Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 15:18   #21
pa da, drustvo nam u principu konstantno nalaze nekakvu uniformiranost i jako rijetko je odjeca odraz individualnosti, karaktera ili raspolozenja vec vise odraz onoga sto "moramo" nositi i kako nam se nalaze da "moramo" izgledati.
da ne velim trendova, sredine, drustva, potrebe za uklapanjem i prihvacanjem.
Borg ali jebga kad je tak, odgajani smo da ne radimo ekscese od vlastitih emocija i raspolozenja i da ih sto manje pokazujemo.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 15:34   #22
danas je, čini mi se, ipak opuštenije nego što je to bilo nekad
na posao možeš ići i u sportskoj varijanti (ukoliko ne radiš na šalteru)

nikad nisam osjećala taj pritisak o kojem pišeš
ponajviše zato jer me zaboli što tko od mene očekuje po pitanju odjeće
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 15:38   #23
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
kad se osjećam bolesno ili sam bolesna, obući ću se taman toliko da budem obučena, bez dodatnih nakita, šminki, dodataka etc.
na primjer, nešto što inače ne nosim, to jest, ne oblačim se tako - traperice i majicu gore.
kad sam dobre volje i imam uvjete za uređivanje, onda ću kombinirati boje, pa pete, pa nakit, pa šal, pa nešto u kosu i lak na nokte i ruž i maskara i splest ću kosu u nešto. ili ću na traperice i majicu staviti sako i pašminu i broš na sako i naušnice i pete i još nakita i tak
Točno tak i ja.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 16:04   #24
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
danas je, čini mi se, ipak opuštenije nego što je to bilo nekad
na posao možeš ići i u sportskoj varijanti (ukoliko ne radiš na šalteru)

nikad nisam osjećala taj pritisak o kojem pišeš
ponajviše zato jer me zaboli što tko od mene očekuje po pitanju odjeće
ma nije to pritisak vec jednostavno se uklapamo u drustvo i vrijeme u kojem zivimo. i to je sasvim normalno, drustvena smo bica i podlijezemo njegovim normama.
sto se tice posla isto ovisi tko gdje radi, jako puno firmi ima dress code i sumnjam da ih pretjerano zanima kako se netko pritom osjeca.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.