Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Da li bi se odrekli sadasnje putovnice za mogucnoscu dobivanja europske?
U svakom slucaju 17 47.22%
Samo kada bi mogao zadrzati i sadasnju putovnicu 5 13.89%
Kada bi u EU putovnici bila naznacena nacionalnost 1 2.78%
Nikada 13 36.11%
Glasovatelji: 36. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 14:45   #41
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ali građani USA su ponosni na svoju državu unatoč da su svi različiti podrijetla? Slavu je skoro više od bilo koga, branu je više od koga? Boru se svugdje u svijetu za nju više od koga drugoga? A veci dio osoba koji žive u USA su baš sa podrijetlom država današnje EU.
Razlika je drastična jer SAD nisu stvorene federacijom jedinstvenih nacionalnih država...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:46   #42
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Razlika je drastična jer SAD nisu stvorene federacijom jedinstvenih nacionalnih država...
Rat za ujedinjenje su imali. Poznati "Civil war". Unija je pobijedila i danas su zahvaljujući tome Ujedinjene američke države, a ne konfederalne za kakve se borila opozicija.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:58   #43
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Rat za ujedinjenje su imali. Poznati "Civil war". Unija je pobijedila i danas su zahvaljujući tome Ujedinjene američke države, a ne konfederalne za kakve se borila opozicija.
Da. Ali to nisu bile države u europskom smislu, prije bi se reklo nekakvi na brzinu stvoreni entiteti koji su htijeli zaštiti svoje interese
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 17:05   #44
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Taman posla, nepotrebno birokratiziranje, nove fotke, zahtjev, odlazak na upravnu enotu, plaćanje 20-30-40 ili više eura, ponovni dolazak i podizanje pasaporta. I što onda sa starim ausvajsom? Da ga bacim, poništim ili razglasim nevažećim, pa da opet za 5-6-10 godina vadim ovakav kakav sada imam. Sa tom EU nije baš sve do kraja jasno. Nastave li oni i ovi talibani i vjerski fanatici da se množe ovim tempom ode EU k vragu.

Mene je razveselilo kada su mi vozačku dozvolu produžili do 80e (i slovima do osamdesete godine života), a tek sam zakoračio u drugo poluvrijeme života. Mislio sam da se radi o grješci, ali rekli su mi da je to tako po novom zakonu. Bio sam presretan pri samoj pomisli da bih mogao doživjeti takvu duboku starost i da mi praktično neće više nikada trebati vaditi ili produžavati vozačku dozvolu, a sada još da vadim i evropski pasaport.
Ja pretpostavljam da će se kada se članice eu-a ekonomski nekako izravnaju (u prosjeku) da će se dokumentima dati svojstvo europskog, van granica Europe, pa ćeš teoretski moći osobnom putovati ne znam u SAD . No do tada će i većina članica sama stići do nekih poboljšanja u svezi toga tako da to neće biti neki veliki kaos.

Da smo malo agilniji već smo mogli isposlovati ukidanje vize za Ameriku
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 17:10   #45
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nažalost, da!

Čak i razmjene studenata služe, da bi se stvarali mješani brakovi, odnosno, da se krene sa stvaranjem nove nacije.

Da se razumijemo! Ne tvrdim da se ljudima treba na bilo koji način ograničiti ženidba, ali sam jednako tako protiv metoda namjernog stvaranja europske nacije.

Kao što sam više puta naglasio, nacija je pitanje identiteta nacionaln države (uz svu zaštitu pripadnika manjine) i država ima smisla jedino ako ima nacionalni identitet.

Čak i privatizacija državnog vlasništva, moguća je jedino ako nema dobvoljne nacionalne svijesti, jer bez nacionalne osvještenosti, državno postaje ničije.

EU-u čak i nije potrebna neka čvrsta nacija, to je država u kojoj je krupni kapital suveren, a tom tvorevinom vladaju birokrate koje nitko izabrao nije, čak su počeli postavljati i nacionalne političare.


Dakle, ono što je po meni gore od stvaranja europske nacije (koja i onako neće proči) je postavljanje političara koji su dovedeni iz stranih centara moći na hrvatske "niže" plaće!
Europski identitet ne poništava Hrvatski identitet, dapače samo ga još više ističe. Barem ja to tako gledam.

