Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2012., 10:52   #1401
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Mogu samo reći da je sramotno koliko je literature potrebno proći za usmeni ispit kolegija koji ti nikada neće trebati. Potrebno je uspoređivati literaturu i znati 154135131351 činjenicu.

Sramotno!!
znači, zahtjevna je žena?
uh...
tražimtražim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 13:12   #1402
Potrebno je proći čitavu literaturu s popisa jer je nedovoljno samo jedno, tipa Moguša. Prvo pitanje je: 'Što ste čitali od literature?'

Po mom mišljenju je bolje reći točno, tj. od Moguša to i to poglavlje, Lisac to i to itd., jer nema smisla da kasnije otkrije da nešto nije naučeno, a rečeno je da je. Zahtjevno je na kolokviju, a kamoli na ispitu.

Ne kažem da je nemoguće proći, ali je preteško za takav jedan kolegij.

Sretno!!
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 17:20   #1403
Pozdrav!!
Sad sam maturant i stavio sam na 1. mjesto engleski jezik i književnost, a na drugo mjesto povijest i hrvatski u Puli..

E sada, zanima me ima li prijemnog ispita? Jer sam čuo da za neke fakultete pošto se sad provodi sve to Bologni i radi mature nema prijemnog ispita.

Što se tiče tzk-a.. Ima li tog predmeta? Čuo sam kao da se može birati između trčanja, košarke, nogometa, itd.

Je li učenički dom daleko?
I ono najbitnije - molio bih nekoga tko je tamo da mi kaže je li teško i preporučuje li mi to? Talenta za engleski definitivno imam.

Ukoliko ne budem u Rijeci, ostajem u Puli sa poviješću i engleskim te u isto vrijeme ću odlaziti na tečaj engleskog!

Zahvaljujem unaprijed!
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 16:57   #1404
Pretpostavljam da znaš da je engleski u Ri dvopredmetan...
Što se tiče prijamnog, postoji nekakav tip provjere (pogledaj post na vrhu stranice) ali to se uvodi od ove godine prvi put tako da nemamo iskustava u vezi s tim. Ima primjer testa na stranici odsjeka...

Tjelesnog ima. I nije strašan izbor je: atletika, fitnes, aerobik, mali nogomet, odbojka... Mislim da je to sve...

Ja bih rekla da nije strašno teško na engleskom, a i ako te nešto zanima, sam se potrudiš oko toga. Tako da, ovisi o tome koliko te uistinu zanima ako stvarno imaš talenta, ne vidim problem, ali stvarno - tvoja odluka
Za dom...pa po meni nije baš blizu, ali ono...
dooh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 18:52   #1405
Ima još jedna stvar: koliko sam vidio, upisi budu tamo negdje sredinom 7. mjeseca? Ponavljam, ukoliko sam dobro shvatio

Ja od 15 do 28.7 naime neću biti ovdje jer ću pohađati ljetnu školu engleskog u Engleskoj Postoji li mogućnost da to roditelji obave??
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 21:00   #1406
Pozdrav
Imam jedno pitanje..zapravo dvoumim se između kulturologije i dvopredmetnog hrvatskog i pedagogije..ima možda ovdje netko tko to studira..što biste vi radije preporučili?
dorita-11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 13:55   #1407
Jesu sredinom mjeseca... A da nazoveš tete koje tu rade i pitaš kad dođe vrijeme za to?
Mislim da je moguće da te upišu roditelji - upisi su ispunjavanje 101 formulara i slikanje za iksicu, ali mislim da se slikati možeš i kasnije, zajedno s upisanima na jesenskom roku
Ipak, treba nazvati i pitati
dooh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 14:11   #1408
Dorita Svakako mislim da je bolje dvopredmetni nego kulturologija jer koliko vidim ovdje po komentarima od toga ti nema kruha.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 14:41   #1409
Quote:
dorita-11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Imam jedno pitanje..zapravo dvoumim se između kulturologije i dvopredmetnog hrvatskog i pedagogije..ima možda ovdje netko tko to studira..što biste vi radije preporučili?
Za kulturologiju sam cula da je zanimljiva i da nije pretjerano teska, a hrvatski bih ti preporucila jedino ako ga stvarno volis i ako te bas zanima.
Sto se pedagogije tice, isto ne znam, ali je na glasu kao jedan od laksih smjerova na FFRI.
Ja studiram hrvatski i za sada sam zadovoljna, iako ima kolegija koji su, po meni, prezahtjevni. Neki su i dosadni, ali, kazem, ovisi koliko stvarno volis taj hrvatski.
Nista se ne sekiraj, sve i da ti se ne svidi ono sto upises, lako se mozes prebaciti.
Sretno!
__________________
The only reason people get lost in thought is because it's unfamiliar territory.
Chupa*Chups is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 09:00   #1410
Ja opet, još jedna stvar me zanima. Evo i slike

