Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 13:03   #81
Quote:
nena0303 kaže: Pogledaj post
jel te bolio stomak dok si pila antibiotike?mene zna često bolit stomak!ne znam da li je to od tableta?
joj ne sjećam se,ali mislim da nije.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 13:41   #82
I ja sam je imala, kljukala se antibioticima i nisam je se uspjela riješiti u trudnoći. sa trudnoćom je sve bilo ok, jedino mi je malac vjerojatno pokupio infekciju od mene na porodu, jer sam dugo bila otvorena i dugo je trajalo (rekli su da je od toga), pa smo ostali 7 dana u bolnici jer je primao antibiotike
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 11:44   #83
Quote:
nena0303 kaže: Pogledaj post
isla sam na bris jel sam prije 2 god imala pobačaj!nisu znali od čega!radila sve pretrage i sve bilo ok!sad kad sam otišla na bris otkrili mi tu beštiju pa me strah!
kada sa prije godinu dana radila sve briseve i mm bris uretre sve je bilo ok... u 11 mj sam dobila upalu i otkrila da imam E.coli i candidu... nakon antibiotika na kontrolnom brisu mi je pronađena ureaplazma... ginekolog mi je dao kombinaciju doksiciklina i royazol vaginaleta dva tjedna, i doksicikli dva tjedna mm-u. rekao mi je da napravim pauzu od 3-4 tjedna i odem opet na kontrolu... i isto tako mm opet na bris uretre...

ne mogu točno odrediti šta se točno dogodilo da sma dobila 3 beštije u jako kratko vrijeme ali se nadam da mi na kontroli neće biti ureaplazme... ginekolog mi je rekao da iz njegovog iskustva ureaplazma najbolje reagirana na doksiciklin, koji je meni i bio prvi na popisu na antibiogramu, te da do nalaza kontrolnih briseva obavezno prakticirano odnose s kondomom!

ima li netko od vas ideju kako se pokupi ureaplazma?
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 20:51   #84
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
kada sa prije godinu dana radila sve briseve i mm bris uretre sve je bilo ok... u 11 mj sam dobila upalu i otkrila da imam E.coli i candidu... nakon antibiotika na kontrolnom brisu mi je pronađena ureaplazma... ginekolog mi je dao kombinaciju doksiciklina i royazol vaginaleta dva tjedna, i doksicikli dva tjedna mm-u. rekao mi je da napravim pauzu od 3-4 tjedna i odem opet na kontrolu... i isto tako mm opet na bris uretre...

ne mogu točno odrediti šta se točno dogodilo da sma dobila 3 beštije u jako kratko vrijeme ali se nadam da mi na kontroli neće biti ureaplazme... ginekolog mi je rekao da iz njegovog iskustva ureaplazma najbolje reagirana na doksiciklin, koji je meni i bio prvi na popisu na antibiogramu, te da do nalaza kontrolnih briseva obavezno prakticirano odnose s kondomom!

ima li netko od vas ideju kako se pokupi ureaplazma?
Negdje sam procitala da se prenosi spolnim putem a moze se pokupiti i na bazenima i tako...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 21:20   #85
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Negdje sam procitala da se prenosi spolnim putem a moze se pokupiti i na bazenima i tako...
i ginekolog mi je rekao da se prenosi spolnim putem ali mm-ovi nalazi su čisti i on je nema... pa me zanimaju alternativni načini... na bazenima nisam bila, možda s nekog WC-a.....
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 13:06   #86
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
i ginekolog mi je rekao da se prenosi spolnim putem ali mm-ovi nalazi su čisti i on je nema... pa me zanimaju alternativni načini... na bazenima nisam bila, možda s nekog WC-a.....
Moze biti da si to pokupila i u nekom wc-u
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:35   #87
i ja sam imala te beštije, MM ih nije imao.
vjerojatno sam ih pokupila ili na bazenima ili u WC-u tu na poslu, pošto nas 100 žena ima samo 5 WC-a koji se baš ne čiste, pa koliko god paziš na sebe nekako se te beštije nalijepe.
koma
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 11:40   #88
meni je ureaplazma 10 na treću... totalno sam popizdila kad sam vidjela taj nalaz. prvo mi je pozlilo i onda sam samo sjela na neki zidić i počela plakat.
hvala Bogu da je mama bila sa mnom jer bih se ja vjerojatno pod vlak bacila.

