Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2014., 22:19   #4461
Quote:
cuttie_123 kaže: Pogledaj post
Jel imao tko ovakvu situaciju? Pijem yasminelle, redovito pijem, nijednu izostavila, mozda sam 3,4 tablete popila 2,3 sata kasnijr nego uobicajeno. Nije bilo ni proljeva ni povracanja. Sad mi je bio tjedan bez pilula, menga nikako da dode i u utotak mi dode nesto sitno, kao iscjedak, pa taj iscjedak dode i prode, dode i prode. Danas opet trebam pocet pit tablete i bas mi je to cudno. Pijem ih 7 godina. Bolovi su tipicno menstrualni, imala sam i svoju tipicnu predmenstrualnu migrenu, malo je duze trajala ovaj put.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Nakon 7 god si vec trebala napraviti pauzu, barem tako mislim. Posavjetuj se sa ginicem. Meni je nakon 5 god dao pauzu a isto sam imala neke cudne iscjetke umjesto menge.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 10:38   #4462
Quote:
Pocahontas1 kaže: Pogledaj post
Nakon 7 god si vec trebala napraviti pauzu, barem tako mislim. Posavjetuj se sa ginicem. Meni je nakon 5 god dao pauzu a isto sam imala neke cudne iscjetke umjesto menge.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
Koliko znam, po novom se pauze uopće ne bi trebale praviti jer to može imati više štete nego koristi, pogotovo kad se ponovno krenu uzimati pilule (nakon te pauze, je l').
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 12:22   #4463
Quote:
Aelia kaže: Pogledaj post
Koliko znam, po novom se pauze uopće ne bi trebale praviti jer to može imati više štete nego koristi, pogotovo kad se ponovno krenu uzimati pilule (nakon te pauze, je l').
Zapravo ne znam. Ja sam ih davno uzimala, napravila pauzu i vec vise od 10god ih ne uzimam. Ne sjecam se ni koje sam pila.
Treba reci ginu da nema prave menstruacije pa ce on znati sto dalje.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 22:52   #4464
ovako...
pocela sam tek uzimat pilule(adexa) popila turu od 21 dan,sad mi je pauza tjedana dana i 2.12 bi trebala pocet sljedecu turu e sad u toj pauzi bi trebala prokrvarit,ja nemam apsolutno nikakve naznake da cu skoro,sta ako ne budem,svejedno pocnem uzimat ih?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 11:56   #4465
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ovako...
pocela sam tek uzimat pilule(adexa) popila turu od 21 dan,sad mi je pauza tjedana dana i 2.12 bi trebala pocet sljedecu turu e sad u toj pauzi bi trebala prokrvarit,ja nemam apsolutno nikakve naznake da cu skoro,sta ako ne budem,svejedno pocnem uzimat ih?
Ja obično dobijem 4. dan pauze, al' ako ne dobiješ svejedno nastavi uzimati (i napravi test za trudnoću, ako ima razloga za brigu).
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 15:53   #4466
Quote:
Aelia kaže: Pogledaj post
Ja obično dobijem 4. dan pauze, al' ako ne dobiješ svejedno nastavi uzimati (i napravi test za trudnoću, ako ima razloga za brigu).
Nema razloga za brigu
Onda je neki poremecaj mi ocito
Ni danas nis od menge
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 00:23   #4467
Quote:
Pocahontas1 kaže: Pogledaj post
Nakon 7 god si vec trebala napraviti pauzu, barem tako mislim. Posavjetuj se sa ginicem. Meni je nakon 5 god dao pauzu a isto sam imala neke cudne iscjetke umjesto menge.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
Bila sam na pregledu i rekao je da je sve u redu i da se takvo nesto moze desiti. Rekao mi je da pauzu ne moram raditi, jer su to pilule s jako niskim dozama hormona, vise stete nego koristi od pauze, a i radili smo proljetos krvne nalaze i sve je bilo ok, a poslije nove godine ultrazvuk jajnika, pa ak se oni ne bune ne treba pauza.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 22:51   #4468
Talking

