licenciranjem ili gubitkom licence. Potrebno je samo nametnuti obavezno osiguranje od slučaja štete prouzročene nemarom, propustom ili neznanjem. Nakon velikog propusta i isplate osigurane svote osiguravajuća društva neće više osiguravati one koji rade nesavjesno ili će im premija porasti u nebo i neće to više moći platiti, neće biti osigurani od nemara i to će značiti kraj postojanja.
To je moguće rješenje, ja ti govorim kako je sada sve postavljeno. Ovo tvoje bi čak moglo biti i bolje. Trebalo bi probati.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:38   #690
Sistem i dalje upregnut u spašavanje i zaštitu Todorića.
Porezna uprava ne želi dati informacije koliki je porezni dug Agrokora i da li je
sklopljena nagodba oko poreznog duga. Pozivaju se da "Sukladno članku 16. Zakona o pravu na pristup informacijama, dana 20. ožujka 2017. godine u Središnjem uredu Porezne uprave proveden je test razmjernosti i javnog interesa, tijekom kojeg je zaključeno da u konkretnom slučaju javni interes ne prevladava u odnosu na štetu po zaštićene interese"

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ti/960022.aspx

Što reći na ovo? Bravo majstori - ajde barem su priznali da je njegov interes važniji od javnog. Više nema ni glumatanja. Ipak najviše se čuvaju vlastite fotelje. Bitno je da Marić nije u sukobu interesa ili se bude izuzeo hahahaha
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:03   #691
VTB ublažila izjavu da je Agrokor falsificirao izvještaje

U srijedu kasno navečer VTB banka ublažila je izjavu prvog potpredsjednika banke Jurija Solovjeva da je Agrokor falsificirao izvještaje.

U VTB banci pojašnjavaju da je bilo samo nepravilnosti u izvještajima, ali ne i falsificiranja, javlja naš reporter Hrvoje Krešić.

'Sinoć se oglasila ruska banka VTB pojašnjenjem, nakon što je njihov prvi čovjek Yuri Soloviev javno rekao da su izvješća Agrokora falsificirana. Kako bi ublažila posljedice tako snažne optužbe, naveli su da se radi o "netočnostima i nepravilnostima". Shvatili su, naime, da moraju ublažiti situaciju, što je u skladu sa sastankom između dobavljača i kreditora da situaciju treba staviti pod kontrolu', javlja naš reporter Hrvoje Krešić.

http://hr.n1info.com/a188084/Vijesti...zvjestaje.html
-----
Orbico pokrenuo prisilnu naplatu od Agrokora

Tvrtka Orbico, jedan od najvećih hrvatskih distributera, pokrenula je prisilnu naplatu od Agrokora zbog duga od 12 milijuna kuna, piše 24sata.

Branko Roglić, vlasnik tvrtke Orbico, je za taj portal potvrdio da je Agrokoru puštena zadužnica za oko 10 milijuna kuna, objasnivši da je njegov financijski menadžment u srijedu bio na sastanku u Agrokoru tražeći da im se plati dug. No kada im je rečeno da oni više ne odlučuju o plaćanju, Orbico je pustio zadužnicu.

Roglić kaže da je Orbico Agrokoru prestao isporučivati robu prije Božića. Dug je većinom za cigarete, piše 24sata.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/o...---471589.html
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:21   #692
Naravno da ne, no ovdje nema niti traga od slobodnoga tržišta pa će drugovi u vladi izbaviti druga otetim novcima, a to nakon što su mu podijelili malo bogatstvo u obliku poticaja.

Radit ćete vi tri smjene da pokrijete troškove neosocijalista na vlasti!
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 13:03   #693
U mojoj odgovornosti nisu bila financijska izvješća Agrokora

Ministar financija Zdravko Marić u četvrtak je za Hinu poručio da financijska izvješća Agrokora nisu bila u njegovoj nadležnosti dok je bio zaposlenik koncerna te da ostalo ne može komentirati.

http://hr.n1info.com/a188103/Vijesti...-Agrokora.html
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 13:13   #694
Nije tada. Ali sad je.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 14:17   #695
A šta će Marić drugo reći nego da nešto nije bilo u njegovoj nadležnosti. To je toliko dobro politički umreženo, štite jedni druge da ti dođe zlo od previše razmišljanja o tome.
Zatvori kontejner da previše ne smrdi jer ako se podigne poklopac, počevši od samog lopovluka u sportu, nećeš moći disati od tolikog smrada.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 15:28   #696
BLIŽI SE KRAJ Agrokorove obveznice na 25 posto vrijednosti

AGROKOROVE obveznice koje dolaze na naplatu 2020. godine jutros su na burzi u Berlinu pale na samo 25,50 posto nominalne vrijednosti, nakon što je agencija Moody's jučer kasno poslijepodne snizila rejting kompanije zbog neizdrživih dugova dobavljačima.

