Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2007., 10:34   #81
Bolje ostani u Hrvatskoj.
Zemlja bez mirisa,ljudi bez osjecaja.
Financijski ako i nades jednog dana posao,zivotarit ces od prvog do prvog a popiti kavu ce ti biti veliki luxuz.
Zato,,,,nemoj ovdje niti kao turist!
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:37   #82
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Bolje ostani u Hrvatskoj.
Zemlja bez mirisa,ljudi bez osjecaja.
Financijski ako i nades jednog dana posao,zivotarit ces od prvog do prvog a popiti kavu ce ti biti veliki luxuz.
Zato,,,,nemoj ovdje niti kao turist!
da slazem se, nisam osobno nikad bila u Svedskoj, ali dolazi u goste mojoj sestricni ona Hr.On Svedanin...pokopala im moja sestricna mamu,ugostili su ih na 2 tjedna sa troje djece, ni hvala im nisu rekli, a kamoli donjeli neke kekse i kakvu kavu kak Bog zapovjeda na selu..strasna sramota....a imam tu u Engleskoj(zivim),od moga muza vjencanog kuma cura, zive u Bristolu, dobra cura, down to earth,dobra prijateljica, al boze mili kad dodu kod nas ja kuham dorucak, pa rucak, pa sve po redu, a kad dodemo kod njih, ona samo sjedi, moramo van na dorucak, ak necemo umrijet od gladi...i tak
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:51   #83
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
da slazem se, nisam osobno nikad bila u Svedskoj, ali dolazi u goste mojoj sestricni ona Hr.On Svedanin...pokopala im moja sestricna mamu,ugostili su ih na 2 tjedna sa troje djece, ni hvala im nisu rekli, a kamoli donjeli neke kekse i kakvu kavu kak Bog zapovjeda na selu..strasna sramota....a imam tu u Engleskoj(zivim),od moga muza vjencanog kuma cura, zive u Bristolu, dobra cura, down to earth,dobra prijateljica, al boze mili kad dodu kod nas ja kuham dorucak, pa rucak, pa sve po redu, a kad dodemo kod njih, ona samo sjedi, moramo van na dorucak, ak necemo umrijet od gladi...i tak
Di vi nađete sve te ljude? Živim u Danskoj i nikada mi ljudi ne dolaze u goste a da ne donesu bocu pića, cvijeće ili nešto slično. A kad god su nas posjećivali u hr donijeli bi nešto mojim starcima. Uostalom kažeš da je ona hrvatica što znači da nije stvar nacije već karaktera. A ova engleska frendica je jednostavno lijena, il ne zna žena kuhati.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 11:18   #84
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Di vi nađete sve te ljude? Živim u Danskoj i nikada mi ljudi ne dolaze u goste a da ne donesu bocu pića, cvijeće ili nešto slično.
Mislim da je vama koji ste isli van tako da vam je partner domaci integracija ipak osjetno laksa. A i za ocekivati je da su pogledi vasih partnera na druzenja i drustveni zivot dosta kompaktibilni s vasima. Zato valjda brzo i naidjete na ljude koji vam odgovaraju u tom smislu.

A kada covjek vani gradi drustveni zivot od nule, onda se nerijetko sretne s nekim mu neobicnim navikama domacih koje mu kao takve moraju sjesti. Ali dobro, uz nesto truda covjek kad-tad naleti na ljude na istoj valnoj duljini, pa onda takva prijateljstva valja zadrzati i njegovati. Vjerujem da se u svakoj zemlji mogu pronaci ljudi koji ti odgovaraju, pa tako i u dalekoj Svedskoj.

