Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 17:07   #61
Nema samo Njemačka pravo da se ponaša po tržišnim poslodavnim principima. To radi i Amerika. A može napraviti bio tko kome treba radna snaga.

- Amerika ima tajno oružje. To tajno oružje je H-1B, bez H-1B naučni establišment ove zemlje bi se urušio. Zaboravite na Google, zaboravite na Silicijsku dolinu, ne bi bilo Silicijske doline bez H-1B! A znate li što je H-1B? To je viza za genije! U redu?

- Morate shvatiti kako u Americi 50 posto ljudi koji imaju nekakav doktorat nije rođeno u Sjedinjenim Državama. Na mom univerzitetu, jednom od najvećih američkih univerzitetskih centara, 100 posto kandidata za doktorate su strani državljani.

- Sjedinjene Države su magnet koji guta sve te najveće umove svijeta, no sada se ti 'mozgovi' vraćaju nazad u svoje zemlje. Vraćaju se u Kinu. Vraćaju se u Indiju. A ljudi se čude, 'O moj bože, sad postoji Silicijska dolina u Indiji, o moj bože sada postoji Silicijska dolina i u Kini.'

- E pa to se dogodilo zahvaljujući SAD-u. Dakle nemojte mi govoriti kako je nauka generator prosperiteta u SAD-u, maknemo li H-1B vize iz svega i srušit će se kompletna američka ekonomija.

- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/275903/12?....ICyVBxzw.dpuf
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:08   #62
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
A zašto bih ja morao svoj život slagati po tome Bmk.
Nisam to uopće rekao. Slaži kako te volja.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:12   #63
Quote:
Energija X kaže: Pogledaj post
Pobunili su se i znanstvenici protiv Barišića, a gle, Đikić otišao.
E da, pricah samo o svom djelu price. Zena koja je u znanosti je zadnja dva puta spominjala odlazak kada su sjebali kurikularnu reforumu i stitili Barisica (ista ekipa, btw)

Svi se volimo jako uzdizat ali problem je u tome sto je Hrvatska zemlja glupih (fakticki, medju nizim prosjecnim IQ-om u EU), lijenih, nepoduzetnih i kuknjajucih ljudi.

Cak i pokusaji da se to promjeni su samo pokazatelj istog - umjesto sveobuhvatne promjene nizeg obrazovanja i realnog dizanja sposobnosti (propala kurilularna) vrsi se sustavni pritisak na visoko skolstvo da upisuje sve zivo i onda propusta nesposobne do diplome, pa umjesto dizanje inteligencije imas diplomiranu glupost.

Klasicni "snadji se" mentalitet. Sto uostalom se ima vise komentirati od cinjenice da se to "snaso se" dozivljava pozitivnim primjerom uspjeha kod prilicno sirokog uzorka stanovnistva, barem u mom iskustvu.

Glupi i lijeni naravno imaju interes odrzati mutni, nemeritokratski sustav jer time stite i svoju nesposobnu guzicu. Oni koji zele radit i imaju neka znanja onda bjeze. Doduse bjeze djelom i oni koji zele muljat pa prave vani jednake pizdarije, ima ipak vise i za ukrast...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:12   #64
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Kako ti znaš da stvar neće na referendum? Pobunilo se 100 ljudi iz radničke i trebalo bi na osnovu toga nešto odlučivati.
Da je to samo tako. Već na drugim stranicama kažu da je to fronta koja "ništa ne radi" i onda izvlače neke glupe argumente, npr. "djeci treba disciplina" - za 300 milijuna kuna. Stvarno nepromišljeno. Ako već treba, onda treba prvo državu izgraditi.

Skoro svi komentari koji su za vojni rok kažu da je 1 mjesec nedovoljno. Dok Kolinda kaže "neću ja slušati da je to nedovoljno".

Zato eto, tek je 2. mjesec ove godine a već ima razloga zašto ne biti u Hrvatskoj.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:12   #65
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Naravno da jesmo. Ljudi ne odlaze u Dublin jednako kao u Zagreb. Velika vecina ljudi se veze za kraj u kojem odrastu. Okolina se mora dobrano potruditi da bi ih otjerala da potraze buducnost na drugom kraju kontinenta.
Točno


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:15   #66
Što RH može napraviti ??

Mora napraviti ovo: http://zadarski.slobodnadalmacija.hr...dih-strucnjaka
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:17   #67
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
.Doduse bjeze i oni koji zele muljat pa prave vani jednake pizdarije, ima ipak vise i za ukrast...
Barem ih uhvate. Panama Papiri, iako je to dugotrajna korupcija bila, ipak su takvi ljudi imali nešto morala da daju ostavku. Iako možda i oni svejedno zataškaju poreze, barem su se osramotili.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:18   #68
Quote:
Energija X kaže: Pogledaj post
Da je to samo tako. Već na drugim stranicama kažu da je to fronta koja "ništa ne radi" i onda izvlače neke glupe argumente, npr. "djeci treba disciplina" - za 300 milijuna kuna. Stvarno nepromišljeno. Ako već treba, onda treba prvo državu izgraditi.