A na koncu hrvatski idnetit je samo naša briga. I ako propadne nije ničija nego naša krivnja. Npr. Talijani, Englezi... su od svojih identiteta napravili "priču" koju puši cjeli svijet.
A reci ti meni, koliko smo mi naših romana preveli na engleski jezik?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 20:02   #46
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ja pretpostavljam da će se kada se članice eu-a ekonomski nekako izravnaju (u prosjeku) da će se dokumentima dati svojstvo europskog, van granica Europe, pa ćeš teoretski moći osobnom putovati ne znam u SAD
Živim u nadi da će još za mog života doći do ukidanja dokumenata u fizičkom obliku; znači razni ausvajsi, putovnice, osobne, pasaporti, pasoši, proposnice ćeš moći pokazati djeci ili unucima kada ih odvedeš u muzej.

Vjerojatno će svaka osoba biti kompletno skenirana, posebno detalji u oku; zjenica, rožnica, šarenica. Ljudi prolaze pored skenera bez zaustavljanja i gubljenja vremena i nepotrebnih razgovara sa murjacima. Tu i tamo će se pojavti kakva naočita osoba u uniformi i uljudno zatražiti provjeru podataka sa otiskom prstiju. Dokumenti u današnjem izgledu i obliku izgledat će novim generacija kao što nama danas izgledaju kočije, tovari ili zaprežna kola.

Zadnje uređivanje Mačak Gaston : 22.02.2017. at 20:19.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 22:14   #47
Kad uzmes u ruku neki proizvod, i na njemu pise "made in EU", sta zakljucujes, gdje je proizveden taj proizvod?
Odgovor: "u Rumunjskoj ili Bugarskoj". Nijemac nikad nece na svoj proizvod stavit takvo sto, uvijek ce sa ponosom napisati "made in Germany".
Isto tako ti je i sa tim pasosem. EU je prerazlicita da bi takve stvari imale ucinak vezanja. Bilo bi lijepo da je drugacije, ali realnost je takva kakva je. S druge strane, upravo te razlicitosti Europu i cine specificnom i to je opet pozitivno, ali steta je sto su razlike u zivotnom standardu/bogatstvu tolike.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 22:41   #48
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Kad uzmes u ruku neki proizvod, i na njemu pise "made in EU", sta zakljucujes, gdje je proizveden taj proizvod?
Odgovor: "u Rumunjskoj ili Bugarskoj". Nijemac nikad nece na svoj proizvod stavit takvo sto, uvijek ce sa ponosom napisati "made in Germany".
Isto tako ti je i sa tim pasosem. EU je prerazlicita da bi takve stvari imale ucinak vezanja. Bilo bi lijepo da je drugacije, ali realnost je takva kakva je. S druge strane, upravo te razlicitosti Europu i cine specificnom i to je opet pozitivno, ali steta je sto su razlike u zivotnom standardu/bogatstvu tolike.
Kako ne postoji ovo:

http://www.svijet-kvalitete.com/inde...rvatske-oznake

Ali ako primjetiš da je sve to "razbijeno" osobno mislim da bi se moglo zadržati kriterije za dobivanje ovih markica, s time da bi se umjesto markica, dobivalo geslo Product of Croatia
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 23:19   #49
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Kako ne postoji ovo:

http://www.svijet-kvalitete.com/inde...rvatske-oznake

Ali ako primjetiš da je sve to "razbijeno" osobno mislim da bi se moglo zadržati kriterije za dobivanje ovih markica, s time da bi se umjesto markica, dobivalo geslo Product of Croatia
Ja sam govorio o EU-u kao "brandu", odnosno o nemogucnosti da se EU brandira zato jer postoji toliko razlicitosti unutar samog EU-a. A EU pasos ne bi ni mogao imati neku drugu funkciju no "branda". Uostalom, meni na pasosu na naslovnici vec pise "EU", ispod toga stoji ime drzave. To dakle vec postoji i to je OK. Po medjunarodnom standardu pasos mora imati jasno napisano ime drzave. Dok god EU nije drzava (a nije), ovo sto sada imamo je jedina forma koja i teoretski moze postojati, tako da ne vidim smisla za filozofiranjem.

