Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2012., 23:21   #1381
Sjetili su se farizeji mnogo cega siguran sam,samo to nije zapisano.
solosaroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 23:51   #1382
Quote:
solosaroman kaže: Pogledaj post
Sjetili su se farizeji mnogo cega siguran sam,samo to nije zapisano.
Zapisano je samo ono što našim kršćaima ide niz dlaku
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:59   #1383
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
To je paradoks. Kako može sotona praviti križeve !?
Pa i sam Krist je rekao: ISUS LJEĆI OPSEDNUTOG OD ĐAVLA.

Tada mu dovedoše opsjednuta od đavla,slijepa i nijema.i On ga ozdravi.I kad izađe đavao,progovori nijemi.Mnoštvo ostade izvan sebe od čuda govoreći.Da nije ovo sin Davidov?
Ali neki od njih bili su to farizeji i pismoznanci koji siđoše iz jeruzalema-kad to dočuše rekoše: Belzebub je u njemu!U ime Belzebuba,poglavice đavolskog,izgoni đavle!
Ali on ,znajući njihove misli,dozva ih k sebi i poćne im govoriti .

Pa kako bi sotona sotonu mogao tjerati?
Ni jedno se kraljevstvo,samo u sebi podvojeno,ne može održati.Opustjet će i kuća će na kuću pasti.
ako se dakle sotona podigao sam protiv sebe,pa se sam u sebi podvojio,kako će se održati njegovo kraljevstvo?
Ne može se održati,nego mu je došao kraj.
Vi naime kažete da ja u Belzebulovo ime izgonim đavle.
No ako ja u Belzebulovo ime izgonim đavle u čije ih ime izgone vaši sinovi?
Stoga će vam oni biti suci.


Kako da se nitko od farizeje nije sjetio reći: Ovaj je u dosluhu sa sotonom i skupa su napravili lukavi plan. On će kao neki svetac izvoditi rituale i belzebub će bježati iz tijela opsjednutog. Na taj će način ovaj lažni prorok steći veliku slavu i moć nad ljudima. Jer će mu mnogi vjerovati. A to je samo sotonin plan i plan tog lažnog proroka.
ima još turbo stvari da ih detaljno proučiš, nije sve kako se ljudima čini na prvu, vjeruj

a križ, kao takav, simbol je starih Kaldeja, naroda koji je živimo tisućama prije Krista, simbol su kasnije preuzeli okolni narodi pa kasnije i Egipćani koji su iz njega učinili umjetnost (križ je kod njih bio početno slovo T na slavu njihovog najvećeg boga Tamuza, vremenom su gornju crtu spustili malo dolje kako bi oslobodili prostor za krug... jesi ikada vidio egipatski križ?, ima ga posvuda na oslikanim zidovima i uz hijeroglife, trebaš samo usmjerim oko pažnjom i vidjet ćeš)

naravno, kad su stari Kaldeji izmislili križ, on im je predstavljao falus, muški spolni organ koji je slavio predoličavanje spolnosti i razmnožavanje plodnosti
radili su ga od kamena i izrađivali veličine kamenih spomenika, i izrađivali su ga i nekoliko oblika
postoje povijesni zapisi o tome, nije ovo izmišljeno (da ne pomisliš)
Kaldeji su bili opće poznati kao izričito poganski narod

rimljani su kasnije od egipčana preuzeli tu "svetinju" i uzeli u svoja vjerovanja pa se onda dalje svijetom prosto širilo samo od sebe ko viroza

rimljanima je križ bio sveti simbol i nema šanse da su na njega pribijali zločince, osuđenike na smrt, ne, ne nema šanse
ali su ih pribijali na kolac, drveni stup, motku

i sad, reci, kakve veze ima Kaldejski križ s Isusom?!

