Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2004., 23:26   #1
moje nešto...moje prvo javno nešto

evo ljudi, skupila sam hrabrost i odlučila vam postati kratki ulomčić iz jednog mog pokušaja. ovo sam pisala dok sam bila u depresiji (postljetnoj), samo onda imam inspiracije.
komentirajte, pa ako vam bude podnošljivo, možda vam pokažem sve šta sam do sad napisala

Hitno se odljubiti!

Bila je to jedna od onih rana koje dugo zacjeljuju…Znate ono, stvori se krasta, vi je na silu želite skinuti, pa ona ponovo prokrvari, nastane nova krasta, ali manja…I tako dok sasvim ne nestane. Na sreću, tu sam ranu mogla pokriti flasterom…
A kako je to zapravo bilo? Pa ovako ide priča…
Ušetala je jedan dan sa čudnim smiješkom na licu. Ljeto je već polako zalazilo. Ja sam se u to vrijeme već uvjeravala da mi Marko više ne znači ono šta je nekad značio, jer, kad već ne ide – ne ide.
Nataša je bila čudna taj dan. Na sretan način čudna. Ne krivim je, nije ona znala ništa…ja sam brijala neki drugi film u to vrijeme. A ona, ona je brijala s Markom. Jedanput, pa dvaput, pa se to pretvorilo u vezicu od svojih tjedan dana.
Ja ne znam što sam tad osjećala, znam samo da nisam bila ljubomorna. Na neki samo meni svojstven način, bilo mi je drago. Ljudi su se čudili, pa jel moguće da ona tako uživa u mazohizmu?
Ne, nisam uživala, patila sam, zapravo više mi je to bio šok. Ali, neke stvari ne možeš promijeniti i bolje ih je ostaviti kakve jesu. Ja sam se samo smješkala, slušala njene priče i bila sretna. Ozbiljno. Zbog nje…nekako sam imala osjećaj da ona ima moju ulogu i da ju je zaslužila. Ali, stare rane teško zacjeljuju. Nisam plakala. Zapravo, mislim da nisam ni suzu pustila. Isplakala sam ja svoje u tih godinu dana. I tako je prolazilo, polako, ali ponekad, u nekom sasvim malom, beznačajnom trenutku nešto me podsjetilo na taj osjećaj koji sam osjećala za njega i tad sam se osjećala čudno. Nostalgično. Marko je bio još tu, na lijevoj strani. Doduše, njegov lik i djelo bili su stjerani u sasvim mali kut mog bića, ali ga je bilo dovoljno za tu neku tugu…ponekad čak i za d-moll (jer, šta je tuga za d-moll). Trebala je još samo jedna mala sitnica da se sve u meni slomi i da, uz jebeni d-moll, tu krasticu skinem jednom zauvijek.
Bio je praznik, prvi maj (ne spada u ljeto, al nije ni bitno). Sasvim divan dan, priroda i društvo (u doslovnom smislu)…I jedna sasvim obična popodnevna kava. U sasvim običnom kafiću. A jedna sasvim obična pjesma promijenila je sve. Zapravo, jedan stih. I bila sam gotova. Slomljena. Smrskana, točnije rečeno…
Zatvorila sam se u sobu i napisala Marku pismo. I tu je bio kraj…suza je razmazivala tintu i stvarala sasvim mali potočić prema rubu papira. Jebemti romantiku. A mogla sam se napiti odmah i isplakati sve. Ali ne, ja sam romantična budala koja voli komplicirati stvari. Uglavnom, s tim pismom stavila sam završni pečat na tu ljubav. I osjećala se…praznom. I pet tona lakšom. Napokon sam ga mogla gledati onako kako sam ga još od onog dana kad je Nataša ušetala u Dom s čudnim osmjehom na licu željela gledati – kao prijatelja.
Ali, nakon svake rane ostane ožiljak. I znam da se zbog tog ožiljka još neću tako jako zaljubiti. Možda ću i zajebat par osoba i njima stvoriti iste rane i ožiljke i znam da sam grozna…ali razočaranja više ne želim…
Izvinite na patetici, neću više, obećavam…
ala od toga...
__________________
vi prekrasni ljudi, sa vama mogu eventualno pola sataaa...
propuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 23:44   #2
Ako smem...

Pišeš iskreno o stvarima kroz koje mnogi ljudi prolaze. Hrabro od tebe što si podijelila.
I baš zato mi je glupo kritizirati.
Trebala bi razviti stil. Nedostaju ti detalji. Sjeti se detalja.
Ali hrabro je. RESPECT!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 21:12   #3
Treba imati muda to napisati i zato samo pohvale
A baj d vej, i ja sam prolazio kroz istu tu fazu. Definitivno je lakse kad se negdje ispucas
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 22:46   #4
eh, hvala, hvala, nije bilo lako... sve konstruktivne kritike su naravno dobrodošle...tek počinjem...
a onda, evo još malo tog istog "djela"...
dakle, početak (ono prije je samo djelić)....a onda, možda pomalo i ostatak (ili bar ulomci koji su prošli autocenzuru za kvalitetu)
hvala na pažnji unaprijed