no, onda me je sestra nazvala i objasnila mi da to nije tako strašno... da sam ja kritično razdoblje prošla. da mi se mogao eventualno spontani dogodit i to je to...i da ta ureaplazma nije nešto tipa HPV-a i slično....

al ono što mene frustrira i iritira... najviše od svega...je to što ću morati piti glupe antibiotike sad u 16om tjednu trudnoće... a NE ŽELIM ih piti jer znam da mi NEĆE pomoći ... i morat ću se vjerojatno svađat s ginekologom... A ne da mi se svađati. ne želim glupe antibiotike. znam ja da su doktori najpametniji i da su bogovi nad bogovima, ali jebiga, ja sam ateist pa me boli kurac za njihova božanstva.

druga stvar koja me frustrira je to što samo sa svojim dečkom se seksam... i ajde da sam barem jašila okolo po svima, ne bi me toliko ljutilo što imam to... ali zbog kojeg kurca sam pazila na sebe ako sam to ipak na kraju dobila?
a mislim da od dečka sigurno nisam jer on kaže da je uvijek prije koristio kondome. vjerujem da je.
pa sam ja to pokupila ili od odvratnih glupih wca...ili od jebenih bazena... ili od jebene kade... i naravno, ja sam glavni krivac u svemu tome. još ako sam njemu prenijela...ma super...mogu se slobodno upucati odmah.
jebemu sve...kako je glupo biti žena kad ti svaki kurac smeta.


ispričavam se na vulgarnosti ali još sam ljuta i bijesna otkad sam vidjela glupe nalaze i dalje ne kužim da me ubiješ otkud mi to sranje.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 12:04   #89
Kako znaš da ti antibiotici neće pomoći? Mojoj prijateljici su pomogli...Mislim da je za bebu puno opasnije ne pijenje antibiotika...ali to je samo moje mišljenje.......
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 20:34   #90
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
Kako znaš da ti antibiotici neće pomoći? Mojoj prijateljici su pomogli...Mislim da je za bebu puno opasnije ne pijenje antibiotika...ali to je samo moje mišljenje.......
pa nisam još niti jednu ženu upoznala koja je U TRUDNOĆI uspjela izliječiti ureaplazmu.

mislila sam pričekati da tu trudnoću izguram dokraja i nakon dojenja se tek počnem liječiti jer stvarno imam užasnu averziju prema lijekovima u trudnoći.

a isto tako mi i nije jasno zašto se to mora liječiti kad mi u mikrobiološkom laboratoriju rečeno da se u inozemstvu to u trudnoći ne liječi nego van trudnoće, te da se ne bi trebalo liječiti u trudnoći.

dok ginekolog ima drugu spiku.

pa stvarno ne znam tko tu koga jebe u zdrav mozak.
kako se mogu uopće igrati na takav način tuđim životima?

kako mi jedan može reći jedno a drugi drugo?

na kraju krajeva... ako ću piti te antibiotike bezveze i na kraju mi uopće neće pomoći...mislim ... čemu da ih pijem?...
jednostavno sam skeptična a smatram da se djelovanje i učinkovitost lijeka svodi na barem 70% autosugestije. samo 30% je kemijsko djelovanje ostalo je stvar čovjeka koliko ima povjerenja u lijek.
ja nemam uopće pa jednostavno smatram da mi ništa neće pomoći...



