Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2012., 18:04   #81
... nisi bas dala neke podatke na koje mjeste pretendiras, u cemu si
strucnjak, jezike i tako to, ali u svakom slucaju ne nasjedaj na raznorazne
tecajeve, kojima je obicno svrha zeti lovicu.

A i cemu, jer ili vec imas neko zanimanje koje im treba; kuharica, frizerka, ili
kada te zaposle ce te oni obuciti. Kako vidim, nemas neke veze, zato ne
biraj posao, raspitaj se koji su im deficitarni, kako je najlakse uci, a jednom
nutra lakse ti je djelovati i penjati se na ljestvici.

good luck
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 18:17   #82
Quote:
hypnotic poison kaže: Pogledaj post
naime pred par mjeseci sam se počela raspitivati o kruzerima i jahtama tako da tek upijam nadam se da ćete mi malo poblize objasniti neke stvari.
inace zivim u rijeci, sto se tice kruzera vidjela sam ga gospoda zagar u lovranu zaposljava za kruzere, mozete mi reci kome se mogu obratiti za jahte?
poslala sam par molbi. preko mojposao.hr nasla sam oglas "Luxury Yacht Interior Crew - Chief Steward/ess" preko agencije Navigo Eventa. nude tečaj u zagrebu od 6 dana po cijeni 7.200, nakon zavrsenog tecaja dobiva se uvjerenje o licenci iyt iuvjerenje o zavrsenom tecaju megayacht service excellence.
sve je to ok, ali sto nakon tog tecaja imam potrosenih milju eura i uvjerenje? tko mi nudi posao i garantira da ce me zvati? kazu poslije toga si u njihovoj bazi i u sto kracem roku ti nude posao?
molim vas pomoc i savjete jer eto stvarno bih voljela otici jer kao mlada osoba jednostavno nema mi smisla raditi za minimalac u ovoj lijepoj nasoj.
hvala unaprijed.



Ako pažljivije pročitaš oglas na mojposao.hr, vidjeti ćeš opasku:

plaća: honorarno

Što ja čitam kao rad na crno, plaćanje na ruke.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 18:24   #83
U tome i je problem imaju oni svoju stranicu ali bas nigdje nisam nasla nikakve komentare niti slicno. Zavrsavam hoteljerstvo, imam iskustva sto se toga tice, i znam dva strana jezika sto mislim da je dovoljno za otici zar ne?
hypnotic poison is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 19:13   #84
da u splitu je 2500 a znas onu sto juznije to tuznije
jeGGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 19:51   #85
Quote:
jeGGer kaže: Pogledaj post
da u splitu je 2500 a znas onu sto juznije to tuznije
Ne znam gdje je 3500? U Zagrebu? Rijeci?

I nisi mi odgovorio na drugi dio.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 14:36   #86
U Dubrovniku je 3.739,20 kn tecaj

30 god. je sasvim ok, a kakve su sanse....... e tu ti igra puno toga, medjutim sreca najvise

Na primjer ja sam zavrsio pomorsku skolu 2007 odmah posao na kadeturu ukrcali me u roku deset dana nakon sto sam se prijavio,a danas ljudi cekaju po godinu dvije za ukrcaj, dosao doma u proljece 2008 te onda iz ciste dosade i zajebancije poslao molbu za ukrcaj na kemikalca za drugi dio kadeture covjek me zove nakon pola sata sto sam poslao zahtijev da dojdem u rijeku rijesit papire
2009 provedem doma konobareci u cavtatu u lokalu gdje vise jahtasi te se upoznajem s nekoliko njih i tu su pale prve zajebancije o poslu na jahti...
2010 ljeto opet radio u kafani, te mi dolazi ovaj lik kojeg sam upoznao proslo ljeto i pocnemo ozbiljno razgovarat o poslu, te me krajem devetog mjeseca zove i govori mi da dojdem u roku tri tjedna na mallorcu da imam posao, te ja tako posao i ostao do dana danas
Meni je ovo odlicno jer smo ljeti po hrvatskoj, i vecinu vremena provedemo meni ispred kuce

btw da se vratim na pitanje, najbolji nacin da nadjes posao je da se spakiras i krenes setat po juznoj francuskoj i palmi de mallorci jer je to jedini nacin da se zaposlis u ovoj industriji ili ako imas srece u zivotu kao ja
jeGGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 21:22   #87
Quote:
jeGGer kaže: Pogledaj post
U Dubrovniku je 3.739,20 kn tecaj

