Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2017., 14:50   #21
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Kako može netko kome je prebivalište u Frankfurtu napustiti Hrvatsku? To je on već davno napravio. I kaj nisu prije 2 godine bila u modi takva melodramatična napuštanja Hrvatske preko novina, kasni za trendovima.

I zamisli koja je to povrijeđena taština, svijet ne pleše po njegovim taktovima i odmah kmečanje.
Totalno si promasio, uopce nije bitan Đikić ili gdje on zivi, radi se o plagiranju i steti koja iza tog plagiranja ostaje. Nadam se da ni ti nisi ravnodusan prema tome.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:03   #22
Odlazi znanstvenik Ivan Đikić

Napmena moderatorima: u slučaju premještaja teme molim da se ostavi link na istu 6 sati i mene obavjesti o točnom mjestu premještaja.


Quote:

Svjetski priznati hrvatski znanstvenik prof. dr. sc. Ivan Đikić obratio se javnosti ovim putem i poručio: "Napuštam Hrvatsku kao znanstvenik - Nastavit ću borbu protiv plagiranja"
Quote:
Osoba koja je dodatno uzrokovala moj znanstveni odlazak iz Hrvatske jest premijer Vlade RH, gospodin Andrej Plenković, koji me je javno i nekorektno napao u Saboru. On se javnosti predstavio kao moćni branitelj plagiranja, koji ne želi kritički pročitati činjenice i dokumente. Slučaj Barišić trebalo je riješiti prije na temelju priloženih činjenica i službenih odluka Odbora za etiku, te kao takav nije trebao biti tema neprimjerene rasprave u Saboru. U svom izljevu nadmoći nad oporbom u Saboru premijer Plenković izrijekom napada znanost, znanstvenike i Odbor za etiku u znanosti. Pri tome se gospodin Plenković služio brojnim neistinama. Njegove izjave o meni osobno su me povrijedile i zamolio sam ga da ih javno povuče. To nije učinio, te svojom šutnjom premijer Plenković šalje meni i građanima Hrvatske jasnu poruku da ništa nije vrijedno njegove pažnje osim njegovog interesa. Od izbijanja afere Barišić izložen sam napadima vrlo sumnjivih ljudi, koji se nazivaju neprijateljskom emigracijom, žive u prošlosti i citiraju pozdrav 'Za Dom spremni'. S tim činjenicama je i sam premijer Plenković upoznat. Bojim se da neistine iznesene u Saboru i šutnja premijera Plenkovića daju poticaj tima i takvima da me još bezočnije i opasnije napadaju.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ovica/5626883/

Poanta odlazaka je kako se u hrvatskoj danas sije tako će u budućnosti generacije žeti :klap:
Odluka odlazaka intelektualne elite iz hrvatske je pozitivna da vidimo što točno ljudi s niskim intelektualnim sposobnostima mogu učiniti za svoju zajednicu bez pomoći tehnologija i ljudi koji iste proizvode i uče ostale kako se njima služiti.

__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:04   #23
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Totalno si promasio, uopce nije bitan Đikić ili gdje on zivi, radi se o plagiranju i steti koja iza tog plagiranja ostaje. Nadam se da ni ti nisi ravnodusan prema tome.
Za stranačku vojsku je uvijek važniji neki njihov potrčko, nego znanstvenik. Tako bi govorili i za Nikolu Teslu da je danas živ.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:17   #24
Talking

Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
samo je problem kaj je i Dikic rodom Bosancina iz Uskoplja


okupirali Bosanci cistu hrvatsku znanost s obje strane, uvazene svjetske i navodne plagijatorske
posten Hrvat se ni okrenut od njih ne moze
Znači, odbacujemo bosanske znanstvenike, a amenujemo i promoviramo hrvatske plagijatore!?

Ajde, napredak.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:18   #25
Ne moram ni čitat temu da znam da će biti upisa koji će završavat veselim mahanjem. Kome taj treba, šta cvili i ostalo. Bitno da nam je Barišić bitan.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:18   #26
Ma šta će nam Đikić, široko mu polje.

Imamo mi našeg Pavunu, em Hrvat, em Katolik, em Genije...
On zna gdje mu je svaki elektron u laboratoriju, a ne kao nekakvi zbunjeni Đikići.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:19   #27
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Za stranačku vojsku je uvijek važniji neki njihov potrčko, nego znanstvenik. Tako bi govorili i za Nikolu Teslu da je danas živ.
Meni je osobno sumnjiva ta TROfazna struja.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:21   #28
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Ma šta će nam Đikić, široko mu polje.

Imamo mi našeg Pavunu, em Hrvat, em Katolik, em Genije...
On zna gdje mu je svaki elektron u laboratoriju, a ne kao nekakvi zbunjeni Đikići.
A, ne, Pavuna bazično tvrdi da Bog sve zna.

Hm. Kad bolje razmislim, ovo loše zvuči.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:28   #29
Fakat tragedija kaj je Đikić otišel!

U šoku sam ko kad je Michael Jackson umro !

Ne znam jel bum sutra zbog tog imal kaj za jesti!

Da ne pričam kak je on uvijek brinul za mene!

Kataklizma!
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:40   #30
A ovi pod hitno trebaju promijeniti ime stranke u Debilno!

