Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2014., 14:14   #201
ja imam kcer koja je prosla 11 godina i jos uvjek piski u krevet skoro svaku noc nalazi svi uredni imala je jedino problema sa bakterijama u urinu pili smo i minirin melt i nista ne pomaze vise neznamo sta dalje molil pomoc ako netko zna hvala.
leica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 10:40   #202
podižem temu
moj sin ima 6,5 god, blizanac, ima određenih razvojnih poteškoća, ništa strašno. dnevne pelene se riješio sa 4 god, a noćnu još ima. sad je dobio Minirin. nakon druge tabletice se probudio suh, ali evo prošla su dva dana i opet mokar. iako imam dojam da on ujutro svjesno popiški pelenu jer mu se ne da dići. dići ću se rano i pokušati provjeriti ujutro dok još spava...mene zanimaju iskustva s minirinom, ako je tko voljan podijeliti...pročitala sam temu pa nema previše...
nama ga je pedica dala bez ikakvih pretraga i i obrada...
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:48   #203
Dijete 2 god. i 10 mj. Prije godinu dana smo riješili pelenu i po noći se od tada popiškio svega 3-4 puta. Do sada. Sada piški svaku noć, bez iznimke. I za dnevnog spavanja 9 od 10 puta. Dobio je bracu u međuvremenu, i 4 mjeseca nakon njegovog rođenja, počinje ovo...
Ništa ne pomaže. Ni stavljanje na wc po noći, ni smanjivanje unosa tekućine, urin je ok...
Jasno mi je da je ovo vjerojatno emocionalne prirode. Što raditi? . Traje već 2.5 mjeseca.
Molim iskustva i savjete
Koliko je to kod vas trajalo i je li prestalo samo od sebe?
__________________
“In all things it is better to hope than to despair”

Zadnje uređivanje maritali : 27.01.2015. at 10:09.
maritali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 10:58   #204
Vidim da ti nitko ne odgovara pa cu ti napisat sto su nama rekli. Makar vi ste vec jako dugo po noci suhi pa mozda ne bi trebalo ci korak nazad :ne za:

Uglavnom, moj se odviknuo u roku jednog dana od dnevne pelene, nikad s tim nikakvih problema. Noc je bila relativno ok sve dok mu u rujnu nisu ponovo krenule jaslice. Onda se krenuo zapisavati u na nocnom i ne dnevnom spavanju, jednostavno bi ga izgleda te jaslice toliko psihicki i fizicki umorile da ga nije uopce diralo to da spava kompletno mokar. Gurali smo tako mjesec dana, pokusala sam ga dizati nocu i vodit na wc (sto je izgledalo tako da je ko zelatina i nema sanse da ista obavi jer spava ko top). Uglavnom, tete u vrticu, pedijatrica i par frendova koji su psiholozi po struci su se svi slozili da je u toj dobi i u takvoj situaciji (gdje je ocito djete u nekom stresu) puno korisnije da ima miran i kvalitetan san, nego da ga mucimo i radimo mu traume zbog pisanja. Pa smo za noc vratili pelenu, a po danu je ponekad bilo ok, a ponekad bi bio potpuno mokar. Rijesilo se samo od sebe kako je postajao stariji - ove godine nakon sto se adaptirao na novi vrtic sam od sebe je prestao pisati po danu i kaze mi teta da se zna dignut usred spavanja i ic pisat i vrati se nazad spavat (znaci cijelu jednu skolsku godinu mu je trebalo). I nocne pelene su mu sad uglavnom suhe tako da mislim da kad potrosimo paket do kraja da cu mu ih maknuti skroz, drzim ih vise preventivno jer se po noci preseli kod nas u krevet pa da bas ne budemo svi troje mokri
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 12:16   #205
A koliko ti je dijete staro?
E vidiš, a kada sam ja pedijatricu pitala za savjet (doduše, to je bilo na samom početku, kada je piškio tek tjedan dana), ona je rekla ignorirajte, samo nipošto ne vraćajte pelenu
Sutra idem s drugim djetetom na kontrolu pa ću baš pitati misli li i dalje tako, 2.5 mjeseca kasnije.