i kakve veze ima sudac s Bogom?! jer na njegovom čelu je isti taj znamen ali samo ucrtan iliti urezan

ovo nije šala, krena, prevelike su to stvari da bi se ljudi zafrkavali njima
treba samo ozbiljno proučiti religije Starog svijeta, dati si truda, ako čovjeka zanima, ako stvarno želi znati... jer sve je dostupno za saznati

i sori ak to nekima ovdje ne paše, sad se našli uvrijeđenima
nije do mene nego do istine - a to je to što je na kraju svake priče najbitnije

ima ovdje ljudi koji znaju to i razumiju, znam da ih ima

p.s. demoni demone istjeruju, oni jači one slabije, oli valjda nisi mislio da je u njima išta drugo osim nered svake vrste i divljaštvo, nesloga, objest i sl.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 16:47   #1384
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ima još turbo stvari da ih detaljno proučiš, nije sve kako se ljudima čini na prvu, vjeruj

a križ, kao takav, simbol je starih Kaldeja, naroda koji je živimo tisućama prije Krista, simbol su kasnije preuzeli okolni narodi pa kasnije i Egipćani koji su iz njega učinili umjetnost (križ je kod njih bio početno slovo T na slavu njihovog najvećeg boga Tamuza, vremenom su gornju crtu spustili malo dolje kako bi oslobodili prostor za krug... jesi ikada vidio egipatski križ?, ima ga posvuda na oslikanim zidovima i uz hijeroglife, trebaš samo usmjerim oko pažnjom i vidjet ćeš)

naravno, kad su stari Kaldeji izmislili križ, on im je predstavljao falus, muški spolni organ koji je slavio predoličavanje spolnosti i razmnožavanje plodnosti
radili su ga od kamena i izrađivali veličine kamenih spomenika, i izrađivali su ga i nekoliko oblika
postoje povijesni zapisi o tome, nije ovo izmišljeno (da ne pomisliš)
Kaldeji su bili opće poznati kao izričito poganski narod

rimljani su kasnije od egipčana preuzeli tu "svetinju" i uzeli u svoja vjerovanja pa se onda dalje svijetom prosto širilo samo od sebe ko viroza

rimljanima je križ bio sveti simbol i nema šanse da su na njega pribijali zločince, osuđenike na smrt, ne, ne nema šanse
ali su ih pribijali na kolac, drveni stup, motku

i sad, reci, kakve veze ima Kaldejski križ s Isusom?!

i kakve veze ima sudac s Bogom?! jer na njegovom čelu je isti taj znamen ali samo ucrtan iliti urezan

ovo nije šala, krena, prevelike su to stvari da bi se ljudi zafrkavali njima
treba samo ozbiljno proučiti religije Starog svijeta, dati si truda, ako čovjeka zanima, ako stvarno želi znati... jer sve je dostupno za saznati


i sori ak to nekima ovdje ne paše, sad se našli uvrijeđenima
nije do mene nego do istine - a to je to što je na kraju svake priče najbitnije

ima ovdje ljudi koji znaju to i razumiju, znam da ih ima

p.s. demoni demone istjeruju, oni jači one slabije, oli valjda nisi mislio da je u njima išta drugo osim nered svake vrste i divljaštvo, nesloga, objest i sl.
Svjedoci Jehove tvrda da je bio stup. Ostali tvrde da je bio križ. A u jednom su filmu objedinili sve i napravili kao neki zid od greda za vješanje osuđenika. Valjda je režiser bio neki ekumenist


https://www.forum.hr/showthread.php?t=388544

Sudac je katolički svećenik i vjeruje u križ. Zbog toga mu se urezao križ na čelu. A stigme je dobio na zapešću. A otac Pio je dobio stigme na dlanovima. Ovisno u što čovjek vjeruje. Da je Sudac Svjedok Jehove, dobio bi onda stup na čelu.
Jer to je sprega našeg vjerovanja i podsvjesti.
"Zaista,kažem vam,
kad biste imali vjere kao zrno gorušćice
pomicali biste ova brda."


https://www.forum.hr/showthread.php?t=541080

Neko ima veliku vjeru pa pomiče planine. A neko sa velikom vjerom na čelu stvara križ ili stup. A na dlanovima stigme. Ili na zapešću, ovisi što su ga učili u osnovnoj školi

To proučava jedna malo još nepriznata znanost: parapsihologija.