Skoro svi komentari koji su za vojni rok kažu da je 1 mjesec nedovoljno. Dok Kolinda kaže "neću ja slušati da je to nedovoljno".

Zato eto, tek je 2. mjesec ove godine a već ima razloga zašto ne biti u Hrvatskoj.
Meni osobno razlog za ne biti u Hrvatskoj trebaju biti ozbiljni egzistencijalni problemi, glad, siromaštvo, sigurna mogućnost i veza ( u smislu da ne spavam ispod mosta i da nikoga vani ne znam) u inozemstvu da bi otišao. Tebi je neki Đikić i vojni rok, ali eto sto ljudi sto ćudi. Uopće nemoj mislit da je moja misija i da sam postavio temu da nagovaram nekoga da ostane i da prkosim volji ljudi da odu. Govorio sam o visokoj politici znajući da ćemo na kraju završiti na ovim prizemnim raspravama i da mnogi od stabla neće vidjet šumu i obrnuto.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:21   #69
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nema samo Njemačka pravo da se ponaša po tržišnim poslodavnim principima. To radi i Amerika.
Pa naravno. Samo u Silicon Valley se doselilo 50 tisuća Nijemaca:
http://www.rp-online.de/wirtschaft/u...-aid-1.5983193

I iz Irske se iselilo puno ljudi. Stvar je u tome da je u Njemačkoj i Irskoj migriranje stanovništva dvosmjerna kategorija. Ima ljudi koji se iseljavaju, ali i puno onih koji se žele tamo doseliti. A u Hrvatskoj je to samo u jednom smjeru:http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...d-nas/5624927/
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:21   #70
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Patnje mladog uhljeba.
Nisu u ovoj državi problem uhljebi. Problem je neradnički mentalitet koji oćekuje da se ide s faksa na posao (dokaz akcija "s faksa na posao") koja je propala prije nego je počela. Jbt obrazuješ nekoga a taj netko nije sposoban barem sebi osigurati egizstenciju.
Onda dodaj tome on u "ako je ćaća imao prljave ruke, ne mora sinko i ti" i onda umjesto automehaničara, frizera, poljoprivrednika dobivamo filozofe, it-ovce, profesore, kojima je "motika" sramota a drugog nema. Odnosno nema matere države koja će otvoriti institut pa će birokrati s faksa na posao kao na traci prebacivati novoobrazovne kadrove
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:23   #71
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Meni osobno razlog za ne biti u Hrvatskoj trebaju biti ozbiljni egzistencijalni problemi, glad, siromaštvo, sigurna mogućnost i veza ( u smislu da ne spavam ispod mosta i da nikoga vani ne znam) u inozemstvu da bi otišao. Tebi je neki Đikić i vojni rok, ali eto sto ljudi sto ćudi. Uopće nemoj mislit da je moja misija i da sam postavio temu da nagovaram nekoga da ostane i da prkosim volji ljudi da odu.
Krivo. Takve stvari su povod. Tako se naglašava da Hrvatskoj ne trebaju takvi ljudi.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:23   #72
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Posljedica strukturne uhljebnicke nesposobnosti hrvatske birokracije npr, kako se vidi iz ranije navedenog vlastitog primjera.

Nije uvijek netko treci kriv.
Navedeni primjer je cijena nerazvijenosti koju cemo i dalje placati.

Mozemo mi sve pojednostaviti i onda kukati da nemoralni pojedinci zloupotrebljavaju sustav.

Uz svu tu birokraciju imamo nekoliko puta vecu divlju gradnju, sivu ekonomiju, utaje poreza raznim kruznim prijevarama, krsenja zakona u svim mogucim i nemogucim podrucjima zivota nego u drzavama gdje iseljavamo.

Europi smo dali 10% BDP-a svake godine, toliko profitiraju od iseljenika koje smo mi podigli. Racunica je od MMF-a.

Za uzvrat EU nije sposobna napraviti najobicniji fond za demografsku obnovu bazena radne snage EU periferije koja presusuje (a zaduzuje se financijski u jezgri)...
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:26   #73
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Navedeni primjer je cijena nerazvijenosti koju cemo i dalje placati.

Mozemo mi sve pojednostaviti i onda kukati da nemoralni pojedinci zloupotrebljavaju sustav.

Uz svu tu birokraciju imamo nekoliko puta vecu divlju gradnju, sivu ekonomiju, utaje poreza raznim kruznim prijevarama, krsenja zakona u svim mogucim i nemogucim podrucjima zivota nego u drzavama gdje iseljavamo.

Europi smo dali 10% BDP-a svake godine, toliko profitiraju od iseljenika koje smo mi podigli. Racunica je od MMF-a.