nego...ako sam sad u 16om tjednu trudnoće, kolike su mi šanse da dođe do spontanog pobačaja zbog ureaplazme?
možda sam paranoična ali stvarno me zastrašuje pomisao na tako nešto... toga me je najviše strah. stvarno bih radije umrla nego da mi se dogodi spontani, ili nedaj bože mrtvorođeno dijete... ili da ga rodim prerano pa da mu život visi na koncu...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 21:34   #91
Nisam znala da se to teže liječi u trudnoći, mojoj prijateljici su antibiotici pomogli, ali ona nije bila trudna. Ne znam što bih ti rekla, osim da se posavjetuješ s više ljudi i da ne gledaš na sve to u startu tako crno.
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 21:44   #92
I ovdje su se javile dvije žene koje su se u trudnoći izliječile od ureaplasme pomoću antibiotika. Vidiš da je ipak moguće...
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 21:57   #93
Death ajd draga smiri se i duboko udahni. Koncentracija ureaplasme koju ti imaš je totalno bezopasna prema liječnicima, iznad 10 na 5 je za liječenje antibioticima. Ja sam jedna od onih koje ju u trudnoći nisu uspjele izliječiti ni nakon 3 kure antibiotika, tako da te možda i podržavam u tome da možda probaš dizati imunitet sa razno raznim prirodnim preparatima tipa onih probiotičkih jogurta (acidosalus i sl.), nativni propolis, možda vidjet šta kaže homeopatija, puno vitamina za bebu.. i kontrolirat obavezno, ako se ne bude povećavala koncentracija onda možda nećeš morati ići na antibiotike
U biti što je stvar, meni je tek pomogao doksiciklin (izvan trudnoće) koji je jako jak i ne može se piti osobito ne u 2. tromjesečju, no on fakat izliječi ureaplasmu i njega bi mogla piti u 3. tromjesečju, ovo ostalo što daju eritromicin i sumamed čini se da nisu dovoljno jaki za takve beštije.
I na kraju daj nemoj brijat o spontanima, imala ti ili ne imala ureaplasmu najvažnije je da budeš pozitivna u trudnoći, da uživaš i da si ne radiš presing i proizvodiš strahove koji ti nisu potrebni. Mazi tu bebu, bodri ju da se lijepo razvija da bude zdrava i voli ju i voli svoju trudnoću, to ti je sad potrebnije
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 23:53   #94
Meni je otkrivena Ureaplazma u 25.tjednu trudnoće..i to sam je u bolnici pokupila jer sam prije boravka u bolnici imala sve uredno i sterilno.....10 na 5u i dobila sam Sumamed da popijem jedan dan 1 tabletu , drugi dan 2 ( nisam sigurna jel bilo obrnuto) , uglavnom cilu dozu sam morala popit u dva dana i kad je prošlo 2 tjedna od terapije radila sam briseve i sve je bilo OK....Stoga DOA , džabe ti se svađat,samo ćeš se bespotrebno iživcirat,to ti neće pomoć bebici....imala sam ja i E.coli i pila amoxil,ceporex pa imam danas živu i zdravu bebicu ....
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:28   #95
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Death ajd draga smiri se i duboko udahni. Koncentracija ureaplasme koju ti imaš je totalno bezopasna prema liječnicima, iznad 10 na 5 je za liječenje antibioticima. Ja sam jedna od onih koje ju u trudnoći nisu uspjele izliječiti ni nakon 3 kure antibiotika, tako da te možda i podržavam u tome da možda probaš dizati imunitet sa razno raznim prirodnim preparatima tipa onih probiotičkih jogurta (acidosalus i sl.), nativni propolis, možda vidjet šta kaže homeopatija, puno vitamina za bebu.. i kontrolirat obavezno, ako se ne bude povećavala koncentracija onda možda nećeš morati ići na antibiotike
U biti što je stvar, meni je tek pomogao doksiciklin (izvan trudnoće) koji je jako jak i ne može se piti osobito ne u 2. tromjesečju, no on fakat izliječi ureaplasmu i njega bi mogla piti u 3. tromjesečju, ovo ostalo što daju eritromicin i sumamed čini se da nisu dovoljno jaki za takve beštije.
I na kraju daj nemoj brijat o spontanima, imala ti ili ne imala ureaplasmu najvažnije je da budeš pozitivna u trudnoći, da uživaš i da si ne radiš presing i proizvodiš strahove koji ti nisu potrebni. Mazi tu bebu, bodri ju da se lijepo razvija da bude zdrava i voli ju i voli svoju trudnoću, to ti je sad potrebnije
da... znam za doksiciklin i kao računala sam na to da bih ga pila nakon poroda i svega toga... uglavnom, izvan trudnoće kao što si ti pila.
a što se tiče trećeg tromjesječja i doksiciklina... jao... mislim da se to definitivno ne bih usudila... stvarno mislim da ne bih...

al dvije me stvari muče:

1. jeli istina da se ureaplazma porodom prenosi djetetu???
to je najnovije što sam čula o ureaplazmi... i stvarno sam bila šokirana... ne znam uopće što bih rekla na to... i to me sad isto ujebava u mozak "piti ili ne-piti antibiotike"...