Ono na sto nikako ne mozes utjecati je klima.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 20:00   #85
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Di vi nađete sve te ljude? Živim u Danskoj i nikada mi ljudi ne dolaze u goste a da ne donesu bocu pića, cvijeće ili nešto slično. A kad god su nas posjećivali u hr donijeli bi nešto mojim starcima. Uostalom kažeš da je ona hrvatica što znači da nije stvar nacije već karaktera. A ova engleska frendica je jednostavno lijena, il ne zna žena kuhati.
ma imam ja svojih dobrih prijateja kolko hoces tu u UK, ovi su neko koga smo upoznali neposredno, znaci nismo ih mi birali, nego ih slucajno znamo, ma dobra je ta Svedanka u UK, mozda stvarno nezna kuhati?
inace nemogu reci da je skrta...ali ovo od moje sestricne kumovi, su stvaaarno prevrsili, ona je Hrvatica, al odrasla tamo, mozda zato nezna reda...sprd ju bilo, puj puj
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 17:04   #86
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
ali ovo od moje sestricne kumovi, su stvaaarno prevrsili, ona je Hrvatica, al odrasla tamo, mozda zato nezna reda...sprd ju bilo, puj puj
Slažem se Ja sam samo htjela reći da imam takvih neodgojenih svugdje, pa i u Lijepoj našoj
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 17:08   #87
Quote:
gatto kaže: Pogledaj post
Mislim da je vama koji ste isli van tako da vam je partner domaci integracija ipak osjetno laksa. A i za ocekivati je da su pogledi vasih partnera na druzenja i drustveni zivot dosta kompaktibilni s vasima. Zato valjda brzo i naidjete na ljude koji vam odgovaraju u tom smislu.
Potpuno si u pravu. Ja sam došla na "pripremljen" teren. Mene susjedi ne gledaju kao imigranticu koja im se uselila i otela fini danski stan već kao Dančevu ženu. Nisam morala "dokazivati" da nisam jadno neodgojeno stvorenje s balkana.


.

Quote:
gatto kaže:
Ono na sto nikako ne mozes utjecati je klima.
ne spominji mi klimu Kad se sjetim one mrakače dođe mi da se razvedem
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 10:19   #88
U Rusiju treba bezati iz ove Skandinavije ili otici u Srbiju i pronaći casnu pravoslavnu ženu, ovo je sine sve bezosecajno, neotesano i puno suludih namera i ideja. Javila mi se sinoć mailom jedna fina Ruskinja, trazi žena muza...ne može da ga nadje..
Naci bilo koju siromasnu srpkinju ili pak Ruskinju casnu samo ne ovaj proliv i sljam iz Skandinavije... Ovde je brak puko kao institucija, niko nikoga ne postuje 2 %, žena brise patos sa muzevima.. ...e se gde stigne,,,... Sve je nastrano i izopaceno..
...es ženu koja od svakog sporta i svake oblasti zivota najviše voli da siri noge a druga strana medalje je čist blam.. Meni treba žena, majka, saputnica a ne droca. Imao sam prilike da idem sa njima u mrak. ,riba mi se podsmeva, neću da gubim brak zbog smrdljive vagine pa makar onanisao svaki dan po wc...
One misle da su Srbi niza bica i vide samo onu stvar u tebi... ogaranicene žene i narod.. Ako castis devojku picem odmah ocekuje da hoće da je muvas i vadis interes od nje, riba ne shvata za kavaljerstvo, za muskost, odmah planira akciju, ovo je zemlja ili se zakaci za nju ili otkaci. Čak te i kuci zovu telefonom, uznemiravaju.. to je sve sljam od ljudi, daj mu alkohol u ruku, drogu pod nos, pola nacije je pod pederstvom, ala ...e medija ovde sine, dupe nam pomera propaganda tv, internet...
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 21:07   #89
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
da slazem se, nisam osobno nikad bila u Svedskoj, ali dolazi u goste mojoj sestricni ona Hr.On Svedanin...pokopala im moja sestricna mamu,ugostili su ih na 2 tjedna sa troje djece, ni hvala im nisu rekli, a kamoli donjeli neke kekse i kakvu kavu kak Bog zapovjeda na selu..strasna sramota....a imam tu u Engleskoj(zivim),od moga muza vjencanog kuma cura, zive u Bristolu, dobra cura, down to earth,dobra prijateljica, al boze mili kad dodu kod nas ja kuham dorucak, pa rucak, pa sve po redu, a kad dodemo kod njih, ona samo sjedi, moramo van na dorucak, ak necemo umrijet od gladi...i tak
svedani su inace "poznati" tj.ko njih je normalno da se nekome ne kupuje nesto ka se dode u posjete itd...jedino ako se useljavas prvi put u stan, onda ti kupe cvice al da imaju nesto u sebi ljudsko....no way cast iznimkama...
samantha-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 21:10   #90
telefonom, uznemiravaju.. to je sve sljam od ljudi, daj mu alkohol u ruku, drogu pod nos, pola nacije je pod pederstvom, ala ...e medija ovde sine, dupe nam pomera propaganda tv, internet... [/QUOTE]
zalosno al istinito...
da ne kazen kako smo im mi balkanci...trn u oku
samantha-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 22:04   #91
Samo jedna stvar

Obracam se onima sto se zale na ovu drzavu koja ih je primila objerucke a koji su dosli iz picke materine pa seru tu na forumu.

