Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2016., 09:35   #561
Quote:
dodongo kaže: Pogledaj post
Thanks na odgovoru. Odlučio sam se za Gorenje sokovnik pa šta bude, izgled mi se dopada a i cijena je dobra + garancija 2 god.

Jel ima smisla u sokovnik zajedno sa voćem staviti i vode, može li tu voda pomoći ikako u cijeđenju jer ionako bih je volio stavit malo pošto želim puno tekućine unositi?
Voda u cjeđenju ne pomaže. Koristi se uglavnom na kraju za djelomično čišćenje. Ja ne sipam jer ionako svaki put rastavim pa četkom. Kod cjeđenja za razliku od blendanja u pravilu ne ide voda. No, ako ti odgovara, zašto da ne. Probaj pa ćeš vidjeti. Ne šteti sigurno. Dapače, ako staviš 30% vode, napitak će biti izotoničan što je za ove vrućine idealno...
Što se tiče Gorenja, dobar izbor. Bilo je slučajeva kvarenja, ali to je tako kod kopija, a imaš i garanciju. Naravno, vjerovatno da će sve biti u najboljem redu pa uživaj.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 09:55   #562
sokovnik gorenje stigao i odlican je! no bila masina tu ja nekad sebi grejp rucno ocijedim a ono kaj ostane nabrzaka u sokovnik stavim pa iscjedim tu mrvicu eto cisto da ubrzam postupak jer inace mi treba pun kufer vremena da ogulim to voce i stavim ga a rucni rad grejpovi i narance (ako je voce dobro) su mi uvijek finiji nego kad se ocijedi skupa sa bijelom pulpom.

30% vode da, skuzio sam vec i prije da mi to odgovara jel u protivnom popijem puno previse soka tj novaca, al dobro za terapeutske svrhe nije problem. dodao sam po koji 1dcl i ispere jos malo soka sa stijenki aparata sto je dobro a moram reci da se i dosta vode trosi na pranje tako da je najbolje odmah napravit tonu soka znaci bar 4 grejpa, 4 jabuke, 4 narance, 4 mrkve, limuna itd. dobije se skoro 2litre soka i to bez dodane vode al i to se popije za jedan dan brzo.

moram nadodati da je sokovnik odlicna stvar za detox pogotovo ako je post u pitanju - naravno uz prethodno ciscenje kolona (potpuno ciscenje) nekom vrstom laksativa, ja osobno koristim sodu bikarbonu 3-4 cajne zlice u 4 case vode+ puno vode nakon, pa poslje ciscenja kolona pit sok i vodu umjesto hrane cijeli dan. za vrijeme posta sam popio vise od 4-5l tekucine s time da sam isao na wc pisat samo par puta, dakle tijelo je apsorbiralo svu tu tekucinu i polako se cistilo. a sok sam jos dodatno procistio od pulpe kroz sito za te potrebe detoxa. ovo je super da vam organi naprave pauzu od uobicajenog rada i balansiraju se. ipak se svi ti vitamini minerali dosta apsorbiraju kroz nasa crijeva pa sto su cisca to bolje za nas. dobro je i za psihu.

pozdrav
dodongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:10   #563
Quote:
dodongo kaže: Pogledaj post
sokovnik gorenje stigao i odlican je! no bila masina tu ja nekad sebi grejp rucno ocijedim a ono kaj ostane nabrzaka u sokovnik stavim pa iscjedim tu mrvicu eto cisto da ubrzam postupak jer inace mi treba pun kufer vremena da ogulim to voce i stavim ga a rucni rad grejpovi i narance (ako je voce dobro) su mi uvijek finiji nego kad se ocijedi skupa sa bijelom pulpom.

30% vode da, skuzio sam vec i prije da mi to odgovara jel u protivnom popijem puno previse soka tj novaca, al dobro za terapeutske svrhe nije problem. dodao sam po koji 1dcl i ispere jos malo soka sa stijenki aparata sto je dobro a moram reci da se i dosta vode trosi na pranje tako da je najbolje odmah napravit tonu soka znaci bar 4 grejpa, 4 jabuke, 4 narance, 4 mrkve, limuna itd. dobije se skoro 2litre soka i to bez dodane vode al i to se popije za jedan dan brzo.

