Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2009., 14:15   #121
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ček...ček...nema seksa???????????

mwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


al to mi je jedina kvalitetna zamjena za čokoladu... pa imat ću 100 kila!!!!!!

jebemti ureaplazmu. em li je kučka, em li se deblja od nje.
da ti bar malo pomognem
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:25   #122
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
da ti bar malo pomognem
mislila sam da ćeš mi dati nešto više od zagrljaja

šalim se , šalim se!

evo i tebi jedan
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:38   #123
Ne znam, mm nije nijednom radio bris (ja sam ga radila jedno 5-6 puta), svaki put je pio antibiotik ko i ja, jer su mi svi ginekolozi rekli da ako čak i nema ne znači da se dok ja počnem pit antibiotik on neće zarazit A opet kažu ako moj bris pokaže da ju nemam, onda ju nema ni on više. Uglavnom, meni su zadnja dva brisa bila negatina na ureaplasmu, što znači da se i mm izliječio ako ju je imao, mislim jer smo se seksali itekako između tih briseva
Ti pitaj ginicu jel nužan antibiotik pošto je mala koncentracija, to ti je najbolje.
A svaka bolest ti dolazi na smanjeni imunitet, tako da svakako će pomoći ako ga budeš dizala nekim preparatima, a time možeš i mogućnost širenja smanjit. I naravno nema seksa, nemoj nosit one dnevne uloške, koristi samo bijeli toalet papir, pamučne gaćice, ne usku odjeću, češće mijenjati ručnik i posteljinu.. ima tu sitnica koje pomažu, naravno ne ko antibiotik, ali opet nisu na odmet... i naravno optimizam, život bez stresa...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 18:26   #124
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
@ambrozija - lol. zvučiš ko moja sestra.

@mala lola - a šta ako mi ginekologica da antibiotike makar mi je koncentracija 10 na 3 koja je kako kažeš mala?
i kako se to može btw spriječiti širenje? da se uopće ne seksamo ja i dečko ili da radim na imunitetu kako si rekla s onim jogurtima i vitaminima?

@valneahana i mala lola - ok... koja je sad u pravu? da partner radi bris ili ne? dajte me nemojte zbunjivati...
ja sam ti napisala kako bi pravilno trebalo biti,znači on treba na bris ako hoće točno vidjeti dali ju ima i da dobije svoj antibogram(radila sam u gin. ordinaciji pa imam nekog pojma)

nadalje netko je spomenu ejakulat i urina za testranje,onošto ti želim reći je da t voj dragi može i to napraviti ali najbolji je bris jer masu puta ejakulat i urin mogu biti ok a u brisu se nađe(opet govorim iz iskustva jer sam imala takvih slučajeva u ordinaciji) znači najvalidniji je bris

btw i bris se radi dnk pcr metodom i to kod socijalaca isto,jer oni šalju uzorak u zavod za javno zdravstvo ili ako onide to raditi na zvijezdu onda tamo gledaju rezultate ali sve dnk pcr metodom tako da nemaš brisne,ali bitan je znači bris a ne ejakulat i urin jer oni mogu biti čisti
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 18:32   #125
ma stvar je u tome da mi ga je zbilja žao slat na bris jer mislim da mu stvarno nebi bilo svejedno nakon onoga "guranja prsta u guzu"
ma mislim... neće mu vjerojatno gurati prst u guzu... ali možda je to dio rutinskog pregleda... jao... siroče...

al mislim ono ... pa kaj... i meni svaki put ginekologica gurne prste u picu pa jebiga sad...

možda on i izdrži taj bris.

al ako mu ja kažem da može i bez brisa... vrlo je vjerojatno da će on pristati na liječenje antibioticima samo na temelju moje povijesti bolesti
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 20:37   #126
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Draga, Ureoplazma nije glavni krivac prijevremenog poroda jer za to postoje i drugi cimbenici :
Kao naprimjer,pretjerani stres zbog ureaplazme.

Odluči kako ti srce kaže,štogod ti netko savjetovao,pa bio on virtualan ili stvaran i nećeš pogriješiti.

