Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2015., 15:46   #1161
Željela bi upisati ovaj faks, istraživački smjer, i zanima me koliko se od prilike ljudi upisuje? Dali se može upast samo s izbornim predmetom iz geografije?
Monihey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 22:22   #1162
Quote:
Monihey kaže: Pogledaj post
Željela bi upisati ovaj faks, istraživački smjer, i zanima me koliko se od prilike ljudi upisuje? Dali se može upast samo s izbornim predmetom iz geografije?
40 je upisna kvota. Može se upasti ako imaš dobre rezultate iz mature i ocjene iz srednje. To ti je sve relativno zato što nije uvijek ista navala na smjer. Primjerice, sadašnji zadnji brucoš imao je 30-40 bodova manje nego zadnji na listi godinu prije (nemam točan podatak koliko je imao zadnji ove akademske godine jer sam ja generacija prije, a tada je zadnji imao 573 boda.
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 18:29   #1163
Pozdrav svima...cetvrti sam razred gimnazije i jos se nekako dvoumim oko nastavka skolovanja ali sve se nekako vrti oko geografije i geologije...ni sama ne znam sta bi radije... htjela bih od vas koji ste vec na studiju geografije cut dojmove o tom fakultetu, te vasa iskustva; Koliko je to stvarno tesko i dali imate nekih saznanja o realnim mogucnostima daljnjeg zaposljavanja.
hvala vam unaprijed na odgovoru
La Nera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 20:01   #1164
Quote:
La Nera kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...cetvrti sam razred gimnazije i jos se nekako dvoumim oko nastavka skolovanja ali sve se nekako vrti oko geografije i geologije...ni sama ne znam sta bi radije... htjela bih od vas koji ste vec na studiju geografije cut dojmove o tom fakultetu, te vasa iskustva; Koliko je to stvarno tesko i dali imate nekih saznanja o realnim mogucnostima daljnjeg zaposljavanja.
hvala vam unaprijed na odgovoru
Pojam "teško" je relativan. Fakultet ti je težak onoliko koliko si ga sama učiniš teškim. Geografija zahtijeva učenje, za neke predmete više, za neke manje. Rijetki su koji dođu kao turisti na fax, ne rade ništa 5 godina i završe ga. Ipak treba uložit truda i rada da se dobije diploma. Ako ćeš razmišljat samo o zaposlenju, a ne o onom što te zanima i čime bi se željela bavit cijeli život, nećeš daleko dogurat. Koja je svrha upisat fax s kojim ćeš naći posao vrlo vjerojatno prije nego s geografijom, a da te uopće ne zanima i ne snalaziš se u tome onako kako se snalaziš u geografiji? Zato sam protivnik takvog razmišljanja i ne gubim nadu da će jednog dana valjda biti bolje i da će se posao lakše naći. Što se tiče geologije, tu ti ne znam puno, ali slučajno ćeš na studiju geografije imat jedan kolegij na Geološkom odsjeku koji se zove jednostavno "Geologija". Sadržaj je o trima osnovnim vrstama stijena, rasjedima, borama, fosilima i sl. Meni je to bilo onako, ne pretjerano zanimljivo, a ne mogu ni reći dosadno, jer se ipak radni o znanosti srodnoj geografiji. Zavisi gdje sebe vidiš prije, pa zato dobro razmisli, važna je odluka ispred tebe.
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:07   #1165
Quote:
lukica1994 kaže: Pogledaj post
Pojam "teško" je relativan. Fakultet ti je težak onoliko koliko si ga sama učiniš teškim. Geografija zahtijeva učenje, za neke predmete više, za neke manje. Rijetki su koji dođu kao turisti na fax, ne rade ništa 5 godina i završe ga. Ipak treba uložit truda i rada da se dobije diploma. Ako ćeš razmišljat samo o zaposlenju, a ne o onom što te zanima i čime bi se željela bavit cijeli život, nećeš daleko dogurat. Koja je svrha upisat fax s kojim ćeš naći posao vrlo vjerojatno prije nego s geografijom, a da te uopće ne zanima i ne snalaziš se u tome onako kako se snalaziš u geografiji? Zato sam protivnik takvog razmišljanja i ne gubim nadu da će jednog dana valjda biti bolje i da će se posao lakše naći. Što se tiče geologije, tu ti ne znam puno, ali slučajno ćeš na studiju geografije imat jedan kolegij na Geološkom odsjeku koji se zove jednostavno "Geologija". Sadržaj je o trima osnovnim vrstama stijena, rasjedima, borama, fosilima i sl. Meni je to bilo onako, ne pretjerano zanimljivo, a ne mogu ni reći dosadno, jer se ipak radni o znanosti srodnoj geografiji. Zavisi gdje sebe vidiš prije, pa zato dobro razmisli, važna je odluka ispred tebe.
Hvala ti puno na odgovoru, geografija me oduvijek i jos uvijek me zanima te znam da cu zasigurno kao nastavak mog skolovanja odabrati nesto u tom smislu...Slazem se s tobom, ljubav prema poslu treba biti na prvom mjestu, no ipak ne mogu a da se u danasnje vrijeme bar na treutak ne zapitam sto ce biti dalje ... Jos jednom hvala punoo

