Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2012., 20:11   #1
Žena mi je trudna, ali bi pobacila

Ljudi pomozite mi!!!!
Žena ima skoro 28 a ja 29 godina. U braku smo 10 mjeseci i imamo rješeno stambeno pitanje i obadvoje radimo. Pravi sretnici. Prije mjesec dana je rekla da hoće sa mnom djecu i da se bacimo na posao...prošli tjedan smo radili test i saznali smo da je trudna. Od tada je u depresiji i razmišlja o pobačaju jer misli da ona to još ne može i da nije spremna na takvu odgovornost. Pa rekla mi je da hoće bebu. Nitko je nije tjerao. Boji se odgovornosti i gubitka slobode. Ja sam jako tužan i ne znam kako bih podnio da pobaci. A i bojim se za njeno psihičko stanje nakon toga. MOLIM VAS POMOZITE MI. POSEBNO BIH ZAMOLIO ŽENSKE OSOBE KOJE SU SE NAŠLE U ISTOJ SITUACIJI. Hvala!
freak007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:19   #2
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Ljudi pomozite mi!!!!
Žena ima skoro 28 a ja 29 godina. U braku smo 10 mjeseci i imamo rješeno stambeno pitanje i obadvoje radimo. Pravi sretnici. Prije mjesec dana je rekla da hoće sa mnom djecu i da se bacimo na posao...prošli tjedan smo radili test i saznali smo da je trudna. Od tada je u depresiji i razmišlja o pobačaju jer misli da ona to još ne može i da nije spremna na takvu odgovornost. Pa rekla mi je da hoće bebu. Nitko je nije tjerao. Boji se odgovornosti i gubitka slobode. Ja sam jako tužan i ne znam kako bih podnio da pobaci. A i bojim se za njeno psihičko stanje nakon toga. MOLIM VAS POMOZITE MI. POSEBNO BIH ZAMOLIO ŽENSKE OSOBE KOJE SU SE NAŠLE U ISTOJ SITUACIJI. Hvala!
Zena ti je prvo htjela dijete, i sada ga zeli pobaciti? Koji joj je kufer jeb te...

Ne daj joj da pobaci ni pod koju cijenu jer će tako ubiti jedan mali nevini život.

To je vaše dijete, u braku ste i treba ga odgojiti i treba mu se posvetiti.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:23   #3
Razgovarajte. Bez napadanja. Smiren razgovor. Ona neka tebi da razloge za pobačaj, a ti njoj razloge protiv istog.
Važno je da se ona ne osjeća kao da ju forsiraš na nešto što ne želi, već da vidi da si tu za nju što god ona odlučila.

Možda da joj probaš (na isti, smiren način) predložiti da odete porazgovarati s nekom stručnom osobom?

Ispravite me ako griješim, ali ako ste u braku, mislim da je za pobačaj potreban tvoj potpis
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:25   #4
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post
Razgovarajte. Bez napadanja. Smiren razgovor. Ona neka tebi da razloge za pobačaj, a ti njoj razloge protiv istog.
Važno je da se ona ne osjeća kao da ju forsiraš na nešto što ne želi, već da vidi da si tu za nju što god ona odlučila.

Možda da joj probaš (na isti, smiren način) predložiti da odete porazgovarati s nekom stručnom osobom?

Ispravite me ako griješim, ali ako ste u braku, mislim da je za pobačaj potreban tvoj potpis
Griješiš. Potpis bi joj bio potreban samo u slučaju da je maloljetna i da joj je on zakonski skrbnik.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:26   #5
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post
Razgovarajte. Bez napadanja. Smiren razgovor. Ona neka tebi da razloge za pobačaj, a ti njoj razloge protiv istog.
Važno je da se ona ne osjeća kao da ju forsiraš na nešto što ne želi, već da vidi da si tu za nju što god ona odlučila.

Možda da joj probaš (na isti, smiren način) predložiti da odete porazgovarati s nekom stručnom osobom?

Ispravite me ako griješim, ali ako ste u braku, mislim da je za pobačaj potreban tvoj potpis
Ma joj svejedno, pobačaj je po meni kao da dođeš i potamaniš čopor ljudi.

