Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2008., 15:08   #1
Debljina, dijeta i sklonost debljanju

pala mi na pamet sjajna ideja! ...vjerujem da nisam jedina , ali kako sam početnik u svemu ovome, nemojte me odmah pokopati ...

mučim se s dijetom. zapravo, više s disciplinom . kako sam jarac po horoskopu i s obzirom na mars u ovnu i ... volja i ustrajnost mi inače nisu slaba strana, ali nešto mi neda naprijed. teško podnosim nedostatak volje da ustrajem. kao da sam u konfliktu sama sa sobom. što je tome uzrok? neki tranzit? moje pravo pitanje ovdje je: koji aspekti omogućuju dobre rezultate i kada je najbolje početi s dijetom?

prilažem svoju kartu http://tinypic.com/view.php?pic=24fmp7q&s=3 i najljepše molim znalce da zavire i objasne mi situaciju
sandy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 18:27   #2
ajmo probat

draga ti si tipični emocionalni izjelica koji prekritično reagira na nepravdu ili neke manje neravnoteže u životu, (vladaoc 6 kuće zdravlja mj u vagi u 8), također imaš jupiter jako visoko, ovladao ti je cijelim horoskopm, zapravo imaš sreće i dobijaš što želiš, a time ti se teško suočiti sa odricanjima koje donosi dijeta. vesela si i optimisitična, i nemaš percepciju da ti nešto fali, znači ovo pitaš zbog (možda pritiska okoline) ali prije bih rekla znatiželje, vodenjak u poznaku. imaš pomalo iskrivljenu sliku o sebi, neptun u konjkciji sa mc-om, a također neptun u 9 može donijeti neumjerenosti u životu. saturn, planeta odricanja, zakopana je duboko ispod horizonta, na ic-u, tako da ćeš teško osvijestiti potrebu za dijetom, osim u slučaju ako ti i kad zdravlje bude ugroženo. sunce u 12 isto ne pomaže, bez obzira što si jarac, bitno ti je da se iznutra dobro osjećaš, a to neki put donosi hrana. čekaj još cca 1 godinu. mislim da ti ide tranzit jupitera kroz 1 kuću, možda ćeš imati sreće i naići na čudotovornu dijetu. za dulje rezultate morat ćeš više raditi na sebi.
__________________
no logo
fat dragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 23:56   #3
Quote:
fat dragon kaže: Pogledaj post
draga ti si tipični emocionalni izjelica koji prekritično reagira na nepravdu ili neke manje neravnoteže u životu, (vladaoc 6 kuće zdravlja mj u vagi u 8), također imaš jupiter jako visoko, ovladao ti je cijelim horoskopm, zapravo imaš sreće i dobijaš što želiš, a time ti se teško suočiti sa odricanjima koje donosi dijeta. vesela si i optimisitična, i nemaš percepciju da ti nešto fali, znači ovo pitaš zbog (možda pritiska okoline) ali prije bih rekla znatiželje, vodenjak u poznaku. imaš pomalo iskrivljenu sliku o sebi, neptun u konjkciji sa mc-om, a također neptun u 9 može donijeti neumjerenosti u životu. saturn, planeta odricanja, zakopana je duboko ispod horizonta, na ic-u, tako da ćeš teško osvijestiti potrebu za dijetom, osim u slučaju ako ti i kad zdravlje bude ugroženo. sunce u 12 isto ne pomaže, bez obzira što si jarac, bitno ti je da se iznutra dobro osjećaš, a to neki put donosi hrana. čekaj još cca 1 godinu. mislim da ti ide tranzit jupitera kroz 1 kuću, možda ćeš imati sreće i naići na čudotovornu dijetu. za dulje rezultate morat ćeš više raditi na sebi.
oh , ovo je tako istinito! svima tvrdim da nesvjesno jedem kad sam pod stresom...ma ne trebam puno skinuti, nije pritisak okoline. više me muči ta nemoć, taj osjećaj zbog kojeg ispadam slabić, a to mrzim ...puno ti hvala na objašnjenju....kako to misliš, imam iskrivljenu sliku o sebi????
sandy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 11:05   #4
oprosti, možda sam se pregrubo izrazila. naime, imaš bogati unutranji život, produhovljena si, i ne vidiš ljude na način na koji oni tebe vide. prvo vidiš ono dobro u njima, dakle karakter i dušu, a tek onda loše osobine, a na kraju vanjski izgled. realnost je da većina drugih ljudi zaključuje na temelju vanjskog izgleda, pa je moguće da su se "tvoj" i njihov pogled na tebe sukobili, i opet si ti izašla povrijeđena i sad želiš smršaviti. predobra si osoba i preširokih pogleda na svijet, da bi se zamarala s takvim prizemnim stvarima kao što su kg. to me je i privuklo tvojoj karti. ako ipak želiš, imaš odličnu intuiciju i lako ćeš to naći - postoje tekstovi na netu koji govore o korjenitim promjenama unutar ljudi, a npr mršavljenje je nuspojava promjena.
__________________
no logo
fat dragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 13:48   #5
Quote:
fat dragon kaže: Pogledaj post
oprosti, možda sam se pregrubo izrazila. naime, imaš bogati unutranji život, produhovljena si, i ne vidiš ljude na način na koji oni tebe vide. prvo vidiš ono dobro u njima, dakle karakter i dušu, a tek onda loše osobine, a na kraju vanjski izgled. realnost je da većina drugih ljudi zaključuje na temelju vanjskog izgleda, pa je moguće da su se "tvoj" i njihov pogled na tebe sukobili, i opet si ti izašla povrijeđena i sad želiš smršaviti. predobra si osoba i preširokih pogleda na svijet, da bi se zamarala s takvim prizemnim stvarima kao što su kg. to me je i privuklo tvojoj karti. ako ipak želiš, imaš odličnu intuiciju i lako ćeš to naći - postoje tekstovi na netu koji govore o korjenitim promjenama unutar ljudi, a npr mršavljenje je nuspojava promjena.
ovako veliki kompliment nisam očekivala, a ni dugo dobila. hvala ti na pozitivnoj slici....eto, usuđujem se reći da me poznaješ...ili još bolje, da si me pročitala
sandy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 23:03   #6
imam pitanje, ako je kriva tema, ispričavam se...
kad je povoljno vrijeme prema tranzitima za dijetu?
nolitaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 23:15   #7
Quote:
sandy_ kaže: Pogledaj post
pala mi na pamet sjajna ideja! ...vjerujem da nisam jedina , ali kako sam početnik u svemu ovome, nemojte me odmah pokopati ...