Nema nijednog od tih seratora da nije primio neku pomoc odavde.Pa vratite se odakle ste i dosli samo nemojte kenjati kako vam je lose.

Ili se navikavajte na ovaj nacin zivota ili zacepite usta i nazad u rodno selo.

Med vänligt hällsning Mr.H
__________________
I think this is a begining off beautiful friendship
Mr.H is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 02:20   #92
Quote:
La Havre kaže: Pogledaj post
U Rusiju treba bezati iz ove Skandinavije ili otici u Srbiju i pronaći casnu pravoslavnu ženu, ovo je sine sve bezosecajno, neotesano i puno suludih namera i ideja. Javila mi se sinoć mailom jedna fina Ruskinja, trazi žena muza...ne može da ga nadje..
Naci bilo koju siromasnu srpkinju ili pak Ruskinju casnu samo ne ovaj proliv i sljam iz Skandinavije... Ovde je brak puko kao institucija, niko nikoga ne postuje 2 %, žena brise patos sa muzevima.. ...e se gde stigne,,,... Sve je nastrano i izopaceno..
...es ženu koja od svakog sporta i svake oblasti zivota najviše voli da siri noge a druga strana medalje je čist blam.. Meni treba žena, majka, saputnica a ne droca. Imao sam prilike da idem sa njima u mrak. ,riba mi se podsmeva, neću da gubim brak zbog smrdljive vagine pa makar onanisao svaki dan po wc...
One misle da su Srbi niza bica i vide samo onu stvar u tebi... ogaranicene žene i narod.. Ako castis devojku picem odmah ocekuje da hoće da je muvas i vadis interes od nje, riba ne shvata za kavaljerstvo, za muskost, odmah planira akciju, ovo je zemlja ili se zakaci za nju ili otkaci. Čak te i kuci zovu telefonom, uznemiravaju.. to je sve sljam od ljudi, daj mu alkohol u ruku, drogu pod nos, pola nacije je pod pederstvom, ala ...e medija ovde sine, dupe nam pomera propaganda tv, internet...

O jarane, pa kod vas je gore nego u Kanadi. Ma najbolje je otic na Kubu i kupis zenu za dvajst dolara. I to jos biras koju oces
I posebno se cuvaj tih "finih i postenih" opajdara. Moze se lako desit da na kraju to bude musko, a ne nikakva zena. Ako ti bude lovu trazila za ovo ili ono, e to ti je to. Cista navlakusa.
Vasa Kojot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 17:53   #93
Quote:
Mr.H kaže: Pogledaj post
Obracam se onima sto se zale na ovu drzavu koja ih je primila objerucke a koji su dosli iz picke materine pa seru tu na forumu.

Nema nijednog od tih seratora da nije primio neku pomoc odavde.Pa vratite se odakle ste i dosli samo nemojte kenjati kako vam je lose.

Ili se navikavajte na ovaj nacin zivota ili zacepite usta i nazad u rodno selo.

Med vänligt hällsning Mr.H
Svedska je uistinu objerucke primila sve primitivce sa prostora bivse drzave koji danas uzivaju u finim stanovima i toploj vodi koju do jucer su mogli samo sanjati u svojim selendrama.

Isto tako,dana je svima sansa za skolovanjem i napretkom.Znaci mozes ovdje startati sa nulom i postici jako puno toga.

Svedani su izuzetno dobri ljudi,razumni i tolerantni sto nasi jarani i bolani iskoristavaju na sve moguce nacine.

U mojim prijasnjim odgovorima pisao sam kako nema nekih bitnih razloga za doseljenjem ovdje u ekonomskom pogledu jer se zivi prosjecnim zivotom kakvim zivi vecina u Hr.