Mislim, volio bih da autor to s njom lijepo riješi, da joj da neku utjehu, i da je pokuša izvući iz te depre. Po ovome što je autor napisao, zvučalo mi je kao da je njegovoj zeni netko napunio glavu glupostima, jer je prvo htjela dijete, i sada ga odjednom ne želi... Čudno malo...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:26   #6
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Zena ti je prvo htjela dijete, i sada ga zeli pobaciti? Koji joj je kufer jeb te...

Ne daj joj da pobaci ni pod koju cijenu jer će tako ubiti jedan mali nevini život.

To je vaše dijete, u braku ste i treba ga odgojiti i treba mu se posvetiti.
Ma ne zna ni ona sama šta hoće......nitko je nije tjerao da pravimo dijete. Tako je bilo i sa vjenčanjem. Hoće hoće pa kad smo se zaručili stalno neka sranja i preispitivanja. Na kraju je sve super u braku i lijepo nam je. Valjda bi isto tako i sa djetetom. Strah valjda. Prvo dijete i sve to. A da je malo razmažena to je.......MA LUD SAM!!! A imala bi nekoga i da joj pomaže oko bebe i sve....a i ja sam skroz za obiteljski život...nisam mangup.
freak007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:27   #7
Dragi freak,
mislim da trebate jako, jako, jako puno razgovarati. Mislim da trebas sa najvecom ozbiljnosti saslusati njene strahove i dati sve od sebe da joj pokazes da si tu za nju.

Trudnoca zna biti zastrasujuca, posebno kad hormoni krenu divljati i neke zene su izuzetno osjetljive, te pate od promjene raspolozenja.
Reci, rekao si da se bojis za njeno psihicko stanje. U cemu je problem?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:27   #8
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Ljudi pomozite mi!!!!
Žena ima skoro 28 a ja 29 godina. U braku smo 10 mjeseci i imamo rješeno stambeno pitanje i obadvoje radimo. Pravi sretnici. Prije mjesec dana je rekla da hoće sa mnom djecu i da se bacimo na posao...prošli tjedan smo radili test i saznali smo da je trudna. Od tada je u depresiji i razmišlja o pobačaju jer misli da ona to još ne može i da nije spremna na takvu odgovornost. Pa rekla mi je da hoće bebu. Nitko je nije tjerao. Boji se odgovornosti i gubitka slobode. Ja sam jako tužan i ne znam kako bih podnio da pobaci. A i bojim se za njeno psihičko stanje nakon toga. MOLIM VAS POMOZITE MI. POSEBNO BIH ZAMOLIO ŽENSKE OSOBE KOJE SU SE NAŠLE U ISTOJ SITUACIJI. Hvala!
ja ti savjetujem da na smiren i lijep način sa njom porazgovaraš o ovome. Ono što si tu rekao reci i njoj ali na lijep način, bez povisivanja tona, durenja i slično (bitno je da ona u tebi osjeti sigurnost i da si uz nju), otvoreno je pitaj što ona ne želi djete s tobom? i zašto je prvo rekla da želi a sada ne? daj joj do znanja da ćeš biti tu uz nju i da bi djete trebalo biti sreća u vašim životima a ne razlog za tugu, svađu i depresiju i mislim da bi ti se tada trebala otvoriti...

žene najčešće razmišljaju o tome, to je ipak sljedeći korak ali kada se to desi počnu preispitivati same sebe da li su spremne, jer su svjesne da time sloboda prestaje i da stvari više neće biti iste, dolazi do obaveze za cijeli život tako da nije čudno da padnu u depresiju i ne znaju što dalje, mislim da je vrlo bitno da iskreno porazgovaraš sa njom i tražiš da ti otvori dušu po tom pitanju i daš joj do znanja da ćeš biti bezuvjetno uz nju i da u tome neće nikad biti sama....jer kad se nađeš u toj situaciji onda motaš film u glavi kako je drugima, tvojim frendicama, muževi su se veselili djetetu pa ih nikada nema doma, same su ostavljene sa njima i normalno je da se stvori neki strah

iskreno mislim da ako ona pobaci a ti želiš djete (i radili ste zajedno na njemu) da će to narušiti vaše odnose u braku


Quote:
Ma ne zna ni ona sama šta hoće......nitko je nije tjerao da pravimo dijete. Tako je bilo i sa vjenčanjem. Hoće hoće pa kad smo se zaručili stalno neka sranja i preispitivanja. Na kraju je sve super u braku i lijepo nam je. Valjda bi isto tako i sa djetetom. Strah valjda. Prvo dijete i sve to. A da je malo razmažena to je.......MA LUD SAM!!! A imala bi nekoga i da joj pomaže oko bebe i sve....a i ja sam skroz za obiteljski život...nisam mangup.
da nije ona možda djevica u horoskopu takva je moja frendica, želi ali pred sam čin se uplaši i treba joj netko tko će je znati smiriti (dan prije vjenčanja ona se sva tresla), ...reci joj ovo boldano, time je probaj smiriti da ju razumiješ da se uplašila ali da je isto tako bilo za vjenčanje pa vam je lijepo, zašto misli da vam neće biti lijepo kad se rodi djete....

