Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2005., 08:02   #21
vjeruj mi iz osobnog iskustva ti mogu savjetovati da živiš bez cvika kao i do sada....
hoćeš samo par primjera zašto?
- ima ljudi koji pljuju kad pričaju ,u tom slučaju ti treba kišobran jer ti zapljuju stakla...
-kada se ljubiš ... čest je slučaj da ti naočale dodiruju partnerovo lice.. pa eto.. masne mrlja na njima...
- moraš paziti kad ih skidaš i gdje ih stavljaš...
- po zimi... ako uđeš u toplo zamagle se .. pa si ko čorava kokoš...
- po ljeti ako nisu zatamljene čudno je gledati... nekako oči bole...
- naravno glupo je kupovati sunčane naočale s dioptrijom... ( jer ti ne treba)....
- moraš ih stalno čistiti..
- ne možeš se leći bezbrižno u krevet i gledati TV, jer moraš paziti da ne zaspiš.. a u tom slučaju ako ne ostanu na glavi.. malo se izdeformiraju...
- glupo je skidati svike s glave kada se napališ u sekundi pa ideš obaviti stvar.... a joj gluplje je sve to raditii s njima...
- glupa su pitanja.. jel ti stvarno trebaju ili ih nosiš radi fore ( i česta... pogovtovo ako ti stvarno super stoje)....
- i ono što se je meni dogodilo... imala sam ih samo tjedan dana i poskliznula sam se i pala... ne znam po kokoj teoriji bubnula sam glavom u pod i naočale su se izgrebale 8 a izgrebane naoale ne želim nositi)... stoga opet sam kupila nove...
ili ...
dečko mi je jednom u žaru "borbe" stao na njih jer sam ih ja spustila malo dalje od nas ( e.. te su koštale 1900 kn) i NISU se mogle popraviti...
- i sve u svemu... ZA LJEPOTU BITI TI TO SVE IZDRŽAO ....
stoga.. osi u prvu optiku... pitaj jel štete... izaberi ono što ti se sviđa i uživaj...
ako hoćeš...
samo za informaciju... bolji okviri su iznad 700 kn... a uz to idu plastična stakla jer je glupo imati staklo na neke dobre okvire ( a i stako je teže) i onda ti to dođe oko 1000 kn...
a za te novce si možeš kupiti neke sunčane... tako i onako dolazi ljeto.. a ove cvike nećeš nositi jer će ti dojaditi...
e da.. i lice ti se znoji pa je nerjetko da ti na nosu ostaju fleke tamo gdje su ti naočale

eto...
a ti odluči
mala_crvenkapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 08:26   #22
Ak želiš promijeniti look kupi si periku ili obrij glavu ili pusti bradicu ili stavi rinčicu...
Dioptrijske naočale zbog nezadovoljstva izgledom dođu ti nešto ko onaj Ciganović s breskvicama ispod očiju
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 23:13   #23
Ako su naocale bez dioptrije stetne , onda svi koji nose naocale za sunce , svijesno sebi ostecuju oci .
Dakle moj zakljucak je nisu stetne .
Dosad je bilo komentara protiv ocala , aja cu pokusati dati neka moja iskustva koja govore o koristi nosenja ocala.
1. Tamne stite od sunca, ugodno je po suncu .
2. Stite od vijetra , ugodno .
3. Stite od prasine .
4. Zastitne ocale se koriste kod skoro svih radova gdje nesto leti prema licu.
5. Osijetljivost vida se odrzava dulje vrijeme .
6. Suzenje ociju se smanjuje .
7. Ne vidi te neko u oci .To narocito vole voajeri. Ima ih oba spola.
8. Ako mislis da lipse izgledas , eto ti modnog detalja.

__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 00:32   #24
Koliko ja znam ne štete. Gledaš kroz obično staklo. ustalom ne moraš ih nositi stalno. Ako su samo modni detalj nosit ćeš ih kad ti to paše.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 15:26   #25
Suncane naocale s dioptrijom

Neznam dal je ovo tema za zdravlje ali....
Jel znate sajt od ducana di se to moze nabavit
_suRak_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 18:11   #26
U svakoj optici
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 10:48   #27
Ja sam si pred mjesec dana nabavila takve suncane. U svakoj optici ce ti ih napraviti. Jedino ogranicenje je odabir okvira, na okvire koji su jako zakrivljeni ne mozes staviri dioptrijska stakla...
Boni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 21:26   #28
ja sam si isto prosli mjesec prvi put dala praviti takve suncane. nisam imala problema s odabirom okvira (zapravo, to sam prvo i napravila).
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 09:06   #29
Pazi da stakla imaju dobru UVA i UVB apsorpciju. Osobno koristim ova i vrlo sam zadovoljan.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 12:51   #30
Naočale

Zanima me zna li tko nešto više (cijene, kvaliteta, preporuke) o naočalama za zaštitu od ekrana kompjutera (ili kako se to već zove?)?