2. osim što se bojim spontanog pobačaja i prijevremenog poroda i zdravlja djeteta... još me muči jedna stvar ovako gledano dugoročnije... mislim, znam da nitko od nas ne zna što će biti danas-sutra...ali čisto prevencije neke radi... ako ću ja npr odgađati to "liječenje" antibiotikom...i recimo da se ta ureaplazma sigurno neće prenijeti na dijete... i da na kraju sve bude dobro s djetetom i nikakvih problema... a ja ureaplazmu držim tih 9 mjeseci trudnoće...plus još dojenje... to je praktički dvije godine... mogu li te dvije godine neliječenja meni i mužu uzrokovati neplodnost?
pa me uza sve ove komplikacije sad muče i ostale posljedice ureaplazme.
ne mogu se sjetiti gdje sam to pročitala, ali stvarno mislim da mi je netko rekao da ako se ureaplazma predugo zadrži u organizmu a da se ne liječi da može dovesti do neplodnosti. nadam se da sam krivo čula....
jer 20 mi je godina..ostanem li nakon ovoga neplodna...onda stvarno svaka mi čast...


i još jedna stvar koju ne shvaćam... zašto neki ginekolozi kažu da liječenje partnera nije potrebno a bez da je partner napravio ikakve briseve i pretrage tako da praktički nitko ni ne zna ima li partner ureaplazmu.
meni se zbilja čini totalno izvan svake logike da čak i ako bih se ja liječila..da se moj partner ne liječi...
pa čak i da mi nije on prenio ureaplazmu (a vjerojatno nije, nekako sam puno sigurnija da sam je dobila na totalno retardiran način koji nema veze sa seksom...)... sigurno su ogromne vjerojatnosti da ju i on ima... a nikad se sa kondomom ne seksamo niti smo se seksali..možda jednom kad nam je bila kriza a meni bili plodni dani, inače smo držali apstinenciju za to vrijeme.

i opet...da..da...paničarim..ali ovo mi je katastrofa.
baš katastrofa... ne mogu zaboraviti taj trenutak kad sam uzela nalaze u ruke... nisam se mogla odlučiti na koga da budem bijesna.
na sebe? mamu? tatu? hrvatsko pravosuđe? državu? boga ? crkvu? ok...lol... šta sad serem...
al stvarno sam bila i tužna i bijesna i frustrirana... malo sam se smirila...ali opet me uhvate napadaji panike koje smirujem na jedan jedini način a to je da uopće ne razmišljam o toj glupoj ureaplazmi i glupim antibioticima, samo bih zaboravila na to najradije...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:34   #96
Quote:
Taja.st kaže: Pogledaj post
Meni je otkrivena Ureaplazma u 25.tjednu trudnoće..i to sam je u bolnici pokupila jer sam prije boravka u bolnici imala sve uredno i sterilno.....10 na 5u i dobila sam Sumamed da popijem jedan dan 1 tabletu , drugi dan 2 ( nisam sigurna jel bilo obrnuto) , uglavnom cilu dozu sam morala popit u dva dana i kad je prošlo 2 tjedna od terapije radila sam briseve i sve je bilo OK....Stoga DOA , džabe ti se svađat,samo ćeš se bespotrebno iživcirat,to ti neće pomoć bebici....imala sam ja i E.coli i pila amoxil,ceporex pa imam danas živu i zdravu bebicu ....
ček...ček...sumamed ti je pomogao za ureaplazmu?
i ti si zbilja izliječila ureaplazmu u trudnoći samo sumamedom?
to mi već zvuči predobro da bi bilo istinito....jesi li sigurna da su oni nalazi 10 na 5u bili zbilja točni? možda su pogriješili?
možda uopće nisi imala ureaplazmu.

a i ne bih se ja svađala. baš se oko toga nerviram što se ne želim uopće dovoditi u situaciju da se svađam...nego ne bih da mi daju lijekove čisto bezveze jer se igraju tim lijekovima ko da su one pikule što se bacaju po podu...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:36   #97
uglavnom mi je poanta ova... ono što me muči koncentrirano u čitavoj priči...

jeli bolje trudnoću izdržati sa ureaplazmom?
ili je bolje riskirati gutanje antibiotika uz još dodatni rizik da su praktički male šanse da će nam antibiotici pomoći?

ja tu uopće ne mogu biti pametna.

samo prikupljam argumente pro et contra, na kraju mi se opet sve na isto svede a to je da opet budem na rubu plača...


