Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2004., 18:42   #1
Aldiss

jeli netko citao doticnog??
cuo sam da je ok, a na njegovom site-u ima dosta materijala, i izgleda da je tip napisao dosta knjiga.
zanima me dali je netko od vas citao koje njegovo djelo?
kakvi su dojmovi?
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 20:43   #2
Ja ne sorry, ali ionako nisam imao priliku citati nista osim lektire (Lotr excluded)
__________________
Home is but a fiction
C01mhth10ch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 20:45   #3
Ja sam čitao Heliconiju, mislim da je to njegovo. Zgodno... iako je bilo davno, i to u vrijeme kad sam gutao sve što je imalo onaj prvi zavijutak od 'S' u 'SF' i prvu crticu u 'F' od Fantasy
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 21:54   #4
ja sam čitala Prašumu (Hothouse) i svidjelo mi se, zbog maštovitosti i činjenice da je radnja u daaaalekoj budućnosti, a malo knjiga ima o tome. Ne ide na tehnološki napredak nego na neku evolucijsku shemu, biljke su postale dominantne, ljudi su jako mali i proizvode klorofil
Super su mi u knjizi one neke biljke (traversers) koje grade mrežu između Zemlje i Mjeseca, općenito je cijeli svijet jako maštovit
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 10:57   #5
Helikonija je jedna od najboljih SF djela koje sam čitao. Prekrasno nešto. Jako maštovito, must read.
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 12:54   #6
Helikonija mi je bila zanimljiva i dota originalna, ali teško da sam bio zadivljen.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 14:36   #7
Ja sam čitao Helikoniju Proljeće i Helikoniju Ljeto.
Slažem se s Drenom - odličan SF, maštovit i originalan.
Krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 23:32   #8
jesam li ja jedini kojemu ovaj pisac ne leži
stil mu je odron što se mene tiče
jedan od onih pisaca čije knjige čitam i lagano nakon 100 ok stranica dođem do 150. i ne znam što sam pročitao u tih 50 stranica
odustao sam od Prašume
a prvi dio helikonije sam jedna dovršio sa mnoštvom preskakanja
ne znam možda je do stila možda do prevoda
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 01:14   #9
Vidiš, a meni se Prašuma baš svidjela. Onako, originalna spika.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 12:05   #10
znaš kako kažu jednom je slučajnost a drugi put neprijateljsko djelovanje ili tako nekako
mislio sam da je do mene i koncentracije u slučaju Prašume ali nakon nekoliko godina došla helikonija na red
međutim ista stvar... čitam ali niš ni sa čim ne povezujem i ne kontam
vjerovatnoća da sam oba puta bio dekoncentriran je veoma mala...Lako se izgubim u tekstu...
nastavit ću helikoniju nekad u budućnosti... imam još i NOn STOP knjigu od njega ali neću više ništa nabavljati niti ponovno pokušavati
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 13:27   #11
neprijateljsko dejstvovanje, dašta! čitao sam prije desetak godina prvu knjigu, srpski prijevod, i isti osjećaj kao kod tebe. bacio je i rekao "ovo je ubitačno dosadno". a onda, prije godinu-dvije, naletio na original na engleskom i po tko zna koji put se zapitao "zašto, o zašto, ikad išta pokušavam čitati u prijevodu?", te progutao sve 3 u 3 dana
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 21:05   #12
mislim da ipak nije do prijevoda... dvije različite knjige u dvije države i dva prijevoda a isti osjećaj...
isti pisac.... a duplo dužu knjigu od simonsa slistim bez po muke UŽIVAJUĆI

onaj osjećaj kad ti je čitanje mučenje... e to je s aldisom
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.