Sto se markica tice, ja sam tu vrlo skeptican jer izgraditi brand od drzave nije tako lako i to se ne postize etiketama. Njemacka je sinonim za kvalitetu i to se stvaralo - kvalitetom, a ne naljepnicama. "Product of Croatia" rezonira samo kod vrlo ciljane skupine koja je zapravo prilicno zanemariva, samim time i brand nema nikakvog ucinka.
A ako je jedini smisao etiketa taj da se (domacim) kupcima uvali proizvod koji se asocira sa Hrvatskom, to je razmumljivo, ali isto tako je malo promaseno s obzirom da smo sami odabrali da zivimo u sistemu u kojem nema tih nacionalnih barijera. Ni hrvatski izvoznici ne bi bili sretni kad bi svi kupovali samo svoje. Kapitalizam kojeg imamo tako ne funkcionira.
A ja osobno radije kupim nesto od casnog covjeka iz Srbije nego od neke gnjide iz Hrvatske, bez obzira kakvu markicu imao. Zbog toga smatram da buducnost imaju samo globalni brandovi (tipa "Fairtrade").
Cinjenica jeste da ja (vjerojanto i vecina drugih) radije kupim meso iz susjedstva (Hrvatske) nego meso uvezeno iz Brazila, i etiketa je OK. Ali ne treba od toga ocekivati cuda.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 00:27   #50
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Europski identitet ne poništava Hrvatski identitet, dapače samo ga još više ističe. Barem ja to tako gledam.

A na koncu hrvatski idnetit je samo naša briga. I ako propadne nije ničija nego naša krivnja. Npr. Talijani, Englezi... su od svojih identiteta napravili "priču" koju puši cjeli svijet.
A reci ti meni, koliko smo mi naših romana preveli na engleski jezik?
Ako si bez nacionalnog identiteta, onda se pretvaraš u koloniju, jer Englezi, Francuzi... itekako drže do svog identiteta.

Npr, kad na vijestimo čujemo da je Amerika ili Engleska imala nekih 10tak žrtava to će biti na većem nivou sućuti, nego da negdje izgine 1000 Afrikanaca ili Indijaca.

Slično je i s "privatizacijom", dobar je primjer, kad je Hrvatu bio ograničen broj dionica telekoma, dok je država Njemačka dobila puno više i meni je potpuno neoprostivo ,da dio novca na taj način izlazi iz države zbog vlasništva.


Dakle, ako identitet nije bitan, čemu EU pred Kinezima i Rusima???


Samo što europesjski identitet je zapravo pod suverenitetom bankarske elite i elite vlasnika krupnog kapitala.


Prema tome, najefikasnija borba protiv novog totalitarizma (novog svjetskog poretka) je nacionalni, obiteljski i na kraju vlastiti identitet.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 00:31   #51
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Živim u nadi da će još za mog života doći do ukidanja dokumenata u fizičkom obliku; znači razni ausvajsi, putovnice, osobne, pasaporti, pasoši, proposnice ćeš moći pokazati djeci ili unucima kada ih odvedeš u muzej.

Vjerojatno će svaka osoba biti kompletno skenirana, posebno detalji u oku; zjenica, rožnica, šarenica. Ljudi prolaze pored skenera bez zaustavljanja i gubljenja vremena i nepotrebnih razgovara sa murjacima. Tu i tamo će se pojavti kakva naočita osoba u uniformi i uljudno zatražiti provjeru podataka sa otiskom prstiju. Dokumenti u današnjem izgledu i obliku izgledat će novim generacija kao što nama danas izgledaju kočije, tovari ili zaprežna kola.
Možda po mene dođu lake žene u fetiš uniformi, pa me malo obrade


Nažalost, sve će nas više skenirati, a novac zamjeniti elektroničkim novcem, što bi značilo sljedeće:

-naplatili bi i običan prdac kad bi ga skenirali

- naplatili bi transfer, kad roditelj da djetetu džeparac

i da ne nabrajam dalje...

Zašto tako želimo biti skenirani, da u svakom trenutku veliki brat zna di smo i što radimo
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 01:54   #52
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Možda po mene dođu lake žene u fetiš uniformi, pa me malo obrade


Nažalost, sve će nas više skenirati, a novac zamjeniti elektroničkim novcem, što bi značilo sljedeće:

-naplatili bi i običan prdac kad bi ga skenirali

- naplatili bi transfer, kad roditelj da djetetu džeparac

i da ne nabrajam dalje...