A mi možemo samo postaviti pitanje: a što da ja radim sa tim križem ili stupom. Mogu ga samo staviti na zid.

Zadnje uređivanje krena : 15.05.2012. at 16:59.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 16:58   #1385
a npr da su Isusa pogubili prije 20 god na električnoj stolici, svi vjernici bi danas oko vrata nosili lančiće sa čovječuljkom u električnoj stolici... to je totalni nonsens slavljenje pogubljenja nekog čovjeka, i nošnje takvih obilježja (pa makar to bilo samo preko bajke) a ne i istinito.
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:07   #1386
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
a npr da su Isusa pogubili prije 20 god na električnoj stolici, svi vjernici bi danas oko vrata nosili lančiće sa čovječuljkom u električnoj stolici... to je totalni nonsens slavljenje pogubljenja nekog čovjeka, i nošnje takvih obilježja (pa makar to bilo samo preko bajke) a ne i istinito.
A stigma na čelu Sudca bi isto imala taj oblik
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:09   #1387
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
a npr da su Isusa pogubili prije 20 god na električnoj stolici, svi vjernici bi danas oko vrata nosili lančiće sa čovječuljkom u električnoj stolici... to je totalni nonsens slavljenje pogubljenja nekog čovjeka, i nošnje takvih obilježja (pa makar to bilo samo preko bajke) a ne i istinito.
Da regul zato Isus nije bezveze raspet.Raspet je s razlogom bas na kriz.Posto si ateist nema smisla objasnjavati.
__________________
ODBACI SOTONU DA TE NE ZAVEDE.....PRUZI RUKE KRISTU NEKA TE POVEDE!!!!!
angelicaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:31   #1388
Quote:
angelicaxxx kaže: Pogledaj post
Da regul zato Isus nije bezveze raspet.Raspet je s razlogom bas na kriz.Posto si ateist nema smisla objasnjavati.
To sam ja puno bolje objasnio, negoli to nas naučavaju teolozi.

Pod žrtvom se podrazumijeva kada osoba radi dobro djelo u korist svoga bližnjeg, a na štetu svoju. Čuli smo za brojne slučajeve u ratu, kada neki vojnik dobrovoljno otiđe u smrt, jer zna da će to pomoći onima koji prežive. Sjetimo se samo japanskih Kamikaza. Prije više tisuća godina, neke su čak i razvijene civilizacije pridonosile krvnu žrtvu svojim bogovima. Ako bi žrtva bila domaća životinja, to nije bilo baš i neko teško odricanje. Najgore je bilo što su neki davali svoju djecu za žrtvu bogovima. U principu vrijedi pravilo: da bi se bogovi umilostivili, žrtva mora biti što bolnija za onog koji ju daje