A stres ostavi za sobom,jer ti u susret hrli jedno malo biće uz koje treba puno mentalne i fizičke energije da bi dozvolila strahu i stresu da galopiraju kroz tvoju glavu.

Ima puno prednosti biti mlada mama-usmjeri tu svoju energiju u pravom smjeru,pa ćeš stabilnije reagirati i kad se kod bembolina pojave svakojaki problemi koje život nosi-od straha je li pupak dovoljno suh da bi dijete kupala,preko toga je li mora podrignuti da ne bi imalo grčeve,da li sa 38.5 u 2 ujutro trebaš na Hitnu ili ne,pa sve do toga zašto nije pozvan na rođendan,a prijatelj jest ili zašto je dobio četvorku,a tako se trudio.

Nabildaj se energijom i ne daj strahu da vlada tobom,vratit će ti sigurne oči i sretan osmjeh budućeg djeteta snagu koju si našla u sebi.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 10:23   #127
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ma stvar je u tome da mi ga je zbilja žao slat na bris jer mislim da mu stvarno nebi bilo svejedno nakon onoga "guranja prsta u guzu"
ma mislim... neće mu vjerojatno gurati prst u guzu... ali možda je to dio rutinskog pregleda... jao... siroče...

al mislim ono ... pa kaj... i meni svaki put ginekologica gurne prste u picu pa jebiga sad...

možda on i izdrži taj bris.

al ako mu ja kažem da može i bez brisa... vrlo je vjerojatno da će on pristati na liječenje antibioticima samo na temelju moje povijesti bolesti
ma nece on taj bris uopce ni osjetit jer ga uzimaju doslocno sa vrha
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 16:03   #128
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ja sam ti napisala kako bi pravilno trebalo biti,znači on treba na bris ako hoće točno vidjeti dali ju ima i da dobije svoj antibogram(radila sam u gin. ordinaciji pa imam nekog pojma)

nadalje netko je spomenu ejakulat i urina za testranje,onošto ti želim reći je da t voj dragi može i to napraviti ali najbolji je bris jer masu puta ejakulat i urin mogu biti ok a u brisu se nađe(opet govorim iz iskustva jer sam imala takvih slučajeva u ordinaciji) znači najvalidniji je bris

btw i bris se radi dnk pcr metodom i to kod socijalaca isto,jer oni šalju uzorak u zavod za javno zdravstvo ili ako onide to raditi na zvijezdu onda tamo gledaju rezultate ali sve dnk pcr metodom tako da nemaš brisne,ali bitan je znači bris a ne ejakulat i urin jer oni mogu biti čisti
... da li se to "masu puta ejakulat i urin mogu biti ok" odnosi na mikrobiološku pretragu ili ovu PCR metodu (kod ove prve upravo i je problem što ima dosta lažno negativnih rezultata)? ... gle, ja sam shvatila da je prednost ove dnk metode upravo velika točnost i (nezanemariva) pošteda od kako muški vele vrlo neugodne i bolne pretrage kod brisa uretre? ... pa zar nije kod muških to sve lijepo povezano redom: mjehur, prostata, uretra, a i sjemenovod ide uz sve to ... po toj logici ta bakterija fino kruži kroz cijeli taj sustav ... nisam medicinske struke, ali nekako mi je ovo moje razmišljanje logično - sad tko će ga znati ... ovi u Modernoj Dijagnostici rade samo iz ejakulata i urina muškima, i vele ako bakterije nema tamo da je nema nigdje, a ženama iz brisa cerviksa + urina (npr.kad je negativan nalaz sa cerviksa nakon liječenja ili sumnje na neki drugi način zaraze od spolnog)
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 16:51   #129
evo ja sam prije jedno 3 ipo mjeseca imala ureaplasmu 10 na 4 i popila sam tri sumameda (ja i dragi) i sad sam ponovno radila briseve i nalaz mi je pokazao negativno! uf, kako sam bila sretna....za to vrijeme mi se jesmo seksali ali sa zaštitom...
e sad mene je strah, jer ne znam da li ju on još ima?? a on neće da ide na bris..
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 19:41   #130
Quote:
ambrozija kaže: Pogledaj post
... da li se to "masu puta ejakulat i urin mogu biti ok" odnosi na mikrobiološku pretragu ili ovu PCR metodu (kod ove prve upravo i je problem što ima dosta lažno negativnih rezultata)? ... gle, ja sam shvatila da je prednost ove dnk metode upravo velika točnost i (nezanemariva) pošteda od kako muški vele vrlo neugodne i bolne pretrage kod brisa uretre? ... pa zar nije kod muških to sve lijepo povezano redom: mjehur, prostata, uretra, a i sjemenovod ide uz sve to ... po toj logici ta bakterija fino kruži kroz cijeli taj sustav ... nisam medicinske struke, ali nekako mi je ovo moje razmišljanje logično - sad tko će ga znati ... ovi u Modernoj Dijagnostici rade samo iz ejakulata i urina muškima, i vele ako bakterije nema tamo da je nema nigdje, a ženama iz brisa cerviksa + urina (npr.kad je negativan nalaz sa cerviksa nakon liječenja ili sumnje na neki drugi način zaraze od spolnog)
svejedno je koja je metoda

