Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2007., 22:49   #1
Citroen

c3 Šta mislite o ovom autu. Cuo san i puno dobrih stvari o njemu, ali i puno loših. Npr. kažu da ima problema sa elektronikom i tako to... pa me zanima bi triba odabrat? Njega ili neki sličan?
pandanax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:25   #2
moj savjet, budući da vozim citroen: takav model citroena po mogućnosti kupi vani. ovi koji dolaze na naše tržište su lošije ili u najboljem slučaju upitne kvalitete.
ja imam berlingo, koji je inače jedan od pouzdanijih citroenovih modela, pa nemam problema, osim toga moj je iz uvoza, ali čujem svašta okolo, pogotovo za C3 - ali i ove ostale, veće modele limuzina.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:40   #3
al zato imaju odlične HDI motore
marin - os is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 13:13   #4
Naprotiv,i nisu baš odlični,čuo sam iskustva svojih bližih sa hdi-ma. Ima ga moj frend,stvarno je premal, pogotovo nazad,i kad sjednem u svog Clia,ko da si u većem autu. A i meni je C3 najružniji autu u klasi
rfforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 13:35   #5
e sad nemoj pretjerivat da je Clio veći od C3! to je stvarno liječenje kompleksa. C3 je prilično skučen za vanjske dimenzije i za današnje poimanje auta te klase, ali bar ima velik prtljažnik (čini mi se još uvijek najveći u klasi). a i osjećaj nije klaustrofobičan kao u Cliu jer je visok i ima zraka oko glave, dok si u Cliu stisnut sa svih 6 strana
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 15:17   #6
C 3 1.4 HDI u 3 godine prešao cca. 147 000 km!!!
Moj ti je savjet da bježiš od njega što dalje možeš Žali Bože iti jedne kune uložene u njega
__________________
Krenuo putem razuma pa uvidio da nemam kondicije
streetmachine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 16:37   #7
C3 1.4 SX Pack benzinjara - u godinu i pol dana dana prešao 9500 km, nikakvih problema još.

Mislim da većinu problema kod C3 imaju stariji HDI modeli, barem koliko sam čitao iskustva na netu...
Patton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 16:47   #8
U zadnje vrijeme često vozim Pluriel 1.4. benzinac koji je dosta sličan običnom C3. Ja to ne bi kupovao.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 23:03   #9
Quote:
Patton kaže: Pogledaj post
- u godinu i pol dana dana prešao 9500 km, nikakvih problema još.
ovo je jedan izuzetno relevantan podatak
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 01:51   #10
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ovo je jedan izuzetno relevantan podatak
sorry što upadam u temu ali

evo imam ja nekoliko pitanja.
imam renault lagunu 1.9 dci 2001 god. - odličan auto- ali jako me privlači citroenova hidraulika.
želim prodati lagunu i uzet citroena sa hidraulikom.
moje pitanje je kojeg uzeti volio bi ja c5 ali nisam siguran da to mogu.
kažu da je jako skup za održavanje.
dali xm ili xantia.
pitanje za one koji imaju takve aute koja su dobra ,a koja su loša iskustva s takvim autima.
šta se kod njih kvari, i koliko to košta.
kako se održava hidraulika.
da li odlazi ćesto ,kakvi su im motori (benzinci),ne bih dizela.
kakva im je limarija. elektronika,koliko košta kuplung set za takav auto , zupčasti remen,vodna pumpa, itd...
na šta treba obratiti pozornost pri kupnji takvog auta,kako odabrati dobro vozilo.
molio bi da odgovore ljudi koji se kuže i koji posjeduju takve aute.
MOJ TATA IMA GOLFA , KUPI PASSATA,ŠVABO OVO ŠVABO ONO I OSTALI KOJI NEMAJU POJMA O TOME ŠTA ZNAČI SJESTI U UDOBAN AUTO NEKA SE NE JAVLJAJU...MOLIM VAS
mihaelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 01:59   #11
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
e sad nemoj pretjerivat da je Clio veći od C3! to je stvarno liječenje kompleksa. C3 je prilično skučen za vanjske dimenzije i za današnje poimanje auta te klase, ali bar ima velik prtljažnik (čini mi se još uvijek najveći u klasi). a i osjećaj nije klaustrofobičan kao u Cliu jer je visok i ima zraka oko glave, dok si u Cliu stisnut sa svih 6 strana
imao sam saxo. mali izvana ali stane unutra brate mili šta oš. frendica ima c3 nema nikakvih problema benzinac je. a što se tiče prostora stari ima clio nije velik zapravo mali je... ja bi c3 na tvom mijestu
mihaelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 02:01   #12
Quote:
pandanax kaže: Pogledaj post
c3 Šta mislite o ovom autu. Cuo san i puno dobrih stvari o njemu, ali i puno loših. Npr. kažu da ima problema sa elektronikom i tako to... pa me zanima bi triba odabrat? Njega ili neki sličan?
uzmi citroen .
ne boj se ako je benzinac...provjereno
za dizele ne znam
mihaelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:23   #13
Planiram kupiti Citroen Xsara 1.4 (75 KS), 2003 god, 3 vrata, ima svu opremu i nekih 65 000 km. Ima li tko iskustva? Cijena dijelova i održavanja? Koja bi bila optimalna (realna) vrijednost (recimo da je registriran do kraja godine).
azzie83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 00:10   #14
Quote:
azzie83 kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti Citroen Xsara 1.4 (75 KS), 2003 god, 3 vrata, ima svu opremu i nekih 65 000 km. Ima li tko iskustva? Cijena dijelova i održavanja? Koja bi bila optimalna (realna) vrijednost (recimo da je registriran do kraja godine).
Nedavno se pričalo o tom autu na ovom forumu pa si malo potraži. Uglavnom, pripremi se na guranje uzbrdo
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 10:20   #15
1.4 HDi je jedan od najlošijih (ma nije jedan, najlošiji je sigurno) motora od PSA grupacije, ali onaj ko kaže da su jači HDi motori slabi i ne valjaju može se lijepo primit literature pa čitat malo dalje. 1.6 HDi od Nema i Berlinga savršeni za taj auto, a novi 2.0 HDi su odlični motori.