Zašto se dakle rodio Krist? On se rodio da bude žrtvovan. Zašto da bude žrtvovan? Zato da svojom žrtvom otkupi naše grijehe. Adam i Eva su sagriješili, a mi smo njihova djeca koja su taj Istočni grijeh naslijedila. Jako čudna i neobična doktrina! Isus mora doći na ovaj svijet da bi trpio i bio ubijen. Sa tom svojom žrtvom, on dakle plaća otkupninu da bi nas ljude spasio od smrti vječne. Odnosno da bi otkupio naše grijehe. Postavlja se opet pitanje: kome on to plaća otkupninu. Valjda svome Ocu na nebesima. Što je to općenito otkupnina? Na primjer, kod otmice je to novac ili slična vrijednost koji neka osoba mora platiti otmičarima da oslobode njegovo dijete. U našem slučaju su u pitanju djeca božja, a otkupnina nije novac. Otkupnina je ništa manje nego nečiji život. Otkupnina je život Isusa Krista. Svaka otkupnina se mora nekome dati. A kome se daje ta otkupnina? Kome se to mora platiti da bi taj isti nekog oslobodio. Isus dakle daje svojem ocu svoj život, da bi s time izbavio ljude od njihovog grijeha. Čudan neki nebeski dogovor: Otac i Sin se dogovore da bi bilo najbolje da netko plati svojim životom otkupninu. A taj neka bude taj isti Sin. Otkupninu (život svojeg Sina) uzima njegov otac. Što će njemu takva krvava i bolna otkupnina? Čemu sve to? Bog je stvorio čovjeka, a ovaj mu je okrenuo leđa. Ali Bog neizmjerno ljubi svakog pojedinca i ne želi da ovaj pati. Želi da se svaki od nas spasi. Stoga Sin Božji mora biti rođen u ovoj dolini suza i mora umrijeti za čovjeka. Ova vrsta samo-žrtvovanja totalno zbunjuje. Bog Otac bi trebao predstavljati nekog poput poganskog boga kojemu ljudi prinose krvnu žrtvu, kao na primjer svoje dijete. Bog prinosi svojeg Sina samome sebi?! Za mene je ovo skroz paradoksalno.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:33   #1389
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Svjedoci Jehove tvrda da je bio stup. Ostali tvrde da je bio križ. A u jednom su filmu objedinili sve i napravili kao neki zid od greda za vješanje osuđenika. Valjda je režiser bio neki ekumenist


https://www.forum.hr/showthread.php?t=388544

Sudac je katolički svećenik i vjeruje u križ. Zbog toga mu se urezao križ na čelu. A stigme je dobio na zapešću. A otac Pio je dobio stigme na dlanovima. Ovisno u što čovjek vjeruje. Da je Sudac Svjedok Jehove, dobio bi onda stup na čelu.
Jer to je sprega našeg vjerovanja i podsvjesti.
"Zaista,kažem vam,
kad biste imali vjere kao zrno gorušćice
pomicali biste ova brda."


https://www.forum.hr/showthread.php?t=541080

Neko ima veliku vjeru pa pomiče planine. A neko sa velikom vjerom na čelu stvara križ ili stup. A na dlanovima stigme. Ili na zapešću, ovisi što su ga učili u osnovnoj školi

To proučava jedna malo još nepriznata znanost: parapsihologija.

A mi možemo samo postaviti pitanje: a što da ja radim sa tim križem ili stupom. Mogu ga samo staviti na zid.
planina?
ona se stvarno može pomaknuti... ali samo u duhu i pošteno

a sve ostalo su mađioničarski koperfildski trikovi kojima on zamađija pa ljudi vide i da đet-let na pisti parkiran nestane drito ispred njihovih očiju
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:39   #1390
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
planina?
ona se stvarno može pomaknuti... ali samo u duhu i pošteno

a sve ostalo su mađioničarski koperfildski trikovi kojima on zamađija pa ljudi vide i da đet-let na pisti parkiran nestane drito ispred njihovih očiju
Nešto je trik, a nešto je psihoneuroimunologija. Kao stigme npr.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:55   #1391
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nešto je trik, a nešto je psihoneuroimunologija. Kao stigme npr.
nisi razumio, htjela sam da staviš koperfilda i njegov đet-plet

daj potrudi se pa nam prikaži to... avion kako nestaje u sekundi tisućinke
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:44   #1392
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
nisi razumio, htjela sam da staviš koperfilda i njegov đet-plet

daj potrudi se pa nam prikaži to... avion kako nestaje u sekundi tisućinke
To bih morao pitati jednog mađioničara iz naše firme. Šteta što je postao slobodan umjetnik.
http://www.youtube.com/watch?v=IN-sgDxqGb8
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:59   #1393
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
To sam ja puno bolje objasnio, negoli to nas naučavaju teolozi.