istina je da oni imaju jednu rupu za sve ali nemora im biti u svemu nađena bakterija,zato sam rekla da je navalidniji bris jer u ejakulatu i urinu ju netreba imati uopće

i ovo što si rekla kod žena s cerviksa(TO je ok) i iz urina(to nije),tebi urin može biti ćist a možeš ju imati u uretri,uh koliko sam samo slučajeva imala da su urini i urinokulture čiste a brisevi uretri pozitivni,neznam kako bi ti objasnila ali drukčije je,urin dolazi iz mjehura,istina je da on prolazi kroz uretru ali drukčije je uzeti bris uretre ili urin koji prošao kroz uretru jer recimo laički da ti obajsnim nemora uopće biti da će prilikom mokrenja urinom izaći bakterije sa stijenke uretre a nemoraš imati ureaplazmu u mjehuru,znači ako ju nemaš tamo a imaš ju u uretri nemora se nužno desiti da prilikom mokrenja kroz uretru se izmokre bakterije pa da imamo pozitivan urin a kad bi uzela bris sa tih stijenki mogla bi naći,znači nije isto nikako dali je urin,ejakulat,bris uretre,cerviksa,penisa itd. nije isto jer nemože biti isto nikako,sve je individualno pa tako i bakterije mogu biti smještene individualno a ne svugdje
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 00:08   #131
Ne mora nužno biti bris , može i spermokultura , to jest tri jutra zaredon nositi uzorak u bočici...moj se bio us..o ko grlica da ce mu radit bris ali mu je dr. dala urinokulturu i spermokulturu da nosi na higijenski 3X.....
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 22:11   #132
ja sam odlučila ovako.
prvo idem samo ja na DNK PCR čisto zato jer me zanima točan rezultat, nadam se da ondje mogu otprilike odrediti i kronološku dob bolesti lol tj koliko je stara... jebeš hrv zdravstvo... ništa nema bez para...
neću se liječiti sve dok mi je 10 na 3 koncentracija nego ću raditi na imunitetu da se to baš i ne razmnoži...no..razmnoži li se...
... liječit ću se...ali njega neću niti slati na ikakve briseve nego će uzet antibiotik na temelju mojih nalaza bio on pozitivan ili negativan zbilja me ne zanima...

nakon što popijemo turu antibiotika idemo oboje na DNK PCR.

uostalom...šta mu može biti od malo antibiotika? pa ne pije ga 365 dana u godini... neka si dečko da malo oduška kaj sad... i ja sam pila antidepresive iz zajebancije pa nikom ništa pogle me kak sam sexy... no sad sam trudna pa se više ne razbacujem lijekovima...al on nije trudan pa šta ga boli kurac..neka guta kolko može.
a da ne bio dobio gljivice dat ćemo mu Rojazol kremu neka se maže ili će jednostavno umakati pimpača u Jogurt LGG ili acidofil a ostatak neka popije šteta je bacit...