"O tome se oglasio i Ivica Puljak, jedno od viđenijih lica spomenute stranke.
"Danas je jedan od najtužnijih dana u novijoj povijesti Hrvatske."

http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...ti/950233.aspx

__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:44   #31
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Fakat tragedija kaj je Đikić otišel!

U šoku sam ko kad je Michael Jackson umro !

Ne znam jel bum sutra zbog tog imal kaj za jesti!

Da ne pričam kak je on uvijek brinul za mene!

Kataklizma!
E, ovo je pravi hrvatski pristup problemu odliva mozgova!

Svaka čast kolega da ste prepoznali!

Vidite, mogao je otići netko pametana i vrijedan, recimo Nadan Vidošević ili Ivo Sanader ili ne daj bože srećom nije otišao Hrvoje Šošić.

Koje smo mi kao društvo imali nemjerljive koristi od tih ljudi. I baš nitko nije od njih otišao. Samo Đikić.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:48   #32
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
A, ne, Pavuna bazično tvrdi da Bog sve zna.

Hm. Kad bolje razmislim, ovo loše zvuči.
Presvijetli Davorček voli izjavljivati kako on osobno zna gdje mu se nalazi svaki elektron u laboratoriju (npr kod Ace u NU2).

Očigledno kako i Bog i Pavuna znaju sve.


Eto kolega, tu se očituje sva bijeda našeg društva- plače se po fortumima oko nekakvog pišljivog Đikića, a ne poznaju se osnovne činjenice oko lika i djela jednog od najvećih Genija naše znanosti još od pojave Jovana Deretića naovamo.

Dodjelite si jednu packu
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:49   #33
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
E, ovo je pravi hrvatski pristup problemu odliva mozgova!

Svaka čast kolega da ste prepoznali!

Vidite, mogao je otići netko pametana i vrijedan, recimo Nadan Vidošević ili Ivo Sanader ili ne daj bože srećom nije otišao Hrvoje Šošić.

Koje smo mi kao društvo imali nemjerljive koristi od tih ljudi. I baš nitko nije od njih otišao. Samo Đikić.

A ne. ne, kolega nemojte tako.

Mogli ste i vi otići, pa nikako da do toga dođe, ne date se i ne date!

Rekao bi čovjek da je vama baš lijepo ovdje, da ste se uklopili!

Zabrinut sam!

A Tajči i Nikolina Pišek?

Njih ste zaboravili?

Luka Rajić je otišao i ostavio nas ovdje same!

Sad Đikić!

Ima li kraja tom izljevu mozgova?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:54   #34
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Da ne pričam kak je on uvijek brinul za mene!
Niti ti moraš brinuti o Đikiću. A ne brine ni Barišić za tebe. Ali zato ti brineš o Barišiću, ako uplačuješ u državni proračun.

To ovako pojednostavljeno, zanemarit ćemo doprinos u smislu znanja i iskustva i promicanju obrazovanja koji jedan može ponuditi, a drugi ne može. To je prekomplicirano...
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:55   #35
Gdje je on bio 91? Zna li se?
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:00   #36
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
A ne. ne, kolega nemojte tako.

Mogli ste i vi otići, pa nikako da do toga dođe, ne date se i ne date!

Rekao bi čovjek da je vama baš lijepo ovdje, da ste se uklopili!

Zabrinut sam!

A Tajči i Nikolina Pišek?

Njih ste zaboravili?

Luka Rajić je otišao i ostavio nas ovdje same!

Sad Đikić!

Ima li kraja tom izljevu mozgova?
A kužin dobru bazu!
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:00   #37
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
dokle god budete licemjerni po pitanju svih ovih stvari bit ćete dio problema, a ne rješenja.
Sad vam je jako stalo, a zapravo jedva čekate ovakve stvari samo kako bi imali materijala za prepucavanja.
Svi ste dio te iste maloumne ekipe koja se proteže od ljevice do desnice. A što je najgore mislite da ste pametniji od drugih

Svaka ti čast, ovo je najpametniji post na temi. Zanimljivo i indikativno da ga svi ignoriraju.


Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post

A Tajči i Nikolina Pišek?

Njih ste zaboravili?

Luka Rajić je otišao i ostavio nas ovdje same!

Sad Đikić!

Ima li kraja tom izljevu mozgova?
I Pokosica prijeti već godinama da će otić.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:02   #38
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
I Pokosica prijeti već godinama.
AAARGH! Ne!

Joj, joj.. pa kako ćemo mi to sve kao nacija izdržati.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:03   #39
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Gdje je on bio 91? Zna li se?
Zna Vaso.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:11   #40
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Totalno si promasio, uopce nije bitan Đikić ili gdje on zivi, radi se o plagiranju i steti koja iza tog plagiranja ostaje. Nadam se da ni ti nisi ravnodusan prema tome.
Kako nije bitno gdje zivi, ako napise da napusta Hrvatsku u kojoj ne zivi vec duze vrijeme. Obmanjuje javnost.

S velikim zarom se ukljucio u politicku borbu u Hrvatskoj na strani jugoljevice i kad su on i njegova ljevica dobili bananu onda zatvara kolegij u Splitu i pise uvrijedena pisma. Smijesno postupanje za zrelog covjeka.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.