Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2010., 15:00   #1
Zašto vjernici ateiste smatraju lošima?

Kao što reče i naslov to me zanima. Mnogo puta sam razgovarao s vjernicima i najčešće bih bio osuđivan od strane istih u tolikoj mjeri da sam bio nazivan i antikristom iako mi to nije jasno. Moj razlog zašto nevjerujem je taj što se meni samome dogodilo mnogo stvari (loših) koje nemogu promjenit a iskreno govoreći dao bi život i dušu da mogu, prije nego su se određene stvari dogodile bio sam vjernik ali nakon toga ne, osim toga u bibliji se spominje mnogo čuda koje je bog ili pak isus radio a u svakodnevnom životu ih pak nema i dobri ljudi svaki dan umiru u agoniji, bivaju ubijeni,zlostavljani itd. od strane drugih ljudi često bez razloga dok oni koji su ta zlodjela počinili žive dugo a neki čak i uživaju (političari koji su možda svojim postupcima odgovorni za mnogo smrti itd.).
Maky112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 15:06   #2
Na stranu zašto se tako ponašaju, lingvistički rečeno kršćani te s punim pravom mogu zvati antikrist, pošto si po defaultu protiv krista ako nisi kršćan, odnosno, samim ne prihvaćanjem krista i njegovog učenja u cjelosti, ti mu se protiviš. To kaj je izraz antikrist demoniziran je pak sasvim druga stvar...
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 15:09   #3
Zato jer su sami za sebe poglasili da je najveći zločin nevjerovanje u njihovu ideologiju (njihovu verziju opisa Boga s Velikim poklonima za njih).

Sve ostalo opraštaju, ali to nikada.

U Bibliji možeš na mnogo mjesta vidjeti kako se zbog "vjerovanja u drugog Boga" kažnjava ubijanjem, klanjem najdražih, kamenovanjima, otvaranjem zemlje da proguta nevjernike, vatrom s neba da ih spali, kažnjavaju se vječnim škrgutom zubiju i ostalim Božjim kaznama.

Istina:

Mem deluzije Bogom želi opstati, i svako negiranje te određene idejice na kojoj mem opstaje, drži se prijetnjom po život i egzistenciju toga mema. Zato je memu draža idejica samoga sebe, nego cijelo čovječanstvo i sve muke univerzuma. "On" samo želi opstati nauštrb svega drugoga. Vjerojatno se radi u malfunkciji mozga, bugu, moždanom virusu, tko će ga znati...
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 15:16   #4
Zašto vjernici ateista smatraju lošima????

Mislim da je glavni razlog nemogućnost shvatanja poruke koje je kršćanstvo zaista imalo kao bazu a to je tolerancija i prihvaćanje stvari kakve jesu bez isključivanja i polariziranja na dvoje ili dva tabora.
Nažalost polariziranje je na djelu umjesto sinteze razdvojenih elemenata.
Razdvajanje je bilo potrebno do jedne mjere da se shvati što je što a unija to dvoje treba radi balansa inače uvjek je čovjek u ratu i s drugim i sa samim sobom.
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 15:25   #5
Zato sto imaju misljenje koje se protivi necemu za sta oni misle da je sveto .. vrlo jednostavno smeta im sto postoji netko ko ukazuje da nesto u njihovoj svetinji nema smisla i smatraju to napadom.
A i uvijek kazem da je u ljudskoj prirodi da brane svoja uvjerenja cak i do tocke iracionalnosti .. a najbolji nacin za branit to je napadati osobu koja se ne slaze s tobom .. umjesto da objasne zasto su u pravu.
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 15:57   #6
Zašto vjernici ateista smatraju lošima????


Citajte postove Ateista i samo ce vam se kazat.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:02   #7
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Zašto vjernici ateista smatraju lošima????