ajme...bože....da barem imam umjesto cerviksa jedan pimpek pa makar da mu je 7 centimetara život bi mi bio sto puta lakši...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 10:12   #98
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post

i još jedna stvar koju ne shvaćam... zašto neki ginekolozi kažu da liječenje partnera nije potrebno a bez da je partner napravio ikakve briseve i pretrage tako da praktički nitko ni ne zna ima li partner ureaplazmu.
meni se zbilja čini totalno izvan svake logike da čak i ako bih se ja liječila..da se moj partner ne liječi...
pa čak i da mi nije on prenio ureaplazmu (a vjerojatno nije, nekako sam puno sigurnija da sam je dobila na totalno retardiran način koji nema veze sa seksom...)... sigurno su ogromne vjerojatnosti da ju i on ima... a nikad se sa kondomom ne seksamo niti smo se seksali..možda jednom kad nam je bila kriza a meni bili plodni dani, inače smo držali apstinenciju za to vrijeme.
.
samo cu ti reci, da ginekolog koji zbog zaraze jednog partnera ne preporuci testiranje drugog partnera nije prav ginekolog i boli ga zivo za sve ostalo

- preporuka kod ureoplazme je da se lijeci partner koji je zarazen dok se drugog mora obavezno testirat tj. radit brisevi i nema sexa cak ni sa kondomom jer ureoplazma je spolna bolest sve dok cervikalni bris ne pokaze da je vise nema

Sto se tice posljedica zaraze ureoplazmom kazu da su one najrizicnije u prvom tromjesecju sto zbog pobacaja sto zbog mogucnosti deformacije organa jer se oni razvijaju upravo u 1 tromjesecju trudnoce... aza kasnije kazu da je frka zbog mogucnosti prijevremenog poroda pa je zato i lijecenje antibioticima obavezno

- Mislim da nebi htjela riskirat da ti se dijete rodi 10 tjedana prerano pa da ima tek tada gadnih posljedica zbog preranog rodjenja - tj. draga, nemoj okolisat i igrat se zivot svoj dragog djeteta i obavezno uzmi antibiotike.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 11:16   #99
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
: - tj. draga, nemoj okolisat i igrat se zivot svoj dragog djeteta i obavezno uzmi antibiotike.
Potpuno se slažem sa @wedding@.
Puno više štete se u trudnoći napravi od neliječenih bolesti nego od kontolirane uporabe lijeka.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 11:42   #100
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
samo cu ti reci, da ginekolog koji zbog zaraze jednog partnera ne preporuci testiranje drugog partnera nije prav ginekolog i boli ga zivo za sve ostalo

- preporuka kod ureoplazme je da se lijeci partner koji je zarazen dok se drugog mora obavezno testirat tj. radit brisevi i nema sexa cak ni sa kondomom jer ureoplazma je spolna bolest sve dok cervikalni bris ne pokaze da je vise nema

Sto se tice posljedica zaraze ureoplazmom kazu da su one najrizicnije u prvom tromjesecju sto zbog pobacaja sto zbog mogucnosti deformacije organa jer se oni razvijaju upravo u 1 tromjesecju trudnoce... aza kasnije kazu da je frka zbog mogucnosti prijevremenog poroda pa je zato i lijecenje antibioticima obavezno

- Mislim da nebi htjela riskirat da ti se dijete rodi 10 tjedana prerano pa da ima tek tada gadnih posljedica zbog preranog rodjenja - tj. draga, nemoj okolisat i igrat se zivot svoj dragog djeteta i obavezno uzmi antibiotike.
shvaćam te.
ali ne znam što da ti kažem kad mi se čini da barem 95% žena u trudnoći nije izliječilo ureaplazmu što znači da su praktički bezveze pile lijekove.

i što onda...i pijem lijekove...i imam to... pa to mi je dvostruko BUM...

evo , moja je poznanica sad rodila.
imala je ureaplazmu 10 na 4 negdje isto tako u 16om tjednu trudnoće.
pa je pila jednu turu lijekova i smanjilo joj se na 10 na 3 i onda se opet vratilo na 10 na 4.
i jednostavno nije više ništa pila i rodila je sa ureaplazmom točno po terminu.
ni rano ni kasno.
a mala je super i živa i zdrava.

i njoj su u mikrobiološkom isto rekli da se to ne treba liječiti.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.