Pod žrtvom se podrazumijeva kada osoba radi dobro djelo u korist svoga bližnjeg, a na štetu svoju. Čuli smo za brojne slučajeve u ratu, kada neki vojnik dobrovoljno otiđe u smrt, jer zna da će to pomoći onima koji prežive. Sjetimo se samo japanskih Kamikaza. Prije više tisuća godina, neke su čak i razvijene civilizacije pridonosile krvnu žrtvu svojim bogovima. Ako bi žrtva bila domaća životinja, to nije bilo baš i neko teško odricanje. Najgore je bilo što su neki davali svoju djecu za žrtvu bogovima. U principu vrijedi pravilo: da bi se bogovi umilostivili, žrtva mora biti što bolnija za onog koji ju daje

Zašto se dakle rodio Krist? On se rodio da bude žrtvovan. Zašto da bude žrtvovan? Zato da svojom žrtvom otkupi naše grijehe. Adam i Eva su sagriješili, a mi smo njihova djeca koja su taj Istočni grijeh naslijedila. Jako čudna i neobična doktrina! Isus mora doći na ovaj svijet da bi trpio i bio ubijen. Sa tom svojom žrtvom, on dakle plaća otkupninu da bi nas ljude spasio od smrti vječne. Odnosno da bi otkupio naše grijehe. Postavlja se opet pitanje: kome on to plaća otkupninu. Valjda svome Ocu na nebesima. Što je to općenito otkupnina? Na primjer, kod otmice je to novac ili slična vrijednost koji neka osoba mora platiti otmičarima da oslobode njegovo dijete. U našem slučaju su u pitanju djeca božja, a otkupnina nije novac. Otkupnina je ništa manje nego nečiji život. Otkupnina je život Isusa Krista. Svaka otkupnina se mora nekome dati. A kome se daje ta otkupnina? Kome se to mora platiti da bi taj isti nekog oslobodio. Isus dakle daje svojem ocu svoj život, da bi s time izbavio ljude od njihovog grijeha. Čudan neki nebeski dogovor: Otac i Sin se dogovore da bi bilo najbolje da netko plati svojim životom otkupninu. A taj neka bude taj isti Sin. Otkupninu (život svojeg Sina) uzima njegov otac. Što će njemu takva krvava i bolna otkupnina? Čemu sve to? Bog je stvorio čovjeka, a ovaj mu je okrenuo leđa. Ali Bog neizmjerno ljubi svakog pojedinca i ne želi da ovaj pati. Želi da se svaki od nas spasi. Stoga Sin Božji mora biti rođen u ovoj dolini suza i mora umrijeti za čovjeka. Ova vrsta samo-žrtvovanja totalno zbunjuje. Bog Otac bi trebao predstavljati nekog poput poganskog boga kojemu ljudi prinose krvnu žrtvu, kao na primjer svoje dijete. Bog prinosi svojeg Sina samome sebi?! Za mene je ovo skroz paradoksalno.

S tobom nema rasprave.Zasto?Zato jer kad god ja napisem ti dajes drugacije odgovor negoli je pitanje.Kao da ne razumijes procitano.
Sta reci?Koju posluku porati?
Uzmi u ruke Bibliju i procitaj,ali ne citaj s predrasudama.Ili se obrati sveceniku da ti objasni jer ti ne razumijes sam sebe a to je ono najgore.pozz
__________________
ODBACI SOTONU DA TE NE ZAVEDE.....PRUZI RUKE KRISTU NEKA TE POVEDE!!!!!
angelicaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 08:26   #1394
Quote:
angelicaxxx kaže: Pogledaj post
S tobom nema rasprave.Zasto?Zato jer kad god ja napisem ti dajes drugacije odgovor negoli je pitanje.Kao da ne razumijes procitano.
Sta reci?Koju posluku porati?
Uzmi u ruke Bibliju i procitaj,ali ne citaj s predrasudama.Ili se obrati sveceniku da ti objasni jer ti ne razumijes sam sebe a to je ono najgore.pozz
Bibliju sam sasvim dovoljno čitao. Sada je mogu čitati kao meditativnu tehniku.
Postavlja se pitanje kojeg ću svećenika pitati za biblijska objašnjenja? Katolički će reći jedno, a moj prijatelj adventistički pastor drugo. A drugi prijatelj jehovac treće. A musliman iz firme četvrto. I na kraju će me samo zaboliti glava od pustih objašnjenja.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 10:36   #1395
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
To bih morao pitati jednog mađioničara iz naše firme. Šteta što je postao slobodan umjetnik.
http://www.youtube.com/watch?v=IN-sgDxqGb8
sad ću ti ispričati jedan stvaran slučaj, iako unaprijed znam da ćeš se nasmijati