Druga je solucija ta da ukoliko koncentracija čitavu trudnoću ostane 10 na 3... onda ćemo se nakon trudnoće liječiti doksiciklinom jer vidim da samo to pomaže, a ja ga u trudnoći neću koristiti niti pod razno...još mi samo fali da mi dijete dođe jednog dana kući od zubara s viješću da nema zubne cakline jer mu je majka pila neki antibiotik u trudnoći...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 23:56   #133
Doksiciklin se i ne propisuje u trudnoći,barem je meni tako rekla moja gin,a niti nakon trudnoće tj.dok dojiš.Meni je propisala lijekove koji se smiju piti u trudnoći (sumamed,eritromicin).Meni nije pomoglo,ali ja sam imala prvo >od 10 na 5,kasnije 10 na 4.Tek ću sada ići na liječenje sa doksiciklinom.

DOA sretno sa liječenjem.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:40   #134
pitanje svim curama sa ureaplasmom..... da li je ikoja imala kao simptom nešto kao lišaj na vratu sa stražnje strane (malo ispod potiljka a u kosi), svrbi, ljuska se pomalo i crveno je, povremeno se jače aktivira, pa se povuče i tako stalno.... meni je dok rekla da je to od ureaplasme pa me zanima da li je ikoja imala nešto slično kao simptom...i da je to potvrđeno od liječnika....jer još nigdje na netu nisam naišla na to kao na simptom ureaplasme
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:05   #135
Quote:
superlight kaže: Pogledaj post
pitanje svim curama sa ureaplasmom..... da li je ikoja imala kao simptom nešto kao lišaj na vratu sa stražnje strane (malo ispod potiljka a u kosi), svrbi, ljuska se pomalo i crveno je, povremeno se jače aktivira, pa se povuče i tako stalno.... meni je dok rekla da je to od ureaplasme pa me zanima da li je ikoja imala nešto slično kao simptom...i da je to potvrđeno od liječnika....jer još nigdje na netu nisam naišla na to kao na simptom ureaplasme
ej...čisto ti sumnjam da je to ureaplazma.
meni se više čini da se radi o herpesu.
ako ti se počne širiti osip po tijelu mogao bi biti herpes vrlo vjerojatno.

a možda je obični ekcem.

koja ti je doktorica rekla da je to od ureaplazme? ginekologica ili ?

otiđi dermatologu. odmah. što prije možeš.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 16:04   #136
hmdok opce prakse mi je to rekla,,, ja sam prvo mislila da je to alergija na boju za kosu pa sam to ignorirala....sad def tražim uputnicu za dermatologa! tnx!
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 17:01   #137
Quote:
superlight kaže: Pogledaj post
hmdok opce prakse mi je to rekla,,, ja sam prvo mislila da je to alergija na boju za kosu pa sam to ignorirala....sad def tražim uputnicu za dermatologa! tnx!
meni to više zvuči kao seboreični dermatitis..
ako nisi trudna namaži s nekom kortikosteroidnom kremom pa vidi jel reagira..
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 19:19   #138
Quote:
superlight kaže: Pogledaj post
pitanje svim curama sa ureaplasmom..... da li je ikoja imala kao simptom nešto kao lišaj na vratu sa stražnje strane (malo ispod potiljka a u kosi), svrbi, ljuska se pomalo i crveno je, povremeno se jače aktivira, pa se povuče i tako stalno.... meni je dok rekla da je to od ureaplasme pa me zanima da li je ikoja imala nešto slično kao simptom...i da je to potvrđeno od liječnika....jer još nigdje na netu nisam naišla na to kao na simptom ureaplasme
ja sam imala to ali ne od ureplazme