30 god. je sasvim ok, a kakve su sanse....... e tu ti igra puno toga, medjutim sreca najvise
Preskupo u Dubrovniku. Je li tu uračunati ispit u LK, liječnički i izrada matrikule? Cijena iz Splita je sa svim navedenim. Sam BST je 1900 kn.

Quote:
Na primjer ja sam zavrsio pomorsku skolu 2007 odmah posao na kadeturu ukrcali me u roku deset dana nakon sto sam se prijavio,a danas ljudi cekaju po godinu dvije za ukrcaj, dosao doma u proljece 2008 te onda iz ciste dosade i zajebancije poslao molbu za ukrcaj na kemikalca za drugi dio kadeture covjek me zove nakon pola sata sto sam poslao zahtijev da dojdem u rijeku rijesit papire
2009 provedem doma konobareci u cavtatu u lokalu gdje vise jahtasi te se upoznajem s nekoliko njih i tu su pale prve zajebancije o poslu na jahti...
2010 ljeto opet radio u kafani, te mi dolazi ovaj lik kojeg sam upoznao proslo ljeto i pocnemo ozbiljno razgovarat o poslu, te me krajem devetog mjeseca zove i govori mi da dojdem u roku tri tjedna na mallorcu da imam posao, te ja tako posao i ostao do dana danas
Meni je ovo odlicno jer smo ljeti po hrvatskoj, i vecinu vremena provedemo meni ispred kuce
Blago tebi. Problem je u tome što ja nemam sreće, barem kada je posao u pitanju. To pričam na temelju višegodišnjeg iskustva.

