Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2011., 09:14   #81
Meni su na sistematskom našli isto problem s prostatom. PSA marker je povišen no ja nemam nikakvih simptoma, nikakvih bolova. Ali imam genetski faktor. Jedino promaže pregled urologa za točnu dijagnozu. Ne znam koliko je suprug star ali ti problemi to je vrlo uobičajeno kod muškaraca visoke srednje ili starije dobi (od 50 nadalje) i jako ovisi o genetskom faktoru. Ja sam se dobro informirao oko toga kada su mi rekli da imam problema. Ali ako ga stvarno boli to je sigurno jako neugodno i lako moguće da je izgubio volju za seksom. Hm, ali ne znam što ga to boli! Prostata u pravilu ne boli jedino ako je povećana pa mu pritisne mokraćni kanal i ne može mokriti. Da to može biti gadno...Inače te zavlači sa gubljenjem volje za seksom. Ja te probleme nemam. Upravo suprotno imam izraženiju potrebu kad sam prošao neke tretmane. Čak su neki ljudi ovdje pisali da im je preporučeno što više seksa (do 5 puta tjedno). Jer to je "vježba" za dobar tonus prostate. Inače funkcija i rad prostate je obzirom na razvoj medicine iznenađujuće neistraženo područje. Ima tu previše "možda" i "ako".
Acountant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 21:04   #82
Unhappy problemi sa prostatom

moj djed ima problema sa prostatom, nedavno su mu uzeli uzorak i sad čekamo rezultate. nisam baš upućena niti u cijelu situaciju s njim (on i baka su dosta zatvoreni po pitanju toga) niti sa problemima prostate u globalu.

no, sad me baka zamolila da se raspitam malo (provjerim na internetu) dali ima nešto što djed nebi smio raditi. tipa dali bi mu smetali ili su zabranjeni fizički radovi.

pa ako bi mi mogli općenito malo o tome reći.. što da radi, na šta da pripazi i slično..

hvala unaprijed
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 12.05.2011., 09:09   #83
Vetom

Molim ako netko zna za lijek Vetom.
Kako imam problema sa prostatom (povišeni PSA) malo sam se raspitao i saznao za llijek koji se zove Vetom. Proizvodi se u istraživačkom centru Koltsovo pokraj Novosibirska. Ima ga za kupiti u zemljama bivšeg Sovjetskog saveza i u SAD i V. Britaniji. Proguglao sam preko interneta i našao mnogo interesantnih podataka i web stranica o tome. Dobio sam također info iz Rusije. Radi se o probiotiku koji sadrži bakteriju Baucilius (ili tako nešto, nisam medicinske struke). Navodno lijek djeluje nešto kao "prirodni interferon". Navodno bakterija djeluje na limfocite koji onda proizvode ne znam što (Ako sam ja to sve dobro razumio).Ima raznih vrsta i djeluje na probavni trakt i dijelove za razmnožavanje. Ima Vetom 1,1 do Vetom 5 i ovisno o problemima pije se razna vrsta lijeka. Za prostatu treba Vetom 1,1. U istočnim zemljama puno ga piju žene. Rusi me uvjeravaju da sigurno djeluje da ima puno njihovih znanaca kojima jako pomaže. Nazivaju ga imuno stimulatorom. I jedna ruskinja mi je rekla da ga ona stalno pije i da je njoj jako pomaže. E sad taj lijek nije službeno registriran, može se kupiti bez recepta a prodaje pod veterinarski lijek (nemojte mi se smijati please!). Iako tamo svi znaju da je to za ljude. I nije skup. Kada sam pitao zašto rečeno mi je "boljšoji procenti" za registraciju. Nije mi ga problem nabaviti samo da li biti pokusni kunić? Kažu da se čovjek može loše osjećati da je to individualno baš kao da se troši medicinski interferon.
Dakle zna li netko nešto o tome i da li je eventualno netko pio i kakvi su bili rezultati?

Zadnje uređivanje Acountant : 12.05.2011. at 09:13. Reason: dopuna
Acountant is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 22:13   #84
Ispričavam se što dižem temu, ali u totalnoj sam komi.

Naime, tata mi već tjedan i pol trpi jaku bol u donjem dijelu leđa i sad se ona spušta u predio prepona (kaže da ga na momente ''probode''), dosta je u zadnje vrijeme smršavio (iako ima jednak apetit kao i prije) i sad me užasno strah karcinoma prostate (oduvijek s njom ima problema).

Ja nisam iz Hrvatske, tako da tek sad kad sam došla na ljetovanje saznajem za ove probleme i pitala sam ga za njegovu doktoricu (koja me prije 2 dana odje samo tako), nalaze koje je obavljao, i rekao mi je da je prije jedno tri mjeseca vadio krv, davao stolicu i mokraću i da su nalazi bili u redu, sve u granicama normale. E sad, ono što mene zanima je je li moguće preko tih nalaza ustvrditi da nema opcije za karcinom prostate?