Zašto tako želimo biti skenirani, da u svakom trenutku veliki brat zna di smo i što radimo
Jedina velika prednost je da postoju firme (nova radna mjesta) i ustanove koje istraživaju tvoje navike u kretanju i kupovini da bi ti još bolje mogli ponuditi ono sto te treba i da ima dosta firmi koji plaća za to.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 17:24   #53
Ne zanimaju me nikakve kolonijalne putovnice i komisije koje će za uski krug interesnih skupina nametati pravila građanima država na europskom kontinentu.
Brisanje identiteta je brisanje kulture i pretvaranje mase u radilice bez ljudskosti iliti korak nazad na evolucijskoj ljestvici.
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 18:31   #54
Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
Ne zanimaju me nikakve kolonijalne putovnice i komisije koje će za uski krug interesnih skupina nametati pravila građanima država na europskom kontinentu.
Brisanje identiteta je brisanje kulture i pretvaranje mase u radilice bez ljudskosti iliti korak nazad na evolucijskoj ljestvici.
I taj uski krug želi biti vlasnikom svega, pa bi i ovo malo demokracije bilo upotpunosti neupotrebljivo jer bi sve bilo u privatnom vlasništvu elite!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 12:57   #55
U konacnici zasto nebi dali europsku putovnicu onima koji se osjecaju europljanima.
Ali mi nije jasno kome bi se ti vratili nakon sto se EU raspadne...valjda u drzave rodjenja..

i gdje bi uopce mogli putovati sa tom putovnicom? MIslim, tu treba napraviti nekakve ugovore sa drugim zemljama, a sumnjam da bi USA npr. takvu putovnicu prihvatila kao valjanu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 05:02   #56
Koja bi bila prednost jednom Hrvatu ako bi imao EU putovnicu? OK, nešto malo manje potrebnih viza ali i to ne puno. Sada je puno bolje no prije 20+ godina...

Ne bi na Hrvate s takvom putovnicom gledali kao na "balkansku ciganeriju"? Možeš misliti kako ne bi (tamo u EU).
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 09:13   #57
Pa ipak bi u putovnici pisalo državljanstvo ili barem mjesto rođenja.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 09:40   #58
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ali građani USA su ponosni na svoju državu unatoč da su svi različiti podrijetla? Slavu je skoro više od bilo koga, branu je više od koga? Boru se svugdje u svijetu za nju više od koga drugoga? A veci dio osoba koji žive u USA su baš sa podrijetlom država današnje EU.
Neusporedivo.

Englezi i Škoti dijele jezik, oba naroda su protestanti, i fizička granica ne postoji preko 300 godina.

I opet nisu postali jedan narod, dapače, danas su udaljeniji više nego ikad.

A ne da bi Grci, Portugalci, Šveđani i Poljaci eto sada imaju neku zajedničku svijest, nezamislivo.

Ali što se tiče putovnice, bilo bi dobro da se može izvaditi i da se s njome može u SAD i druge zemlje bez vize, to bi već vrijedilo nešto, ali samo ako se može zadržati i vlastitu putovnicu.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 09:46   #59
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Neusporedivo.

Englezi i Škoti dijele jezik, oba naroda su protestanti, i fizička granica ne postoji preko 300 godina.

I opet nisu postali jedan narod, dapače, danas su udaljeniji više nego ikad.

A ne da bi Grci, Portugalci, Šveđani i Poljaci eto sada imaju neku zajedničku svijest, nezamislivo.

Ali što se tiče putovnice, bilo bi dobro da se može izvaditi i da se s njome može u SAD i druge zemlje bez vize, to bi već vrijedilo nešto, ali samo ako se može zadržati i vlastitu putovnicu.
kaj nisu englezi vecinski anglikanci a skoti prezbiterijanci
Micek123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 09:52   #60
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Koja bi bila prednost jednom Hrvatu ako bi imao EU putovnicu?
Mozda imas stari pasos, na novima koliko znam pise "EUROPSKA UNIJA" (tek redak ispod pise REPUBLIKA HRVATSKA).
Ili su opet nesto mijenjali???
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.