Citajte postove Ateista i samo ce vam se kazat.
da zato sto citamo bibliju i kuran objektivno a ne selektivno i ukazujemo na neke nelogicnosti, kontradikcije, nemoralnosti .. mora da smo losi sto upucujemo na ono sto je.
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:06   #8
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
da zato sto citamo bibliju i kuran objektivno a ne selektivno i ukazujemo na neke nelogicnosti, kontradikcije, nemoralnosti .. mora da smo losi sto upucujemo na ono sto je.
Da ,ukazujete tako sto psujete, vrijedzate, omalovazavate , izrugujete se itd.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:17   #9
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Da ,ukazujete tako sto psujete, vrijedzate, omalovazavate , izrugujete se itd.
Tko izruguje, ja ne, osobno nemam ama baš ništa protiv vjernika osim toga znam mnogo "vjernika" koji su lošiji od mene jer su vjernici a svaki dan psuju boga i rade stvari koje ja nikad u životu nisam a ni neću napraviti. Imam i dosta prijatelja koji su vjernici imam cak i jednog koji je musliman i ni jedan od njih nema ništa protiv mene i obrnuto ali čim spomeneš da si ateista odma na tebe bacaju drvlje i kamenje kao da si sotonista ili nešto slično. I ako kažete da nam je bog dao slobodnu volju zar to ne znači da je moja slobodna volja ne vjerovati u njega?
Maky112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:20   #10
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Zašto vjernici ateista smatraju lošima????


Citajte postove Ateista i samo ce vam se kazat.
Tko su Ateisti sa veliko A????
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:21   #11
obrnuto je ateist se dokazuje tako da vrijeđa vjernike, uspoređuje njihova vjerovanja s djed mrazom i sl.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:21   #12
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Da ,ukazujete tako sto psujete, vrijedzate, omalovazavate , izrugujete se itd.
Što pokazuje kako poneki vjernički ego ne može podnjeti ništa što mu ne ide uz dlaku
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:28   #13
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Da ,ukazujete tako sto psujete, vrijedzate, omalovazavate , izrugujete se itd.
misliš ovako?
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Zašto vjernici ateista smatraju lošima????


Citajte postove Ateista i samo ce vam se kazat.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:33   #14
ja mislim da vjernici nevole ateiste zato kaj im ukazuju na nelogičnosti u njihovom vjerovanju u nepostojeće

evo pitanja za vjernika: kad su ateisti proganjali i ubijali ljude zato kaj ne misle ko i oni NIKAD

a krščanstvo i islam od kad postoje tlače ljude koi ne misle isto ko i oni tak da se nema kaj o njihovom moralu i pameti razglabat


Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Zašto vjernici ateista smatraju lošima????
Mislim da je glavni razlog nemogućnost shvatanja poruke koje je kršćanstvo zaista imalo kao bazu a to je tolerancija i prihvaćanje stvari kakve jesu bez isključivanja i polariziranja na dvoje ili dva tabora.
krščanski inkvizitori su bili puni razumjevanja i tolerancije
__________________
THE HOUSE OF GOD
pohani isus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:35   #15
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Da ,ukazujete tako sto psujete, vrijedzate, omalovazavate , izrugujete se itd.
vjernici ne psuju i ne napadaju i puni su morala

ma naravno osoba koja vjeruje u boga je puno inteligentnija, pristojnija i bolja od osobe koja je nevjernik
ma jednostavna logika
__________________
THE HOUSE OF GOD
pohani isus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:40   #16
vidiš ja da li je netko vjernik ili nevjernik ne računa kao neki pokaz inteligencije...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:40   #17
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
obrnuto je ateist se dokazuje tako da vrijeđa vjernike, uspoređuje njihova vjerovanja s djed mrazom i sl.
a koja je razlika između dedamraza, isusa?
nema dokaza ni za jednog da postoji ni da je postojao
torinsko platno?

Quote:
Analiza radioaktivnim ugljikom provedena 1988. godine u laboratorijima u Oxfordu, Zurichu i Tucsonu pokazala se senzacionalnom datiravši platno između 1260. i 1390. godine.
__________________
THE HOUSE OF GOD
pohani isus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:49   #18
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
vidiš ja da li je netko vjernik ili nevjernik ne računa kao neki pokaz inteligencije...
ne računam ni ja nit sam to tak mislio...
nego oni tak misle ak si nevjernik automatski manje vrijediš u njihovim oćima
ne biram frendove po religijskoj ili nekoj drugoj osnovi..

al tu piše sve na temu IQ vs. Religion
http://hypnosis.home.netcom.com/iq_vs_religiosity.htm
__________________
THE HOUSE OF GOD
pohani isus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:55   #19
Ako tu piše, onda ok...

Ja sam ovo za inteligenciju 99% čuo od ateista, a ne od vjernika
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:59   #20
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ako tu piše, onda ok...
al ak u bibliji nekaj piše onda je točno....
__________________
THE HOUSE OF GOD
pohani isus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.