Dobila sam živčani slom kad sam čula čitavu priču, sutra ga vodim na preglede, da obave markere i sve što treba, ali molim vas odgovor na pitanje, da noćas mogu oči sklopiti.

Unaprijed hvala.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 18:37   #85
Nitko ne odgovara na post iznad, nekako se nadam da će na ovaj...

Bili smo danas na vađenju krvi, povišeni su mu leukociti (blizu 10) i sedimentacija (30), željezo je palo na 8, a što se markera tiče - PSA je isto 8, i na temelju toga je dobio uputnicu za urologa pa sad čekamo da dođemo na red...može li biti da je prije riječ o kroničnoj antibakteriskoj upali prostate?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...

Zadnje uređivanje Nicole_Lilly : 03.08.2011. at 18:53.
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 23:46   #86
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Nitko ne odgovara na post iznad, nekako se nadam da će na ovaj...

Bili smo danas na vađenju krvi, povišeni su mu leukociti (blizu 10) i sedimentacija (30), željezo je palo na 8, a što se markera tiče - PSA je isto 8, i na temelju toga je dobio uputnicu za urologa pa sad čekamo da dođemo na red...može li biti da je prije riječ o kroničnoj antibakteriskoj upali prostate?
ima valjda neku upalu, mogu biti i bubrezi sve je to povezano, moj tata je znao imati i više od 10 PSA, normalno je do 4, leukociti i sedimentacija normalni, a kad je išo na biopsiju prostate uvijek je bila upala
ovo može biti povezano i sa bubrezima, bubrežnim kanalima, prostatom sve skupa u jednoj upali, najbolje će ti reći urolog kod svakog je problem s prostatom drugačiji, znam da je mog šogora bolilo u preponama i leđima kad je imao zaštopane bub kanale i kamenac u bubregu
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 13:32   #87
Quote:
sparina123 kaže: Pogledaj post
ima valjda neku upalu, mogu biti i bubrezi sve je to povezano, moj tata je znao imati i više od 10 PSA, normalno je do 4, leukociti i sedimentacija normalni, a kad je išo na biopsiju prostate uvijek je bila upala
ovo može biti povezano i sa bubrezima, bubrežnim kanalima, prostatom sve skupa u jednoj upali, najbolje će ti reći urolog kod svakog je problem s prostatom drugačiji, znam da je mog šogora bolilo u preponama i leđima kad je imao zaštopane bub kanale i kamenac u bubregu
Hvala ti puno na odgovoru! Bila sam uvjerena da nitko neće odg.

Išli smo baš danas naručiti se kod urologa, i fino su mu najraniji termin dali za 3 mjeseca. Tako da razmišljam da ga vodim privatniku, pa ne mogu ga pustiti da čeka gotovo mjesec dana s takvom boli.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 00:07   #88
pa najbolje je ako ima bolove odmah naći nekoga, po bolnicama se stvarno dugo čeka, a sad su još i godišnji pa i nema toliko dr koliko bi trebalo
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 00:29   #89
^Je, tako sam i napravila, odmah su nas naručili i sada su nas poslali dalje na punkciju, pa ćemo vidjeti.

Samo, zanima me još samo jedna stvar - ako je PSA 8, može li se isključiti sekundarizam? Doktorica mi ga je spominjala (zbog boli u preponi/križima) i bacila mi je bubu u uho. Nije li u tom slučaju PSA puno viši?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 01:22   #90
to ćeš morati ipak konzultirati stručnu osobu za to, ja ti se baš ne kužim previše u muške stvari, znam za neke slučajeve kak je njima bilo, a opet kod drugih drugačije, svaka bolest,simptomi.......je individualno, najbolje je slušat dr kaj veli
glupo je pisat nečiji slučaj pod iste ili slične simptome, na kraju ispadne sasvim nešto drugo
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 13:07   #91
Problemi sa prostatom, molim pomoć!