ZA POČETAK…

Taj prokleti osjećaj praznine…uvijek me uhvati u jesen. Osjećam se ko ishlapljena kola, mlitavo. I svake godine sama se sebi zaklinjem na korjenite promjene u svom životu. Od kojih, naravski, nikad ne bude ništa. Jedina korjenita promjena desit će se kad se, dvije godine od sad, počnem spremati stvari za Zagreb. A i dotle treba živjeti. Kako najbolje znam.
Ne mogu se oteti dojmu da propuštam nešto veliko i da svoje najbolje godine trošim na samožaljenje i vječno nezadovoljstvo u ovom klaustrofobičnom gradu bez nekog izbora. Evo me opet. Shit.
Sve se svodi na jedno – školu dok ti mozak ne popiju sa raznim problemima, a onda se dogura do vikenda i krenemo, nas par cura, u nazovimo to tako – noćni život u Šibeniku. Vucaranje bez cilja po Docu (ime koje je nekoć davno i značilo nešto u društvenom životu ovog grada), kafić, pa drugi kafić, pa neka buta i duvan za duvanom uz glupe pričice i baljezganja, a ako stvarno imamo sriće (il nešto slavimo) i bocom Ožujskog. Ou jes.
I tako…tjedan za tjednom, tu i tamo uleti koji zanimljivi tulumčić i stigne lito. A tu prava priča zapravo počinje. I evo je, dio po dio, sad tu pred svima…


SVE ŠTA ZNAČI LITO U JEDNOM ŽIVOTU…

Eto, vidite, bio jednom jedan dečko. Nit uzoran, nit mamin sin (tragično je zapravo to, jer mama mu je, ima od toga desetak godina, umrla – e, mrzim tu rič!) , nit nešto iznadprosječno u bilo kojem smislu, al imao je nešto – moć kontrole mojih osjećaja. I tako je taj stanoviti dečko, nazovimo ga Marko, iz dana u dan sve više upravljao mojim osjećajima. Djetinjasto sviđanje pretvorilo se u djetinjastu ljubav, zatim u ljubav, a zatim u požudu. Na kraju svega, a to nikom nisam priznala, samo sam ga željela u krevetu. Izgubiti svoju nevinost s njim. Kao, eto, toliko ga volim. Šipak! Puka me pubertet. Al kad sad razmišljam o tome, jebiga, mora da sam ga stvarno na neki način još i tad volila, jer ne spavaš s prvim koji naiđe. Meni ni taj prvi još nije naišao, pa bolje da se ni ne javljan. A evo kako je sve počelo…


Sasvim obična večer ili kako znamo da smo zaljubljeni

Cili dan vruće za popizditi, a more mi je zabranjeno iz ženskih razloga. Do podne mrzim sebe, a od podne cili svit. Ne da mi se niti navečer izaći, ali eto, izlazim, reda radi. Ekipica od petnaestak ljudi i svima je super. Meni se svi gade. Najradije bi ih sve pobila. Nečujno se udaljavam od našeg stola, usput mi se kači i prijatelj Toni i doškaljamo mi tako do mjesta redovitog prebivališta otočke mladeži : DOM-a. U Domu sve po starom. Tri purgera napušeni do boli krepavaju po svim slobodnim površinama ovog gospodarskog dobra. Ja u to doba nisam pušila (eto, tek toliko da se zna). Polumrtva, bacam se na krevet do jednog od NP (napušeni purgeri, op. a.) i započinjem neki zatupljujući razgovor tek toliko da ne šutimo. Jednim uhom slušajući mene, drugim okom igrajući popularnu «Zmiju» na Nokiji, u žaru igre nasloni mi glavu na rame. Puf! Sudbonosno okrenem glavu u njegovom smjeru i susretnem se s njim. Prokleta romantika. Okice + podočnjaci (strašno sexy) + zbunjeni smiješak i sve to skupa uokvireno nekom svaka-dlaka-svoju-politiku-vodi frizurom = dobitna kombinacija!!! Bingo! Dečko je uspio ono što mnogi nisu. Sviđa mi se. Zaključujem to po onim razvikanim leptirima u predjelu donjeg želuca. Ne pratim više ono što govori, zumiram njegove usnice kako se miču (ko u filmovima u slow motionu) i kontroliram slinu da slučajno ne bi kapnula njemu na čelo. On ne primjećuje moju trenutnu zatupljenost, previše je i sam zatupljen. Glupo se smješka. I ja se glupo smješkam….
Odjednom odnekud iskrsnu svi oni ljudi koje sam cilu večer izbjegavala i čarolija je gotova. Jebiga. Svi nešto seru, petsto glasova govori u jedan glas. Atmosfera mi više ne paše. Marku je očito svejedno jer je skoro zaspao na mom ramenu. Divno. Zamislite da vama prvi dan tip koji vam se sviđa zaspe na ramenu. Al došlo je vrijeme da se krene, mala je kazaljka dogurala do one ure u kojoj već sve pristojne curice spavaju, a ja sam se ubrajala u njih. TAD sam se ubrajala u njih. Cimnem Marka laktom u rebra što sam nježnije mogla, on se makne u stranu i oslobodi mi, sad već ukočeno, ali sretno rame i ja krenem. U prolazu promrmljam pozdrav i okrenem se da bi njega još jedanput te večeri vidila. Do njega sjeda neka plavušica koju sam od tog dana zamrzila iz dna dubine moje plitke duše.


toliko za sada...
__________________
vi prekrasni ljudi, sa vama mogu eventualno pola sataaa...
propuh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:47.