Zadnje uređivanje Mrs. T : 19.03.2012. at 20:37.
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:30   #9
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Ma joj svejedno, pobačaj je po meni kao da dođeš i potamaniš čopor ljudi.

Mislim, volio bih da autor to s njom lijepo riješi, da joj da neku utjehu, i da je pokuša izvući iz te depre. Po ovome što je autor napisao, zvučalo mi je kao da je njegovoj zeni netko napunio glavu glupostima, jer je prvo htjela dijete, i sada ga odjednom ne želi... Čudno malo...
Njena glupa mama joj nije dala podršku kakvu je očekivala. Moji bi bili presretni da im kažem. Stara joj se bila udala jer je sa njom zatrudnila pa se rastala. I sad joj soli pamet da je premlada. Isto je bilo i sa brakom. A ona nije imala muža kao što sam ja niti uvjete kao mi šta imamo. Glupača!!! A i stara je malo depresivna......kaže šta će ti to sad u životu. Uživaj još malo...premladi ste. Jebo jij pas mater
freak007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:31   #10
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Ali ženi niposto nemoj dozvoliti pobačaj.
Meni samo nije jasno kako bi ju mogao sprijeciti
A stav da on nesto dozvoljava ili ne mi se cini, u najmanju ruku, neucinkovit
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:32   #11
Quote:
eowin2 kaže: Pogledaj post
Griješiš. Potpis bi joj bio potreban samo u slučaju da je maloljetna i da joj je on zakonski skrbnik.
Ja mislim da ne griješim. S obzirom na to da su u braku i da je on otac djeteta, oboje moraju biti suglasni da se pobačaj izvrši.
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:33   #12
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Dragi freak,
mislim da trebate jako, jako, jako puno razgovarati. Mislim da trebas sa najvecom ozbiljnosti saslusati njene strahove i dati sve od sebe da joj pokazes da si tu za nju.

Trudnoca zna biti zastrasujuca, posebno kad hormoni krenu divljati i neke zene su izuzetno osjetljive, te pate od promjene raspolozenja.
Reci, rekao si da se bojis za njeno psihicko stanje. U cemu je problem?
Mislio sam ako pobaci........kako će to podnijet kasnije???? Ona je svojoj mami i baki već rekla ali mojima nismo. Moji bi umrli od muke da saznaju da pobaci. Toliko žele unuke.
freak007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:34   #13
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno kako bi ju mogao sprijeciti
A stav da on nesto dozvoljava ili ne mi se cini, u najmanju ruku, neucinkovit
A čuj, naravno da nije lako, ali ono, nekom podrškom, pametnim riječima (jer joj je mama očito katastrofa koja puni djetetu pamet glupostima), mozda da potraže stručnu pomoć ili nešto. Mislim, dijete nerođeno ubiti, pa ljudi moji... Katastrofa. Iskreno se nadam da će Freak to uspjeti srediti s njom.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:35   #14
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Njena glupa mama joj nije dala podršku kakvu je očekivala. Moji bi bili presretni da im kažem. Stara joj se bila udala jer je sa njom zatrudnila pa se rastala. I sad joj soli pamet da je premlada. Isto je bilo i sa brakom. A ona nije imala muža kao što sam ja niti uvjete kao mi šta imamo. Glupača!!! A i stara je malo depresivna......kaže šta će ti to sad u životu. Uživaj još malo...premladi ste. Jebo jij pas mater
Okej, sad malo previse odgovornosti prebacujes na njenu mama, a ako i zeni iznosis ovakav stav radis veliku gresku.
To je njezina mama i zene se u trudnoci okrecu svojim majkama za savijet.
Ocito je da ti zena ima nerazrjesenih obiteljskih problema tako da, kako je vec netko prije spomenuo, razgovor sa strucnom osobom bi i te kako koristio.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:36   #15
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
A ona nije imala muža kao što sam ja niti uvjete kao mi šta imamo. Glupača!!...premladi ste. Jebo jij pas mater
Iskreno se nadam da ovako ne pričaš i sa ženom. Bez obzira na riječi, uvjerena sam da se tvoja frustracija osjeti. Razumijem da ti je teško, želiš dijete, planirali ste ga, a sad kad je trudna ona se predomišlja.