moram nadodati da je sokovnik odlicna stvar za detox pogotovo ako je post u pitanju - naravno uz prethodno ciscenje kolona (potpuno ciscenje) nekom vrstom laksativa, ja osobno koristim sodu bikarbonu 3-4 cajne zlice u 4 case vode+ puno vode nakon, pa poslje ciscenja kolona pit sok i vodu umjesto hrane cijeli dan. za vrijeme posta sam popio vise od 4-5l tekucine s time da sam isao na wc pisat samo par puta, dakle tijelo je apsorbiralo svu tu tekucinu i polako se cistilo. a sok sam jos dodatno procistio od pulpe kroz sito za te potrebe detoxa. ovo je super da vam organi naprave pauzu od uobicajenog rada i balansiraju se. ipak se svi ti vitamini minerali dosta apsorbiraju kroz nasa crijeva pa sto su cisca to bolje za nas. dobro je i za psihu.

pozdrav
Ja baš volim taj sok sa bijelim i pulpom. Bolji mi je okus.
Što se tiče rezanja namirnica i kasnijeg pranja, na početku traje dugo, ali vremenom se ubrza pa ti treba duplo manje vremena.

Što se tiče troškova, gledaš malo da kupuješ voće i povrće na sniženju pa nije tako strašno. Također, 2 litre za jedan dan je previše (za jednu osobu).
Iscjediš 1 litru i to onda imaš za taj dan i za iduća 2 dana. Ostatak čuvaš u staklenci u hladnjaku i može trajati 72 sata.
Tako da imaš 1 litru za 3 dana, dovoljno za zdravlje, ne moraš čistiti i prati svaki dan, također bolje za novčanik.

O dijetama uz pomoć soka sam čuo samo dobre stvari. Mene to osobno ne zanima, vjerovatno ne bih ni mogao jer radim fizički...
Ljudi piju samo sok 3 dana, 7 dana, 30 dana, 60 dana, pa čak i nevjerovatnih 100 dana - čovjek je skinuo 50 kg. i zdravstveno stanju mu je bilo odlično nakon toga. Mada se tako dugo na sokovima ne preporučuje.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:33   #564
Jeftin i zdrav sok - komad đumbira, 1 limun, dvije-tri žlice meda, 1.5-2 litre vode.
Količina đumbira i meda se može prilagoditi koliko kome paše, zato i nisam napisao točno, ali to je u globalu vrlo zdrav sok, i osvježavajući za vruće dane.
Limun i đumbir se mogu iscijediti u sokovniku. Iako ja uglavnom limun iscijedim ručno, a đumbir zajedno s par kocki leda sameljem u blenderu, na to onda dodam vodu, sok limuna i med, da se odmah u blenderu dobro promiješa.

Zdravo i osvježavajuće
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 14:04   #565
sto se ciscenja tice najvaznije je cisto crijevo za pocetak jer ciscenje sa vodom ili sokovima bez prethodnog cistog kolona ucini da ti se kroz crijevo apsorbiraju sa stijenke svi toxini tako da je to dosta i opasna stvar za organizam, jetru etc. sok je ubiti prijelazna faza na vodu koja zapravo cisti organizam sa organima poput jetre koja kad je kolon cist ona je potpuno neopterecena sa toxinima iz crijeva vec navali na tijelo. tu se onda osjeti potreba za "grizenjem" hrane a ako se unosi sok ta potreba se smanjuje pa sve dok se ne predje na vodu.

iskreno smatram da je post dobar bas onako kako se o njemu uvijek pricalo a to je jednom tjedno ili mjesecno za vikend ili nakraju radnog tjedna tako da se organizam resetira (ne samo meso vec kompletan post). to omogucava dugovjecnost i zdravlje svih organa.

dovoljno je zamisliti kako bi taj sokovnik izgledao da ga se ne cisti dovoljno dobro i da ostane uvijek u njemu neki zaostaci, em ce bit plastiku tesko oprat em ce bit uvijek pomalo toxican. na kraju krajeva to je samo aparat a mi ljudi danas cesto vise paznje poklanjamo mehanickim stvarima nego svom organizmu. da je organizam tako savrsen kako nam se cini kaj jedemo sve i svasta odjednom onda nebi nikad bili ni bolesni niti bi imali probleme no realno nas organizam je aparat, vrlo dobro slozen no funkcionira kako treba samo uz odgovarajuci tretman tako da nije u pitanju samo kvaliteta unosa namirnica nego i ciscenje.