A pošto ima ljudi kojima auto nije auto ako nije iz Njemačke onda ću samo reći da BMW razvija motore u suradnji sa PSA grupacijom. Tako da uskoro možemo očekivati i tri cilindraše u BMWu trojci na tehnologiji JAKO bliskoj HDi motoru. Prve serije HDia, posebno 1.4 su bile za ništa, sada je situacija bolja ali nikako ga ne bih uzeo. Sve iznad toga, posebno 2.0 u C5ici je užitak.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 10:29   #16
Quote:
azzie83 kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti Citroen Xsara 1.4 (75 KS), 2003 god, 3 vrata, ima svu opremu i nekih 65 000 km. Ima li tko iskustva? Cijena dijelova i održavanja? Koja bi bila optimalna (realna) vrijednost (recimo da je registriran do kraja godine).
Ima brat ali tek 1-2mj. Veliki servis platio oko 3000kn. Potrošnja lagane vožnje malo ispod 6l. A sad ove ostale stvari ti mora neko ko ga ima duže. E da, slabo ide auto. Ali to već znaš. jer 75ks nejde bolje ni u jednom autu takve težine.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 10:42   #17
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
1.4 HDi je jedan od najlošijih (ma nije jedan, najlošiji je sigurno) motora od PSA grupacije
ajd molim te elaboriraj ovo valjda si mislio najslabiji....

Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
Tako da uskoro možemo očekivati i tri cilindraše u BMWu trojci na tehnologiji
trocilindras u bmw 3, jesi siguran
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 11:27   #18
Quote:
mihaelll kaže: Pogledaj post
sorry što upadam u temu ali

evo imam ja nekoliko pitanja.
imam renault lagunu 1.9 dci 2001 god. - odličan auto- ali jako me privlači citroenova hidraulika.
želim prodati lagunu i uzet citroena sa hidraulikom.
moje pitanje je kojeg uzeti volio bi ja c5 ali nisam siguran da to mogu.
kažu da je jako skup za održavanje.
dali xm ili xantia.
pitanje za one koji imaju takve aute koja su dobra ,a koja su loša iskustva s takvim autima.
šta se kod njih kvari, i koliko to košta.
kako se održava hidraulika.
da li odlazi ćesto ,kakvi su im motori (benzinci),ne bih dizela.
kakva im je limarija. elektronika,koliko košta kuplung set za takav auto , zupčasti remen,vodna pumpa, itd...
na šta treba obratiti pozornost pri kupnji takvog auta,kako odabrati dobro vozilo.
molio bi da odgovore ljudi koji se kuže i koji posjeduju takve aute.
MOJ TATA IMA GOLFA , KUPI PASSATA,ŠVABO OVO ŠVABO ONO I OSTALI KOJI NEMAJU POJMA O TOME ŠTA ZNAČI SJESTI U UDOBAN AUTO NEKA SE NE JAVLJAJU...MOLIM VAS
imam ti ja xantiu zasad nikakvih problema snjom hidraulika jos se nije kvarila motor 18i 16v odlican auto udoban na hidraulici samo trebas punit bombe svake godine i to je to xantie inace imaju probleme sa elektronikom npr. meni neradi rikverc svjetlo, i brzinomjer stalno je na 70 kolko god ubrzavo i smanjivo brzinu i eto ja imam sam rjeci pohvale za xantiu a vi drugi kak ocete...
marko_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 11:33   #19
Quote:
Tonii kaže: Pogledaj post
ajd molim te elaboriraj ovo valjda si mislio najslabiji....



trocilindras u bmw 3, jesi siguran
1. tri cilindra, bmw serije 3 --> autoklub broj 609, 22. veljače 2010.

- 1.5 motor s tri cilindra, snage 120 ili 150ks. također s PSA grupom se razvijaju snažni i štedljivi benzinci 1.4 i 1.6 od 110 do 170ks. Sve to možeš pročitat u navedenom broju autokluba

2. 1.4 HDi motor, jedan od štedljivijih motora na tržištu i bio bi odličan, ali motor se jako brzo (u nažalost velikom broju slučajeva) troši, ponekad nemirno radi, a posebno dolaze problemi ako je motor prošao 100 000km +... vjeruj mi, znam o čem pričam jer jako pun oradim sa Citroenima. Iako, u drugu ruku, taj motor za toliku snagu i konjažu dosta puno daje samo da se ne pokvari...

No kako bilo, u budućnosti će se poboljšati taj motor sigurno. Za sve ostale HDi modele same riječi hvale.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 12:27   #20
Quote:
Tonii kaže: Pogledaj post
ajd molim te elaboriraj ovo valjda si mislio najslabiji....



trocilindras u bmw 3, jesi siguran
Hm zašto ne, uvijek će biti ljudi koji će vozit bmw s 3 cilindra zbog nekih svojih razloga a bmw će tako ispuniti sve potrebne kvote auta s niskom emisijom. Većini onih koji znaju što je 6 cilindara neće pasti na pamet kupiti takav bmw no eto neki oće zbog niže cijene, potrošnje i slično.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.