Moody's smatra da je podrška Agrokoru od strane dobavljača oslabila te da su im rokovi plaćanja daleko iznad prosjeka u sektoru.

Obveze u iznosu od 16,2 milijarde kuna, što je podatak od 30. rujna 2016. godine, znače da se plaćanja vrše u roku od 150 dana, u odnosu na rok od 60 do 90 dana za koliko plaćaju slične kompanije u maloprodaji.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...ti/960224.aspx

https://www.youtube.com/watch?v=OK3ySxWZViU jedna prigodna za našeg ivicu
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 15:33   #697
Ne znam što se ovaj švercer roglić prsi nešto, zadnja dva dana..
Nadam se da je on idući na tapetu..

Toliko..
Monro is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 16:24   #698
Drugi dobavljači nakon Roglićevog poteza: 'Još čekamo...'

Nakon što je Orbico Branka Roglića prvi pustio zadužnicu kojom će prisilno naplatiti od Agrokora 102 milijuna kuna, postavlja se pitanje hoće li njegov primjer slijediti i ostali dobavljači.

Agrokor duguje 16 milijardi kuna i ako bi svi krenuli s aktiviranjem zadužnica i mjenica, račun bi vrlo brzo završio u blokadi.

I od sugovornika bliskim Agrokoru, ali i od dobavljača, potvrđeno je za 24sata da postoji dogovor da se s aktiviranjem duga pričeka dok se vidi hoće li Agrokor osigurati nove kredite u pregovorima s bankama.

"Nadam se da ostali neće slijediti primjer Orbica", kaže jedan predstavnik velikih dobavljača.

Istina je da postoji dogovor da još pričekamo par dana, ali pratimo situaciju iz minute u minutu. Na dnevnoj bazi imamo sastanke s Agrokorom, kaže pak predstavnik drugog dobavljača.

Od izvora bliskih Agrokoru saznaje se da je dosad Orbico jedini koji je pokrenuo prisilnu naplatu. Taj iznos mogu isplatiti jer nije velik i ne bi trebalo doći do blokade računa.

http://hr.n1info.com/a188165/Vijesti...os-cekamo.html
-----
Plenković prozvao SDP zbog Agrokora: Svima bi trebalo biti u interesu smirivanje situacije

Plenković je rekao da Vlada sustavno želi riješiti problem i ponovio da se priprema zakon (Lex Agrokor, nap au.) koji će sutra poslijepodne biti na sjednici Vlade. Kada je riječ o ministru financija Zdravku Mariću i njegovoj eventualnoj odgovornosti u poslovnim izvješćima Agrokora, budući da je bio dio menadžmenta te kompanije, Plenković je rekao da Marić nije pisao financijska izvješća.

- Kao što je i sam ministar Marić rekao, on dok je radio u Agrokoru nije sudjelovao u izradi financijskih izvještaja, ministar Marić je odličan ministar, što je potvrdio u više navrata, i pri izradi državnog proračuna kao i pri izradi porezne reforme - rekao je Plenković.

Na pitanje da oporba, odnosno SDP, zaziva istragu DORH-a, USKOK-a i Porezne uprave, nakon informacija o lažiranim financijskim izvještajima Agrokora, Plenković je rekao da oporba "pjeva svoju pjesmu" te i od njih zatražio političku odgovornost i smirivanje situacije. - Ne vidim koju korist mogu imati od prikupljanja političkih poena ovakvim izjavama. Svima bi nam trebalo biti u interesu smirivanje situacije i sustavno rješavanje problema - rekao je Plenković.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/andr...uacije-1159790

još malo izdrži ivice pa stiže pomoć od vlade

Zadnje uređivanje svjpromatrac : 30.03.2017. at 16:41.
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 16:53   #699
Roglic je Slovenski konzul?
http://siol.net/posel-danes/novice/a...-rdecem-438452
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 16:57   #700
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Ne znam što se ovaj švercer roglić prsi nešto, zadnja dva dana..
Nadam se da je on idući na tapetu..

Toliko..
hoće svoje pare, sram ga bilo.....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.