Sumnjam da ćeš nešto postići na grub način, pokušaj biti što smireniji i daj joj do znanja da ima tvoju podršku u roditeljstvu i da neće prolaziti sama kroz to. Spominješ njezino nesretno djetinjstvo koje je sigurno ostavilo tragove u njoj, nema smisla uspoređivati njezine roditelje s tvojima i nemoj to raditi.

I netko je rekao da se posavjetujete sa stručnom osobom, to bi također trebao učiniti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:36   #16
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Mislio sam ako pobaci........kako će to podnijet kasnije???? Ona je svojoj mami i baki već rekla ali mojima nismo. Moji bi umrli od muke da saznaju da pobaci. Toliko žele unuke.
Rekla je mami i baki da je trudna ili da ce pobaciti?

I, vjeruj mi, momentalno nije bitno kako bi tvoji reagirali. Momentalno. Nemoj joj stvarat extra pritisak
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:37   #17
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
da hoće bebu. Nitko je nije tjerao. Boji se odgovornosti i gubitka slobode.
Pokušaj s njom na lijep način popričati o ovom problemu, ali s pozitivne strane.
Npr. da će se nekih stvari morati odreći u trudnoći (tipa ako se bavi nekim sportom koji je zabranjen tijekom trudnoće), ali da je to samo 9 mj. (ili manje) i da ćeš nakon toga ti preuzeti velik dio obaveza na sebe i sl.

Možda bi se ona htjela brzo vratiti na posao, pa da ti uzmeš dio porodiljnog?

Ne znam, nagađam, o kakvom gubitku se tu radi uopće? Kakav život inače vodi tvoja žena? Boji se da će izgubiti - konkretno, što? Sloboda je širok pojam.

Mislim, valjda znaš koje su to stvari koje tvoja žena voli i kojih se nije spremna odreći? Pa ukoliko smatraš da ćeš joj u tome biti podrška i da ćeš preuzeti dobar dio brige na sebe kako ona ne bi morala izgubiti sebe zbog djeteta, onda vjerujem da će se ona smiriti i gledati na trudnoću s pozitivne strane.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:40   #18
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Mislio sam ako pobaci........kako će to podnijet kasnije???? Ona je svojoj mami i baki već rekla ali mojima nismo. Moji bi umrli od muke da saznaju da pobaci. Toliko žele unuke.
Mišljenje tvojih je irelevantno, s obzirom da oni neće prolaziti trudnoću niti biti roditelji tog djeteta.
Tvoj problem je riješiti ovu situaciju ISKLJUČIVO sa ženom.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:40   #19
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Okej, sad malo previse odgovornosti prebacujes na njenu mama, a ako i zeni iznosis ovakav stav radis veliku gresku.
To je njezina mama i zene se u trudnoci okrecu svojim majkama za savijet.
Ocito je da ti zena ima nerazrjesenih obiteljskih problema tako da, kako je vec netko prije spomenuo, razgovor sa strucnom osobom bi i te kako koristio.
Ma sama mi je priznala da bi se drugačije osjećala da ju je mama podržala. Baka je bila presretna i rekla da će uvijek uskočit kada nešto treba. A njena stara kaže "ja ne mogu ja radim" Živimo u istoj kući sa mojima(mi imamo poseban stan i ulaz na potkrovlju-divota!!) a mama joj je prije svadbe govorila da će si uništiti život u toj "zajednici"......SAM SE DIVIM KAKO NAM JE LIJEPO!! I ona žena mi je priznala da joj je super i da se preporodila otkad se preselila....toliko o mami i njenim savjetima.
freak007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:41   #20
A sto se tice tvog straha kako ce ona reagirati ako pobaci, isto tako razmisli kako ce ona reagirati ako rodi, a da na to nije spremna.
Isto tako, fokusiraj se na to kako ces ti reagirati ako ona pobaci.
Cini mi se da bi taj njezin cin mogao dovesti u pitanje opstajanje vaseg braka.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.