sto se tice posla osobno znam covjeka koji je 7 dana radio fizicki (mozda i vise) i bio na soku od limuna, limun dijeta se zove mislim. no dobro nebitno svako ko ima namjeru nesto ucinit to i ucini tako da cisto informativno nemora se lezat u krevetu 7 dana. uostalom protiv sam svega sta nije u skladu sa balansom i prirodnim + zdravorazumskim nacinom postpuanja sa sobom. npr ubit se od posla dok pristupas postu i mi je malo pretjerano i nebi to nikad napravio niti preporucio ikome da radi.

inace sam protiv dijeta jel to cesto vodi nazad na staru (losu) prehranu koja zloupotrebom covjeka i dovede do stanja da mora mrsavit. radije treba mjenjat nacin zivota i zadrzat novi nacin zivota nego skidaj kile pa se vrati na staro. tu je vise uzrok i problem vezan za psihu nego sto je za kilograme. no u svakom slucaju jedna posljedica posta i ciscenja organizma je i otpustanje kilograma i nepotrebnih stvari iz organizma to sigurno stoji no nije mu to svrha, jel realno da je netko deblji ili mrsaviji nuzno neznaci da je manje zdrav.

ljudi koji se zele posvetit svojoj liniji tijela trebali bi pruzit svom tijelu odgovarajuci nacin zivota a to je balansiranje kroz fizicke vjezbe i regulaciju prehrane sa kvalitetnim namirnicima, a ne kroz ideologiju poput one o ne uzimanju hrane etc jel to dovodi do psihickih problema i odrzava ih. nakraju cemu poklonis paznje to i dobijes u zivotu pa radje sprijecit pravilnim pristupom nego lijecit se od kilograma i kilograma gluposti..
dodongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 13:11   #566
Veliki pozdrav za sve forumase i jedna molba za savjet...Naime, vec nekoliko godina koristim centrifugalni sokovnik marke Bosch i ubrzo po kupovini sam shvatio da mi treba slow jucer...Uglavnom da ne duzim puno kod nas u Konzumu je trenutno na akciji Tefal slow jucer sokovnik
http://www.tefal.com.hr/PRIPREMA-HRA...B/p/7211002301

kosta oko 100 eura, pa bi molio ako ga je neko koristio da kaze svoja iskustva jer sam odlucio da ga uzmem...Unaprijed hvala na odgovorima!!
pablov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 23:59   #567
U elipsa ti je 650 kn, cini mi se da je to malo slabija verzija od "infinitiy press revolution" sokovnika, http://www.elipso.hr/mali-kucanski/s.../TEFAL-ZC500H/
Razlika u snazi je 100w ... ali s obzirom na trenutnu cijenu mislim da je to izvrsna kupnja. Ja koristim ovaj ZC500H već dvije godine i cijedim bar 2 puta tjedno bez ikakvih problema ... pretpostavljam da će i ovaj jeftiniji raditi kako treba...
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 09:39   #568
Vidio sam njihovu ponudu ali mi je najbliza prodavnica udaljena 150km, tj. u Slavonskom Brodu pa se razmisljam da li vrijedi uzimati pogotovo ako uzmem u obzir eventualnu reklamaciju...Osim ovog sokovnika vidio sam kod njih i blender Philips od 900w na akciji za 615 kn pa mi se cini i to kao dobra ponuda, pogotovo sto trenutno vagam izmedju blendera i nutribulleta...Hvala puno na odgovoru...
pablov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 12:12   #569
Quote:
pablov kaže: Pogledaj post
Vidio sam njihovu ponudu ali mi je najbliza prodavnica udaljena 150km, tj. u Slavonskom Brodu pa se razmisljam da li vrijedi uzimati pogotovo ako uzmem u obzir eventualnu reklamaciju...Osim ovog sokovnika vidio sam kod njih i blender Philips od 900w na akciji za 615 kn pa mi se cini i to kao dobra ponuda, pogotovo sto trenutno vagam izmedju blendera i nutribulleta...Hvala puno na odgovoru...
Ovo oko reklamacije je pametno. Naime, te kopije sokovnika vrijede tih novaca definitivno, ali također postoji mogućnost da nešto ne valja odmah u startu ili unutar garantnog roka. Pa je važno imati mogućnost lake reklamacije proizvoda. Radije potroši 100 kn. više kod prodavača kod kojega možeš lako vratiti sokovnik...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 10:39   #570
Pozdrav!