http://i44.tinypic.com/29eoehu.jpg

Mene bi naime zanimalo povijest i engleski. Sad gledam ovo, piše samo povijest (dvopredmetni) a ne piše npr. s čime skupa bi se mogla povijest studirati? Da li ako npr. pustim to i kad se dođem upisivati postoji nekakva posebna procedura za odabrati što ću studirati uz povijest ili?
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 18:33   #1411
Svaki dvopredmetni na ffri možeš kombinirati s bilo kojim drugim dvopredmetnim. Prijavljuješ oba (u tvom slučaju i pov i ejk) ili koliko god ih želiš u postani student prijavi i upisjueš dva koja su ti najviše rangirana a na koja upadneš.
To je sve, nema ograničenja kombinacija
dooh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 19:03   #1412
Quote:
dooh kaže: Pogledaj post
Svaki dvopredmetni na ffri možeš kombinirati s bilo kojim drugim dvopredmetnim. Prijavljuješ oba (u tvom slučaju i pov i ejk) ili koliko god ih želiš u postani student prijavi i upisjueš dva koja su ti najviše rangirana a na koja upadneš.
To je sve, nema ograničenja kombinacija
Mene zbunjuje to što kada odaberem, u mojem slučaju povijest (dvopredmetni) nigdje ne vidim gdje piše da prijavim povijest i engleski.. Znači, imam samo opciju da stisnem " Odaberi " i to je to..
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 20:49   #1413
Ako sam dobro shvatila, da, samo stisneš 'odaberi' za jedan pa zatim i za drugi predmet...
dooh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 00:11   #1414
Quote:
awesome43 kaže: Pogledaj post
Mene zbunjuje to što kada odaberem, u mojem slučaju povijest (dvopredmetni) nigdje ne vidim gdje piše da prijavim povijest i engleski.. Znači, imam samo opciju da stisnem " Odaberi " i to je to..
Dooh ti dobro reče, moraš odabrat oba predmeta i onda se nadat da ćeš upast na oba. Pazi kod postavljanja liste prioriteta jer je prošle godine to bilo malo zajebno ako nisi upao na jedan. Recimo, ako ti je 1. dvopredmetna povijest, 2. dvopredmetni engleski, 3. jednopredmetni hrvatski, 4. dvopredmetna pedogogija, a ne upadneš na engleski, a na sve ostalo da, sustav te upisuje na povijest i pedagogiju jer je to (1+4)/2=2.5 što je viši prioritet od 3., jel'. Ali možda su to ove godine promijenili. Tko će znat.
Alayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 22:40   #1415
http://i43.tinypic.com/u6a9v.jpg

Nadam se da sam napokon dobro stavio? haha
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 00:49   #1416
Maturanti, da li postoji opcija vanrednog studiranja na FFRI-u? Nisam više sigurna kako to funkcionira..
MateaLac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 21:21   #1417
Zna li netko od čega se sastoji razlikovni ispit za upis na diplomski studij pedagogije, za studente sa drugih studija? Prekopah sve i nigdje ne piše što treba, samo piše da je potrebno položiti. Hvala!
student2810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 16:29   #1418
Ima li možda netko ovdje da je na FFRI i da je išao na Ruski jezik 1 ili Poljski jezik 1 da mi ukratko napiše kakvi su ti kolegiji jer nas par razmišlja da uzmemo to kao izborni...
Alegorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 21:11   #1419
Nemojte upisivati hrvatski ako niste spremni učiti brdo nepotrebnih gluparija:3. Ili ga volite, kao neki nesretnici ovdje . Ne, šalu na stranu, hrvatski je težak. Zahtjevan. Katedra na kroatistici je grozna. Profesori su dosta neljubazni. I tako to.
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 17:39   #1420
Nisam osobno išla na te izborne, ali znam neke informacije od pojedinaca s moje grupe koji su išli.

Prof. na ruskom je ok i većina je nastavila ići i dalje jer imaju ti stupnjevi po semestru.
Prof. na poljskom je iskompleksirana koja krešti po grupi 'Jel ste glupi da ne znate?!'. Uče se brojevi i osnove gramatike.

To je to što ja znam, a i nije od neke pomoći.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.