mučim se s dijetom. zapravo, više s disciplinom . kako sam jarac po horoskopu i s obzirom na mars u ovnu i ... volja i ustrajnost mi inače nisu slaba strana, ali nešto mi neda naprijed. teško podnosim nedostatak volje da ustrajem. kao da sam u konfliktu sama sa sobom. što je tome uzrok? neki tranzit? moje pravo pitanje ovdje je: koji aspekti omogućuju dobre rezultate i kada je najbolje početi s dijetom?

prilažem svoju kartu http://tinypic.com/view.php?pic=24fmp7q&s=3 i najljepše molim znalce da zavire i objasne mi situaciju


izgleda da je večini jaraca i meni skupa s njima jupiter prošle godine donio osim viška zarade i višak kila i ja sam trenutno na dijeti i treniram.
amstaff is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 23:49   #8
Quote:
sandy_ kaže: Pogledaj post
pala mi na pamet sjajna ideja! ...vjerujem da nisam jedina , ali kako sam početnik u svemu ovome, nemojte me odmah pokopati ...

mučim se s dijetom. zapravo, više s disciplinom . kako sam jarac po horoskopu i s obzirom na mars u ovnu i ... volja i ustrajnost mi inače nisu slaba strana, ali nešto mi neda naprijed. teško podnosim nedostatak volje da ustrajem. kao da sam u konfliktu sama sa sobom. što je tome uzrok? neki tranzit? moje pravo pitanje ovdje je: koji aspekti omogućuju dobre rezultate i kada je najbolje početi s dijetom?