Nakon godina smoothija odlucili smo kupiti sokovnik.
Obzirom da je velika ponuda i da trazimo kvalitetniji i dugovjecniji sokovnik, odlucili smo se za Hurom.
No, ne znamo koji kupiti!
Je li dovoljan najjeftiniji model, ili ici na neku srednju cijenu- oni su svi tu negdje po performansama?
Hvala unaprijed
brownnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 19:00   #571
Quote:
brownnie kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Nakon godina smoothija odlucili smo kupiti sokovnik.
Obzirom da je velika ponuda i da trazimo kvalitetniji i dugovjecniji sokovnik, odlucili smo se za Hurom.
No, ne znamo koji kupiti!
Je li dovoljan najjeftiniji model, ili ici na neku srednju cijenu- oni su svi tu negdje po performansama?
Hvala unaprijed
Svi modeli su u osnovi isti - cijede sok i to dobro ako pravilno rukujete.
Noviji modeli su donosili nadogradnje i poboljšanja koja su zgodna, ali ne mjenjaju ono osnovno.
Napredne opcije su:
- ultem sito (bez pucanja)
- veći otvor (za one koji ne vole rezati)
- smoothie maker (lijepo je imati svestran stroj)
- smanjen broj obrtaja (još malo manje frikcijsko trenje, još zdravije)
- premješten točkić (malo više soka)
- vijak sa dva vrha (još, više soka)
- čep na zdjeli (bez kapanja, mješanje unutar zdjele)
- veća zdjela

Najbolje da se obratite direktno prodavaču i kažete koje su vam opcije važne pa će vam prodavač reći koji model trebate.
Ako vam je primarno cjeđenje soka, uzmite slobodno najjeftiniji.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 15:06   #572
Jel ima ko iskustva s optimum blenderima??

Sent from my SM-G920F
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 18:40   #573
Podizem temu o sokovnicima.

Koristim gorenje VitaWay (jc4800vmx) skoro tri i pol godine, u prosjeku svaki drugi dan radim sokove u njemu, od cikle, mrkve, baddma, kikirikija, itd. Prije par dana sam primjetio ostecenje na situ, ona mala nogica koja sprecava okretanje sita je pukla. Iako je ostecenje prisutno, ne utjece na rad sokovnika i moze se juicati bez toga..
Ovaj sokovnik se iako je kopija Huroma, pokazao jako dobrim kroz godine koristenja.

Obzirom da su cijene huroma u HR jos jako jako visoke, HH serija dodje nesto malo manje od 4.000kn, nasao sam isti Hurom za 167$, ako se stavi HR za isporuku, shipping je jos toliko, dok je dostava za Sloveniju free. Da li se radi o jako dobroj kopiji ili je to Hurom za kinesko trziste, ne znam ali se isplati pogledati..

Link: http://m.aliexpress.com/item/32518005558.html

Izgledom je identican Huromu, dobije se sve isto u kutiji, recenzije sjajne a s druge strane, dosta jeftiniji..
MarioMoltisanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 15:51   #574
Pozdrav svima. Ima li netko dobru preporuku za smoothije - uređaj. Namijenjen je za ugostiteljstvo, točnije za hotele sa cirkulacijom od 300 osoba dnevno. Da li bi tu prošao npr. Nutribullet ili njemu slični uređaji?
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 18:25   #575
Imam već godinu slow juicer Camry i već polako gubim strpljenje,
iscijedi jako gusto koje moram procijediti u situ da dobijem sok,
ispod posude sok procuri na radnu plohu dok radi,određena
količina.

Koliko vidim svi slow juiceri se rađeni na istu šemu,vijak i sito.
Mislim da nije taj patent dovoljno usavršen.
Prešao bih na centrifugalne.

Molio bih preporuku!

Hvala!
Agnin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 12:55   #576
Pozdrav

molio bi odgovore iskusnih i onih koji su stvarno upućeni bez naklapanja bilo koje vrste

Razmišljam o kupnji kvalitetnog sokovnika...čitao sam sad do godinu unazad ovaj topic i shvatio da je Hurom, kao, najbolji izbor. Kažem "kao" jer stvarno nisam upućen u sokovnike uopće.
Sokovi bi se radili 2-3-4 puta na tjedan. Oko 1 litre, recimo.
Najviše bi se cijedila zelenjava. Povrće poprilično više nego voće. Kao i miješani sokovi. Povrće + voće.
Vidio sam da se za te solucije preporučaju "vodoravni" sokovnici...
Puno sokova bi bilo rađeno po receptima V. Boutenko...u stvari sigurno 80-90%.
Poželjno je čim lakše čišćenje i održavanje, naravno i bez puno kemijanja mekano-tvrdo i slično....ako je to uopće moguće