Imam jedan problem.. Pijem Logest, i danas sam popila zadnju pilulu u blisteru. Brzo nakon toga sam imala dosta mekanu stolicu, iako ne bih rekla da je bio pravi proljev. S obzirom da se u uputama spominje samo "teški proljev", inače se ne bih brinula, ali također piše da je propuštanje zadnje pilule posebno opasno. Što sad?
U uputama piše, ako je propuštena pilula u 3.tjednu, može se ili nastaviti piti bez pauze ili odmah napraviti pauzu. S obzirom da nisam još kupila novu kutiju, preostaje mi 2. opcija. Po tome bih trebala novu kutiju započeti dan ranije nego inače, jer mi se danas ova pilula ne broji kao popijena?
Ili ipak mogu sve to ignorirati ako nije bio teški proljev? Malo me muči što bi to točno značilo.
I da, Logest pijem redovito oko 5 godina i do sada je bilo sve ok.
ik37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 13:14   #4469
Quote:
ik37 kaže: Pogledaj post
Imam jedan problem.. Pijem Logest, i danas sam popila zadnju pilulu u blisteru. Brzo nakon toga sam imala dosta mekanu stolicu, iako ne bih rekla da je bio pravi proljev. S obzirom da se u uputama spominje samo "teški proljev", inače se ne bih brinula, ali također piše da je propuštanje zadnje pilule posebno opasno. Što sad?
U uputama piše, ako je propuštena pilula u 3.tjednu, može se ili nastaviti piti bez pauze ili odmah napraviti pauzu. S obzirom da nisam još kupila novu kutiju, preostaje mi 2. opcija. Po tome bih trebala novu kutiju započeti dan ranije nego inače, jer mi se danas ova pilula ne broji kao popijena?
Ili ipak mogu sve to ignorirati ako nije bio teški proljev? Malo me muči što bi to točno značilo.
I da, Logest pijem redovito oko 5 godina i do sada je bilo sve ok.
Al' mekana stolica nije teški proljev.
Teški bi proljev bio da pola dana provedeš na wc-u, onda bi to već bilo zabrinjavajuće.

Mislim da se nemaš razloga brinuti.
Ako ne budeš imala daljnjih probavnih tegoba, računaj kao da si ju popila. Ako imaš sumnjih, konzultiraj se s ginekologom/liječnikom i problem riješen.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:43   #4470
sta napraviti ako tek nakon par dana saznas da ti je u blisteru jedna tableta viska,da li ju propustit ili i nju popit?ocito sam jedan dan opet fulala,prosli put je bilo u roku 24h pa sam odmah reagirala a sad je duze proslo
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 10:32   #4471
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
sta napraviti ako tek nakon par dana saznas da ti je u blisteru jedna tableta viska,da li ju propustit ili i nju popit?ocito sam jedan dan opet fulala,prosli put je bilo u roku 24h pa sam odmah reagirala a sad je duze proslo
Tebe baš neće.
Jesi probala navijati alarm za svaki dan u isto vrijeme?

Koliko ti je tableta ostalo do kraja blistera? Mislim da to ide kao i kad je prošlo više od 12h otkad si trebala popiti, al' provjeri još s doktoricom ili nekim u ljekarni.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 17:28   #4472
Problem krvarenja

Pozdrav svima :)

Imam jedan mali problem i htjela bih pročitati neka od vaših mišljenja, naime u prošli petak 12.12. sam dobila menstruaciju i uzela sam prvu pilulu (prvi puta ih pijem i prepisan mi je Estal), krvarenje imam 6 dana i tako je bilo i ovaj puta i taj 6 zadnji dan imala sam odnos s dečkom jer je krvarenje prestalo ali nakon što je ejakulirao u mene odmah nakon toga ponovno je nastupilo krvarenje, isto se ponovilo i 7 dan ali ne tako intenzivno kao prošlog dana. Zanima me dali to predstavlja neki problem ili je to sasvim normalno da zadnja količina menstrualne krvi iscuri zajedno sa spermom van? I da nakon tuširanja stavila sam dnevni uložak za svaki slučaj ali nije bilo ni kapljice krvi, znači događa se samo poslije ejakuliranja.