Quote:
btw da se vratim na pitanje, najbolji nacin da nadjes posao je da se spakiras i krenes setat po juznoj francuskoj i palmi de mallorci jer je to jedini nacin da se zaposlis u ovoj industriji ili ako imas srece u zivotu kao ja
Eh, dakle ne gine mi jedno 1000 eura za put i boravak tamo, koje naravno nemam.
Ako možeš ikako pomoći ( tipa ako znaš nekoga tko zna nekoga ), javi mi se na PP.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 11:55   #88
Quote:
hypnotic poison kaže: Pogledaj post
naime pred par mjeseci sam se počela raspitivati o kruzerima i jahtama tako da tek upijam nadam se da ćete mi malo poblize objasniti neke stvari.
inace zivim u rijeci, sto se tice kruzera vidjela sam ga gospoda zagar u lovranu zaposljava za kruzere, mozete mi reci kome se mogu obratiti za jahte?
poslala sam par molbi. preko mojposao.hr nasla sam oglas "Luxury Yacht Interior Crew - Chief Steward/ess" preko agencije Navigo Eventa. nude tečaj u zagrebu od 6 dana po cijeni 7.200, nakon zavrsenog tecaja dobiva se uvjerenje o licenci iyt iuvjerenje o zavrsenom tecaju megayacht service excellence.
sve je to ok, ali sto nakon tog tecaja imam potrosenih milju eura i uvjerenje? tko mi nudi posao i garantira da ce me zvati? kazu poslije toga si u njihovoj bazi i u sto kracem roku ti nude posao?
molim vas pomoc i savjete jer eto stvarno bih voljela otici jer kao mlada osoba jednostavno nema mi smisla raditi za minimalac u ovoj lijepoj nasoj.
hvala unaprijed.
Pokušaj se raspitati kod ljudi koji već plove na jahtama pod stranom zastavom - kako se do takvog posla dolazi? Nije lako. Nije potreban certifikat osim STCW i ENG1 i pomorske knjižice... No kako doći do jahte? Mogućnosti su strane agencije za posadu, ili ići osobno u Francusku,Antibes ili na Floridu i čekati po dokovima, moliti za posao - to je do sada bio put naših ljudi na jahte. Kruzeri su potpuno druga priča... Jahte su svijet za sebe, jedan vlasnik odlučuje - i zapošljava isključivo sa preporukom, ili ako imaš trening koji vlasnik prepoznaje kao - "ova osoba može odmah početi raditi, i neće me sramotit ispred gosta". A gosta vidiš odmah prvi dan i moraš znat protokol usluge, komunicirati, spremati jahtu, poslužiti hranu, i još puno detalja... Zato postoji trening i IYT certifikat -kao linija povjerenja, na temelju koje te vlasnik ili yacht agent prepozna kao nekog tko posao zna. Ostale diplome i znanja iz hotela i kruzera su ok, ali nisu točno što oni traže. No ima ljudi koji su uspjeli i bez treninga i bez certifikata - to je duži i teži i često skuplji put. I nije baš za žene da se vuću okolo po dokovima i moljakaju za posao, zar ne?
Navigo Event je za sad jedina domaća agencija koja spaja sa jahtama... Ili možeš pokušati sama putem interneta preko stranih agencija. No jako je teško i ne uzimaju ozbiljno kandidate bez 60 dana iskustva na jahti. Zato trening nadoknađuje iskustvo... Ko i faks i škola stranih jezika...nekako moraš naučiti. Ili na domaću jahtu, pa jednu dvije sezone tako odradit...pa onda na stranu pokušat... Nema nekog brzog i jeftinog načina - prevelika ja konkurencija.
surfdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 12:00   #89
Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
Ako pažljivije pročitaš oglas na mojposao.hr, vidjeti ćeš opasku:

plaća: honorarno

Što ja čitam kao rad na crno, plaćanje na ruke.
Hrvatske luksuzne jahte sa posadom imaju sezonu u trajanju od 15 do 20 tjedana, neke vrlo rijetko i 25 tjedana. Posada se zapošljava honorarno - na obrt ili tvrtku vlasnika. Kontrole lučke kapetanije su vrlo stroge - sva posada mora biti na listi posade i zaposlena, nije ko u firmama da možeš samo ući i izaći da te nitko ne promjeti... Na brodu su stalne kontrole pri ukrcaju i iskrcaju.
Nitko ne zapošljava posadu na 12 mjeseci i stalni ugovor o radu... Samo neki kapetani i kuhari imaju tu sreću, no rijetki su. To je sezonski posao u Hrvatskoj.
Na stranim jahtama isto... zato je fluktuacija posada velika i ma isto puno šanse za zaposliti se. Nitko na jahti ne ostaje dulje od par godina, ako ima sreće za stalni ugovor na stranoj jahti što radi 12 mjeseci na godinu...
surfdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 12:10   #90
Quote:
hypnotic poison kaže: Pogledaj post
U tome i je problem imaju oni svoju stranicu ali bas nigdje nisam nasla nikakve komentare niti slicno. Zavrsavam hoteljerstvo, imam iskustva sto se toga tice, i znam dva strana jezika sto mislim da je dovoljno za otici zar ne?
Za "otići" je dovoljno da podigneš palac i stat će ti neki auto... koju plaću češ dobiti i kako češ se "prodati" na tržištu - što češ raditi, već je drugo pitanje. Puno je pametnije otići tako da prvo nađeš posao - preko agencija za zapošljavanje, Interneta... Pitanje je želiš li otići ili otploviti? Ako želiš ploviti - plaće su svakako puno veće i zarada je tvoja ušteda, jer ne trošiš na stan i hranu... Ako radiš ko konobar u Londonu, svu zaradu potrošit ćeš na sami život...i to je put, ali težak. Nigdje ne cvatu ruže...
Za plovidbu češ ipak morat još malo "odguliti" da dobiješ certifikate za pomorsku knjižicu...pa ili na kruzer - bez plaće, radit za napojnice i doslovno se ubijat od posla, pa koliko izdržiš.... Ili uloži još malo pa se ukrcaj na jahtu, imaš plaću, i napojnice... isto se radi, ali i zaradiš tako da nakon par godina imaš dovoljnu ušteđevinu da se iskrcaš i počneš nešto svoje. A iskustvo rada u luksuznom turizmu - kao hostesa na jahti - je kao da imaš još jedan fakultet. Posao u hotelu nakon jahte djeluje neusporedivo lakši ...
Misliš da "vani" nema na burzi osoba sa hotelijerstvom i znanjem jezika? Proguglaj.... Nema zemlje koja traži ili uvozi radnike...ne više.
surfdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 14:40   #91
Pozdrav forumu