Uglavnom ako zelis naprijed moras se jako potruditi ali to je svugdje tako.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 17:56   #94
Quote:
La Havre kaže: Pogledaj post
U Rusiju treba bezati iz ove Skandinavije ili otici u Srbiju i pronaći casnu pravoslavnu ženu, ovo je sine sve bezosecajno, neotesano i puno suludih namera i ideja. Javila mi se sinoć mailom jedna fina Ruskinja, trazi žena muza...ne može da ga nadje..
Naci bilo koju siromasnu srpkinju ili pak Ruskinju casnu samo ne ovaj proliv i sljam iz Skandinavije... Ovde je brak puko kao institucija, niko nikoga ne postuje 2 %, žena brise patos sa muzevima.. ...e se gde stigne,,,... Sve je nastrano i izopaceno..
...es ženu koja od svakog sporta i svake oblasti zivota najviše voli da siri noge a druga strana medalje je čist blam.. Meni treba žena, majka, saputnica a ne droca. Imao sam prilike da idem sa njima u mrak. ,riba mi se podsmeva, neću da gubim brak zbog smrdljive vagine pa makar onanisao svaki dan po wc...
One misle da su Srbi niza bica i vide samo onu stvar u tebi... ogaranicene žene i narod.. Ako castis devojku picem odmah ocekuje da hoće da je muvas i vadis interes od nje, riba ne shvata za kavaljerstvo, za muskost, odmah planira akciju, ovo je zemlja ili se zakaci za nju ili otkaci. Čak te i kuci zovu telefonom, uznemiravaju.. to je sve sljam od ljudi, daj mu alkohol u ruku, drogu pod nos, pola nacije je pod pederstvom, ala ...e medija ovde sine, dupe nam pomera propaganda tv, internet...
Dobro misle.U vezi nizih bica.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 00:21   #95
Quote:
Mr.H kaže: Pogledaj post
Obracam se onima sto se zale na ovu drzavu koja ih je primila objerucke a koji su dosli iz picke materine pa seru tu na forumu.

Nema nijednog od tih seratora da nije primio neku pomoc odavde.Pa vratite se odakle ste i dosli samo nemojte kenjati kako vam je lose.

Ili se navikavajte na ovaj nacin zivota ili zacepite usta i nazad u rodno selo.

Med vänligt hällsning Mr.H
ajd molim te, zakaj odma sve shvacas tak crno.. pa ne pljuje nitko po Svedskoj...mi samo pricmo o MENTALITETU ljudi...a i nisu svi ljudi isti.....ima i kod nas seratora...
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 04:38   #96
Quote:
Mr.H kaže: Pogledaj post
Obracam se onima sto se zale na ovu drzavu koja ih je primila objerucke a koji su dosli iz picke materine pa seru tu na forumu.

Nema nijednog od tih seratora da nije primio neku pomoc odavde.Pa vratite se odakle ste i dosli samo nemojte kenjati kako vam je lose.

Ili se navikavajte na ovaj nacin zivota ili zacepite usta i nazad u rodno selo.

Med vänligt hällsning Mr.H
mene smeta sto vi tamo u svedskoj u pokrajni ninckof radite sranja s pigvinima pa dokle cete tako
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 05:03   #97
Quote:
dr.kronja is back kaže: Pogledaj post
mene smeta sto vi tamo u svedskoj u pokrajni ninckof radite sranja s pigvinima pa dokle cete tako
Ma zdraaaavo Svecka, pigvini zdraavooooo, u Sveckoj nemiri zdraaavooooo

sace nas izbrisat garant
Vasa Kojot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 05:13   #98
Quote:
Vasa Kojot kaže: Pogledaj post
Ma zdraaaavo Svecka, pigvini zdraavooooo, u Sveckoj nemiri zdraaavooooo

sace nas izbrisat garant
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 08:40   #99
Quote:
Mr.H kaže: Pogledaj post
Obracam se onima sto se zale na ovu drzavu koja ih je primila objerucke a koji su dosli iz picke materine pa seru tu na forumu.

Nema nijednog od tih seratora da nije primio neku pomoc odavde.Pa vratite se odakle ste i dosli samo nemojte kenjati kako vam je lose.

Ili se navikavajte na ovaj nacin zivota ili zacepite usta i nazad u rodno selo.

Med vänligt hällsning Mr.H
slusaj ti...najprije promjeni balkan atitude drugo...ne laj ka nemas pojma, o kome il o cemu je ric.....ka seres, seri konkretne stvari...
samantha-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 08:55   #100
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
da slazem se, nisam osobno nikad bila u Svedskoj, ali dolazi u goste mojoj sestricni ona Hr.On Svedanin...pokopala im moja sestricna mamu,ugostili su ih na 2 tjedna sa troje djece, ni hvala im nisu rekli, a kamoli donjeli neke kekse i kakvu kavu kak Bog zapovjeda na selu..strasna sramota....
meni je divno u životu vidjeti primjerke koji mogu, pa i najmanji generalni zaključak o naciji donijeti, na osnovi jednog primjera.

pitam se, što bi jedan šveđanin, trebao misliti o hrvatu koji ima PTSP i odjebe neku gospođu na jednoj večeri oko neke sitnice

meni su takvi zaključci sramotni. ali to ovisi o karakteru i svijesti osobe koja tako razmišlja.
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.