Za uzvrat EU nije sposobna napraviti najobicniji fond za demografsku obnovu bazena radne snage EU periferije koja presusuje (a zaduzuje se financijski u jezgri)...
Računica je 17% za države istočne Europe, vjerojatno vrijedi i za nas. EU je sposobna ali ne želi jer je to društvo predatora i lovine, a ne ravnopravnih država članica.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:31   #74
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Nisu u ovoj državi problem uhljebi. Problem je neradnički mentalitet koji oćekuje da se ide s faksa na posao (dokaz akcija "s faksa na posao") koja je propala prije nego je počela. Jbt obrazuješ nekoga a taj netko nije sposoban barem sebi osigurati egizstenciju.
Onda dodaj tome on u "ako je ćaća imao prljave ruke, ne mora sinko i ti" i onda umjesto automehaničara, frizera, poljoprivrednika dobivamo filozofe, it-ovce, profesore, kojima je "motika" sramota a drugog nema. Odnosno nema matere države koja će otvoriti institut pa će birokrati s faksa na posao kao na traci prebacivati novoobrazovne kadrove
Neradnici ??

Evo, dvojica su mladih inženjera došli kod nas raditi kao pripravnici. Plaća čak minimalac

Obadvoje samo gledaju da uteknu što prije.

A naš gazda sa velikim strahom gleda u firmu (gornji post i link) koja se odvojila od matice.
Zato jer je tamo prosjek 1000 eura. Uskoro će mu svi koji nešto znaju tamo uteći.
Da ponovimo: http://www.057info.hr/gospodarstvo/2...-radnih-mjesta

U novom pogonu HSTec-a s prosjekom plaće od 7 600 kuna, otvara se 25 radnih mjesta

A naš gazda kupuje vile. Ovo mu je treća: http://www.jutarnji.hr/biznis/financ...-kuna/4491455/

A proizvodnja ?? Ne , u to se ne ulaže.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:32   #75
Quote:
Energija X kaže: Pogledaj post
Krivo. Takve stvari su povod. Tako se naglašava da Hrvatskoj ne trebaju takvi ljudi.
Meni ne može Đikić bit povod da odem vani i toliko radikalno izmijenim život. Đikić je otišao jer ga vani čeka bolje radno mjesto i veća plaća i jer je tamo već radio godinama i da ja zbog toga odem u neizvjesnost kao da je on otišao kao neki mučenik?
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:34   #76
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Neradnici ??

Evo, dvojica su mladih inženjera došli kod nas raditi kao pripravnici. Plaća čak minimalac

Obadvoje samo gledaju da uteknu što prije.

A naš gazda sa velikim strahom gleda u firmu (gornji post i link) koja se odvojila od matice.
Zato jer je tamo prosjek 1000 eura. Uskoro će mu svi koji nešto znaju tamo uteći.
Da ponovimo: http://www.057info.hr/gospodarstvo/2...-radnih-mjesta

U novom pogonu HSTec-a s prosjekom plaće od 7 600 kuna, otvara se 25 radnih mjesta
Čak 25 radnih mjesta. Ih ti industrije.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:38   #77
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Čak 25 radnih mjesta. Ih ti industrije.
25 litara vode puno znači u RH zvana Sahara

Zato će ovi preko puta primiti puno više "radnika" :
http://www.057info.hr/vijesti/2016-1...ce-2018-godini

ZADAR- Nakon što je u subotu obilježeno šest godina od otvaranja Supernova centra, iz te trgovačke kuće stigla je vijest kako su započeli radovi na dogradnji najvećeg šoping centra u Zadarskoj županiji. Izvođač radova je tvrtka Strabag, a planirani završetak proširenja je u proljeće 2018.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:39   #78
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
25 litara vode puno znači u RH zvana Sahara
A istina. U carstvu ćoravih i onaj jednooki je kralj.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:40   #79
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Meni ne može Đikić bit povod da odem vani i toliko radikalno izmijenim život. Đikić je otišao jer ga vani čeka bolje radno mjesto i veća plaća i jer je tamo već radio godinama i da ja zbog toga odem u neizvjesnost kao da je on otišao kao neki mučenik?
To stoji. No moraš razmisliti ako već je taj Barišić ostao, barem su mogli ponuditi Đikiću nešto da ostane. Jer kud većeg dokaza treba da plagijator ostaje na ministarstvu i ne uvažava druge mišljenje drugih? Sama vjest da žele uvesti vojnik rok je da žele topovsko meso.

Jednostavno rečeno, njima su potrebni ljudi koji ne gledaju u njihova posla.

Samo i da napomenem da i da bude drukčije, svejedno je teško tu išta raditi bez ikakve veze (ilitu uhljebljivanje).
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:40   #80
Kako ne bi otišao kad je na moju vrstu zarade porez cca 60ak %.

Sve me sram reći koliko moja teta, koja je odvjetnica u ZG, mora zaraditi svikakvih gluposti - da bi njoj ostalo samo za kavu.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.