Pitao sam kod jednoga optičara pa mi je rečeno: 300 kn svaka leća + 80 kn ugradnja + 300kn minimum za okvire i to pod uvjetom da nemam dioptriju!

Ako netko ima više informacija ili preporuka bio bih jako zahvalan.


Hvala

cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 08:38   #31
Imam naočale s ovim lećama... http://www.luxor.hr/suprema.php

Oči mi se uopće više ne umaraju dok radim za kompom, stvarno su super, štite od svih mogućih vrsta zračenja . Cijene se uglavnom kreću u rangu koji si već napisao, ali ne slažem se da okvir mora biti minimum 300 kn. Ima lijepih okvira i za 150, 200 kn, samo trebaš naletjeti u dobru optiku . Za preporuke and such može i PM da ne ispadne reklama.
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 09:25   #32
hvala

poslao sam ti PM


pozdrav
cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 13:59   #33
Nitko više nema savjeta?

cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2006., 22:48   #34
teško je nać okvir ispod 700 kn, al evo, ja sam imala sreće, prije 3 tjedna sam kupila nove naočale, okvir sam platila 200 kn , leće sam uzela plastične, one čuvene protiv zračenja, a kako imam dosta veliku dioptriju (-4) tražila sam stanjene, svaka košta 410 kn.

ugradnja 80 kn prvi glas! nikada nisam posebno platila ugradnju.
matinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 07:24   #35
uzeo sam naočale i leće (Suprema) za 1.015,00 kn!

okvir za 500,00 kn i bio je popust 15% + 296 kn svala leća.

ali ne u onoj gdje mi je rekla da se plaća ugradnja, nego u nekoj drugoj (u Vodovodnoj ulici).

cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 07:34   #36
Zračenje monitora je uglavnom svedeno na neke razumne mjere i većina monitora ima dovoljnu zaštitu od zračenja. Ono što smeta oku i glavi kod višesatnog buljenja u monitor je buljenje u jednu točku i stalno fokusiranje koje umara očne mišiće. Što je najgore, razne umore oka i glavobolje izaziva treperenje monitora (refresh) osobito kod većih diagonala i kombinirano s flouroscentnom rasvjetom.

Bolje osigurajte kvalitetan monitor, dobar izvor prirodnog i konstantnog svjetla umjesto da ulažete novac na nešto upitne vrijednosti. Pitanje za svakoga tko zna malo teorije fizike... na koji to način neki sloj na staklu odbija zračenje ?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 15:18   #37
kakve naocale?

Primjetio sam da mi je u zadnje vrijeme monitor poceo strasno smetat na oci. Vec nakon sat ili dva oci me pocnu peckat, suzit, i tak. A posto radim na kompu to mi strasno smeta. Nije stvar nit u monitoru jer sam sprobao razlicite cak i LCD (i na LCD-u me peku al malo kasnije, nakon 3h?). Znaci u ocima je stvar. Vjerovatno bi trebal posjetiti Optićara, al me zanima ak ko ima kakva iskustva s tim naocalama. Dal postoje vise vrsta i tak...
bender0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 15:20   #38
tnx, mod

Zadnje uređivanje bender0 : 06.05.2006. at 17:04.
bender0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 00:56   #39
Quote:
bender0 kaže:
Vjerovatno bi trebal posjetiti Optićara
definitivno bi trebao posjetiti optiĆara.

Quote:
bender0 kaže:
Dal postoje vise vrsta i tak...
da, ima raznih. crvenih, plavih, zelenih, zutih, tigrastih...
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 13:50   #40
Quote:
Crimson Petal kaže:
definitivno bi trebao posjetiti optiĆara.
da..ili već jednom nauciti ova pravila o glasovnim promjenama...

k+j =č
c+j= ć ak se ne varam....

optika => optikjar => optičar

Quote:
Crimson Petal kaže:
da, ima raznih. crvenih, plavih, zelenih, zutih, tigrastih...
i koje onda da izaberem....tigraste mi se cine super...najbolje s cim većim okvirom i staklima....

ima koga ko je kupil te naocale bas za monitor. ?
bender0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.