Pozdrav forumasima,kuhar sam sa 15 god iskustva i zelio bi se ukrcat na kakvu liksuznu jahu,ako imate neki link ili sl. molim da mi posaljete.
Hvala unaprijed.Neven
Nenykogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 19:05   #92
Thumbs up Yacht crew

Dajte ljudi informirajte se malo!!! Ova firma navigo event???? Nikad cula, a imam poprilicno iskustva s jahtama. Niti jedna prava profesionalna crew agencija ne naplacuje posadi to sto stavljaju svoje profile na njihovu stranicu. One zaraduju tako da naplacuju poslodavcu posredovanje a posadi pomaze da se zaposle a ne jos da ih udari u škinu. NE NASJEDAJTE NA NECIJE PRICE DA MU MORATE PLATITI DA BI VAS OGLASIO NA SVOJOJ STRANICI !!!
Svima koji se zele okusati u ovoj bransi savjetujem da na internetu pronadu crew agencije i stave svoje CV-e. Nece odmoci ako se uputite u Antibes ili Palmu ali svaku agenciju prije svega treba kontaktirati i zatraziti razgovor ( prije svega se registrirati na njihovoj stranici).
Isto tako ako niste u mogucnosti obilaziti dokove po svjetskim marinama i zvoniti po pasarelam i predavati zivotopise, jedna od mnogih mogucnosti je obaviti interview s agencijama preko skypa. Obavezno u CV navesti skype name.
To je to, logirajte se u agencijama. Svaki dan izbacuju nove oglase za posao, to sto netko nema prijasnjeg iskustva na jahtama ne mora znacit da je nemoguce upasti. Samo treba imat malo vjere i strpljenja.
Pozdrav svima i sretno
dadam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 19:12   #93
Thumbs up Yacht crew agency

Evo par agencija

Jf-recruting
Cosmo crew
Absolute crew
Luxury yacht group
Dowaston crew agency
Yotspot crew
Hill Robinson
Crew Italy
Crewunlimited
Crew4crew
Blue water yachting
Marinescence crew
Edmiston crew....
Ima ih masu al glavno je poceti
dadam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 12:07   #94
Prosvitljenje

Bog ekipa....ima li neko volje da mi priblizi malo posal na jahtama...znaci,kako se ukrcat na jahtu(dali postoje kod nas agencije koje krcaju nan jahte),dali su potrebni nekakvi drugi breveti...
Mislim da je zivot na jahti dosta laksi i nekako lipse se zivi nego na dugoj plovidbi
Kako se krecu uopce place oficirima na jahtama?
Ja sam trenutno 3 off na produckt tankeru pa cisto da rasirim malo obzore ) Fala
nns is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 21:37   #95
A ima li neki Hr.kruzer? Ili neki ribarski brod da se moze radit sezonski posao?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 20:12   #96
zanima me kako dobiti posao na jahti kao osoblje, ljeto 2014.??
što mi od papirologije treba, kakve su plaće i koliko se bude ja jahti??