odveo otac sina u cirkus, da provedu dan zajedno, da vide životinje i klaunove
šetali od šatora do šatora i onda ušli u jedan za koji nisu znali da je mađioničarska predstava
sjeli s drugima na stolce, zastor se podigao i predstava započela
mađioničar je počeo s izvedbom svojih trikova ali u jednom momentu zastao u tišini i pogledao prema publici
i rekao : ako ovdje ima jedan Jehovin svjedok, neka iziđe van jer ja predstavu ne mogu odraditi do kraja

zamisli što je osjetio taj ludi... zakočio se sotona

i onda se otac podigao sa stolca, uzeo za ruku svog sina, i u tišini izašao

ovo je živa istina, nije bajka, stvarno se desilo pa nek sad objasne ljudi što se desilo

a ja?, pa rekla sam već prije, zbunjujem ljude jer misle da sam ja Js
i tako već 10 let i više... a nit sam bila nit sam danas, otvoreno velim svima

al opet, s druge strane, ti il si bio pa se odreko... il nešto slično u igri
puno znaš o nečemu al rado pljuneš na isto, a to podsjeća na... znaš već
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:48   #1396
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
sad ću ti ispričati jedan stvaran slučaj, iako unaprijed znam da ćeš se nasmijati

odveo otac sina u cirkus, da provedu dan zajedno, da vide životinje i klaunove
šetali od šatora do šatora i onda ušli u jedan za koji nisu znali da je mađioničarska predstava
sjeli s drugima na stolce, zastor se podigao i predstava započela
mađioničar je počeo s izvedbom svojih trikova ali u jednom momentu zastao u tišini i pogledao prema publici
i rekao : ako ovdje ima jedan Jehovin svjedok, neka iziđe van jer ja predstavu ne mogu odraditi do kraja

zamisli što je osjetio taj ludi... zakočio se sotona

i onda se otac podigao sa stolca, uzeo za ruku svog sina, i u tišini izašao

ovo je živa istina, nije bajka, stvarno se desilo pa nek sad objasne ljudi što se desilo

a ja?, pa rekla sam već prije, zbunjujem ljude jer misle da sam ja Js
i tako već 10 let i više... a nit sam bila nit sam danas, otvoreno velim svima

al opet, s druge strane, ti il si bio pa se odreko... il nešto slično u igri
puno znaš o nečemu al rado pljuneš na isto, a to podsjeća na... znaš već
Došlo je do sukoba dviju parapsiholoških ideologija. Zbog toga mađioničar nije mogao raditi.
U ono doba je bio na Flipinima meč za svjetskog prvaka u šahu : Korčnoj i Karpov.
Uoči meča za prvaka sveta 1978. na Filipinima Karpova je primio generalni sekretar CK KPSS Leonid Brežnjev. KGB je dobio zadatak da čuva Karpova, pa je s njim otputovalo 12 agenata. Jedan od njih bio je Karpovu šofer, drugi telohranitelj... Grupom oficira je rukovodio Vladimir Pišćenko, koji je znao španski. U tima je bio i psiholog Zuhar iz Centra za pripremu kosmonauta. On je, navodno, parapsihološkim merama, trebalo negativno da utiče na Korčnoja. Stalno je sedeo u prvom redu. Pobedio je Karpov.
Znači da su i ateistički komunisti u to doba se bavili sotonizmom
A ne parapsihologijom.

