Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2003., 21:22   #1
Ubijanje...

Dan je bio hladan i oblačan,bez trunke sunca.Nije bilo straha.Koliko se godina ovo skupljalo,koliko je godina trebalo za ovu odluku?Nije bilo lako očistiti posljednje ostatke nekakvog idiotskog čovjekoljublja ili savjesti,nekakvih kretenskih konvencija,ograničenja,tolerancije,kriterija...Sad a kad je odluka napokon pala u njemu struji krv,toplina uzbudjenja,kao neka davna sjećanja iz ranog djetinjstva,Njegova priča je puna svih mogućih klišeja,kontradikcija i nelogičnosti.Bolesna sramežljivost,očajnička potreba za bilo kakvom kompenzacijom,tolika distanciranost da bi duša vrištala od boli.Nekoliko pokušaja pomoći se slomilo.Nikad nije bio sa ženom.One su mu uvijek bile omražene i mistične,nije ih shvaćao,kako ta žena s vremenom počinje misliti o kontracepciji,pa kasnije na svijet donosi još više odvratnih.Sve mi se to gadilo.I sada je odlučio ubiti.Ne bi trebalo biti teško.Uostalom,i njega su ubili,pretvorilu u masu hoadajućih stanica koje shvaćajući svoju nemoć upadaju u očajničke trzaje.Važno je da u presudnom trenutku pokaže onoliko samilosti koliko su drugi pokazivali prema njemu.A to znači nikakvu.Sjedio je na klupi.Noć je bila svježa i vlažna.Mladi parovi bi se ljubili na klupi,udišući svoj miris parka i nečiji topli dah na koži.Osjetio je odavno nedoživljeni ushit išččekivanja.Ustao je i brzim korakom krenuo po ulici.Onda ih je vidio.Njihove istaknute obrve,mlade grudi,moderne frizure,glasan i iskren smijeh.Sve je bilo kod njih savršeno.Nije bilo straha.Društvo se razdvojilo.Sada je već bio sasvim blizu.Na ulici nije bilo nikoga,ali to mu u ovom trenutku ionako nije bilo važno.Nije dugo potrajalo.Kad su u njoj proradili nikad iskorišteni nagoni preživljavanja,kad je počela psovati,prijetiti,i na kraju samo moliti i plakati.Onoliko samilosti koliko su drugi pokazali prema tebi...Ja te odrešujem od tvojih grijeha,od tvoje igračke Bogu...Bilo je sjajno.Kao vodopad.Napokon je se osjećao živ.Napokon je osjećao nekakvu podražljivost.Dovraga,naradije bi skakutao ulicama!Kao da je cijeli život do sada bio predigra za ovaj dan.I vrijedilo je!Sada je znao svoj smisao i cilj.Ubijat će.One uspješne.Po njegovim kriterijima,koji nisu ni profit,ni korist...Ubijat će parove u parkovima,mlade zaljubljene djevojke,ubijat će sve više jer mu daje toplinu života,koju preuzima od umrlih...Sjajno,sjajno,sjajno...I znao je da će ga loviti,da će ga loviti kao psa,ali uživao je u tome,jer je će skrenuti pozornost,čitati u novinama o sebi...Ali živog ga neće uloviti...Bio je sretan...Vidio je i nove,samo su navirale,ne znajući sudbinu jedne od njih...Vidio je njihove grudi,usne,kosu,smijeh...Njihova oružja...Sve je bilo savršeno...Nije bilo straha...
Heinz_Guderian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 23:17   #2
Ili si ovo prepisao iz neke knjige ili si sam to smislio , u svakom slucaju uzbudljivo napisano, nazalost sve gluposti ali eto...
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 23:25   #3
Jel to scenarij za one tri vještice sa nove? Lijepo sročeno...
gidu10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 23:25   #4
Quote:
a-a-JaNeTrebamNikoga kaže:
Ili si ovo prepisao iz neke knjige ili si sam to smislio , u svakom slucaju uzbudljivo napisano, nazalost sve gluposti ali eto...
zašto misliš da su gluposti?
eto si se uzbudio...zašto?
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 14:23   #5
Quote:
a-a-JaNeTrebamNikoga kaže:
Ili si ovo prepisao iz neke knjige ili si sam to smislio , u svakom slucaju uzbudljivo napisano, nazalost sve gluposti ali eto...
Ma to je definitivno prepisano
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 16:20   #6
Quote:
a-a-JaNeTrebamNikoga kaže:
Ili si ovo prepisao iz neke knjige ili si sam to smislio
no kidding

baš razmišljam da napišem neku analizu ovog Klaudija i fantazistE. Hajnc je živa dosada prema ovo dvoje stvorenja
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 20:20   #7
Quote:
Mladi parovi bi se ljubili na klupi,udišući svoj miris parka i nečiji topli dah na koži.

Svoj miris parka...hahahahha...

Rual is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 17:19   #8
Znaš da su kritičari seronje. Samo ti piši.
A oni neka kažu od koga si prepisao.
young is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 16:02   #9
Guderian, ako ti išta znači,
stvarno imaš smisla
za
smisliti thread
koji zainteresira
masu
lj
u
d
i...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 15:13   #10
Roses are red,violets are blue
where's my shoe?
__________________
~If music is key to love,play on,play on,play on!~
Keira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.