ako može neko odgovoriti sa iskustvom, hvala!
nezaposlenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 02:09   #97
tko ce te uzest samo tako?

vremena su se promjenila. nema vise duse. samo portiri koji ti zabijaju nos sto radis. kako se postavis na pocetku, toliko ces i postic. automatski ljudi te vide kao kad kazes idemo. ides za one koje si visi cilj. za one koje nisi moras ih uvjerit.

moras bar koju godinu bit na plovilima da imas sto pokazat. treba bi koji tecaj za skipera proc.. ovako na blef probaj na stranici find crew. tu ima ne placen posao i placen. pa ti trazi ovaj s deparcem. ako ti koji vlasnik da zeleno svijetlo, nemas zezancie oko papira. na tone te posade bez papira radi na tim jahtama. u tom je i je draz

ps bilo bi zgodnije da si zensko. pa makar mu i ne dala. sve je to zabava ionako...

najbolje ti je da sljedis primjer nekog tko je vec na brodima. moj skolski drug ima sad 40-50 000kn placu i za njime je posao ulizica lik koji nema veze s tom strukom. ali je samo sljedio njegov primjer. od srednje, faksa, do agenta 1 pa drugog.. amen.


i ovo mi zadnje da pisem po forumu. koliko sam vam dao infrmacija na ovom forumu a nitko jos nikad hvala nije rekao. oce vas sreca tek kad je netko prstom ukaze

Zadnje uređivanje MillionMan : 06.01.2014. at 02:19.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 22:38   #98
Evo, da malo oživim temu.

Sad sam na životnoj prekretnici. Odlučila sam riješiti STCW i sve ostalo, napustiti Dubrovnik i mukotrpno raditi na jahtama. Momentalno imam odličan posao, ali nesiguran. Sezonski.

Treba mi širine, treba mi da radim da znam za čega se ubijam. Ovako samo životarim.

Nadam se da ima nekoga sa iskustvom. Bila sam prije nekoliko godina radila mjeseca na jahti, za Rusa.

Neugodno iskustvo. Radila sam prijavljena kao gost. Uh!
__________________
Life sucks - if superheroes existed I'd be one - and then you die!
Spacegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 18:42   #99
Dragi moji, nema nikoga ođe! Šteta!

Valjda se admin neće ljutit što bacam post za postom.

Uglavnom, brevete ili D2 ili STCW u Dubrovniku dođe 3,800kn. Jedna cura mi je preporučila da ne plaćam još ništa. Prvo treba naći posao, pa onda rješavat papire. Mislim da ću krenuti tako.

Na internetu ima template CV-a za jahte. Radila sam ga po tome. Ako kome treba, nek se javi.

Počela sam gledat agencije. Jedna kolegica mi je rekla da je najbolje pisati svima, pa negdje će upalit.

Jedino me brine nedostatak novca. Ne znam ni gdje ću trebati obaviti razgovor ni koliko će to koštati. Ja momentalno radim, ali ostajem bez posla. Tako je kada radiš sezonski.

U CV-u sam, naravno, uz e-mail naznačila i svoje Skype ime. Bilo bi idealno kada bi se tako mogli obavljati razgovori.

Kada sam počela ozbiljno uzimati ovu karijeru, mislila sam da će to ići lako. Sada pomalo uviđam da će možda trajati i mjesecima. Najvjerojatnije ću dočekati opet sezonu u Dubrovniku.

Nadam se da me neće pokolebati. I da neću izgubiti zamah.

Šteta što više vas sa iskustvom ne pišete ođe. Voljela bih čuti sitnice i cake.
__________________
Life sucks - if superheroes existed I'd be one - and then you die!
Spacegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 20:14   #100
pogledaj si ove fb grupe:

https://www.facebook.com/groups/antibesyachtcrew/
https://www.facebook.com/groups/palmayachtcrew/
https://www.facebook.com/crewgrapevine/?fref=ts

http://www.crewgrapevine.com/
paesano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.