Doduše, Korčnoj je bio angažirao jednog antizuhara, tj. fakira. Malo se zajebao. Trebao je angažirati nekog Svjedoka Jehove
Onda bi bio pobijedio.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 13:01   #1397
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Došlo je do sukoba dviju parapsiholoških ideologija. Zbog toga mađioničar nije mogao raditi.
U ono doba je bio na Flipinima meč za svjetskog prvaka u šahu : Korčnoj i Karpov.
Uoči meča za prvaka sveta 1978. na Filipinima Karpova je primio generalni sekretar CK KPSS Leonid Brežnjev. KGB je dobio zadatak da čuva Karpova, pa je s njim otputovalo 12 agenata. Jedan od njih bio je Karpovu šofer, drugi telohranitelj... Grupom oficira je rukovodio Vladimir Pišćenko, koji je znao španski. U tima je bio i psiholog Zuhar iz Centra za pripremu kosmonauta. On je, navodno, parapsihološkim merama, trebalo negativno da utiče na Korčnoja. Stalno je sedeo u prvom redu. Pobedio je Karpov.
Znači da su i ateistički komunisti u to doba se bavili sotonizmom
A ne parapsihologijom.

Doduše, Korčnoj je bio angažirao jednog antizuhara, tj. fakira. Malo se zajebao. Trebao je angažirati nekog Svjedoka Jehove
Onda bi bio pobijedio.
znam ja, krena, do čeg je tu došlo
spomenula sam tek jedan slučaj, al njih ima još brdo i nema tih stranica tu na F da se ispišu

uvijek će biti ljudi koji će se ovome smijati, zapravo većina...
al baš se o tom i radi : kvaliteta i kvantiteta nikad i nisu bile usporedive

nego, ono za tebe, to što slutim, znam da dobro slutim, ne poznajem te ali kao da te poznajem, i ti po tom pitanju tu niš ne moreš, moreš se zvrtit 600 krugova oko svemira i opet ti neće vrijediti ništa

puno si ciničan, a zaboravljaš na onu:
Cinik zna cijenu nečega, ali ne zna vrijednost ničega.

daj se ozdravi
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 13:15   #1398
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
znam ja, krena, do čeg je tu došlo
spomenula sam tek jedan slučaj, al njih ima još brdo i nema tih stranica tu na F da se ispišu

uvijek će biti ljudi koji će se ovome smijati, zapravo većina...
al baš se o tom i radi : kvaliteta i kvantiteta nikad i nisu bile usporedive

nego, ono za tebe, to što slutim, znam da dobro slutim, ne poznajem te ali kao da te poznajem, i ti po tom pitanju tu niš ne moreš, moreš se zvrtit 600 krugova oko svemira i opet ti neće vrijediti ništa

puno si ciničan, a zaboravljaš na onu:
Cinik zna cijenu nečega, ali ne zna vrijednost ničega.

daj se ozdravi
Ja samo iznosim činjenice. A one su ponekad cinične. Ali kako za koga.
Evo i friškog slučaja sotonizma: http://dnevnik.hr/showbizz/omg/zagla...o-kamerom.html
Da je bio u blizini Svjedok Jehove, mogao je zaglavljeni crnac zamoliti njega da ga oslobodi crne magije koju mu je vrač uvalio. I ženi bi bio popustio vaginizam
I onda taj par više ne bi griješio i prešli bi na Svjedoke Jehove. Jer se on pokazao jači i snažniji od vrača iz plemena masai.

Boldano:

Kineskog učitelja zena Sozana upita jedan učenik:
«Koja je najvrjednija stvar na svijetu?»
Učitelj odgovori:
«Glava mrtve mačke!»
Učenik ga začuđeno pogleda.
«A zašto bi glava mrtve mačke bila najvrjednija stvar na svijetu?»,
Sozan se nasmija:
«Zato što joj nitko ne može odrediti cijenu!»




JE LI VRABAC MRTAV ILI ŽIV?!