P.S. mozes li mi jos samo reci, ako se sijecas, koliko dobro otprilike moram proc maturu da upisem fax, ili koliko je bodova imao zadnji na listi koji ga je upisao...malo me toga strah
Pozdrav
La Nera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:44   #1166
Quote:
La Nera kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno na odgovoru, geografija me oduvijek i jos uvijek me zanima te znam da cu zasigurno kao nastavak mog skolovanja odabrati nesto u tom smislu...Slazem se s tobom, ljubav prema poslu treba biti na prvom mjestu, no ipak ne mogu a da se u danasnje vrijeme bar na treutak ne zapitam sto ce biti dalje ... Jos jednom hvala punoo

P.S. mozes li mi jos samo reci, ako se sijecas, koliko dobro otprilike moram proc maturu da upisem fax, ili koliko je bodova imao zadnji na listi koji ga je upisao...malo me toga strah
Pozdrav
Ovako, kad sam ja upisivao fax, dakle akademska 2013/2014, zadnji na istraživačkom je imao točno 573 boda. Sljedeće akademske godine, dakle ove, zadnji je imao 30-40 bodova manje, no nemam ti točnu informaciju jer nisam imao pristup Postani studentu da mogu točno znati...Ha, sad šta se tiče mature, vrlo su ti važne i ocjene iz srednje. Meni su, primjerice, dobre ocjene iz srednje pogodovale relativno slaboj maturi (znajući kakve mogućnosti imam), pa su me na neki način izvukle. No, imaš obrnutih slučajeva, pa je teško dat odgovor na to pitanje. Naravno, moraš vodit računa da gotovo u pravilu ima ljudi s izravnim upisom pa se neka mjesta automatski zauzmu. Kad sam ja upisivao, troje je ljudi imalo izravni upis.
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 21:29   #1167
Quote:
lukica1994 kaže: Pogledaj post
Ovako, kad sam ja upisivao fax, dakle akademska 2013/2014, zadnji na istraživačkom je imao točno 573 boda. Sljedeće akademske godine, dakle ove, zadnji je imao 30-40 bodova manje, no nemam ti točnu informaciju jer nisam imao pristup Postani studentu da mogu točno znati...Ha, sad šta se tiče mature, vrlo su ti važne i ocjene iz srednje. Meni su, primjerice, dobre ocjene iz srednje pogodovale relativno slaboj maturi (znajući kakve mogućnosti imam), pa su me na neki način izvukle. No, imaš obrnutih slučajeva, pa je teško dat odgovor na to pitanje. Naravno, moraš vodit računa da gotovo u pravilu ima ljudi s izravnim upisom pa se neka mjesta automatski zauzmu. Kad sam ja upisivao, troje je ljudi imalo izravni upis.
A prosjek ocjena sve četiri godine bi mi trebao negjde oko 4.2- 4.3 hm..ako to spada pod dobro, vidjet ćemo!
Hvala tiii
La Nera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 11:49   #1168
Bok ljudi,

zna li neka dobra duša lozinku za nastavne materijale iz klimatologije od dr. sc. Anite Filipčić? Prezentacije su na ovom linku:

https://www.pmf.unizg.hr/geog/anita.filipcic

Unaprijed se zahvaljujem!!
nikimen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 20:50   #1169
Quote:
nikimen kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

zna li neka dobra duša lozinku za nastavne materijale iz klimatologije od dr. sc. Anite Filipčić? Prezentacije su na ovom linku:

https://www.pmf.unizg.hr/geog/anita.filipcic

Unaprijed se zahvaljujem!!
poslao sam ti u inbox
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 09:40   #1170
Quote:
lukica1994 kaže: Pogledaj post
poslao sam ti u inbox
Hvala ti!!
nikimen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 14:59   #1171
Bok! Ovako,treći sam razred hotelijersko-turističke škole,i željela bih upisati geografiju-istrazivacki smjer.Iz engleskog i hrvatskog imam dosta dobre ocjene,engleski je 5,iz hrvatskog 4/5,matematika mi je dosta slabija 2.Vidla sam da trebam polagati sve više razine,ova dva predmeta mi nebudu problem,ali matka mi bu isla teže,također prelazim sa 4,prvi razred sam prešla sa 3.Ovaj razred mislim prejti sa 4,a četvrti sa 5, da li imam šanse upasti na pmf ako dobro napišem engleski i hrvatski,a matku slabije i naravno geografiju? Već se mislim pripremati ovo ljeto
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 11:46   #1172
Hana67, pretprosle godine zadnji na listi je imao 580, a prosle 540. Izracunaj koliko bi ti otprilike mogla imati. Racunaj da sa 600 bodova sigurno upadas. Stisni s ucenjem, mozes ti to!


A ja bih volio znati kakvo je zaposlenje profesora geografije. Bio bih veoma zahvalan na odgovoru.
Šimun Kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 22:17   #1173
Quote:
xdjee kaže: Pogledaj post
Hana67, pretprosle godine zadnji na listi je imao 580, a prosle 540. Izracunaj koliko bi ti otprilike mogla imati. Racunaj da sa 600 bodova sigurno upadas. Stisni s ucenjem, mozes ti to!


A ja bih volio znati kakvo je zaposlenje profesora geografije. Bio bih veoma zahvalan na odgovoru.
To pitanje je i mene zanimalo pa ti je najbolje jednostavno otići na ovu stranicu https://burzarada.hzz.hr/Posloprimac_RadnaMjesta.aspx i vidjeti koliko je profesora geografije na tržištu, ali i gdje se nudi radno mjesto profesora geografije. Pretraga može ići i po županijama i na razini države. Tako sam se ja informirao, pa ti svako malo vrijedi izviditi situaciju da vidiš je li se što promijenilo. Ovako će ti ljudi generalizirati i relativizirati kad ih pitaš. Netko je potrefio mjesto i vrijeme i dobio posao, netko je imao vezu, a netko dugo čami na burzi. Eto, toliko od mene
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 22:57   #1174
Hvala, lukica1994!
Pratim ovaj forum i moram ti reci: da te nema, trebalo bi te izmisliti!
Šimun Kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 12:54   #1175
Pomoc

Sa zavrsenim fakultetom turizam i zastita okolisa (5god) dali je moguce raditi kao profesor geografije ?
prela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 16:47   #1176
Što kažete na maturu iz geografije?

(ljeto '14./'15.)
Šimun Kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 14:15   #1177
Quote:
xdjee kaže: Pogledaj post
Što kažete na maturu iz geografije?

(ljeto '14./'15.)
A ono bila je zeznuta dosta, bilo je stvarno pitanja sto nemozes znat. Racunski zadaci su mi bili lagani. Imam sigurno bar 20 bodova manje, al nakraju biti ce negdje oko 70-80 posto...bilo je stvarno detaljnih pitanja na razini zupanijskog natjecanja...kako si ti napisao/la ?
slimshady4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 19:35   #1178
Ne znam stvarno. Moglo bi biti svasta. Bit ću zadovoljan i sa 55%. To bi mi trebalo biti dovoljno za upad.
Šimun Kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 02:25   #1179
Gledao sam rjesenja i imat cu minimalno 60,5 %. Izgleda da cu upasti!
Ucio sam samo 3-4 dana i to samo prvi razred. Ovo ostalo je ionako tesko pa sam se prepustio opcoj kulturi.
Imao sam problema sa snom pa sam bio po cijele dane nikakav, inace bi mozda vise ucio. Moozda. Mahh, preprezadovoljan sam! Uhh!
Šimun Kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 01:44   #1180
Mislite li da bi mogao upast ako od ocjena imam 237 bodova a rjesio sam geo nesto vise od 60%?
geo3336 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.