Cijena do koje bi išao je...nemam pojma...2500kn. Ako mogu kupit za 1000 - super hehe pa je 2500 neka gornja, okvirna, granica za stvarno kvalitetan sokovnik.
Ne patim na ime/brand ako se radi o stvarno dobrom uređaju. I ako jako sličan (kvalitetom...izgled mi je skoro nebitan) nebrendirani mogu dobit dosta jeftinije od "takvog" brandiranog, slobodno preporučite. Ako je razlika 200-300kn, onda ne razmišljam i uzimam brandirani.

hvala unaprijed
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 14:03   #577
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

molio bi odgovore iskusnih i onih koji su stvarno upućeni bez naklapanja bilo koje vrste

Razmišljam o kupnji kvalitetnog sokovnika...čitao sam sad do godinu unazad ovaj topic i shvatio da je Hurom, kao, najbolji izbor. Kažem "kao" jer stvarno nisam upućen u sokovnike uopće.
Sokovi bi se radili 2-3-4 puta na tjedan. Oko 1 litre, recimo.
Najviše bi se cijedila zelenjava. Povrće poprilično više nego voće. Kao i miješani sokovi. Povrće + voće.
Vidio sam da se za te solucije preporučaju "vodoravni" sokovnici...
Puno sokova bi bilo rađeno po receptima V. Boutenko...u stvari sigurno 80-90%.
Poželjno je čim lakše čišćenje i održavanje, naravno i bez puno kemijanja mekano-tvrdo i slično....ako je to uopće moguće

Cijena do koje bi išao je...nemam pojma...2500kn. Ako mogu kupit za 1000 - super hehe pa je 2500 neka gornja, okvirna, granica za stvarno kvalitetan sokovnik.
Ne patim na ime/brand ako se radi o stvarno dobrom uređaju. I ako jako sličan (kvalitetom...izgled mi je skoro nebitan) nebrendirani mogu dobit dosta jeftinije od "takvog" brandiranog, slobodno preporučite. Ako je razlika 200-300kn, onda ne razmišljam i uzimam brandirani.

hvala unaprijed
Stvarno "upućenih" u juicing i sokovnike je vrlo malo. Šansa da ti se netko od njih baš ovdje javi je još manja. Pa ti je najbolje izvući mudrost iz svega napisanog + youtube filmići (John Kohler zna puno).
Kopije sokovnika su jeftinije, ali su i inferiorne originalima. Kako je ovdje u pitanju zdravlje i nešto šte se ne kupuje svaki dan, možda je bolje kupiti skupu stvar.
Što se tiče održavanja, uglavnom pranje traje nekih 2-3 minute i ostaviš da se suši. Nema tu nekih većih problema.
Kemijanje mekano-tvrdo se na žalost ne može izbjeći. No, nije ni to neka prevelika mudrost. Uvijek imaj pokoju mrkvu u rezervi da pogura ako se sokovnik počne mučiti i ne izbacuje krutu tvar.
Kako imam Hurom i znam manje-više sve o njemu, za tvoje potrebe, čini mi se da ti treba baš vodoravni slow juicer. Takav sokovnik ne radi brzo, ali radi kvalitetno. Svi sokovnici po pravilu imaju problem sa mekanim i lisnatim, a ovi imaju najmanje problema.
Nebrendiran sokovnik do 1000 kn. je kocka. Možda vrijedi, možda ne. Jedan se pokvari odmah, drugi traje 5 godina pa ti sad vidi.
Što se tiče ovih sa imenom, često se kao dobri spominju Oscar DA 900, 1000, Omega 8004, 8006, Omega Sana, Hurom DT, Chef ...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 15:57   #578
Ok. Hvala na odgovoru
Budem provjerio ove nabrojane i vidio kaj mi odgovara..

__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 09:05   #579
Sokovnik Elipso

Pozdrav ekipa,

totalni sam n00b kaj se sokovnika tiče paaa...

Jel bi mi mogli pogledati trenutnu ponudu u Elipsu i preporučiti neki bestbuy za do 1500kn (ako zahtjev nije preopćenit)?

Thanks!
EvilSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 14:29   #580
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
...često se kao dobri spominju Oscar DA 900, 1000, Omega 8004, 8006, Omega Sana, Hurom DT, Chef ...
Di toga ima kupit kod nas (Zg)? Stvarno na netu nema skoro ponude za te modele...u stvari je jako slaba ponuda
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.