Edit: Iako već pomalo očajna, nisam osobno sklona vraćanju pelene...baš zato što je, kao što si i sama rekla, tako dugo bio suh.
__________________
“In all things it is better to hope than to despair”
maritali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 12:48   #206
Moj je sad 4 godine. Odviknuo se na ljeto kad je imao 2.5 al je nedugo nakon toga krenula skolska/pedagoska godina i vratio se nakon ljetne pauze u jaslice i sve je krenulo nizbrdo, tako da mi i nismo imali pravi suhi period ko vi.

ja isto ne bi odmah vracala pelenu, al ako se nastavi i ako vidis da mu i to sto je mokar pocinje uzrokovat traume i remetit san (a i tebi s bebom vjerojatno nije jednostavno jos i to hendlati) mozda je za njega psihicki bolje vratiti mu je.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 01:02   #207
Malena od 3,5 godine je u zadnjih mjesec dana imala 4 ili 5 epizoda gdje se namjerno popiškila u krevet. Znači potpuno je budna, igra se u krevetu, digne se i ode u wc i onda dodje nakon 10min k nama u dnevni budna, mokra i nasmijana sa obavijesti da se popiškila u krevet. Dva puta je to napravila usred dana. I ni meni ni mužu nije jasno što se događa??!! Razgovarali smo s njom i ona je svjesna da se to ne radi u krevet, da se piški u wc. Išla je u kaznu zbog toga, dobila po turu, svaki put smo razgovarali, ali ništa ne pali. To je napravila prije dva dana (i odstajala 10 min u kazni i prošla razgovore i dogovore) i večeras ponovo?? I još mi se smije u facu?

Nema promjena u tempu, rutini, u vrtiću teta kaže da sve štima, doma je stabilno pa nas zato muči šta joj je?
EnolaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 12:14   #208
Quote:
EnolaB kaže: Pogledaj post
Malena od 3,5 godine je u zadnjih mjesec dana imala 4 ili 5 epizoda gdje se namjerno popiškila u krevet. Znači potpuno je budna, igra se u krevetu, digne se i ode u wc i onda dodje nakon 10min k nama u dnevni budna, mokra i nasmijana sa obavijesti da se popiškila u krevet. Dva puta je to napravila usred dana. I ni meni ni mužu nije jasno što se događa??!! Razgovarali smo s njom i ona je svjesna da se to ne radi u krevet, da se piški u wc. Išla je u kaznu zbog toga, dobila po turu, svaki put smo razgovarali, ali ništa ne pali. To je napravila prije dva dana (i odstajala 10 min u kazni i prošla razgovore i dogovore) i večeras ponovo?? I još mi se smije u facu?

Nema promjena u tempu, rutini, u vrtiću teta kaže da sve štima, doma je stabilno pa nas zato muči šta joj je?
Mozda iskusava granice ili zeli vidjeti sto se dogodi kad piskis u krevet, mozda im se netko u vrticu popisao za vrijeme dnevnog spavanja ili pricaju o tome medjusobno ako se nekome nocu desilo itd. Svasta njima pocne padati na pamet sa 4 godine

Ako si sigurna da to namjerno radi, mozda bi trebali razmisliti o nekoj "logicnoj" kazni (kazna kao direktna posljedica onoga sto je napravljeno). Jer cesto klinci kazu tipa "sjedi mirno xy minuta" ili "nema crtica" uopce ne dozivljavaju. Pricali smo dosta o tome na nekoj drugoj temi. Znaci u tvojem konkretnom slucaju daj joj nek osjeti posljedice toga sto je napravila (sad sama procjeni koliko daleko si spremna ic). Npr krevet je mokar sad nemas gdje spavati (pa nek spava u mokrom krevetu il na podu.. ok malo brutalno al hocu docarati sto se misli pod logicnom kaznom). Nek pomogne promjenit posteljinu. Nek spava bez pidjame jer je zadnju cistu namjerno smocila. Ili joj izvuci naaaaajruzniju mogucu (jer je ta jedina ostala suha). Nek bude svjesna da je sama sebi naskodila time sto je napravila i da joj puko odradjivanje kazne "sjedim 10 minuta na miru" nece pomoci (nakon tog sto je odsjedala vjerojatno ju je docekao topli, presvuceni krevet i cista pidjama).
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:28   #209
Quote:
Mela77 kaže: Pogledaj post
I to smo još uzeli jeftiniju verziju aparatića (žični) koji dođe oko 350 kn. Postoji i bežični koji košta preko 700 kn.
Do neba hvala dr. Šubat Dežulović u KBC Kantrida u Rijeci
Spasila me pelena, presvlačenja kreveta i neprospavanih noći!
Dižem temu u nadi da će se netko što prije javiti jer nam što hitnije treba. Gdje god sam pitala u ljekarnama, žičani su bili od 600kn na dalje, bežični da ne pričam (preko 1000 kuna). Zanima me da li postoji negdje da se kupi žičani po ovoj jeftinijoj cijeni ili su svugdje toliko digli cijene??
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 15:00   #210
Quote:
EnolaB kaže: Pogledaj post
dobila po turu,
I ja bih ti se popišala.

I inače postupate s toliko poštovanja njenog integriteta?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.