prilažem svoju kartu http://tinypic.com/view.php?pic=24fmp7q&s=3 i najljepše molim znalce da zavire i objasne mi situaciju
...ovako na prvi pogled mi se čini da bi to moglo biti zbog Raka na vrhu 06., 06. kuća se odnosi na tijelo i prehranu, između ostalog, Rak i Mo donose promjenjivost, a Mo ti je u konjukciji sa Ur, vanjskom planetom koja ruši rutinu, glavno joj je obilježje nagla promjena, tako da bih rekla da ti je u tom slučaju s obje strane napadnuta disciplina kada je tijelo i prehrana u pitanju. Možda će ti još netko dati malo preciziniji odgovor.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 17:24   #9
Quote:
amstaff kaže: Pogledaj post
izgleda da je večini jaraca i meni skupa s njima jupiter prošle godine donio osim viška zarade i višak kila i ja sam trenutno na dijeti i treniram.
Ma kakvi . Jedino ako si u podznaku recimo Škorpa, Bik, Strelac ili nešto tako što je sklono širenju. Po defaultu, Jupiteru u Jarci nije dozvoljeno da se širi, hvala bogu . Još dva dupla Jarca koja poznajem, ni makac, čak su možda i mršaviji, samo su (kao i ja) zaradili neku srčanu bolest . Kakva bajna korist od Jupitera! Širokogrudost i srčane mane
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 19:00   #10
Quote:
amstaff kaže: Pogledaj post
izgleda da je večini jaraca i meni skupa s njima jupiter prošle godine donio osim viška zarade i višak kila i ja sam trenutno na dijeti i treniram.
hehe ja sam u podznaku jarac i kako mi je jupiter prelazio preko ac-a ja se debljala
i ja sam trenutno na dijeti i treniram
inače nikada prije u životu nisam morala biti na dijeti,tek sam od ljetos počela proučavati razne dijete.
morat ću sačekati da mi jupiter izađe iz prvog polja,samo se nadam da mi sada jupiter neće donijeti još veću kilažu jer je sada u vodenjaku,a meni u vodenjaku mjesec.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 16:37   #11
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
hehe ja sam u podznaku jarac i kako mi je jupiter prelazio preko ac-a ja se debljala
i ja sam trenutno na dijeti i treniram
inače nikada prije u životu nisam morala biti na dijeti,tek sam od ljetos počela proučavati razne dijete.
morat ću sačekati da mi jupiter izađe iz prvog polja,samo se nadam da mi sada jupiter neće donijeti još veću kilažu jer je sada u vodenjaku,a meni u vodenjaku mjesec.



e pa to ti je jako moguče,jer jupiter je širenje,a mjesec masa,tako da pazi se
dobro ti je na tašte popit 3 kapsule jabučnog octa,trenirat odmah kad se probudiš,bez predhodnog klopanja i promjenit način prehrane.recimo ja jedem samo voče,povrče,salate,meso,ribu,a od napitaka samo voda dolazi u obzir.u dva tjedna sam pao 5 kila.
i da...slobodno pojedi koliko god hočeš navedenih namirnica,u neograničenim količinama.
malo sam skrenuo sa teme,zato isprika moderatorima!!!!
amstaff is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 22:01   #12
Mozda ovo i nije tema za ''ljepota u horoskopu'', pa molim nase dobre administratore da ovo smjeste gdje pripada (mozda i kao posebna tema, ali nisam pretendovala da je sama otvorim).

Elem, sta, po vama, ukazuje na sklonost debljanju, uopste funkcionisanje metabolizma - recimo, za primjer, natal Nikole Tesle (Sunce u Raku, Asc u Biku) na prvi pogled neki dobrocudni debeljko, ali onda krenemo dublje i dobijamo ono sto ponistava ovu predrasudu - Algol na samom Asc, a planete koje sire, podsticu rast celija uopste i svako gomilanje (Venera, Jupiter, Mjesec) su mu u istim znacima i kucama (cini mi se da su cak u konjukcijama) sa planetama koje hlade, ubrzavaju protok i razmjenu energije (Saturn, Mars, Uran, pa i Merkur), pa time daju savrsen balans. I stvar postaje jasna, Tesla ima odlican metabolizam i odlicno zdravlje uopste - sudeci po natalu zivio bi daleko duze da nije bilo saobracajne nesrece.

Prema mojim iskustvima, na sklonost gojaznosti i uopste nekakv dezmekasti tip gradje (spuzvast, gnjecav) ukazuju ove gomilajuce planete (Venera, Jupiter, Mjesec) u znacima zemlje i vode. U solarnom horoskopu, dosta govori znak i planeta koji se nadju na dezurnom Asc.