Bila bih zahvalna curama koje su imale isti ili možda slični problem kao ja da mi napišu svoja iskustva, hvala

Zadnje uređivanje Bubamara20 : 19.12.2014. at 17:36.
Bubamara20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 23:45   #4473
Quote:
Aelia kaže: Pogledaj post
Tebe baš neće.
Jesi probala navijati alarm za svaki dan u isto vrijeme?

Koliko ti je tableta ostalo do kraja blistera? Mislim da to ide kao i kad je prošlo više od 12h otkad si trebala popiti, al' provjeri još s doktoricom ili nekim u ljekarni.
bas me nece da
ma napravim ja alarm ali ono ako isti tren ne idem ju popit gotovo ishlapi mi
bas ju pijem u ono doba kad malenog pripremam za u krpe,i ako ne odem odmah,gotovo
pitala jucer u ljekarni neka baba bila kaze ne znam vam jednostavno sta reci kako da postupite,odgovor ono....
a nis popit cu kako je do kraja blister i gotovo jos ih 4 imam.danas je petak meni pise da kao da za cetvrtak moram popit
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 14:09   #4474
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
bas me nece da
ma napravim ja alarm ali ono ako isti tren ne idem ju popit gotovo ishlapi mi
bas ju pijem u ono doba kad malenog pripremam za u krpe,i ako ne odem odmah,gotovo
pitala jucer u ljekarni neka baba bila kaze ne znam vam jednostavno sta reci kako da postupite,odgovor ono....
a nis popit cu kako je do kraja blister i gotovo jos ih 4 imam.danas je petak meni pise da kao da za cetvrtak moram popit
Možda da 7 dana koristiš dodatnu zaštitu?
A ubuduće provjeri s ginekologom...ili traži ljekarnu s mladom farmaceutkinjom.

P.S. I snooze spašava život. Meni zvoni svakih 5 minuta dok ne popijem, a i dragi ima alarm za svaki slučaj ako ja zaboravim.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 23:59   #4475
Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Prvi put pocinjem piti pilule, u zadnjih 2-3 mjeseca sam u vrijeme ovulacije imala krvarenje, sad ne znam da li moze biti povezano s upalom mokracnih kanala, ali to sam izlijecila prosli mjesec. Ovaj mjesec sam dobila menstruaciju 1.12. , a ovulacija mi je bila oko 14., tako je ginekolog rekao, ali ja se osjecam kao da cu svaki tren dobiti, a ne bih trebala jos barem tjedan dana, inace mi je ciklus oko 28 dana. Sad ne znam, moze li to biti probojno krvarenje sad, s obzirom da mi je ovulacija prosla. Ako dobijem veceras ili sutra, da li da pocnem piti pilule? :/
atena888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 22:00   #4476
Prestala sam piti pilule 8 dana prije nego je trebala biti pauza, znači popila sam 13 tableta. Da sad sačekam 7 dana pa opet počnem piti novo pakovanje ili da preskočim ovaj mjesec i sačekam iducu menstruaciju?
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 12:16   #4477
Jedno pitanje, Ketonal ne smanjuje djelovanje?
atena888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 17:25   #4478
Quote:
atena888 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje, Ketonal ne smanjuje djelovanje?
Prema ovome što sam guglala-ne smanjuje.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 20:52   #4479
Smile

Quote:
Aelia kaže: Pogledaj post
Prema ovome što sam guglala-ne smanjuje.

A nadam se da je tako, hvala
atena888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 17:34   #4480
Bok cure,
Pijem Qlairu vec 49 dana. Prvih 28 (prvo pakovanje) je bilo sve ok. Malo sam dobila na tezini, grudi su poprilicno vece ali s time sam se pomirila. Problemi pocinju zadnja dva tjedna. Prvo mi izbaci akne, pa dobijem neko medjukrvarenje i kao vrhunac svega dobijem i stvari na 19.dan. Stvarno mi nije jasno kako se to moglo tako poremetiti? Sto da radim? Do ginekologa ne mogu jer sam u inozemstvu na putovanju.
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.