pojavio mi se krug koji je bio veličine kovanice od 10 lipa,bio je crven i ljuskala se kožeica na njemu,ja bi to tracklala kremicom ali ništa,bio mi je na vratu baš kako si ti opisala i nakon neznam koliko dana su mi se na trupu pojavile male srvene točkice koje su se isto ljuskale,veličine graška i otišla ja dermatologu

dijagnoza je pitrijaza rozea

kad sam išla čitati o njoj piše da se nezna što ju uzrukuje ,pretpostavlja se da nastaje od odjeće,pogotovo nove i najčešće se javi samo jednom u životu,a taman se potrefilo da sam kupila nopvu jaknu i nosila ju a nisam j prije oprala jer nisam mogla dočekati nošenje i igleda da mi je od toga izbilo,dermatolog rekao da će to trajati oko 4 tjedna,dala mi belobazu da to mažem i rekla mi je tuširanje svesti na minimum,po mogućnosti jako brzo i ne svaki dan(ja ostala zgrožena) jer ako ću se kakti svaki dan tuširati da će mi onda trajati osam tjedana i trajlao je toliko jer ju nisam poslušala da se neturširam svaki dan a bila je i zima pa se tako i onako nigdje nisam skidala da bi se to vidjelo pa mi nije msetalo što toliko traje

e da dali su mi i uputnicu za testranje za sifilis(ja ostala paf,mislim si kakve veze ima to sa sifilisom) i onda su mi objasnili da se tako može izbiti te fleke i kod sifilisa i ja sava u komi odoh na testranje i dok sam čekala nalaz prživjela sam najgore trenutke jer sam bila u tolikom strahu ali ipak sam dobila čisti nalaz i odmah sam se smirila jer sam znala da onda nije od toga nego da je zbilja u pitanju pitrijaza rosea
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 23:56   #139
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ček...ček...sumamed ti je pomogao za ureaplazmu?
i ti si zbilja izliječila ureaplazmu u trudnoći samo sumamedom?
to mi već zvuči predobro da bi bilo istinito....jesi li sigurna da su oni nalazi 10 na 5u bili zbilja točni? možda su pogriješili?
možda uopće nisi imala ureaplazmu.

a i ne bih se ja svađala. baš se oko toga nerviram što se ne želim uopće dovoditi u situaciju da se svađam...nego ne bih da mi daju lijekove čisto bezveze jer se igraju tim lijekovima ko da su one pikule što se bacaju po podu...
ja vec 6 tjedana oijem sumamed za ureaplasmu a sad sam u 16 tjednu trudnoce!svaki tjedan popijem dvije tablete odjednom i stop tjedan dana!ureaplasma mi se nije ni povecala ni spustila!stalno 10 na 4!sad sam stala sa tabletama pa 09.01 idem nanovo vadit nalaze!antibiotici ti nece odmoci zato bih ti preporucila da ih pijes!prije 2 godine sam imala spontani zbog toga u 7 tjednu!da sam onda pila antibiotike mozda bih i izvukla trudnocu!zbog tog iskustva ti preporucam da ih pijes ako moras jel ih i ja pijem i sve je sad ok!nadam se samo da ce mi iduci nalaz biti negativan!
nena0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 00:54   #140
Quote:
nena0303 kaže: Pogledaj post
ja vec 6 tjedana oijem sumamed za ureaplasmu a sad sam u 16 tjednu trudnoce!svaki tjedan popijem dvije tablete odjednom i stop tjedan dana!ureaplasma mi se nije ni povecala ni spustila!stalno 10 na 4!sad sam stala sa tabletama pa 09.01 idem nanovo vadit nalaze!antibiotici ti nece odmoci zato bih ti preporucila da ih pijes!prije 2 godine sam imala spontani zbog toga u 7 tjednu!da sam onda pila antibiotike mozda bih i izvukla trudnocu!zbog tog iskustva ti preporucam da ih pijes ako moras jel ih i ja pijem i sve je sad ok!nadam se samo da ce mi iduci nalaz biti negativan!
da.
al ja sam 10 na 3 zbog čega se i ne daju antibiotici koliko sam pročitala.
i u 17om sam tjednu ... tako da... neću piti antibiotik.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.