U slucaju moje malenkosti, primjer gore navedenog ponistavanja usporavanja i ubrzavanja jeste gotovo egzaktna konjukcija Jupiter i Saturna u 1. kuci (3 i 4 st. Vage), na drugoj strani tu su i konjukcija Mjeseca i Neptuna, te konjukcija Merkura i Marsa ali mislim da je u dva potonja slucaja rijec o planetama slicnih uticaja po ovim pitanjima, pa princip balansa ne vrijedi.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 21:10   #13
Ja sam na zalost skolski a i zestok primer telesnog sirenja. Na vrhu VI su Ribe sa Mo 90 Ve (Strelac). Vladar VI Neptun ode u Strelca 0 Ju. Grozno!
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 13:06   #14
Znaci, ovo bi moglo biti zanimljivo. Koji je tranzit odgovoran sto sam ja konacno uspela da liniju dovedem do savrsenstva? Znaci- celi se zivot mucim sa par, a ponekad i tuce suvisnih kgr. i nikada nisam uspela. A sada, od proleca 2012, do proleca 2013, bez muke sam sredila prehranu i sve je otislo, i sve doslo na svoje mesto kao carobnim stapicem. Na koje bi tranzite i tranzitne aspekte trebalo da pazim da bi sacuvala dar sa neba koji sam dobila, jer se tacno tako osecam?
Klimentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 23:25   #15
Ja nikad nisam bila predebela, ali imam periode kad sam punasnija (4-5 godina) i onda periode kad sam vrlo slim (5-6 godina). Primjetila sam da se nekako tako izmjenjuju. Zadnjih 5 godina sam se lagano udebljala (okolnosti), ali sam proslo ljeto pocela trcati i smanjila unos hrane (tranzitni Jupiter konjukcija Mars, tranzitni Uran sekstil Mars, progresivna Venera mi je na natalnom Suncu (izgled)) i smrsavila. Inace Venera i Jupiter su mi u konjukciji u Blizancima opozicija Mjesec u Strijelcu, tako da se mogu udebljati, ali Saturn mi radi sekstil na Veneru i trigon na Mjesec i sve to na kraju disciplinira. Vrlo sam posvecena cilju kad imam pravu motivaciju. Takoder Jarac mi je na vrhu druge kuce (unos hrane...).
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 00:53   #16
Imam jedno ajmo reći zanimljivo pitanje, a tiče se moje kilaže.

Cijeli život mučim muku s time, i imala sam faze normalne kilaže u više navrata po nekoliko godina, ali uvijek se vratim na staro.

Prvo debljanje je počelo sa sedam godina, i mislim da se odtada ne osjećam više kao žensko, nego nekakav bespolac. Mene zanima što je točno uzrok i kako ga riješiti psihološki, fizikaliju znam. Na stranu sve negativne stvari povezane s tim, najviše mi loše utječe na zdravlje. Jel to nešto vezano uz seksualnost, jel inat, jel jednostavno tješenje, ili što, nisam baš dokučila odgovor. Nekad mislim da jedem u inat, taj odgovor mi se često pojavljuje.

Također, ja možda jesam astro laik, ali nekako se ne čini moja karta kao karta osobe sklona povećanoj kilaži.

Hvala

http://i68.tinypic.com/rr5lav.gif

P.s. upravo sam se sjetila da imam 3 planete u Strijelcu, enough said

Zadnje uređivanje Maddie : 07.11.2017. at 01:52.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:38   #17
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Imam jedno ajmo reći zanimljivo pitanje, a tiče se moje kilaže.

Cijeli život mučim muku s time, i imala sam faze normalne kilaže u više navrata po nekoliko godina, ali uvijek se vratim na staro.

Prvo debljanje je počelo sa sedam godina, i mislim da se odtada ne osjećam više kao žensko, nego nekakav bespolac. Mene zanima što je točno uzrok i kako ga riješiti psihološki, fizikaliju znam. Na stranu sve negativne stvari povezane s tim, najviše mi loše utječe na zdravlje. Jel to nešto vezano uz seksualnost, jel inat, jel jednostavno tješenje, ili što, nisam baš dokučila odgovor. Nekad mislim da jedem u inat, taj odgovor mi se često pojavljuje.

Također, ja možda jesam astro laik, ali nekako se ne čini moja karta kao karta osobe sklona povećanoj kilaži.



Hvala

http://i68.tinypic.com/rr5lav.gif

P.s. upravo sam se sjetila da imam 3 planete u Strijelcu, enough said
ne vidi ti se karta,ili je to samo kod mene tako

koliko znam, Jupiter deblja.U mom natalu Jupiter mi je naglašen i uvijek sam bila sklona finoj hrani.Što sam bila sretnija, to sam više i hranu voljela.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:54   #18
ja vidim, ali nekad mi kad ne pokaze odem na ovaj zoom sa strane ispod Tools, i otvori je
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:41   #19
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
ja vidim, ali nekad mi kad ne pokaze odem na ovaj zoom sa strane ispod Tools, i otvori je
Stisla sam zoom,nikako ja s tom tehnikom Natalni Jupiter u Ribama u 6. kući sklonost finoj hrani,a s druge strane asc u djevici stroge djete, pa su to oscilacije u kilaži.Ono šta si rekla za svoje prvo debljanje, to je vjerojatno donio tranzitni Jupiter u konjukciji na Asc i opoziciji na natalni Jupiter.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:21   #20
Hjoooj, tema za mene. Jako sam sklona debljanju, prodem kraj pekare, udahnem taj miris i odmah natucem 5 kila Muci me sto mogu pojest kao dva muska, bez problema. Da ne pricam o slatkom. Vjerovatno je do podznaka u skorpionu, horoskop je kriv za sve
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.