Pozdrav svima, eto ako mi itko moze pomoći bio bih vam jako zahvalan...
Uglavnom imam 25 godina, i imam povećanu prostatu trenutno, ono lezim i muči me, plus imam bolove u trbuhu prije svakog pišanja, prije nego što krene mokraća, me jako boli, doli, dok ne krene, i onda je u većini slučajeva zuta...
I prije me to mučilo i bio sam na brisu i pio neke lijekove i opet se vraća, sad se brinem dali mogu ostati neplodan zbog toga i dali me mozete uputiti provjerenom liječniku, koji bi mi mogo reći pravo stanje...i stopala su mi ladna, i ruke nekad..
Dali ovo mogu riješiti nekim čajevima ili prirodnim putem? hvala.
John Doe 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 18:42   #92
Quote:
John Doe 11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, eto ako mi itko moze pomoći bio bih vam jako zahvalan...
Uglavnom imam 25 godina, i imam povećanu prostatu trenutno, ono lezim i muči me, plus imam bolove u trbuhu prije svakog pišanja, prije nego što krene mokraća, me jako boli, doli, dok ne krene, i onda je u većini slučajeva zuta...
I prije me to mučilo i bio sam na brisu i pio neke lijekove i opet se vraća, sad se brinem dali mogu ostati neplodan zbog toga i dali me mozete uputiti provjerenom liječniku, koji bi mi mogo reći pravo stanje...i stopala su mi ladna, i ruke nekad..
Dali ovo mogu riješiti nekim čajevima ili prirodnim putem? hvala.
Potreban je urološka obrada,to je sve što mogu reći na osnovu podataka koje imam.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 12:48   #93
pozrdav ljudi!!
ovako, tata mi sad već nekoliko mjeseci vuče tu upalu prostate. kljukali su ga sa antibioticima i kao bilo je sve u redu. sad je ponovno išao na ultrazvuk i vele mu da nije dobro i ponovno ga šalju urologu. ja se samo bojim da će ga on opet malo zalječiti tim antibioticima i to je to.
inače nisam baš ljubitelj farmaceutskih lobija, pa sam se malo raspitivala o alternativnim ljekovima i čula sam za to neko IONSKO SREBRO pa me zanima ima li itko kakvih iskustava???
Hvala
__________________
i see a red door and i want to paint it black
ponita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 16:14   #94
Poštovane forumašice i forumaši,

prema pravilima pdf-a Zdravlje nije dopušteno raspravljati i dijeliti iskustva u vezi alternativnih načina "liječenja", uključujući i koloidno srebro/srebrnu vodu, MMS, homeopatiju, bioenergiju itd., te takve rasprave nisu dobrodošle i smatraju se nepoželjnima.

Za takve teme postoji ppdf Alternativno liječenje, a tema koju konkretno tražite je ova (kliknuti na link) te Vas molim da na toj temi postavite svoj upit.

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 05.07.2012. at 16:51.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 14:36   #95
Pozdrav svima još jednom.

Tata mi je ovaj tjedan bio na citološkoj punkciji prostate. I sad, odjednom, osjeća strašne bolove dok mokri, ide i po preko 15x noću mokriti. To se nikada prije tog pregleda nije događalo, jel' moguće da je povezano s time?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 18:21   #96
Prostata

Zna li tko ,dali postoji kakav recept (prirodni),za "SMANJENJE" prostate , ili lijek koji je učinkovit po tom pitanju?

Zadnje uređivanje odalv : 09.04.2013. at 18:31. Reason: promjena naslova
odalv is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 11:02   #97
Pozdrav svima.

Može li mi netko objasniti nalaz UZV-a: Prostata je inhomogenije strukture u dorzalnom dijelu - UZ znaci kroničnih upalnih promjena.

Moram napomenuti kako ne osjećam nikakve probleme prilikom mokrenja ili slično.

Hvala.
uzurpator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 15:00   #98
Danas nakon 13 godina pisanja na ovome Pdf....se mi smije kao i na drugima.
Pokusas dati savjet ali su svi pametni i nebi procitali to je tesko ...jos i pisu zasto pisem ....svatko znade Googlati....ne u 2003 malo se je pisalo opsirno koliko sam ja tema napisao o svim /mnogima bolestima.

Necu dalje samo procitajte moj potpis....kaze sve....3 raka i mokracna vrecica.

Pozdrav svima pametnima.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 17:34   #99
Pitanje, jučer navečer sam kod mokrenja primjetio razrjeđenu krv, par flekica...prestravio sam se, naravno, i otišao spavati jedva zaspao. Ujutro sam po rasporedu otišao na wc, mokraća normalna.

Kako sam cijeli dan u stolici, jedem relativno smeće i ne pijem previše vode, pa sam tek popodne otišao na drugo mokrenje, opet kap krvi, crvena. Počeo sam čitati po internetu moguće dijagnoze, ići ću kod svog doktora drugi tjedan.

Pred malo sam popio oko 2 litre vode u 5 minuta i odmah me potjeralo na wc, mokraća prozirna, bez krvi. Kako to sad ima pa nema? Odakle dolazi?
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 22:30   #100
Nisi se ti dovoljno prestravio.
Ne možeš za takve probleme tražiti ni naći lijeka na forumu. Postoji dosta razloga zbog kojih muškarci mogu imati krv u mokraći od bezazlenog do opakog pa se lijepo izvoli javiti svom doktoru da ti da uputnicu za urologa. Ako čekaš ove državne možeš krepat dok dođeš na red pa ako možeš idi privatno kod provjerenih. Prije toga kod svog doktora napravi sve krvne i mokraćne kontrole jer se zna dogoditi da ponekad i oni otkriju neki slučaj.
Aestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.