Jedan dječak dođe do poznatog učitelja zena
koji je važio za velikog mudraca.
Dječak je držao ruke tajnstveno iza leđa.
Nastojao je zauzeti što važniji stav.
I teško prikrivajući pogled u kom se
krila želja da ga nadmudri, najzad upita
učitelja zena:
“Je li vrabac što ga držim u ruci mrtav ili živ?”
“Mrtav je”, poslije kraćeg razmišljanja odgovori mudrac.
Dječak otvori ruku, i smijući se ispusti vrapca da odleti.
“Vidiš…pogriješio si”, reče dječak, samozadovoljno se smiješeći.
“Istina je. Pogriješio sam.”, odvrati mu učitelj…Ali da sam rekao da je vrabac živ, ti bi stisnuo šaku i zadavio ga, što nisam želio da se dogodi.
Odgovor je ipak bio u tvojim rukama.”

Zadnje uređivanje krena : 16.05.2012. at 13:21.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 13:23   #1399
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja samo iznosim činjenice. A one su ponekad cinične. Ali kako za koga.
Evo i friškog slučaja sotonizma: http://dnevnik.hr/showbizz/omg/zagla...o-kamerom.html
Da je bio u blizini Svjedok Jehove, mogao je zaglavljeni crnac zamoliti njega da ga oslobodi crne magije koju mu je vrač uvalio. I ženi bi bio popustio vaginizam
I onda taj par više ne bi griješio i prešli bi na Svjedoke Jehove. Jer se on pokazao jači i snažniji od vrača iz plemena masai.

Boldano:

Kineskog učitelja zena Sozana upita jedan učenik:
«Koja je najvrjednija stvar na svijetu?»
Učitelj odgovori:
«Glava mrtve mačke!»
Učenik ga začuđeno pogleda.
«A zašto bi glava mrtve mačke bila najvrjednija stvar na svijetu?»,
Sozan se nasmija:
«Zato što joj nitko ne može odrediti cijenu!»
bli bla blu od usporedaba... niš niš je sve to, ne vrijedi ništa

kad ćeš više staviti koperfildski nestali avion???
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 14:26   #1400
Trebam pomoć - moja priča

Lijepi pozdrav.
Dakle ovako, ispričati ću vam svoju priču.
Živim u katoličkoj obitelji, vjernik sam, ali zbog zdravstvenih problema ne idem u Crkvu.
Proteklih se par mjeseci na moju obitelj nadvilo čisto zlo.
Jučer sam izgubio baku. Dugo je patila. Bolest, na bolest, samo se vezala. Dok na kraju nije i preminula.
Kao što sam već rekao imam teži fizički zdravstveni problem, ali mentalno su me doktori procjenili kao osobu koja je uredu.
U poslijednjih par godina stekao sam pomisao da sam opsjednut.
Kada se želim pomoliti, često se ili krivo prekrižim ili jednostavno se ne mogu sjetiti kako da molim.
Ako se i uspijem pomoliti, često to bude uz prekide u molitvi ili iz jednostavno osjećam da me nešto ometa u molitvi i tjera me da prekinem.
Ponekad mi se desi da padnem u duboku depresiju na 2-3 dana i mislim kako moj život ništa ne vrijedi, kako nisam dobra osoba i slično.
Inače sam jako suosjećajna osoba i ljudi kažu da sam drag, volim pomoći drugima. Ponekad mi se desi da tu dragost i dobrotu jednostavno prekinu neke izijave koje nisu baš primjerene i kasnije se pitam "Bože, što je samnom?"
Često puta, samo planem jer mi eto nečija izijava ne odgovara. Toliko planem da se kasnije pitam "Kako si mogao biti takav?" To ne traje dugo. Par minuta, i onda mi jako bude žao kad pogriješim, ali često ponovim to loše ponašanje.
Zna mi se dogoditi da izjavim nešto protiv Boga, ali ono baš nešto užasno i onda se pitam "Bože, a zašto?"

Ukratko, trebam nekoga da mi kaže kome da odem da istjera tog vraga koji iz mene crpi sve do zadnje kapi snage i volje za životom? Tko vrši egzorcizam u HR?
ivica1234 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.