Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2010., 11:38   #1
Popravak perilice suđa gorenje

Pozdrav društvo!

U kvaru mi je perilica suđa gorenje PMS 60S. U svakom programu pranja se zaustavi u početku hladnog ispiranja (odmah na početku programa). Uzme vodu, par minuta "razmišlja", i na sekundu pokrene pumpu za pranje te istog časa pokrene programator za zub i stane. U početku bi nakon otvaranja i malo jačeg zatvaranja vrata proradila, sad više ne. Ako se preskoči taj položaj programatora uredno nastavlja pranje, pumpa radi, grijač grije, vodu uzima, izbacuje, sve ok. Da li išta osim programatora i teoretski može uzrokovati takvo stanje? Programator je zamijenjen, bez promjene.

Unaprijed hvala!
puf-pant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 14:25   #2
Pa ako ima kakav mikro prekidač za provjeru zatvorenosti vrata ja bih pogledao to, ako su simptomi bili kako si naveo. Vjerojatno se nalazi na bravici vrata.
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 16:38   #3
Provjereno, ipak hvala. Našao sam na netu el. shemu, tražim senzor ili žicu koja sudjeluje samo u toj fazi pranja...
puf-pant is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:53   #4
Nije niti žica, niti senzor nego "vodeni labirint". Zbunjivalo me je što je u svim ostalim fazama uzimala potrebnu količinu vode i uredno radila. Za hladno predpranje na početku programa uzimala je manje vode, što nije bilo dovoljno za uključivanje hidrostata. Dolio sam ručno vodu i pumpa je proradila, što je pokazalo da sve radi, ali fali vode.... malo solne kiseline riješilo je stvar.
puf-pant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 11:46   #5
jel netko im perilicu suđagORENJE PMS 60L 1604 B?
NBC1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 20:37   #6
perilica Gorenje

Imam tu perilicu od gorenja sa elektro programatorom i kad je upalim radi normalno do određenog programa i stane a kad je pokrenem za zub ponovno nastavi dal to moze biti do kondenzatora ili je programator molim nekoga tko zna. Hvala!
__________________
http://radiofairplay.ucoz.net/
maky310 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.